Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dziś EUROWIZJA!!!

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 13.05.2016 09:03

gusia-s napisał(a):Nie oceniajmy ludzi po wyglądzie pliss :)

No tu mam wątpliwości...... :?

:oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2016 09:21

Podczas wczorajszego występu Szpaka jak i zaraz po jego zakończeniu, razem z córą obserwowałem media społecznościowe jakim jest Twitter, bardzo wysoko został oceniony Michał, jego głos i jego piosenka :P jak to go ludzie z zagranicy nazwali Wielki! Polski Jezus Chrystus :P

... hmm to była jedyna, słuszna i mądrze podjęta decyzja przez Polski naród, od czasu wyboru Kwaśniewskiego na prezydenta :wink: wysyłając tam, na jurowizję Michała Szpaka :P
zajdzie chłopak wysoko, będzie na pudle :P czuję to od samego rana :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2016 15:23

Jednego nie kumam :?: :?: :?:
Dlaczego wszystkie komentarze z zagranicy są pozytywne, a wśród Polaków jak zwykle wkrada się zazdrość, zawiść, chamstwo, nienawiść i niezadowolenie i do tego plucie jadem?

KURWA ludzie może chociaż raz przestaniecie srać we własne gniazdo :|
Ostatnio edytowano 13.05.2016 15:28 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 13.05.2016 15:27

A zauważa ktoś, że to:



jest bardzo podobne do tego:



Czy to tylko ja mam omamy słuchowe?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.05.2016 15:33

Natko_ napisał(a):... Czy to tylko ja mam omamy słuchowe?

Bądź pewna że nie masz :!: 8O 8O 8O
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 13.05.2016 16:03

gusia-s napisał(a):
romuald22 napisał(a):... Pan Szpak - maluje sobie paznokcie. Może to i w muzyce mało istotne, że ktoś ma inne przekonania seksualne niż ogólnie przyjęte ale nie podoba mi się, że ktoś taki nasz naród reprezentuje ...

romuald22 napisał(a):... Żeby nie było to lubię Judas Priest, a tam wokalistą jest gej i nie przeszkadza mi to. Ale Halford nie jest reprezentantem mojej ojczyzny nigdzie. Tylko ja mogę go sobie wybrać...


No nie wierze ... obcokrajowca lubisz mimo, że jest gejem i przyznajesz się do tego publicznie a jednocześnie wstydzisz się za Michała że reprezentuje nasz kraj? tylko dlatego że maluje paznokcie i wg Ciebie to oznacza, że jest innej orientacji?
To takie typowo "polskie" bym powiedziała.

Ja bym się wstydziła gdyby reprezentowało nas jakieś beztalencie. W polskich eliminacjach faworytką była Margaret, na którą tak wielu stawiało, tylko się okazało że ona na żywo śpiewać po prostu nie umie. Pozostali kandydaci z preselekcji krajowych to przepraszam ... ale śpiewające dzieciaki z tych programów tv lepszy poziom wokalny mają.

Michała wybrali widzowie i jego fani ... chłopak ma talent i mocny głos, jest bardzo młody jeszcze, eksperymentuje z wyglądem, stylem muzycznym też ... może odbiega od utartych kanonów ale nie da mu się zarzucić braku talentu i wrażliwości artystycznej. Prezentował nas godnie, bez sztucznych ogni, wybuchów i dymów na scenie oraz innych udziwnień.

Nie oceniajmy ludzi po wyglądzie pliss :)

Nie wstydzę się tylko napisałem, że nie podoba mi się to.
Jak facet maluje sobie paznokcie to coś jest z nim nie tak i do końca życia tak będę uważał...
Conchita Wurst Austriakom też trochę obciachu narobił/a. A Eurowizję wygrał/a. Czy nie mogłoby być jakoś normalnie?
Szpak ma głos jak dla mnie przyzwoity. Na pewno nie fałszuje. Ale ja też umiem śpiewać bez fałszu. Obawiam się,że jednak mój głos nie spodobałby się Tobie. Ja mam tak samo ze Szpakiem. Dlatego też ja zakończyłem "karierę" wokalną z gitarą w ręku na harcerskich ogniskach. :)

Nie życzę mu źle. Niech wygra.

Co do tego, że lubię Judas Priest to w wątku muzycznym już kilka lat temu się przyznałem. Zresztą nie tylko ja.
Z tym, że to jest mój wybór. Szpak nie jest moim wyborem i na tym chyba polega różnica zdań i spojrzeń na ten temat.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.05.2016 18:14

romuald22 napisał(a):Co do muzyki to dla mnie ogólnie kiepsko. Ci co mnie znają to wiedzą, że rockową duszę mam. Więc zachwycony ostatnimi występami nie jestem.

Wiemy, wiemy, Romualdzie. Tak nawet mnie się skojarzyło Twoje wystąpienie tutaj z tekstem Judas Priest z utworu „Defenders Of The Faith”:

Let's all join forces
Rule with iron hand
And prove to all the world
Metal rules the land :wink:
We're heavy duty
So come on let's tell the world
We are defenders of the faith


Nie wiem tylko, czy wczorajszy performens był dla Ciebie słaby, ponieważ dusza rockmena tego po prostu nie zniosła, czy słabe to było z punktu widzenia znawcy muzyki, bo to należałoby rozgraniczyć. Jako osoba znająca się na tematach muzycznych, dopuszczasz chyba sytuacje, gdzie są różne style i różne gusta.
romuald22 napisał(a):A nasz przedstawiciel - Pan Szpak - maluje sobie paznokcie. Może to i w muzyce mało istotne, że ktoś ma inne przekonania seksualne niż ogólnie przyjęte ale nie podoba mi się, że ktoś taki nasz naród reprezentuje.
Żeby nie było to lubię Judas Priest, a tam wokalistą jest gej i nie przeszkadza mi to. Ale Halford nie jest reprezentantem mojej ojczyzny nigdzie. Tylko ja mogę go sobie wybrać...

Jeżeli chodzi o samą Eurowizję, to często prowadzący, komentatorzy i widzowie podchodzą do imprezy z przymrużeniem oka. Wielu mówi wprost, że to festiwal tandety i kiczu, ale z pewnymi żelaznymi zasadami: np. „Białoruś zawsze przyzna Rosji 12 punktów, nawet gdyby Putin nikogo nie wysłał.” :oczko_usmiech:
I co z tego? To taka zabawa, bo w życiu także Spaß muss sein – nieprawdaż? Eurowizja to show, które „wyhodowało nie tylko dziwolągi, ale takich wykonawców jak Celine Dion, czy Olivia Newton-John.

Od czasu do czasu, coś tam mi również wpadnie w ucho, jak w 2007 roku wykonanie Mariji Serifović:


romuald22 napisał(a):Jak facet maluje sobie paznokcie to coś jest z nim nie tak i do końca życia tak będę uważał...

Głęboko wierzę w to, że jednak nie łączysz automatycznie malowania paznokci przez faceta, z odmienną orientacją seksualną.

P.S.
Co do pewnego dyskomfortu, o którym wspominasz, uwierz mi, nie jesteś w tym osamotniony. Mnie też nie podoba się, że niektórzy reprezentują mój kraj.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.05.2016 20:42

Eurowizja 2016 - Finał.
Lista wykonawców w kolejności ich występów oraz tytułami konkursowych utworów:

1. Belgia: Laura Tesoro - "What’s the Pressure"

2. Czechy: Gabriela Gunčíková - "I Stand"

3. Holandia: Douwe Bob - "Slow Down"

4. Azerbejdżan: Samra - "Miracle"

5. Węgry: Freddie - "Pioneer"

6. Włochy: Francesca Michielin - "No Degree of Separation"

7. Izrael: Hovi Star - "Made of Stars"

8. Bułgaria: Poli Genova - "If Love Was a Crime"

9. Szwecja: Frans - "If I Were Sorry"

10. Niemcy: Jamie-Lee - "Ghost"

11. Francja: Amir - "J’ai cherché"

12. Polska: Michał Szpak - "Color of Your Life"

13. Australia: Dami Im - "Sound of Silence"

14. Cypr: Minus One - "Alter Ego"

15. Serbia: Sanja Vučić ZAA - "Goodbye (Shelter)"

16. Litwa: Donny Montell - "I’ve Been Waiting for This Night"

17. Chorwacja: Nina Kraljić - "Lighthouse"

18. Rosja: Sergey Lazarev - "You Are the Only One"

19. Hiszpania: Barei - "Say Yay!"

20. Łotwa: Justs - "Heartbeat"

21. Ukraina: Jamala - "1944"

22. Malta: Ira Losco - "Walk on Water"

23. Gruzja: Nika Kocharov & Young Georgian Lolitaz - "Midnight Gold"

24. Austria: Zoë - "Loin d’ici"

25. Wielka Brytania: Joe & Jake - "You’re Not Alone"

26. Armenia: Iveta Mukuchyan - "Love Wave"

Dopinguję 12 i 17 :lol: :lol:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 14.05.2016 21:17

He jak dla mnie ten festiwal z roku na rok traci na swojej wartości, kiedyś koncentrowano się na muzyce, pięknym głosie tak jak walp pisze powyżej mieliśmy świetnych wykonawców, pięknie śpiewających...a teraz, hm mam wrażenie, że coraz częściej wygrywa konkurs ta osoba, która szokuje, która zaskoczy czymś ludziska i to często niestety niemuzycznie.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 14.05.2016 22:21

Mój typ-gust to Australia:),
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 14.05.2016 23:01

......
edit szkoda komentarzy na tę ggówniano-polityczną szopkę.
Ostatnio edytowano 15.05.2016 11:17 przez baunty, łącznie edytowano 2 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.05.2016 23:14

Ponieważ nie mogą dać głosu na 12 - SMS poszedł na 17
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 15.05.2016 00:27

.......
edit szkoda komentarzy na tę gówniano-polityczną szopkę.
Ostatnio edytowano 15.05.2016 11:18 przez baunty, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.05.2016 00:43

Ukraina pierwsza w Eurowizji 2016
Polska trzecia w/g telewidzów.
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 15.05.2016 00:48

Ja biorę pod uwagę tylko głosy widzów!! Myślałam, że padnę po podliczeniu głosów przez te "jury". Swoją drogą dobrze, że w końcu rozdzielili te punkty, przynajmniej teraz widać czarno na białym jak to jest...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Dziś EUROWIZJA!!! - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone