Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dowód osobisty - porsze o info

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
IgnisDriver
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) IgnisDriver » 03.06.2005 13:49

OK, przecież sie nie pobijemy. :)
Pisze tylko, że byłem w zeszłym roku na starym D.O., w którym mam młodzieńczą fotkę z długimi, kręconymi włosami i to nie było tak, że celnicy machali łapą na granicy - akurat większość z nich szczegółowo oglądała mój dowód. Jeden nawet poprosił o inny dokument ze zdjęciem. Nie miałem żadnych problemów!

Wypad do Dubrovnika przyprawił mnie tylko o trochę nerwów bo nie byłem pewny że wjadę ale przypadkowy patrol drogówki tuż przed granicą upewnił mnie, że na pewno można jechać - więc pojechałem.

Oczywiście wszędzie trafiają się upierdliwcy - Słowakom musiałem wręczyć 20E "zapomogi" bo tez się przywalili do jakiegoś szczegółu...

Osobiście wyrażam pogląd, że urlop służy wypoczynkowi i sam dodatkowo się ubezpieczam i załatwiam wszystkie formalności tak, aby nie było zadnych nieprzewidzianych (a możliwych do przewidzenia) kłopotów.
PZDR.
IgnisDriver
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) IgnisDriver » 03.06.2005 13:52

a jeśli chodzi o meldunek to jest tu cos nie tak - sam byłem na duzym campie w Primostenie przez 12 dni i nie wierzę w to, że nas nie zameldowali. Z resztą wzięli nam D.O. na ok dobę w pierwszym dniu i były do odbioru na drugi dzień.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 03.06.2005 13:55

jezeli mozna jechac na D.O to dlaczego nie uzywac go do przekraczania granicy. słowency od kilku a moze nawet kilkunastu lat maja taka mozliwosc i nie zabieraja paszportow do chorwacji.
a co do pogranicznikow czeskich czy austryjackich to nie ma co sie plaszczyc
masz nowy dowod i nie maja nic do gadania, ze starym to juz różnie zawsze cos moze byc podniszczone
IgnisDriver
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) IgnisDriver » 03.06.2005 14:28

w zeszłym roku nie miałem paszportu bo mi się skończył i tylko dlatego jechałem na D.O. Teraz juz go mam więc temat mnie jakby mniej dotyczy. Przy okazji zrobilem sobie nowy D.O. :)
ari
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) ari » 03.06.2005 15:13

Od dłuzszego czasu podrużuje na DO między innymi po Czechach i Austri, ale na w szelki wypadek mam paszport ze wględu na nie miłe wspopmnienia z granicy Austr-Słowenia
akiryz
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 31.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) akiryz » 03.06.2005 15:54

IgnisDriver napisał(a):wg. tego co piszesz paszport nie jest potrzebny bo jest Chrowackie rozporządzenie, które mówi o "wolnym" wjeździe członków UE na dowodzie osobistym i jednocześnie piszesz, że paszport jest konieczny bo w PL są takie a nie inne przepisy...

1. Czy w związku z tym, potrzebujemy kamizelek odblaskowych w Austrii? Przepisy austriackie mówią, że tak - Polskie, że nie... :)

2. Czy potrzebujemy kompletu zapasowych żarówek w Hr i 2 trójkątów - w PL są niepotrzebne...

Pytania moje nie są złośliwe - po prostu pytam bo wg mnie, powinniśmy się stosować do przepisów kraju, w którym się znajdujemy w danej chwili. Jeśli Chorwaci chcą nas wpuszczać na D.O. na podstawie swoich przepisów to wg mnie robią to, żeby nam ułatwić przyjazd i przy okazji zarobić na nas kasiorkę a nie po to, żeby się potem okazało, że potrzebowaliśmy jednak poszport i mamy na miejscu nieprzyjemności.


Jestes obywatelem Polski i powinienes przestrzegac prawa polskiego. W tekscie jest wyraznie napisane ze wjazd do Chorwacji bez paszportu to zlamanie prawa. A ze sie da wjechac to tylko dlatego ze Chrowacja ma taka jednostronna "promocje" :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 03.06.2005 22:26

Słyszałem że Zielona Karta juz nie potrzebna w HR?? ale tranzytowo sie jeszcze nada,nie?? pozdro!
kwlj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwlj » 21.06.2005 15:26

Witam
Myślę że każdy musi sam podjąć decyzję i ryzyko jechania na D.O. Jeżleli oczywiście jest taka mozliwość to mozna jechać.
Ja jadę w tym roku ze znajomymi którzy dzisiaj sprawdzili że mają nie ważne paszporty. Stwierdzili że jeżeli do 15 Lipca nie uda im się wyrobic paszportów to pojadą na dowód, z tego co tu wyczytałem to raczej z przekroczeniem granicy nie będą mieli kłopotów ale jedziemy do Dubrovnika i zastanawiam się jak to bedzie z tym kawałkiem BiH. Czy ktoś już przejeżdzał tamtędy na dowód. Proszę o Jkaieś info.
Mam nadzieje że uda się załatwić im te paszporty ale moje pytanie to tak profilaktycznie.

Pozdrawiam
Jacek - Kwlj
IgnisDriver
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) IgnisDriver » 21.06.2005 15:53

poczytaj ten temat od początku - ja jechałem i pisalem o tym wielokrotnie. Miałem stary dowód i długie włosy na fotce a w rzeczywistości baaaardzo krótkie - zero problemów, prosili tylko o inny dopkument ze świeższym zdjęciem w BiH.
kwlj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwlj » 21.06.2005 15:56

Dzieki bardzo IgnisDriver, przeczytałem cały temat.
Zapytałem profilaktycznie. :oops: Jeżeli nie dostaną nowych to i tak trzeba ryzykować, wczasy juz opłacone :D

Pozdrawiam
kwlj
IgnisDriver
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) IgnisDriver » 21.06.2005 20:58

kwlj napisał(a):Dzieki bardzo IgnisDriver, przeczytałem cały temat.
Zapytałem profilaktycznie. :oops: Jeżeli nie dostaną nowych to i tak trzeba ryzykować, wczasy juz opłacone :D

Pozdrawiam
kwlj

ryzyko prawie zerowe - oni z nas żyją więc nie zrobią nic przeciw sobie! Ot, taki marketing wyssany z mlekiem matki podobnie jak zdanie NEMA PROBLEMA - i to hasło niech będzie z nami wszystkimi ZAWSZE!!!
krecik
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krecik » 18.06.2007 14:40

Wybieram się do Chorwacji wraz z rodzicami. Niestety nie mogę wyrobic sobie paszportu bo nie ma w tej chwili ojca w Polsce,a oboje rodzice są potrzebni do złożenia wniosku. Gdy już przyjedzie po prostu nie zdąże.
I moje pytanie jest takie: czy na dowodzie tymczasowym (nie ukończyłem jeszcze 18 lat) przekroczę granicę z Chorwatami?
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 18.06.2007 20:04

Zanim dojedziesz do CRO musisz wyjechać z kraju. Tu znajdziesz info jak to zrobić:
http://www.strazgraniczna.pl/ruch_graniczny
w razie wątpliwości dzwoń na podany na stronie nr bezpłatny.
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 18.06.2007 21:51

krecik napisał(a):I moje pytanie jest takie: czy na dowodzie tymczasowym (nie ukończyłem jeszcze 18 lat) przekroczę granicę z Chorwatami?

Możesz .Na swoją i rodzicielską odpowiedzialność.
P.S.
Czy ci Chorwaci z którymi przekraczasz granicę będą pod krawatami? :wink:
krecik
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krecik » 19.06.2007 23:40

Dzięki za pomoc. Znalazłem bardziej szczegółowy http://www.ambasadapoljska.hr/pl/info_dla_przy.htm#1

platon napisał(a):Czy ci Chorwaci z którymi przekraczasz granicę będą pod krawatami? :wink:

Szczerze to nie mam pojęcia o co Ci chodzi z tymi krawatami :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Dowód osobisty - porsze o info - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone