Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 26.10.2009 15:17

daro2008 napisał(a):
gadarek napisał(a):Wiem, że jest b. dużo wpisów dot. różnych tras, ja wybieram się z rodzinką do VRSAR (Istria) w lipcu 2010 - trasa z Zielonej Góry - poradzcie jak najlepiej jechac ??? będę startował na noc z soboty na niedziele - czy ta trasa "Nie należy jechać przez München tylko przez Regensburg, Passau w Austrii A-8 Wels A-9 Graz, Maribor ,Ptuj ,Zagreb itd" jest NAJLEPSZA ?


Witam.
Ja planuję wyjazd z soboty na niedzielę czyli z 19 na 20 czerwca 2010 r. ok 2 - 3 nad ranem.
Jadę z Dobiegniewa ok. 45 km od Gorzowa Wlkp, trasa wyznaczona i raczej nie będzie już zmian:
Dobiegniew - Świecko - Berlin Ring - Rogensburg - Passau - Wels - Graz (nocleg Oekotel) - Słowenia (z uwagi na to, że jadę pierwszy raz i z małym dzieckiem kupuję winetkę, jadę autostradą) - Zgrzeb - Tucepi (Makarska Rivera)


To dobra trasa, w sierpniu jechałem bardzo podobną, tylko granice przekraczałem w Kołbaskowie i jechałem troszkę bliżej, bo do Trogiru. Oczywiście omijałem Słoweńskie luksusowo kosztowne autostrady.
gadarek
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 16.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gadarek » 26.10.2009 15:46

Janusz Bajcer napisał(a):
gadarek napisał(a):Wiem, że jest b. dużo wpisów dot. różnych tras, ja wybieram się z rodzinką do VRSAR (Istria) w lipcu 2010 - trasa z Zielonej Góry - poradzcie jak najlepiej jechac ??? będę startował na noc z soboty na niedziele - czy ta trasa "Nie należy jechać przez München tylko przez Regensburg, Passau w Austrii A-8 Wels A-9 Graz, Maribor ,Ptuj ,Zagreb itd" jest NAJLEPSZA ?


Michelin poleca taką:


http://tiny.pl/hqbfc

To jedna z czterech, ale może być więcej opcji :wink:


WIELKIE dzięki :lol: tak planowałem, a czas pokaże :wink:
gadarek
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 16.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gadarek » 26.10.2009 15:51

termondar napisał(a):
daro2008 napisał(a):
gadarek napisał(a):Wiem, że jest b. dużo wpisów dot. różnych tras, ja wybieram się z rodzinką do VRSAR (Istria) w lipcu 2010 - trasa z Zielonej Góry - poradzcie jak najlepiej jechac ??? będę startował na noc z soboty na niedziele - czy ta trasa "Nie należy jechać przez München tylko przez Regensburg, Passau w Austrii A-8 Wels A-9 Graz, Maribor ,Ptuj ,Zagreb itd" jest NAJLEPSZA ?


Witam.
Ja planuję wyjazd z soboty na niedzielę czyli z 19 na 20 czerwca 2010 r. ok 2 - 3 nad ranem.
Jadę z Dobiegniewa ok. 45 km od Gorzowa Wlkp, trasa wyznaczona i raczej nie będzie już zmian:
Dobiegniew - Świecko - Berlin Ring - Rogensburg - Passau - Wels - Graz (nocleg Oekotel) - Słowenia (z uwagi na to, że jadę pierwszy raz i z małym dzieckiem kupuję winetkę, jadę autostradą) - Zgrzeb - Tucepi (Makarska Rivera)


To dobra trasa, w sierpniu jechałem bardzo podobną, tylko granice przekraczałem w Kołbaskowie i jechałem troszkę bliżej, bo do Trogiru. Oczywiście omijałem Słoweńskie luksusowo kosztowne autostrady.


daro2008 - dzieki za info :wink: chetnie nawiżę kontakt na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl - wymienimy sie cennymi informacjami
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 443
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 01.12.2009 17:43

Świetna wiadomość dla jeżdzących przez Mikulov

Austriacy właśnie otworzyli częsc obwodnicy Wiednia, co pozwoli nam zaoszczędzić troche więcej czasu

Jest to fragment zaznaczny w budowie od miejscowości Sussenbrun ( S2 ) W lutym bedzie juz oddana autostrada od Schrick, niestety na pełny odcinek od Drasenhofen będziemy musieli poczekac aż do 2013 roku.

Swoja droga to skandal w jakim tempie oni budują ten fragment drogi ( tam nie przeciez gór )
Warto o tym pamietac, gdy bedziemy lamentowac, że nam sie nie udało zbudowac jakiegos fragmentu drogi na EURO 2012. Austriakom tez nie udało sie połaczyć stolicy z krajami 2 uczestników Euro 2008

No ale to kolejne pół godziny w nocy ( w dzien pewnie duzo więcej ) szybciej do Chorwacji

P.S

niestety nie udało mi sie wkleić poprawnie mapy
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 01.12.2009 17:52

woojtekg napisał(a):(...)

P.S

niestety nie udało mi sie wkleić poprawnie mapy

może to pomoże pozdrówka!
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 02.12.2009 11:14

Obrazek

Mam coś takiego, jak znajdę o lepszej jakości do wstawię.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 443
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 02.12.2009 11:54

Ta twoja mapka nie do konca oddaje to co zostalo oddane do uzytku. To u ciebie to juz koncowa wersja drogi S1, która całkowice omija Wieden przechodząc obok lotniska Schwechat i obejmuje nowy tunel pod Dunajem, którego budowa może sie przeciągnąć nawet do 2018 roku. W obecnej w stara droge przez centrum Wiednia wpada sie gdziez przed mostem na Dunaju ( tak więc i tak troche Wiednia nam zostaje ). Zysk jest taki, że ominie wię całe przesmieści, gdzie nie ma w ogóle bezkolizyjnej drogi dwupasmowej.

nasza droga to S1 a potem S2
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 03.12.2009 14:54

W tym roku jechaliśmy ze Zgorzelca na Kvarner kierunek Drezno,następnie Munchen,dalej na Udine we Włoszech.Dalsza trasa przez Słowenię(drogą niepłatną) wreszcie kierunek Rijeka.Troszkę dłuższa trasa niż na Pragę Wiedeń ale za to nie było opłat w Niemczech no i ograniczeń prędkości.
Osobiście ją polecam wczasowiczom jadącym z zachodniej Polski.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 03.12.2009 16:58

Ze Zgorzelca to pewnie wariant optymalny. Dla wrocławiaków to jest co najmniej 250 km dalej, więc Wiednia raczej nie miniemy...
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 03.12.2009 18:46

Ja jechałam z Poznania tą samą trasą co podaje "mariuszula" i również ją polecam, tym bardziej jeśli się chce zobaczyć piękne widoki w wysokich Alpach. Przez Austrię jechaliśmy zwykłymi drogami( winietę wykorzystaliśmy w drodze powrotnej) na Lienz do granicy włoskiej, która znajduje się na szczycie góry w Paluzzy. Coś pięknego!!!! Tarasy widokowe w Austrii to niezapomniane wrażenia. Później na Udine i autostradą do Triestu. Wspaniała podróż, polecam....
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.12.2009 18:51

emi13214 napisał(a):na Lienz do granicy włoskiej, która znajduje się na szczycie góry w Paluzzy.

Rozumiem, że przez Arta Terme jechałeś...
Miodzio. Tam na narty od kilku lat jeździmy....
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 03.12.2009 20:47

Zahaczając Włochy widoki zza okna były niesamowite!Austria także piękna.Według "Berty"(navi) mijaliśmy większość korków autostradowych co oczywiście miało pozytywny wpływ na lokalny rekonesans.Wolniej ale za to luźniej sie jechało.Zero aut w godzinach porannych.Oczywiście ta trasa jest optymalna kiedy jedzie sie na Istrię.W innym przypadku gdybym miał jechać na dalmację pojechałbym na Wiedeń-Zagrzeb.I pewnie tak zrobie w przyszłym roku.Zawsze to nowa trasa nowe widoczki.Choć dziewczyny nie odpuszczą zajazdu na Baske(KRK) zobaczyć "stare graty"
BigDaniel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 07.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BigDaniel » 08.12.2009 14:03

W tym roku jechałem do Chorwacji z Gryfic w zach-pom przez Polske Czechy Austrie Słowenie. I to był pierwszy i ostatni raz!! W przyszłym roku wybieram się do Chorwacji przez Niemcy!! Kolega wybrał tą trase i mówił że bajka!!!
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 08.12.2009 17:24

BigDaniel napisał(a):W tym roku jechałem do Chorwacji z Gryfic w zach-pom przez Polske Czechy Austrie Słowenie. I to był pierwszy i ostatni raz!! W przyszłym roku wybieram się do Chorwacji przez Niemcy!! Kolega wybrał tą trase i mówił że bajka!!!


Polecam trasę Kołbaskowo-Berlin/ring/-Regensburg-Passau-Graz-Murek-Ptuj-Zagrzeb.
Trasa sprawdzona /4 krotnie/,bez żadnych perturbacji i niespodzianek.
Pozdrawiam
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 09.12.2009 17:56

BigDaniel napisał(a):W tym roku jechałem do Chorwacji z Gryfic w zach-pom przez Polske Czechy Austrie Słowenie. I to był pierwszy i ostatni raz!! W przyszłym roku wybieram się do Chorwacji przez Niemcy!! Kolega wybrał tą trase i mówił że bajka!!!


Ja jechałem podobną trasą, tylko, że nie jechałem przez Polskę, ale bez pośrednio do Kołbaskowa na Drezno, Czechy, Austrię i Słowenie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone