Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego camping

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 01.06.2014 09:14

wikol napisał(a):Najbardziej marzy mi się kamper, piękna sprawa.


Jak dla mnie kamper ma więcej plusów ujemnych niż dodatnich :) , a przede wszystkim jest zbyt mało mobilny. No chyba, że stać by mnie było na wożenie jeszcze przynajmniej 2 skuterów.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1884
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 01.06.2014 11:37

rbogi napisał(a):Może te parę fotek przekona "wątpiących"
Mój niebieski brezentowy hotelik - doskonale się zasypia wsłuchując się w plusk Adriatyku o Chorwacki brzeg


Rbogi - te zdjęcia to faktycznie z lipca? Chyba z samego początku miesiąca.
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 01.06.2014 12:15

z_byszek - mówisz i masz.
Domek w którym mieszkają właściciele, mieści się w nim również recepcja oraz węzeł sanitarny,
za domkiem pod drzewami tarasy dla lubiących cień.
Obrazek

W tej części mały taras z kilkoma drzewami
Obrazek

W/w taras innego roku i z innej perspektywy
Obrazek

Szersze ujęcie prawej części kempingu
Obrazek

te zdjęcia to faktycznie z lipca?

Na Żalo zatrzymywaliśmy się zawsze w okolicach 10 lipca, 4-5 dni i dalej.
Jednego razu gdy się rozbijaliśmy cała nadmorska część była wolna, w ogóle mało ludzi było na kempie.
Jednak w ciągu dwóch dni kemping się mocno zapełnił, właściciel podarował nam po butelce rakijii za to że przynieśliśmy mu szczęście :D
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 01.06.2014 12:17

rbogi napisał(a):
Kemping nazywa się Żalo,
Miejsce spokojne i urokliwe ...


A obecność drogi nie przeszkadza, przecież jadranka jest tuż za plecami?
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 01.06.2014 12:35

A obecność drogi nie przeszkadza, przecież jadranka jest tuż za plecami?

Pas drzewek i krzewów dobrze tłumił odgłosy drogi, jakoś nie zwracaliśmy na nią uwagi,
głośniejsze były cykady :D , a pod wieczór słychać było beczenie dzikich kóz pasących się na pobliskich urwiskach.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 01.06.2014 12:52

Na GSV asfalt wygląda na gładki, droga idzie w miarę po płaskim więc rzeczywiście nie powinno być źle. Teraz mi się przypomina mój pierwszy pobyt na chorwackim kempingu też położonym tuż przy jadrance (jeszcze przed jej remontem), ale namiot mieliśmy jakieś 100 m od niej i na jej poziomie. Mimo, że to było niedaleko od Dubrownika to w nocy było cicho bo po prostu ruch był znikomy.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1884
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 01.06.2014 12:54

rbogi napisał(a):z_byszek - mówisz i masz.

Dzięki za odpowiedź.
Ten kemping może być przyjemnym przerywnikiem /kilkudniowym/ w drodze na południe.
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 01.06.2014 12:55

Mogę pisać wyłącznie "za siebie". Tym bardziej głupio byłoby przekonywać kogokolwiek do zmiany zdania nt. "kemping vs apartman". Ja od "zawsze" czyli mniej więcej trzydziestu kilku lat jeżdżę na kempingi. Do Cro od czternastu lat. Początkowo, oczywiście, z namiotem. Najpierw płócienna, poczciwa polska Warta. Potem :oops: marketowe 'igloo'. Zawsze ceniłem sobie niezależność, a pozorna udręka z rozstawianiem, pompowaniem materacy, itd, itp, była...pozorna. Wspólne (2+2) rozkładanie manelarni było dodatkowym czynnikiem spajającym rodzinę. Z przyczepą - inna bajka. Przekonanych nie ma co przekonywać. Domek na kółkach zapewnia praktycznie wszystkie wygody - te zbędne :wink: i te niezbędne, a auto pozwala na swobodne przejażdżki po okolicy bliższej i dalszej. Do pewnego "poziomu wyposażenia" w sprzęt dochodziłem stopniowo, rok po roku, metodą prób i błędów. Od kilku lat mam w budce przysłowiowe "wszystko" i z targaniem tego (2000km w jedną stronę) zero problemów. Nie straszne mi problemy typu "spalanie", "pod górkę", "cena kempingu", "ceny żywności", "kurs kuna/pln/eu", itd, itp. To wszystko jest wtórne, owszem, jakoś tam ważne, ale drugoplanowe. Sama jazda z przyczepą jest wolniejsza, spokojniejsza, myślę że w jakimś stopniu bezpieczniejsza od "nawalanki w jedną dobę, na dwóch kierowców nonstop, ile fabryka dała" (no offence). W czasie podróży łatwiej się posilić, odpocząć, napić kawy z własnych zasobów, zatrzymać się na "spontaniczny" nocleg, o potrzebach "filozoficznych" nie wspominając. A swoboda wyboru miejsca pobytu - bezcenna, co na swoich fotkach pokazał m.in. Kol. Rbogi. Życzę Wszystkim Forumowiczom Udanego Sezonu w Cro! :D


BTW Kemping Żalo http://wikimapia.org/#lang=pl&lat=44.427168&lon=15.213076&z=19&m=b na Wikimapii

Kemping Żalo na googlemaps, widok z drogi:
https://www.google.pl/maps/@44.426858,15.214171,3a,75y,284.09h,63.32t/data=!3m4!1e1!3m2!1sGGNssmSytp0VEjr8t9iw2A!2e0
arcymagus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 29.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) arcymagus » 15.06.2014 12:14

Jackar napisał(a):
antek23 napisał(a):Dlaczego kemping??
Prawdę mówiąc to w ty roku jadę na kemping po raz pierwszy, po przeczytaniu właśnie tego wątku. Namówiliście mnie, do cro jadę nie po raz pierwszy. Wyjazd na kemping będzie pierwszy raz.


I ja mam dokładnie tak samo. Zgadzam się z każdym słowem :papa:


Brawo za wybór :lol:

Pamiętam nasze pierwsze wakacje w Cro. Pojechaliśmy do apartamentu i podczas wieczornej przechadzki zobaczyliśmy ludzi, atmosferę i klimat na jednym z campów. 8O Wakacje dobiegły końca i zacząłem jak robak drążący jabłko przekonywać swoją lepszą połowę :wink: na kolejny wyjazd ale tym razem pod namiot. Troszkę to trwało ale efekt zamierzony został osiągnięty. I się zaczęło przeglądanie i kompletowanie sprzętu biwakowego. Kolejny rok już wyjazd pod namiot. Teraz jedziemy już 3 raz. Z roku na rok uzupełniamy swoje dobrodziejstwo inwentarza podpatrując innych cromaniaków dokupując lub wymieniając sprzęcik. Nie żałujemy żadnej wydanej złotówki i podjętej decyzji. :oczko_usmiech:
Faktem jest, że należy spakować wszystkie potrzebne rzeczy(namiot, materace, itp) ale umiejętność wyboru
i odpowiedniego rozmieszczenia w samochodzie pozwala naprawdę na wygodną podróż. Po przyjeździe na miejsce i rozbiciu naszego "domku" nie pozostaje już nic tylko cieszyć się z uroków wakacji. Świetnie spędzone dwa tygodnie dają możliwość zresetowania głowy, zapuszczeniu delikatnego zarostu :P , spędzaniu wieczorów po zaśnięciu dzieci z lampką wina i tacą owoców do późnego wieczora. W tym roku udało nam się przekonać znajomych po podważeniu ich mitu, że pod namiotem niewygodnie, gorąco, spartańsko, do wspólnego wyjazdu i mam nadzieję, że będą również zadowoleni jak my.
Pozdrawiamy wszystkich niezdecydowanych. Warto nieraz podjąć decyzję choć nie jest ona zgodna z naszymi utartymi scenariuszami. :papa: :hut:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.09.2014 20:59

po wielu latach skosztowaliśmy campingu (głównie ze względów kosztowych) i bardzo nam to spasowało, a gwoli ścisłości to pojechaliśmy mniej więcej, pół na pół campy i app. i trzeba przyznać, że znaleźliśmy dobrą opcję na przyszłość;
tak będziemy jeździć przy urlopie 2-tygodniowym objazdowym
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 17.09.2014 22:15

My też w tym roku pół na pół i bardzo byliśy zadowoleni ,chyba nawet bardziej z tych pięciu dni pod namiotem :)
za rok, jak tylko będzie to możliwe,to jedziemy ze znajomymi też pod namioty :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 09.10.2014 12:39

Napisałem 8)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.10.2014 12:51

przy okazji wyjdzie akcja poznajmy się po facebooku :papa:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 09.10.2014 13:46

A ja Cie nie polubię na fejsie i nic nie napiszę :)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 09.10.2014 14:47

bluesman napisał(a):A ja Cie nie polubię na fejsie i nic nie napiszę :)


dzięki! a już się bałem... :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Dlaczego camping - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone