Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dojazd do Nemira - podpowiedz

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SylwiaSz85
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 13.09.2017
Dojazd do Nemira - podpowiedz

Nieprzeczytany postnapisał(a) SylwiaSz85 » 02.03.2018 00:00

:) drodzy forumowicze jako ze w lupce nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie dlatego zakładam nowy temat ( jeśli jest do 4 liter to proszę zamknąć ) a mianowicie: jaką trasę polecicie jako dojazd do Nemiry koło Omis z okolic jezior Plitvickich - ale zeby chociaż kawałek trasy zaliczyć magistralą ? Zależy nam na widokach ale zdajemy sobie sprawę z tego ze to dość trudna i dłuższa trasa, dlatego chcielibyśmy nią jechać może od okolic Trogiru-splitu ? Zeby zahaczyć choć kawałek ?
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 02.03.2018 00:08

Ja mogę polecić Ci w takim wypadku zjazd na wysokości Splitu. Oczywiście, im wcześniej zjeździe, tym więcej widoków, ale odległość Trogir-Split jest niewielka, a w mieście typu Split widoków nie będzie tylko miasto więc stracisz czas, a wiele nie zobaczysz :)
Moje prywatne zdanie, inni mogą się nie zgodzić i mnie skrytykować.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.03.2018 08:17

Może dojazd w ten sposób.
Po drodze zaznaczyłem do możliwego zaliczenia Slap Krcic, jakby Wam mało było Plitwic. Jadąc tą trasą zaliczycie przejazd głównym odcinkiem środkowej (?)Dalmacji + przejazd przez kilka kluczowych kurortów. Jednak jeśli to w sezonie, to weźcie pod uwagę, że czas znacznie się wydłuży.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.03.2018 13:16

te kiero napisał(a):Może dojazd w ten sposób.
Po drodze zaznaczyłem do możliwego zaliczenia Slap Krcic, jakby Wam mało było Plitwic. Jadąc tą trasą zaliczycie przejazd głównym odcinkiem środkowej (?)Dalmacji + przejazd przez kilka kluczowych kurortów. Jednak jeśli to w sezonie, to weźcie pod uwagę, że czas znacznie się wydłuży.

Tylko że odcinek Šibenik - Split akurat do ciekawych nie należy :?
Już prędzej poleciłbym coś takiego https://goo.gl/maps/JctaMFs1CSC2 Bliżej, szybciej a ostatni najciekawszy odcinek
Ewentualnie można jeszcze tak: https://goo.gl/maps/MaR2CfiFZSB2
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.03.2018 13:47

dids76 napisał(a):Ewentualnie można jeszcze tak: https://goo.gl/maps/MaR2CfiFZSB2


Ten wariant bym wybrał. :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.03.2018 22:12

dids76 napisał(a):Tylko że odcinek Šibenik - Split akurat do ciekawych nie należy :?

Rogoźnica -> Marina się zgodzę, ale pozostały przejazd nam się podobał (później jeszcze go powtórzyliśmy) i nawet było szybko jak na magistralę D8 + zaliczone Primosten, Rogoźnica itd.
co się komu podoba...
Ostatnio edytowano 02.03.2018 23:06 przez te kiero, łącznie edytowano 1 raz
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 02.03.2018 23:03

rodzynpatryk napisał(a):Ja mogę polecić Ci w takim wypadku zjazd na wysokości Splitu. Oczywiście, im wcześniej zjeździe, tym więcej widoków, ale odległość Trogir-Split jest niewielka, a w mieście typu Split widoków nie będzie tylko miasto więc stracisz czas, a wiele nie zobaczysz :)
Moje prywatne zdanie, inni mogą się nie zgodzić i mnie skrytykować.


Nie polecam tej opcji. Przed Omisem od strony Splitu korki w sezonie to rzecz codzienna. Czasem długie na kilka km. Lepiej zjechać z autostrady w Sestenovac, a potem się cofnąć te 20 km, przepiękne widoki na zjeździe, a potem kawałek jadranką wzdłuż wybrzeża.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 04.03.2018 21:27

Autostrada do Blato n/Cetina a potem piekny widok na kanion Cetiny i bramę na Adriatyk.
Poza tym do Nemiry możesz skrecic tylko w prawo z jadranki.

Wycieczkę jadranką zrob sobie do Makarskiej, zaliczysz fajne widoki.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 04.03.2018 21:54

el_guapo napisał(a):Autostrada do Blato n/Cetina a potem piekny widok na kanion Cetiny i bramę na Adriatyk.
Poza tym do Nemiry możesz skrecic tylko w prawo z jadranki.

Wycieczkę jadranką zrob sobie do Makarskiej, zaliczysz fajne widoki.


Ponoć w zeszłym roku ukończyli w końcu zjazd dla jadących od Breli.
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 227
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 04.03.2018 22:36

Też ostatnio jeżdżę do Nemiry od strony południowej przez Sestanovac. Mój gospodarz mieszka po drugiej stronie tego domu, https://www.google.pl/maps/@43.4217025, ... 312!8i6656 gdzie zawsze zawraca jadąc od tej strony. Też tak robię za jego radą. Przed sezonem w maju śmigam przez Split i Omis, bo wtedy jest bez korków.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone