Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.04.2019 20:45

david8213 napisał(a):Czy znacie jakąś stronę gdzie można kupić winietę online na Słowenię tylko nie polskich bo zdzierają ? Większość stron zagranicznych sprzedaje winiety z zaznaczeniem że słoweńska jest ważna z dniem zakupu. Nie można wybrać daty ważności tak jak to można zrobić z innymi winietami tj Austria czy Czechy. Także nie mogę nabyć jej np miesiąc wcześniej bo straci ważność. A wolałbym żeby zdążyła przyjść przed moim wyjazdem.

Nie większość, tylko wszystkie i zagraniczne i polskie. Słoweńska miesięczna jest ważna od daty zakupu i nic z tym nie zrobisz.
Kup dwie tygodniowe (np. na tolltickets) i masz problem rozwiązany :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa:
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 02.04.2019 04:45

david8213 napisał(a):Czy znacie jakąś stronę gdzie można kupić winietę online na Słowenię tylko nie polskich bo zdzierają ? Większość stron zagranicznych sprzedaje winiety z zaznaczeniem że słoweńska jest ważna z dniem zakupu. Nie można wybrać daty ważności tak jak to można zrobić z innymi winietami tj Austria czy Czechy. Także nie mogę nabyć jej np miesiąc wcześniej bo straci ważność. A wolałbym żeby zdążyła przyjść przed moim wyjazdem.


Jeśli już koniecznie musisz mieć słoweńską 30-sto dniową to kup ją zaraz po wjeździe do Słowenii.
david8213
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 09.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) david8213 » 05.04.2019 10:36

Faktycznie, kupilem na https://www.tolltickets.com
Myślałem że nie tylko miesięczną ale i tygodniową można kupić z datą ważności od dnia zakupu.

W poniedziałek zamowione. W kolejny poniedziałek przesyłka już w domu .

Płatność PayPal. Polecam wszystkim

Ceny bez prowizji a przesyłka 2€. Naklejasz winiety na szybę i nie martwisz się podczas jazdy gdzie kupić winietę szczególnie jak jedziesz w nocy.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.04.2019 10:45

david8213 napisał(a): ... Ceny bez prowizji a przesyłka 2€. Naklejasz winiety na szybę i nie martwisz się podczas jazdy gdzie kupić winietę szczególnie jak jedziesz w nocy.


Zawsze jadę w nocy i nigdy się nie martwię, kupuję po drodze. 2E nie majątek, jak ktoś lubi mieć wszystko kupione 2 miesiące wcześniej to opcja oczywiście jest bardzo dobra :) Zawsze później można poczytać o tych co sprzedają podziurkowane winiety bo im się plany pozmieniały ...
david8213
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 09.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) david8213 » 05.04.2019 10:55

Plany ? Robisz rezerwacje, płacisz za hotel, to co ci z tych paru groszy potem z winiet co straciłeś :) ?
Poza tym winiety kupuje tydzień wcześniej, więc raczej plany się nie zmienią :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.04.2019 10:58

piotrulex napisał(a):Zawsze później można poczytać o tych co sprzedają podziurkowane winiety bo im się plany pozmieniały ...

Myślę, że tych proponujących odsprzedaż winiet jest zdecydowanie mniej.

Idąc tym tokiem rozumowania, należałoby odradzać jakichkolwiek rezerwacji.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.04.2019 11:00

david8213 napisał(a):Plany ? Robisz rezerwacje, płacisz za hotel, to co ci z tych paru groszy potem z winiet co straciłeś :) ?
Poza tym winiety kupuje tydzień wcześniej, więc raczej plany się nie zmienią :)


Ja nie robię rezerwacji i nie płacę za hotel :)

Grosz do grosza i będzie ...

:)

Życzę Ci zatem, aby nikt nogi nie złamał, czy auta Wam dzień przed wyjazdem nie ukradli :)

walp napisał(a):Myślę, że tych proponujących odsprzedaż winiet jest zdecydowanie mniej.

Idąc tym tokiem rozumowania, należałoby odradzać jakichkolwiek rezerwacji.


Oczywiście, że jest mniej

Mnie życie nauczyło nie robić rezerwacji, a jak już to opcją jej bezkosztowego odwołania :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.04.2019 12:34

piotrulex napisał(a):Ja nie robię rezerwacji i nie płacę za hotel.

Może ktoś weźmie sobie tę radę do serca.

Był tu taki, który twierdził, że nie ma sensu ubezpieczać się.
Wolna wola.

Odchodzimy jednak od tematu wątku, bo dotyczy on miejsca (ewentualnie sposobu) pozyskania winiety, a nie zasadności wcześniejszego zakupu.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 06.04.2019 23:01

david8213 napisał(a):Faktycznie, kupilem na https://www.tolltickets.com
Myślałem że nie tylko miesięczną ale i tygodniową można kupić z datą ważności od dnia zakupu.

W poniedziałek zamowione. W kolejny poniedziałek przesyłka już w domu .

Płatność PayPal. Polecam wszystkim

Ceny bez prowizji a przesyłka 2€. Naklejasz winiety na szybę i nie martwisz się podczas jazdy gdzie kupić winietę szczególnie jak jedziesz w nocy.

Poza tym winiety kupuje tydzień wcześniej, więc raczej plany się nie zmienią :)



Czyli jak? 12 kwietnia będziesz w Chorwacji ???
yabko
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) yabko » 11.04.2019 18:50

Witam, sprzedam winietkę miesięczną na Czechy, ponieważ popełniłem czeski błąd :) Ważna od 10 sierpnia.
Cena 70zł
IMG_7215.JPG

Winietki sprzedane dzięki forum, Dziękuję za kontakt Crocodyl
pozdrawiam
Ostatnio edytowano 12.04.2019 12:30 przez yabko, łącznie edytowano 2 razy
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 12.04.2019 07:25

yabko napisał(a):Witam, sprzedam winietkę miesięczną na Czechy, ponieważ popełniłem czeski błąd :) Ważna od 10 sierpnia.
Cena 70zł

Zerknij na PW.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.04.2019 14:18

Aktualne ceny winiet na BP...

PSX_20190422_151612.jpg
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 22.04.2019 14:52

8O

Niezła przebitka :oczko_usmiech:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 22.04.2019 18:16

Kalkulator w dłoń

Winiety ktore potrzebuje w 2019r

CZ 440 koron
A 9E + 9E
SLO 30E

Razem ~282zł

Wg cennika BP wychodzi ~395zł

Mozna powiedzieć ze stając 2x po drodze zeby kupić w cenie nominalnej, mam praktycznie Słowenie gratis :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.04.2019 19:01

Czeską roczną na jedno ze służbowych aut kupowałem za 210-220 zł. Tu ją mają za trzy stówy... Podobne ceny mają na Uniwarze w Gorzyczkach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 169
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone