Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 04.01.2019 15:22

Skoro Słowacja i Węgry są elektroniczne to żaden problem.
Chorwacja płatność na bramkach gotówa lub karta.
Zostają Czechy to chyba nie jest duży kłopot.

Jeśli jednak mamy Austrię, Słowenię i tunele to rozumiem, że taki portal jest bardzo wygodny.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.01.2019 20:53

stachmat napisał(a):Skoro Słowacja i Węgry są elektroniczne to żaden problem.
Chorwacja płatność na bramkach gotówa lub karta.
Zostają Czechy to chyba nie jest duży kłopot.

Jeśli jednak mamy Austrię, Słowenię i tunele to rozumiem, że taki portal jest bardzo wygodny.

W Austrii też są elektroniczne winiety :wink:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 21.01.2019 02:34

Artur.m napisał(a):
piotrulex napisał(a):No ale niektórzy mają straszny sentyment, aby jednak kupić to na miejscu w PL i mieć "święty spokój" ;)

Tak, masz rację, chodziło nam przede wszystkim o święty spokój - pierwszy wyjazd do Chorwacji. Z jednej strony winiety nie są takim wielki kosztem w porównaniu do całego kosztu wyjazdu, ale z drugiej strony, ziarnko do ziarnka...

Jeździliśmy do Chorwacji już... kilka razy (na forum nadal jesteśmy wśród wcześniaków :D), ale już jadąc pierwszy raz czeską winietę kupowałem w Czechach, czego nie uważam za specjalnie wielki wyczyn czy osiągnięcie. Po prostu skorzystałem z tego, co pisali tu inni, bardziej doświadczeni w tym temacie i mówili znajomi.
Po prostu-te kilkadziesiąt zł to np. koszt lodów na kilka dni ;) a przy okazji powód, aby zrobić sobie kolejną przerwę w podróży :)
Ale oczywiście, co kto lubi i jak kto woli :)
Chodzi mi tylko o to, że to nie jest jakieś wielkie przedsięwzięcie, nie jest trudne (obsługa doskonale rozumie po polsku tu jak i w "żółtej budzie w Austrii). Tylko kwestia podjęcia ryzyka, czy zaryzykujesz, że nie okaże się, że nie ma np miesięcznych, albo nie będzie kolejki (jak jedziesz w środku tygodnia-nie ma IMHO obawy).
radix
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) radix » 03.03.2019 20:19

Czyli śmiało można założyć, że jadąc np w poniedziałek z zamiarem dojechania do Cro we wtorek kupi się winiety na bramkach w Czechach,Austrii i Chorwacji, czy lepiej zapodać je sobie wcześniej (wychodzi drożej przez internet???)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.03.2019 20:26

radix napisał(a):Czyli śmiało można założyć, że jadąc np w poniedziałek z zamiarem dojechania do Cro we wtorek kupi się winiety na bramkach w Czechach,Austrii i Chorwacji, czy lepiej zapodać je sobie wcześniej (wychodzi drożej przez internet???)

1) Winiet nie kupujesz na bramkach, tylko np na stacji benzynowej.
2) W Chorwacji nie ma winiet, płacisz na bramkach za przejechany odcinek
3) Dobrze kopić przez internet, ale ze strony gdzie nie ma narzutu np tolltickets.com Płacisz tylko za przesyłkę
4) Niektóre kraje mają winiety elektroniczne, nic nie naklejasz, nic Ci nie przysyłają - niestety tylko niektóre kraje :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.03.2019 23:03

dids76 napisał(a):
radix napisał(a):Czyli śmiało można założyć, że jadąc np w poniedziałek z zamiarem dojechania do Cro we wtorek kupi się winiety na bramkach w Czechach,Austrii i Chorwacji, czy lepiej zapodać je sobie wcześniej (wychodzi drożej przez internet???)
... 4) Niektóre kraje mają winiety elektroniczne, nic nie naklejasz, nic Ci nie przysyłają - niestety tylko niektóre kraje :wink:
Na tej trasie np. Austria.
Ale po drodze jest jeszcze Słowenia, jeśli nie omijasz autostrady też kupujesz winietę naklejaną albo na tollticet albo na stacji przed wjazdem na autostradę, możesz ją kupić już w Austrii bez narzutu po nominalnej cenie.
radix
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) radix » 04.03.2019 13:43

Słowenię zapewne będę omijał, bo średnio mnie się widzi płacić 15E za 80km. Prawie jak na Kulczykówce w Polsce. Zwłaszcza, że chyba objazd nie jest jakoś specjalnie trudny. Tylko zastanawiam się czy jechać przez Lenart, czy inną trasą.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107650
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.03.2019 16:17

radix napisał(a):Słowenię zapewne będę omijał, bo średnio mnie się widzi płacić 15E za 80km. Prawie jak na Kulczykówce w Polsce. Zwłaszcza, że chyba objazd nie jest jakoś specjalnie trudny. Tylko zastanawiam się czy jechać przez Lenart, czy inną trasą.

objazdy-autostrad-w-slowenii-dyskusja-t29291-3495.html
ominiecie-autostrady-w-sloweni-przez-bad-radkersburg-i-ormoz-t28480-300.html
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.03.2019 16:38

radix napisał(a):Słowenię zapewne będę omijał, bo średnio mnie się widzi płacić 15E za 80km. Prawie jak na Kulczykówce w Polsce. Zwłaszcza, że chyba objazd nie jest jakoś specjalnie trudny. Tylko zastanawiam się czy jechać przez Lenart, czy inną trasą.

W tym roku objazd jest trochę trudniejszy bo Słoweńcy otwarli autostradę od Ptuj do granicy z Chorwacją i trzeba wybrać inne przejście np. Cvetlin. Można też zjechać w Austrii już na Ilz, potem drogą B66 kierować się na Bad Radkersburg a stamtąd na Ormož.
Wszystko masz opisane w tematach podanych przez Janusza :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.03.2019 16:41

gusia-s napisał(a):Na tej trasie np. Austria.
Ale po drodze jest jeszcze Słowenia, jeśli nie omijasz autostrady też kupujesz winietę naklejaną albo na tollticet albo na stacji przed wjazdem na autostradę, możesz ją kupić już w Austrii bez narzutu po nominalnej cenie.

Na tej trasie niestety tylko Austria :? Kiedyś słyszałem w czeskim radio że chcą też wprowadzić winiety elektroniczne, ale jak na razie cisza. Szkoda bo jest to o wiele wygodniejsze od naklejek.

Edit.: Jednak będą w Czechach elektroniczne winiety, niestety dopiero od 2021roku
https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika ... 21-cena-se
hariet1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 16.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) hariet1 » 06.03.2019 10:22

Elektroniczne winiety Słowackie i Węgierskie do kupienia bezpośrednio na ich stronach:

https://eznamka.sk/selfcare/purchase

https://ematrica.nemzetiutdij.hu/
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 10.03.2019 18:43

Panowie a wiecie może czy ta stacyjka benzynowa w Czechach kilkanaście km od granicy przy zjeździe na Bohumin jest jeszcze czynna? W czeską winietę zawsze tam się zaopatrywałem ale, że ostatni raz do Chorwacji jechałem w 2016 r. to mogło się zmienić.

Chodzi mi o tą stację: https://www.google.pl/maps/@49.9170545,18.3579927,3a,75y,309.12h,97.38t/data=!3m6!1e1!3m4!1s0z1cif__m1fSAUautGfMqw!2e0!7i13312!8i6656
Winiety tam zawsze mieli w rzeczywistych cenach a przynajmniej taniej niż na BP przed granicą.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.03.2019 20:05

sviva napisał(a):Panowie a wiecie może czy ta stacyjka benzynowa w Czechach kilkanaście km od granicy przy zjeździe na Bohumin jest jeszcze czynna? W czeską winietę zawsze tam się zaopatrywałem ale, że ostatni raz do Chorwacji jechałem w 2016 r. to mogło się zmienić.

Chodzi mi o tą stację: https://www.google.pl/maps/@49.9170545,18.3579927,3a,75y,309.12h,97.38t/data=!3m6!1e1!3m4!1s0z1cif__m1fSAUautGfMqw!2e0!7i13312!8i6656
Winiety tam zawsze mieli w rzeczywistych cenach a przynajmniej taniej niż na BP przed granicą.

W linku nie ma stacji https://goo.gl/maps/w8GydSBRixK2
Tutaj jest stacja: https://goo.gl/maps/uGgNFyrgSVC2
ale otwarta tylko w dzień od 5:00 do 22:00 http://www.transeurope.cz/sluzby

Edit: Jeśli chodzi o tą stację https://goo.gl/maps/M3PcTCRMWRr to jest czynna i otwarta w takich godzinachhttps://www.firmy.cz/detail/23 ... nychl.html :papa:
sanczes1984
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.03.2019
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) sanczes1984 » 15.03.2019 23:00

No i teraz pytanie ..budzie to można na 100% ustalić żeby kupić dobrą winietke....
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.03.2019 23:10

sanczes1984 napisał(a):No i teraz pytanie ..budzie to można na 100% ustalić żeby kupić dobrą winietke....

Przede wszystkim musisz wiedzieć jaką wysokość ma Twój bus. :wink:
Z walpem mówimy o Chorwacji, gdzie nie ma winiet tylko płacisz na bramkach za przejechany odcinek. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 166
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone