Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1780
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 12.06.2019 09:51

Pääkäyttäjä napisał(a):To trzeba się doktoryzować, by wiedzieć iż w większości krajów Europy są opłaty drogowe i na pierwszej stacji benzynowej lub jakimś punkcie obsługi dowiedzieć się o tym, czy wymaga się uiszczenia opłaty za przejazd i w jakiej formie?

My jesteśmy przyzwyczajeni do bezpłatnych autostrad albo bramek. Podobnie jest w Niemczech, gdzie chyba przez wiele lat to tam jeździło najwięcej polskich kierowców. Więc informacja o kupnie winiety dla wielu kierowców (przede wszystkim jadących pierwszy raz) może być bardzo przydatna, o zaoszczędzonych nerwach nie wspominając.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 12.06.2019 09:54

Nie chodzi świadomość opłat, chodzi o to, że jadąc do Czech, albo przez Czechy, kierowca powinien mieć zapewnioną bezproblemową możliwość kupna winiety, przed wjazdem na autostradę czyli widoczne oznakowane miejsce czynne cała dobę.

Dla mnie te dyskusje to kosmos, jeżdżę przez SK i HU i w moim przypadku zakup winiety to dwie strony internetowe i pięć minut zamiast szukania stacji, budek i kombinowania jak prawidłowo wydziurkować datę. I broń Boże, nie kierowcy, czy forumowicze są temu winni, tylko czeski system, który powoduje taki bałagan.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 12.06.2019 09:57

Trajgul napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):To trzeba się doktoryzować, by wiedzieć iż w większości krajów Europy są opłaty drogowe i na pierwszej stacji benzynowej lub jakimś punkcie obsługi dowiedzieć się o tym, czy wymaga się uiszczenia opłaty za przejazd i w jakiej formie?

My jesteśmy przyzwyczajeni do bezpłatnych autostrad albo bramek. Podobnie jest w Niemczech, gdzie chyba przez wiele lat to tam jeździło najwięcej polskich kierowców. Więc informacja o kupnie winiety dla wielu kierowców (przede wszystkim jadących pierwszy raz) może być bardzo przydatna, o zaoszczędzonych nerwach nie wspominając.



Jeszcze raz, nie o to chodzi. Bo wbrew pozorom świadomość opłat drogowych jest duża. Winiety/opłat w takiej czy innej formie obowiązują wszędzie na Bałkanach, chodzi o ucywilizowanie sposobu dokonywania tych opłat.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2019 10:12

arturescu napisał(a):czeski system, który powoduje taki bałagan.


Ty chyba nie próbowałeś doładowywać polskiego ViaAuto przez ViaToll w Polsce czy próbować dowiedzieć się, ile zostało na koncie... dla mnie kupno winiety po podaniu typu pojazdu, od kiedy ma obowiązywać etc. to czynność automatyczna. Nigdy nie dziurkowałem winiety, jedynie trzeba było na nią wpisać nr rejestracyjny.

Złośliwi twierdzą, że my na Gónym Śląsku mamy pod nosem dwie autostrady i jesteśmy niejako oswojeni z tym a ta niewielka część kierowców, zagubiona i wystraszona kiedy chodzi o wyjazd zagraniczny, w większości kręci kilometry wokół komina...

Czesi pracują nad elektroniczną winietą, która ma być wprowadzona w 2020 lub najpóźniej 2021 roku. Co zaś tyczy się Twoich uwag odnośnie bałaganu - chcę tylko nieśmiało zauważyć, że są tu ludzie na forum, którzy mają problem z zakupem e-Matricy/e-Znamky...
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 12.06.2019 10:19

Pääkäyttäjä napisał(a):
arturescu napisał(a):czeski system, który powoduje taki bałagan.


Ty chyba nie próbowałeś doładowywać polskiego ViaAuto przez ViaToll w Polsce czy próbować dowiedzieć się, ile zostało na koncie... dla mnie kupno winiety po podaniu typu pojazdu, od kiedy ma obowiązywać etc. to czynność automatyczna. Nigdy nie dziurkowałem winiety, jedynie trzeba było na nią wpisać nr rejestracyjny.

Złośliwi twierdzą, że my na Gónym Śląsku mamy pod nosem dwie autostrady i jesteśmy niejako oswojeni z tym a ta niewielka część kierowców, zagubiona i wystraszona kiedy chodzi o wyjazd zagraniczny, w większości kręci kilometry wokół komina...

Czesi pracują nad elektroniczną winietą, która ma być wprowadzona w 2020 lub najpóźniej 2021 roku. Co zaś tyczy się Twoich uwag odnośnie bałaganu - chcę tylko nieśmiało zauważyć, że są tu ludzie na forum, którzy mają problem z zakupem e-Matricy/e-Znamky...



Nie próbowałem, ale wierzę ci, że polski system też jest kiepski.

W wątku jednak mowa o Czechach, Austrii i Słowenii. Jeśli rzeczywiście Czesi wprowadzę e-winietę, to chwała im za to i zapewne ilość wpisów na wątku się zmniejszy.

Ale pewnie wciąż będzie ich trochę, bo jak sam napisałeś, że jest pewien tym ludzi na forum...ale to już inna bajka, dla mnie to też kosmos ;)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.06.2019 10:32

arturescu napisał(a):

Nie próbowałem, ale wierzę ci, że polski system też jest kiepski.


Uwierz mi że jest kiepski :wink: A samo ViaAuto czasami działa jak chce, zdarzyło mi się że wpuściło mnie na autostradę i nie chciało z niej wypuścić. :oczko_usmiech:
arturescu napisał(a):W wątku jednak mowa o Czechach, Austrii i Słowenii. Jeśli rzeczywiście Czesi wprowadzę e-winietę, to chwała im za to i zapewne ilość wpisów na wątku się zmniejszy.

Ale pewnie wciąż będzie ich trochę, bo jak sam napisałeś, że jest pewien tym ludzi na forum...ale to już inna bajka, dla mnie to też kosmos ;)

Zapewne nie zmniejszy się, lub zmniejszy niewiele :oczko_usmiech:
Cały czas mnie zastanawia jak to możliwe że ludzie pytają gdzie można kupić winietę na SK, HU czy A, jeżeli zakup winiety można bez problemu zrobić z domu czy nawet w trasie (oprócz winiety A, bo tam niestety 18 dni karencji) i trwa to maks 5 minut :papa:
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 12.06.2019 10:58

Niedawno czytałem tu na forum kogoś, kto z pełna powagą twierdził, że lepiej kupować węgierską (a może słowacką, już nie pamiętam) e-winietę na granicy, bo wtedy jest tańsza.

Witki opadły... :lol:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 12.06.2019 11:22

arturescu napisał(a):Niedawno czytałem tu na forum kogoś, kto z pełna powagą twierdził, że lepiej kupować węgierską (a może słowacką, już nie pamiętam) e-winietę na granicy, bo wtedy jest tańsza.

Witki opadły... :lol:



Pewnie chodziło o porównanie z cenami w PZMot, bo tam ceny rzeczywiście kosmiczne
switek3
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 14.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) switek3 » 12.06.2019 14:38

Broń Boże, nie chcę nic kombinować. Chodziło mi o problemy z odklejeniem, bo jak kupiłem auto to miałem z tym mega problemy. Ale wykorzystam Wasze patenty :D
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 12.06.2019 14:49

marekkowalak napisał(a):
arturescu napisał(a):Niedawno czytałem tu na forum kogoś, kto z pełna powagą twierdził, że lepiej kupować węgierską (a może słowacką, już nie pamiętam) e-winietę na granicy, bo wtedy jest tańsza.

Witki opadły... :lol:



Pewnie chodziło o porównanie z cenami w PZMot, bo tam ceny rzeczywiście kosmiczne


Przecież węgierskich i słowackich e-winiet nie kupuje się w PZMot :lol:

Uderz w stół....znakomity przyczynek do dyskusji ;)
koval
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 06.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) koval » 12.06.2019 20:26

arturescu napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
arturescu napisał(a):Niedawno czytałem tu na forum kogoś, kto z pełna powagą twierdził, że lepiej kupować węgierską (a może słowacką, już nie pamiętam) e-winietę na granicy, bo wtedy jest tańsza.

Witki opadły... :lol:



Pewnie chodziło o porównanie z cenami w PZMot, bo tam ceny rzeczywiście kosmiczne


Przecież węgierskich i słowackich e-winiet nie kupuje się w PZMot :lol:

Uderz w stół....znakomity przyczynek do dyskusji ;)

Jak się nie kupuje, jak się da

https://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/s ... ,1,57.html
https://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/d ... 1,198.html

Tylko po co przepłacać :?: , skoro można kupić przez internet i znacznie taniej :D
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 12.06.2019 20:31

koval napisał(a):
arturescu napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
arturescu napisał(a):Niedawno czytałem tu na forum kogoś, kto z pełna powagą twierdził, że lepiej kupować węgierską (a może słowacką, już nie pamiętam) e-winietę na granicy, bo wtedy jest tańsza.

Witki opadły... :lol:



Pewnie chodziło o porównanie z cenami w PZMot, bo tam ceny rzeczywiście kosmiczne


Przecież węgierskich i słowackich e-winiet nie kupuje się w PZMot :lol:

Uderz w stół....znakomity przyczynek do dyskusji ;)

Jak się nie kupuje, jak się da

https://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/s ... ,1,57.html
https://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/d ... 1,198.html

Tylko po co przepłacać :?: , skoro można kupić przez internet i znacznie taniej :D

Wczoraj zakupione winiety :
słowacka - 14€
węgierska - 63,68zł.(4780 forintów)
Obie kupione przez bank Santander
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 12.06.2019 20:41

To banki teraz też pośredniczą w zakupie winiet?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 12.06.2019 21:11

arturescu napisał(a):
Przecież węgierskich i słowackich e-winiet nie kupuje się w PZMot :lol:

Uderz w stół....znakomity przyczynek do dyskusji ;)


Oczywiście, że nie - ale kiedyś co niektórzy kupowali... :D :D
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 12.06.2019 22:47

dids76 napisał(a):Cały czas mnie zastanawia jak to możliwe że ludzie pytają gdzie można kupić winietę na SK, HU czy A, jeżeli zakup winiety można bez problemu zrobić z domu czy nawet w trasie (oprócz winiety A, bo tam niestety 18 dni karencji) i trwa to maks 5 minut :papa:


Mnie też to zastanawia, bo najtaniej i najszybciej jest kupować na granicy. Cena bez prowizji, przesyłek i różnych kursów bankowych. Nigdy nie stałem po winietę dłużej niż 5 minut. W każdej chwili mogę zmienić trasę bez dodatkowych kosztów, a poza tym daję komuś pracę. Wszyscy zadowoleni.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 177
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone