Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dowód osobisty - porsze o info

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomb
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomb » 10.07.2007 13:52

Nie ma znaczenia, czy dowód jest stary czy nowy, musi być ważny i można na niego wjechać do każdego kraju UE. Celnik musiałby być b. upierdliwy, żeby (bezpodstawnie!!!) przyczepić się do starego dowodu. Nigdy nie miałem problemu z Austriakami, spojrzą na dowody i dalej. Czepliwi bywają tylko Czesi, ale też nie o dowód, tylko a to żądali papierów auta, a to zaglądali do bagażnika, a to nie chcieli wpuścić, bo zderzak był uszkodzony. A słowacki pogranicznik z kolei zatrzymał mnie kiedyś, bo chciał sobie pogadać: gdzie byliśmy, jak sie udała wycieczka, jakie ceny na Chorwacji itp. Chyba sam się wybierał :) W kazdym razie pogawędka była sympatyczna.
Nie wjeżdzałem do Cro na dowód, ale wierzę, że można. Co mnie zaskoczyło w tym roku: chorwacki pogranicznik przy wjeździe nie tylko oglądał paszporty, ale wbijał każdemu pieczątkę.
krecik
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krecik » 16.08.2007 17:08

Bezproblemowo wjechałem i wyjechałem na tymczasowy dowód. Wycieczka się udała, a Pula czy też Pola(jak to gdzieniegdzie jest napisane) przepiękna :D
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Dowód osobisty - porsze o info - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone