Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Od Zadaru do Splitu-czerwiec 2010-porady dla nowicjuszy-FOTO

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
patryy
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) patryy » 20.06.2010 11:39

wojtap napisał(a):Co do kulinarnego wątku to dorzucę, w Trogirze na targu idąc w strone parkingu, czyli od mostu w stronę Primostenu (w lewo) prawie na samym końcu bud była jedna, w której sprzedawali kebaby z krewetkami i różnymi sosami. Coś wspaniałego, duża buła pełna grilowanych krewetek i do tego ze 4 rodzaje sosów. cena bardzo przystępna cos koło 25 kuna.


chyba zwrocilem na nia uwage kiedy wracalismy do auta..gosc mial takirgo duzego plaskiego grila na ktorej podpiekal krewetk.wygladalo to w kazdym razie ciekawie. budka byla po prawej stronie idac od mostu na parking
patryy
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) patryy » 20.06.2010 13:22

skoro mowa o trogirze wiec napisze teraz cos i o nim...kiedy przyjechalismy po raz pierwszy i tylko przejechalismy obok murow miasta w drodze na ciovo..wydawalo mi sie ze nie bedzie to cos co az tak zachwyci..wspomniany targ budki za suvenirami,bzyczace skutery,tloczno.
natomiast przekroczenie bram miasta ,to wejscie w inny swiat,pewnie wiekszosc z was tam byla wiec wiecie jak to jest...slowa nie odzwierciedlaja wspomnien..
i kiedy po wizycie za dnia w trogirze wydaje sie ze wszystko juz sie widzialo...jest sie we wielkim bledzie...trogir noca[poznym wieczorem] to zupelnie cos innego.kto tego nie widzial ,to tak naprawde nie byl w trogirze..niestety nie mam ani jednego nocnego zdjecia,nie chcialo mi sie nosic zestawu statyw aparat :) ]ale ci ktorzy byli w w trogirze noca potwierdza moje slowa...
dodatkowo wieczorny trogir kojarzy mi sie z setkami mydlanych banieczek mieniacych sie swiatlem latarni. na promenadzie wieczorem ustawiaja sie sprzedawcy "bankowych" pistoletow ktore seriami wyrzucaja banki,dodatkowo ubarwiajac to "muzyczka". pistolety dosc dorze im sie sprzedaja wiec cala promenada wieczorem wypelnina jest bankami mydlanymi

to promenada za dnia
Obrazek


a to trogirskie kraby ktore chodza sobie na skraju powyzszej promenady

Obrazek

Obrazek

skoro jestesmy przy promenadzie...to wspomne troche o jedzeniu...jest tam kilka ogrodkow roznych barow ,knajpek restauracji itp..my wybralismy ten blizej konca idac od mostu n aciovo...restauracja -konoba dalmacja oto przykladowa kartka z menu.i podane nam pozniej jedzonko

Obrazek

Obrazek

najbardziej naturalnie wygladajace gavuni - czy girice jakie jadlem na wyjezdzie..

Obrazek


rybki wygladaly jak dopiero co zlowione ,podane z frytkami w cenie,wczesniej byly podawane solo.smakowaly rownie dobrze jak wygladaly :)-polecam

grilowane kalmary

Obrazek

i pyszna zupa z krewetek...

Obrazek

porcja troche mala,typowy "kubek do kawy" ale cena rowniez nie byla wysoka,biorac pod uwage ze to centrum miasta


jesli chodzi o lody bylismy w 2 lodziarniach jedna zaraz przy moscie przy promenadzie w kamienicy [murze] a druga w centrum trogiru,obydwnie na plus...

to zdjecia z tej z centrum...do wyboru galki na wynos lub pucharki na miejscu

Obrazek

Obrazek


kartka z cennika, byly przynajmniej jescze 3 inne strony

Obrazek

a to jeden z pucharkow ktore dostalismy sombrerro split chyba tak sie nazywal..

Obrazek


lody bardzo dobre,ale po polowie kubka bylem tak zamulony ze nie dalem rady zjesc calosci wiec sugestia by na 2 osoby zamowic jeden poucharek..jak zjecie caly to domowic 2gi
beklin
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) beklin » 20.06.2010 14:42

Miło wrócić w znajome miejsca. Rok temu przez ponad 2tyg przemierzałem chorwackie wybrzeże od Splitu po Razanac. Zdjęcia przywołują miłe wspomnienia.

Jeśli chodzi o parkowanie w Trogirze, to będąc tam w środku lipca nie odczuwałem jakoś problemów z pozostawieniem samochodu. Tragedii w poruszaniu też nie było. Nie zawsze musimy przecież podjechać pod same drzwi ;)

Czekam na ciąg dalszy!

Pozdrawiam
patryy
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) patryy » 21.06.2010 01:55

trogirska restauracja Trivolta,wydaje sie ze nie ma klientow ?

Obrazek






























okazuje sie ze byl jeden gosc tylko chyba za duzo rybek pojadl i zasnal zanim jeszcze zdazyl wstac .. :wink:



Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.06.2010 10:28

patryy napisał(a):trogirska restauracja Trivolta,wydaje sie ze nie ma klientow ?


Wreszcie w nazwie (restauracji) pojawiła się duża litera w relacji :wink:
patryy
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) patryy » 21.06.2010 20:54

Janusz Bajcer napisał(a):
patryy napisał(a):trogirska restauracja Trivolta,wydaje sie ze nie ma klientow ?


Wreszcie w nazwie (restauracji) pojawiła się duża litera w relacji :wink:


wybacz ale nie przywiazuje specjalnej uwagi to polskich liter i duzych liter z lenistwa..jak widzisz robie tez bledy typu brak litery itp..
ogolnie mam nadzieje ze sposob pisania tak bardzo drazliwy by zniechecalo do czytania?:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.06.2010 21:06

patryy napisał(a):wybacz ale nie przywiazuje specjalnej uwagi to polskich liter i duzych liter z lenistwa..jak widzisz robie tez bledy typu brak litery itp..
ogolnie mam nadzieje ze sposob pisania tak bardzo drazliwy by zniechecalo do czytania?:)


Wybaczam, ale jest mi przykro, że nie przywiązujesz wagi do polskiego języka, a lenistwo to duża przywara :wink:

O ogonkach nie wspominałem, choć powinienem.

Mimo tych braków czytam ciekawością - pozdrav.
patryy
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) patryy » 21.06.2010 21:34

Janusz Bajcer napisał(a):
patryy napisał(a):wybacz ale nie przywiazuje specjalnej uwagi to polskich liter i duzych liter z lenistwa..jak widzisz robie tez bledy typu brak litery itp..
ogolnie mam nadzieje ze sposob pisania tak bardzo drazliwy by zniechecalo do czytania?:)


Wybaczam, ale jest mi przykro, że nie przywiązujesz wagi do polskiego języka, a lenistwo to duża przywara :wink:

O ogonkach nie wspominałem, choć powinienem.

Mimo tych braków czytam ciekawością - pozdrav.


:) jest pewna grupa ludzi ktora w ten sposob pisze...z przyzwyczajenia lub braku innej mozliwosci.forum to luzna rozmowa ,wiec nawet nie zwracalem na to uwagi.ja akurat uzywam klawiatury ekranowej i jest mi tak wygodniej.
w kazdym razie nie mam zadnych pretensji ze zwrociles na to uwage...jesli mogloby to inaczej wygladac z interpretacji naszej rozmowy , pozdrawiam rowniez :wink:
Kasia_1982
Croentuzjasta
Posty: 149
Dołączył(a): 07.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia_1982 » 23.06.2010 20:26

Hehe,mam fotki w tych samych miejscach praktycznie (Primosten i Rogoznica) Ale fajnie się patrzy z perspektywy "tam byłem" ! :)
k9tek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) k9tek » 24.06.2010 13:39

woda chyba była jeszcze zimna, bo zadnych fotek z kąpieli :)
ASHA
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 29.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASHA » 24.06.2010 14:48

Fajnie się czyta i fajnie będzie to zobaczyć na żywo. Jedziemy 26 lipca do Slatine i nadal mam mieszane uczucia czy to właściwy wybór ale widząc te piękne zdjęcia powoli się przekonuję! :) Pozdrawiam.
patryy
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) patryy » 24.06.2010 19:27

woda byla wystarczajaco ciepla :) a pogoda sie udala ,okolo 30 stopni,kazdego dnia.
jesli chodzi o slatine,nie jest tak zle,wazne by nie trafic z apartamentem obok centrum slatine-port.,czym blizej konca tym lepiej.
slatine jest dobrym miejcem na zwiedzanie okolicy -trogir,split,rogoznica itd. ja bylem,zobaczylem i nie zaluje.. :wink:
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 24.06.2010 19:47

patryy napisał(a): ja bylem,zobaczylem i nie zaluje.. :wink:



ja bede , zobacze i na bank nie bede zalowal

:D
ArletaPrzemek
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 11.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArletaPrzemek » 24.06.2010 23:09

Też musimy się wtrącić byliśmy na Ciovo już 3 razy (raz na 8 dni a 2 razy po4 dni) i to w sezonie w okrug gornij :) bardzo się nam podobało ( oprócz korków) i na pewno jeszcze tam zawitamy.
pozdrawiamy
patryy
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) patryy » 25.06.2010 08:27

Jak wyglada Slatine...zeby rozwiac watpliwosci :wink: od poczatku do konca

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Od Zadaru do Splitu-czerwiec 2010-porady dla nowicjuszy-FOTO - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone