Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.04.2019 08:16

gusia-s napisał(a):Mieli też winiety austriackie - 10 dniowa 11 eu to w sumie przyzwoicie w stosunku do ceny nominalnej, nie to co w Pl.

O widzisz, takie informacje są cenne :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2019 11:28

gusia-s napisał(a):Na EuroOil w minioną sobotę mieli winiet do wyboru do koloru aż byłam w szoku, że w tym roku majówka ich nie zaskoczyła :mrgreen:
Mieli też winiety austriackie - 10 dniowa 11 eu to w sumie przyzwoicie w stosunku do ceny nominalnej, nie to co w Pl.

SZOK I NIEDOWIERZANIE! Mieli austriackie winiety? Przecież oni są za daleko od rakouské hranici, by zaopatrywać się w te winiety :mrgreen: No to widzę, że naprawdę do serca wzięli sobie potężną krytykę (a jechali po nich zarówno nasi jak i Czesi).
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.04.2019 22:31

Serioooo :)
sviva
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.05.2019 13:21

a ja mam już winiety w schowku w samochodzie... Wyjazd za 75 dni to muszą nabrać mocy urzędowej :D
anka581
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 04.05.2019 12:21

Jadę w tym roku do Albanii pierwszy raz
Kraje przez które będę jechała to Czechy, Słowacja kawałeczek ,Węgry , Serbia ,Kosowo tylko w tamta stronę no i Albania .
Czy bez problemu na pierwszych stacjach kupię winiety i zapłacę kartą. Do tej pory jadąc do Chorwacji tak własnie robiłam
jaworznianie
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaworznianie » 04.05.2019 23:23

Konkretnie winiety kupujemy zawsze na granicy kraju, w którym takowe obowiązują.
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.05.2019 01:03

anka581 napisał(a):Jadę w tym roku do Albanii pierwszy raz
Kraje przez które będę jechała to Czechy, Słowacja kawałeczek ,Węgry , Serbia ,Kosowo tylko w tamta stronę no i Albania .
Czy bez problemu na pierwszych stacjach kupię winiety i zapłacę kartą. Do tej pory jadąc do Chorwacji tak własnie robiłam
Słowacja i Węgry kupujesz przez neta winietę elektroniczną a dalej to bramki przecież.
sviva
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 05.05.2019 08:12

Czeską winietę zamówisz w formie tradycyjnej (naklejki) w Polsce przez neta lub na stacji benzynowej BP w Polsce zaraz przed granicą lub po przejechaniu granicy na stacji w Bohuminie. Winiety słowackie i węgierskie kupisz przez neta w formie elektronicznej bez żadnej prowizji. A Serbia to chyba już bramki
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 05.05.2019 10:35

anka581 napisał(a):Jadę w tym roku do Albanii pierwszy raz

sprawdź czy np. przez Słowację musisz jechać drogami płatnymi...może obejdzie się bez zakupu...
a do Chorwacji przez jakie kraje jechałaś?
anka581
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 05.05.2019 11:24

Do Chorwacji przez Czechy ,Austrię i Słowenię . W Czechach kupowałam na stacji w miejscowości Kraliky winieta na miesiąc, Austria na stacji 2x po 10 dni ,no i Słowenię mijaliśmy autostradę więc bez opłat.
Czyli rozumiem że zamówić przez neta najlepiej i reszta bramki.
damianisko5
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 05.05.2019 11:29

Może nie będę odkrywczy. Przed godziną przez net zakupiłem 2 winiety na H i SK. Płatność kartą MC. Całość zajęła mi ok. 5 minut. Bank już zaksięgował zapłatę. Na skrzynkę przysłano potwierdzenia w pdf. Do Cro jadę przez SK/H/BiH.
anka581
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 05.05.2019 13:12

Niestety zakup on-line w moi przypadku odpada. Auto z wypożyczalni będzie i nie znam numeru rejestracji .Pozostaje zakup w trakcie podróży
pawel_nowy
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 05.05.2019 13:23

anka581 napisał(a):Niestety zakup on-line w moi przypadku odpada. Auto z wypożyczalni będzie i nie znam numeru rejestracji .Pozostaje zakup w trakcie podróży

Kupowałem na tolltickets.com. Winietki podziurkowane, ale bez nr rej. Także możesz kupić śmiało,a nr. rejestracyjny wpiszesz sobie jak będziesz miała auto. :D :D
anka581
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 05.05.2019 13:52

pawel_nowy napisał(a):
anka581 napisał(a):Niestety zakup on-line w moi przypadku odpada. Auto z wypożyczalni będzie i nie znam numeru rejestracji .Pozostaje zakup w trakcie podróży

Kupowałem na tolltickets.com. Winietki podziurkowane, ale bez nr rej. Także możesz kupić śmiało,a nr. rejestracyjny wpiszesz sobie jak będziesz miała auto. :D :D

Serio ? jeśli tak to na pewno kupię w ten sposób
pawel_nowy
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 05.05.2019 13:56

anka581 napisał(a):
pawel_nowy napisał(a):

Serio ? jeśli tak to na pewno kupię w ten sposób

Tak. Serio.
Odradzam natomiast kupowania winiet na Słowenię. Dziurkują na termin wysyłki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 172
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019