Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 29.04.2019 00:52

Pääkäyttäjä napisał(a):
SingSing74 napisał(a):W Czechach na Eurooil.
Jak boisz się zjechać do miasta w razie braku winiet (prawdopodobieństwo 1 do 1000000000, że ich zabraknie) to


Nie byłbym taki pewien co do dostępności winiet na EuroOil, zwłaszcza w sezonie letnim - no chyba, że wreszcie poszli po krytyce w sieci, po rozum do głowy.

Kilka lat temu (wakacje 2014 lub 2015) tak się złożyło, że przed wyjazdem nad Adriatyk byliśmy na południu Polski. Bywaliśmy i w Czechach, co wykorzystałem na zakup miesięcznej winiety. I ten ruch okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę, bo gdy jechaliśmy nad morze, okazało się, że na wspomnianej stacji-wtedy jeszcze Shell-nie ma miesięcznych winiet. Dziesięciodniowych chyba też nie mieli, ale tego już nie jestem pewien, bo ich nie kupuję.
A byłem tam na przełomie lipca i sierpnia, chyba w poniedziałek.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.04.2019 07:50

Na EuroOil w minioną sobotę mieli winiet do wyboru do koloru aż byłam w szoku, że w tym roku majówka ich nie zaskoczyła :mrgreen:
Mieli też winiety austriackie - 10 dniowa 11 eu to w sumie przyzwoicie w stosunku do ceny nominalnej, nie to co w Pl.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.04.2019 08:16

gusia-s napisał(a):Mieli też winiety austriackie - 10 dniowa 11 eu to w sumie przyzwoicie w stosunku do ceny nominalnej, nie to co w Pl.


O widzisz, takie informacje są cenne :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2019 11:28

gusia-s napisał(a):Na EuroOil w minioną sobotę mieli winiet do wyboru do koloru aż byłam w szoku, że w tym roku majówka ich nie zaskoczyła :mrgreen:
Mieli też winiety austriackie - 10 dniowa 11 eu to w sumie przyzwoicie w stosunku do ceny nominalnej, nie to co w Pl.


SZOK I NIEDOWIERZANIE! Mieli austriackie winiety? Przecież oni są za daleko od rakouské hranici, by zaopatrywać się w te winiety :mrgreen: No to widzę, że naprawdę do serca wzięli sobie potężną krytykę (a jechali po nich zarówno nasi jak i Czesi).
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.04.2019 22:31

Serioooo :)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.05.2019 13:21

a ja mam już winiety w schowku w samochodzie... Wyjazd za 75 dni to muszą nabrać mocy urzędowej :D
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 04.05.2019 12:21

Jadę w tym roku do Albanii pierwszy raz
Kraje przez które będę jechała to Czechy, Słowacja kawałeczek ,Węgry , Serbia ,Kosowo tylko w tamta stronę no i Albania .
Czy bez problemu na pierwszych stacjach kupię winiety i zapłacę kartą. Do tej pory jadąc do Chorwacji tak własnie robiłam
jaworznianie
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 04.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaworznianie » 04.05.2019 23:23

Konkretnie winiety kupujemy zawsze na granicy kraju, w którym takowe obowiązują.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.05.2019 01:03

anka581 napisał(a):Jadę w tym roku do Albanii pierwszy raz
Kraje przez które będę jechała to Czechy, Słowacja kawałeczek ,Węgry , Serbia ,Kosowo tylko w tamta stronę no i Albania .
Czy bez problemu na pierwszych stacjach kupię winiety i zapłacę kartą. Do tej pory jadąc do Chorwacji tak własnie robiłam
Słowacja i Węgry kupujesz przez neta winietę elektroniczną a dalej to bramki przecież.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 05.05.2019 08:12

Czeską winietę zamówisz w formie tradycyjnej (naklejki) w Polsce przez neta lub na stacji benzynowej BP w Polsce zaraz przed granicą lub po przejechaniu granicy na stacji w Bohuminie. Winiety słowackie i węgierskie kupisz przez neta w formie elektronicznej bez żadnej prowizji. A Serbia to chyba już bramki
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1958
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 05.05.2019 10:35

anka581 napisał(a):Jadę w tym roku do Albanii pierwszy raz
Kraje przez które będę jechała to Czechy, Słowacja kawałeczek ,Węgry , Serbia ,Kosowo tylko w tamta stronę no i Albania .
Czy bez problemu na pierwszych stacjach kupię winiety i zapłacę kartą. Do tej pory jadąc do Chorwacji tak własnie robiłam

sprawdź czy np. przez Słowację musisz jechać drogami płatnymi...może obejdzie się bez zakupu...
a do Chorwacji przez jakie kraje jechałaś?
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 05.05.2019 11:24

Do Chorwacji przez Czechy ,Austrię i Słowenię . W Czechach kupowałam na stacji w miejscowości Kraliky winieta na miesiąc, Austria na stacji 2x po 10 dni ,no i Słowenię mijaliśmy autostradę więc bez opłat.
Czyli rozumiem że zamówić przez neta najlepiej i reszta bramki.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3464
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 05.05.2019 11:29

Może nie będę odkrywczy. Przed godziną przez net zakupiłem 2 winiety na H i SK. Płatność kartą MC. Całość zajęła mi ok. 5 minut. Bank już zaksięgował zapłatę. Na skrzynkę przysłano potwierdzenia w pdf. Do Cro jadę przez SK/H/BiH.
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 05.05.2019 13:12

Niestety zakup on-line w moi przypadku odpada. Auto z wypożyczalni będzie i nie znam numeru rejestracji .Pozostaje zakup w trakcie podróży
pawel_nowy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 26.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 05.05.2019 13:23

anka581 napisał(a):Niestety zakup on-line w moi przypadku odpada. Auto z wypożyczalni będzie i nie znam numeru rejestracji .Pozostaje zakup w trakcie podróży


Kupowałem na tolltickets.com. Winietki podziurkowane, ale bez nr rej. Także możesz kupić śmiało,a nr. rejestracyjny wpiszesz sobie jak będziesz miała auto. :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 172
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone