Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Droga powrotna z Cro, przez Włochy i Niemcy...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.11.2015 18:51

JackDaniels;) napisał(a):
FUX napisał(a):
Bilety kupię na miejscu.
Zamek interesuje mnie tylko w Neuschwanstein.
Polskie grupy, dźwięk z głośników i słuchawki sobie daruję.
Kawy nie pijam.
Parking będę miał w miejscu zakwaterowania.
Plany i mapki, wstępnie już mam i wiem już jak się poruszać.
A Livigno nie brałem pod uwagę i sobie odpuszczam, może kiedyś się wybiorę, nogi sobie połamać :mrgreen:
A co z tym tunelem nie tak, że go nie polecasz :roll:
Dzięki Fux :P

No to miłego stania.

I błąd, bo ten drugi jest ciekawszy.

A szkoda, bo tracisz ciekawe i barwne informacje.

No to ok. Polecam połażenie po Fusen.

Jedź przez Livigno, warto.

Za tunel trzeba płacić, choć widoki wokół zalewu sympatyczne.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.11.2015 20:30

FUX napisał(a):
FUX napisał(a):
Bilety kupię na miejscu.
Zamek interesuje mnie tylko w Neuschwanstein.
Polskie grupy, dźwięk z głośników i słuchawki sobie daruję.
Kawy nie pijam.
Parking będę miał w miejscu zakwaterowania.
Plany i mapki, wstępnie już mam i wiem już jak się poruszać.
A Livigno nie brałem pod uwagę i sobie odpuszczam, może kiedyś się wybiorę, nogi sobie połamać :mrgreen:
A co z tym tunelem nie tak, że go nie polecasz :roll:
Dzięki Fux :P

No to miłego stania.

I błąd, bo ten drugi jest ciekawszy.

A szkoda, bo tracisz ciekawe i barwne informacje.

No to ok. Polecam połażenie po Fusen.

Jedź przez Livigno, warto.

Za tunel trzeba płacić, choć widoki wokół zalewu sympatyczne.

A jednak, bilety zarezerwuję chyba online :P
Zamku w Neuschwanstein nie odpuszczę, przez 3 lata był odkładany, dziewczyny żyć by mi nie dały :oczko_usmiech:
Obejrzałem na youtube filmik z przejazdu przez Przełęcz Stelvio, i jestem troszkę przerażony, boję się że żona może tego nie wytrzymać :wink:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.11.2015 20:38

JackDaniels;) napisał(a):Wieeeelkie dzięki piekara114, dzięki walp, dzięki boboo :P dzięki wam śmignę sobie zajeb.... malowniczą trasą do Neuschwanstein :P

Bardzo proszę, ale ja to Ci za wiele nie pomogłam, trasa zdecydowanie Ci się zmieniła, od wersji pierwotnej :mrgreen: Jak to plany :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.11.2015 20:43

piekara114 napisał(a):
JackDaniels;) napisał(a):Wieeeelkie dzięki piekara114, dzięki walp, dzięki boboo :P dzięki wam śmignę sobie zajeb.... malowniczą trasą do Neuschwanstein :P

Bardzo proszę, ale ja to Ci za wiele nie pomogłam, trasa zdecydowanie Ci się zmieniła, od wersji pierwotnej :mrgreen: Jak to plany :mrgreen:

Trasa i plany drogi powrotnej przez rodzinkę zatwierdzone, mam nadzieję że wszystko pójdzie zgodnie z planem :P zawieszeni w oczekiwaniu na sierpniowe wakacje :P
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.11.2015 09:13

Byliśmy tam 26 sierpnia (2014).
Tłumów nie stwierdziliśmy. W kasie po bilety kolejki nie było.

Nie wiem, jak z Waszą kondycją :wink: ale my w połowie drogi do zamku myśleliśmy z zazdrością o roztropności tych, którzy wybrali koniki.
fuessen_neuschwanstein_08.jpg

fuessen_schwangau_06.jpg

A kaczuszka była w Füssen w "Zum Franziskaner"
fuessen_zum_franziskaner.jpg

Tutaj też dowiedziałem się, że na kapustę mówi się nie tylko Kraut albo Kohl, ale również... Kapuss :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.11.2015 09:47

boboo napisał(a):Byliśmy tam 26 sierpnia (2014).
Tłumów nie stwierdziliśmy. W kasie po bilety kolejki nie było.

Nie wiem, jak z Waszą kondycją :wink: ale my w połowie drogi do zamku myśleliśmy z zazdrością o roztropności tych, którzy wybrali koniki.
fuessen_neuschwanstein_08.jpg

Czwartek 18 sierpnia będę na zamku :P znając moje dziewczyny, jakby tylko mogły, to by kazały zawieść się na sam dziedziniec zamku :oczko_usmiech: tak więc będą koniki :P na pewno :mrgreen:
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.11.2015 15:33

JackDaniels;) napisał(a):(...) Obejrzałem na youtube filmik z przejazdu przez Przełęcz Stelvio, i jestem troszkę przerażony, boję się że żona może tego nie wytrzymać :wink:

Eeee, przejażdżka samochodem ćwierć kilometra nad Rysami powinna ją pozytywnie nastroić :D
stelvio_peak_01.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.11.2015 16:34

boboo napisał(a):
JackDaniels;) napisał(a):(...) Obejrzałem na youtube filmik z przejazdu przez Przełęcz Stelvio, i jestem troszkę przerażony, boję się że żona może tego nie wytrzymać :wink:

Eeee, przejażdżka samochodem ćwierć kilometra nad Rysami powinna ją pozytywnie nastroić :D
stelvio_peak_01.jpg

Cicho siedzę, nic się nie odzywam, nic nie pokazuję :lol: a na miejscu nie będzie już odwrotu :mrgreen:
mysza73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.11.2015 16:42

boboo napisał(a):

stelvio_peak_01.jpg

Cicho siedzę, nic się nie odzywam, nic nie pokazuję :lol: a na miejscu nie będzie już odwrotu :mrgreen:

Bez przesady, przełęcz Stelvio to normalna droga, tylko trochę kręta :oczko_usmiech: ,
oby pogoda Wam dopisała a będziecie zachwyceni :D .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.11.2015 18:17

mysza73 napisał(a):Bez przesady, przełęcz Stelvio to normalna droga, tylko trochę kręta :oczko_usmiech: ,

Dla osoby z klaustrofobią i lękiem wysokości, normalna droga to nie jest :| mało na zawał mi kiedyś nie zeszła, jak zjeżdżaliśmy któregoś lata z tej górki do Makarskiej czy do Breli, już nie pamiętam :wink:
mysza73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.11.2015 18:41

mysza73 napisał(a):Bez przesady, przełęcz Stelvio to normalna droga, tylko trochę kręta :oczko_usmiech: ,

Dla osoby z klaustrofobią i lękiem wysokości, normalna droga to nie jest :| mało na zawał mi kiedyś nie zeszła, jak zjeżdżaliśmy któregoś lata z tej górki do Makarskiej czy do Breli, już nie pamiętam :wink:

No dobra, o klaustrofobii się nie wypowiadam :? ,
ale mój mąż ma lęk wysokości i dawał radę :D ,
powiem więcej, chce tam jeszcze wrócić :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.11.2015 18:48

mysza73 napisał(a):

No dobra, o klaustrofobii się nie wypowiadam :? ,
ale mój mąż ma lęk wysokości i dawał radę :D ,
powiem więcej, chce tam jeszcze wrócić :wink:

Właśnie pokazałem zdjęcia drogi, tunele i filmik na YT :P jest dobrze, ale na miejscu znając życie, jak zawsze będzie kupa marudzenia i gadania, gdzieś ty nas k.... wywiózł :oczko_usmiech:
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.11.2015 19:00

JackDaniels;) napisał(a):Właśnie pokazałem zdjęcia drogi, tunele i filmik na YT :P jest dobrze, ale na miejscu znając życie, jak zawsze będzie kupa marudzenia i gadania, gdzieś ty nas k.... wywiózł :oczko_usmiech:

Na początku, kiedy z dołu patrzyliśmy tam, gdzie mamy wjechać, też wszyscy byli lekko przerażeni. 8O
To jednak tylko czterdzieści kilka zakrętów i średnie nachylenie 7,4%.

Za to wrażenia z jazdy i wyjątkowo spektakularne widoki są nie do zapomnienia.
My trafiliśmy na kiepską pogodę i pokonywaliśmy przełęcz w deszczu, dlatego
mysza73 napisał(a):chce tam jeszcze wrócić :wink:

:)
Drut
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Drut » 24.07.2016 12:47

Witam
Mam pytanie do was szanowni cromaniacy, Ile kosztuje przejazd po włoskich drogach taka trasą jak jedzie kolega JackDaniels tzn ze Słoweni przez Wenecję ,Weronę na przełęcz Stelvio? Ile czasu i jakie koszta za autostrady? Próbowałem policzyć ten przejazd ale wychodzą mi takie sumy jak pobyt tygodniowy w Cro więc proszę was o pomoc i druga sprawa mam zamiar wracać z Cro taką samą drogą jak JackDaniels i się zastanawiam czy znajdę jakiś nocleg po drodze, Wenecji i Werony niekoniecznie będę zwiedzał bardziej zależy mi na Stelvio i Neuschweinstein.Jeśli ma ktoś jakieś cenne wskazówki to będę wdzięczny! A wyjazd coraz bliżej! Z góry dziękuję
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.07.2016 13:10

Ze 100-150 juro na przełęcz, autostrady.
Możesz tak
https://goo.gl/maps/yCXAaip2tUF2

możesz inaczej

https://goo.gl/maps/GuqTkWMwKxB2

albo

https://goo.gl/maps/XMLWfn3XxEN2

lub jak chcesz.
Autostrady około 10 juro za 100 km przełęcz do 20.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Droga powrotna z Cro, przez Włochy i Niemcy... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019