Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie jechać - regiony i miejscowości - ZATOKA KVARNERSKA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Maxmar
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxmar » 18.08.2010 15:03

Hej jestem nowiuśki na tym forum chociaż troche czasu już na nim spędziłem a teraz moje pytanie.
Wybieram się 5 września na Chorwacje chciałbym zobaczyć następujące miejsca
1. Wodospady Krka
2. Jeziora Pitwickie
3.Wyspy Kornati
4.Split
5.Szibenik
6.Wyspa Brać
7.Bol
8.Organy Wodne ( Zadar )
9.Dubrownik
Co sądzicie o takim planie , ewentualnie co jeszcze proponujecie , jade własnym autkiem aha i najważniejsza rzecz jestem osobą niepełnosprawną poruszam się o własnych siłach :) nie na wózku jednakże wyjscie po schodach bez barierki jest nie osiągalne no chyba ze mam w tym czasie pomocną dłoń mojej lepszej połowy a moja lepsza połowa będzie ze mną.Czy dam rade pozwiedzac te miejsca w miare możliwości , czy na mury obronne w Dubrowniku są schody bo widziałem na zdjęciach tylko jak wygląda w środku to jest po płaskim i w góre co jakis czas schodki ale to juz na murze a jak tam się wychodzi , wszelkiego rodzaju porady co i jak i gdzie mile widziane.Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.08.2010 15:18

Maxmar napisał(a):Hej jestem nowiuśki na tym forum chociaż troche czasu już na nim spędziłem a teraz moje pytanie.
Wybieram się 5 września na Chorwacje chciałbym zobaczyć następujące miejsca
1. Wodospady Krka
2. Jeziora Pitwickie
3.Wyspy Kornati
4.Split
5.Szibenik
6.Wyspa Brać
7.Bol
8.Organy Wodne ( Zadar )
9.Dubrownik


Po pierwsze: wybierasz się do Chorwacji.
Po drugie: nawet dla zdrowej osoby ta lista miejsc do zobaczenia solidna jak na jeden raz.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.08.2010 15:25

Moja rada.
Jeżeli najpierw zobaczysz Plitvickie, wodospady Krka możesz sobie odpuścić!Będziesz srogo rozczarowany! :cry:
Cena ( 95 kn) nie jest adekwatna do tego co możesz tam zobaczyć,choć to oczywiście nie jest główny argument..
Maxmar
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxmar » 18.08.2010 15:38

Sory za znikające i brakujące literki ale po ostatniej powodzi nie mam podłogi w pokoju i pisze sobie stojąc przed kompem.A co do planu wyjazdu to oczywiscie spisałem sobie to co polecali na forum - w Chorwacji mam zamiar spędzić ponad 2 tygodnie wiec myśle że powinienem dać rade zobaczyć te miejsca jeśli się nie uda trudno ale mam zamiar zacząć od Dubrownika i sukcesywnie przemieszczać się w kierunku miejsc będących po drodze.Możecie podsówac pomysły ciekawych miejsc bo im więcej się wie tym lepiej zawsze można liste miejsc zmienić , bo z całej tej listy najdalej chyba jest Dubrownik wiec od niego zaczne całą przygode z Chorwacją
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.08.2010 15:48

Po ostatnich wpisach ba forum pamiętaj, że przygoda z Chorwacją jest droga
Z listy wykreślił bym Brac (Bol), wystarczy jeden rejs na Kornati.
Maxmar
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxmar » 18.08.2010 16:18

Wiem i licze się tym ze może być droga ale napewno nie tak droga jak przygoda z Monaco wiec jesli dałem rade wtedy byc może dam i teraz zawsze można z czegoś zrezygnować.Mówisz że zrezygnować z wyspy Brać hmmmm chciałbym zobaczyć ten jak to mówią ZŁOTY RÓG prawdopodobnie da się gdzieś tam wyjechać autkiem na jakąś góre jakiś punkt widokowy na całą wyspe.A wracając do kosztów wyprawy to będą napewno ale to są rzeczy materialne a wspomnienia są zawsze bezcenne tym bardziej dla takiej osoby jak ja bo może kiedyś będe mógł tylko sobie wejsć na forum i pooglądać zdjęcia bo już nie będe mógł brykać tak jak teraz :)
A mówisz o Kornati czyli masz na myśli rejs po tym całym parku ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.08.2010 16:29

Maxmar napisał(a): A mówisz o Kornati czyli masz na myśli rejs po tym całym parku ?


Na Kornati płynie się statkiem, rejs pomiędzy wysepkami trwa cały dzień, można popłynąć z Zadaru, Biogradu, Pakostane, z Murter ....
Na Kornati samochodów nie ma.
bodi7
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 25.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodi7 » 18.08.2010 19:16

Maxmar napisał(a):Hej jestem nowiuśki na tym forum chociaż troche czasu już na nim spędziłem a teraz moje pytanie.
Wybieram się 5 września na Chorwacje chciałbym zobaczyć następujące miejsca
1. Wodospady Krka
2. Jeziora Pitwickie
3.Wyspy Kornati
4.Split
5.Szibenik
6.Wyspa Brać
7.Bol
8.Organy Wodne ( Zadar )
9.Dubrownik
Co sądzicie o takim planie , ewentualnie co jeszcze proponujecie , jade własnym autkiem aha i najważniejsza rzecz jestem osobą niepełnosprawną poruszam się o własnych siłach :) nie na wózku jednakże wyjscie po schodach bez barierki jest nie osiągalne no chyba ze mam w tym czasie pomocną dłoń mojej lepszej połowy a moja lepsza połowa będzie ze mną.Czy dam rade pozwiedzac te miejsca w miare możliwości , czy na mury obronne w Dubrowniku są schody bo widziałem na zdjęciach tylko jak wygląda w środku to jest po płaskim i w góre co jakis czas schodki ale to juz na murze a jak tam się wychodzi , wszelkiego rodzaju porady co i jak i gdzie mile widziane.Pozdrawiam

Byłem w Dubrowniku tydzien temu -szczyt sezonu-mnóstwo ludzi-kłopot z parkowaniem , ale mimo wszytko warto odwiedzic to miasto. Jesli chodzi o zwiedzanie , to niestety troche schodów jest (zwłaszcza wyjście i zejście z murów),na murach jest kilka kawiarenek gdzie mozna odpocząć . Jesli chodzi o wyspy , to lepiej jedż na Hvar - piękna roślinność i widoczki.
Maxmar
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxmar » 18.08.2010 21:31

Czyli mówisz bodi7 ze troche schodków jest powiem tak z zejsciem nie ma problemu gorzej z wyjsciem , ważne czy to jest 100 schodków czy 20 może to dla kogoś śmieszne ale dla mnie ważne , czy mają jakąś barierke bo podejrzewam że jakbym się już wdrapał to reszta już by poszła spokojnie :)
bodi7 napisz coś więcej gdzie byłeś , gdzie kimałeś itd itp oczywiście jeśli możesz
Maxmar
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxmar » 18.08.2010 21:38

Czytałem na temat tych rejsów na Kornati myśle że tego punktu wycieczki nie opuszcze i chyba najlepiej z Zadaru popłynąć zobaczyć te wysepki a przy okazji zwiedzić pożniej Zadar :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.08.2010 21:44

Tak trochę OT.
Powinno być w temacie DOKĄD, a nie GDZIE...
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 18.08.2010 22:17

Janusz Bajcer napisał(a):Po ostatnich wpisach ba forum pamiętaj, że przygoda z Chorwacją jest droga
Z listy wykreślił bym Brac (Bol), wystarczy jeden rejs na Kornati.


Niech najpierw sprawdzi sam ... Najlepiej z Vidovej :wink:
KAALA
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KAALA » 18.08.2010 23:27

Janusz Bajcer napisał(a):Z listy wykreślił bym Brac (Bol)


Witaj Maxmar,

Myśląc o Bol, chodziło Ci konkretnie o Zlatni Rat. Zdecydowanie odradzam. Stateczki dopływają do portu w Bol. Żeby dostać się na plażę należy popłynąć taksówką wodną lub pieszo ok 2 km nabrzeżem, ale nie mam pojęcia czy jest, a jeśli tak, to czy na całej długości wybetonowana promenada do plaży, czy idzie się laskiem. Może ktoś szedł na piechotę i wie?

Taksówką jest ten problem, że dopływają one możliwie najbliżej brzegu, ale nie ma tam wybetonowanego portu i wyjście z taksówki to "skakanie" po kładce o nie za dużej szerokości.

Ja rok temu tego nie wiedziałam i byłam w lekkim szoku, gdy trzeba było wysiąść z tej taxi. (Byłam w cro ze złamaną nogą i miałam kule, gdyby nie pomoc przemiłych Chorwatów, to w życiu bym wyszła z tej taxi i nie wdrapała się z powrotem :-D) ).

Podziwiam Cię bardzo za odwagę. Chorwacja ze względu na ukształtowanie terenu nie jest niestety przyjazna osobom niepełnosprawnym.

Normalnie nie zdajemy sobie sprawy, że najmniejsze schody, czy brak chodnika to bariery nie do przejścia dla osób na wózku, czy poruszających się o kulach. Ja już to wiem.

Pozdrawiam serdecznie, życzę cudownych wakacji w Chorwacji.

A.
Maxmar
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxmar » 19.08.2010 08:34

Witaj KAALA

Dziekuje za rade i powiem tak nie myślałem tak jak Ty piszesz płynąć do samego Bol jedynie ze Splitu do Supetaru promem i tam pożniej ewentualnie poruszać się samochodem , znajomy przekazał mi info ze jest tam taki fajny jakiś punkt widokowy rozciągający się na całą wyspe nawet pokazywał mi foty , pożniej ewentualnie pojechać do Bol i pójść sobie zobaczyć ten Złoty Róg
Z tego co piszesz to też napewno potrzebowałbym pomocy żeby wyjść z takiej taksówki ( chociaż już miałem taką sytuacje wysiadając w Wenecji z takiej wodnej taksówki :) ale włosi pomogli i było spoko )
A odbiegając od tematu masz racje nikt sprawny w 100 % nie zdaje sobie sprawy że czasem głupi krawężnik czy 2 schodki bez barierki to jest przeszkoda nie do pokonania ale na szczescie jest coraz wiecej ludzi którzy patrzą na to normalnie i jak cos to pomogą i coraz wiecej miejsc dostosowanych dla wszystkich.

Dziekuje i Pozdrawiam
Maxmar
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxmar » 19.08.2010 09:02

Dzięki mkm włąsnie o to mi chodziło mając na myśli punkt widokowy , być może uda mi się tam wyjechać ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Gdzie jechać - regiony i miejscowości - ZATOKA KVARNERSKA - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone