Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Warszawy na Korculę i z powrotem- relacja z tra

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
trampm
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) trampm » 24.07.2009 13:16

Zibuś napisał(a):
dendrome napisał(a):witajcie,
tez zastanawiam sie nad Korcula w tym roku, wyjazd do cro 1. sierpnia. Co myślicie żeby nie jechać przez BiH a np. dojechać do Drvenika i dalej promem na korcule ?


Możesz tak zrobić z tym,że w Drveniku musisz być co najmniej 2 godziny przed wypłynięciem promu. My będziemy pomykać na Orebić-tak sobie wymyśliłem i tak też doradził mi nasz gospodarz z Korculi.

P.S.
My też wyjeżdżamy 1.08. Jedziemy przez Słowację i Węgry i 2.08. meldujemy się w Prizbie.

Pozdrav zibuś


polecam ten wariant

ja juz od 6 lat na trasie warszawa - korcula
przejechałem juz wszystkie warianty ( łącznie z BiH )
ale już od kilku lat przekonalem się ,że najlepsze rozwiazanie to
przejazd warszawa - slowacja-austria-słowenia -chorwacja
a w chorwacji do drwenika i dalej na karculę
uważam ,że to optymalna trasa w drweniku nigdy nie stałem dłużej niż ok2 h
pozdrawiam wszystkich "korculantów"
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 24.07.2009 13:50

Zibuś napisał(a):
dendrome napisał(a):witajcie,
tez zastanawiam sie nad Korcula w tym roku, wyjazd do cro 1. sierpnia. Co myślicie żeby nie jechać przez BiH a np. dojechać do Drvenika i dalej promem na korcule ?


Możesz tak zrobić z tym,że w Drveniku musisz być co najmniej 2 godziny przed wypłynięciem promu. My będziemy pomykać na Orebić-tak sobie wymyśliłem i tak też doradził mi nasz gospodarz z Korculi.

P.S.
My też wyjeżdżamy 1.08. Jedziemy przez Słowację i Węgry i 2.08. meldujemy się w Prizbie.

Pozdrav zibuś

Ja lecę też do Priżby, tylko wyruszam 31.07 trasą Czechy, Austria, Słowenia.
Pozdrawiam
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 24.07.2009 16:19

czyli przez półwysep :D Stone,wino i małze przechyliły szale
dziekujemy za dokładne informacje
jeszcze gdybyście podzielili się informacjami na temat fajnych plaż (oprócz tych ogólnie znanych w lumbardzie i vela luka)
może jakieś foto z archiwum :D plośe baldżo plośe
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 24.07.2009 16:21

a był ktoś z Was na wyspie Proizd a jeżeli tak to jakie wrażenia i czy warto
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 24.07.2009 17:42

słyszeliśmy coś o pupnatska luka i baćva ,może ma ktoś fotki z takich miejsc
Zibuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibuś » 24.07.2009 21:46

dendrome napisał(a):ad. Zibuś
właśnie z Drvenikiem problem - nie wiem jak minie droga i na ktora dotre, a że jade tylko na tydzien to troche szkoda spedzic jednego dnia w oczekiwaniu na prom wiec lepszym rozwiazaniem będzie Ploce - Trapanj - Orebic - Korcula. masz już zaklepane noclegi? ile trzeba liczyc na Korculi za dobe dla 2 osob? pojedziemy chyba przez Austrie - Slowenie - w zeszlym roku jechalismy taka trasa i poszlo bardzo sprawnie.


Każdego dnia szkoda :wink:
Noclegi mam już zarezerwowane TUTAJ.
A co do trasy to ja też przez ostatnie dziewięć lat jeździłem przez Czechy, Austrię i Słowenię i sobie chwaliłem ale w tym roku spróbuję opcji słowacko-węgierskiej przez Gyor i Budapest.
Zobaczymy co się z tego urodzi :wink:

Pozdrav zibuś :sm: :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z Warszawy na Korculę i z powrotem- relacja z tra - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone