Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja opis i zdjęcia

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bazylka5
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 10.03.2006
Dalmacja opis i zdjęcia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bazylka5 » 16.08.2006 17:56

Witam
Przeczytałam tyle relacji z Chorwacji,że może czas na mnie,żeby coś napisać.
Zacznę od Słowenii. Punkt tranzytowy w naszej podróży ( podróżowaliśmy w dwie rodziny 4 dorosłych i 3 dzieci- 3, 7, 8 lat) to Catez, a konkretnie Terme Catez - kompleks, który bardzo miło nas zaskoczył.

Obrazek
Baseny termalne z wieloma atrakcjami dla każdego: od brodzikow dla maluchów po zjeżdżalnie dla odważnych.
Obrazek
Jedna z zalet - byliśmy tam z piatku na sobotę i nie było tłumu ludzi. Szok przezylismy dopiero w sobotę jak chcieliśmy przedostać się nad Adriatyk. Pierwszy zator był na obrzeżach Zagrzebu. Postanowiliśmy zrezygnować z autostrady i pojechaliśmy starą drogą nr 1, przez Knin. Może nadłożyliśmy kilometrów, ale nie staliśmy w żadnym korku. No i mogliśmy podziwiać niepowtarzalny krajobraz. Smutne wrażenie robiły tylko nie zabliźnione ślady po wojnie - zniszczone domy, kościoły i pola minowe.
Obrazek
Pierwszym etapem pobytu w Cro był kemping Solaris koło Szybenika.
Moloch, ale z atutami.
Obrazek
Mieliśmy szczęście rozbić się w pierwszej linii od morza. Zachód słońca podziwialiśmy spod namiotów. Dobry punkt wypadowy. My zwiedziliśmy Skradin i NP Krka oraz Szybenik - konicznie trzeba wejść na twierdzę górującą nad miastem krótko przed zachodem słońca.
Obrazek

A wieczorami animacje dla dzieci i dorosłych. Rozrywka może nie z najwyższej półki ( np. pokazy taneczne jakiegoś zespołu o szumnej nazwie), ale jak na wakacje starczy. Pokazy Casper Magic Show dzieci przeżywały przez kilka dni. Za rzadko, bo tylko w sobotę odbywają się występy zespołów z tradycyjną muzyką dalmatyńską tzw. klapa. Bardzo ciekawe. Na codzień w Dalmatyńskiej wiosce ( taki mini skansenik) grali panowie na oryginalnych instrumentach
Obrazek
, pani tkała, a kowal też miał swoje zajęcie. Nie poznaliśmy wszystkich atrakcji tego miejsca, bo po 4 dniach ruszyliśmy dalej, na południe. Zahaczając o Primosten, Trogir i Solin
Obrazek
dotarliśmy do Omisa na kemp Galeb. I znowu fart - miejsce przy plaży. A to widok w okolicach Omisa

Obrazek

Cdn
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 21.09.2006 14:03

hejka hejka dopiero teraz tu dotarłem - fajne fotki tym bardziej że tereny znajome - szczególnie te Omisiowe :wink:
Ps. Co jest z cdn :?: :?: :?: :lol: chęci zabrakło :wink:
lenka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 23.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lenka » 21.09.2006 14:32

Też poproszę o ciąg dalszy :)
lui
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 23.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lui » 21.09.2006 16:01

Już prawie tydzień minął, a ciągu dalszego jak nie było, tak nie ma... :(
Fajne zdjęcia, proszę o jeszcze :)
Bazylka5
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 10.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bazylka5 » 25.09.2006 11:03

Witam jak jest zainteresowanie to będzie relacja. Wieczorem powinnam się zebrać
emtomek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 13.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) emtomek » 25.09.2006 11:09

Bazylka5 napisał(a):Witam jak jest zainteresowanie to będzie relacja. Wieczorem powinnam się zebrać

zainteresowanie jest, a jakże, prosimy o jeszcze ... :lol:
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 25.09.2006 12:28

przełom Cetiny poznaję :wink:
Bazylka5
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 10.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bazylka5 » 25.09.2006 20:58

Zgadza się przełom Cetiny.W tamtym roku już szukaliśmy skąd jest taki piękny widok, ale nie mogliśmy trafić. Okazało się ,że wtedy remontowali ten odcinek drogi. Cetinę mieliśmy okazję podziwiać na dłuższym odcinku. Spłynęliśmy pontonem. Oczywiście spływ zorganizowany.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 25.09.2006 21:03

http://www.rich72.ao.pl/ - 12 fotka w zakładce Sumpetar
lenka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 23.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lenka » 25.09.2006 22:15

Dzielnie czekam. :)
Bazylka5
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 10.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bazylka5 » 28.09.2006 19:32

Nocowaliśmy na kempingu Galeb - dobra baza wypadowa na rafting
Obrazek
i posłuchanie dalmatyńskich klapObrazek
Nieco dalej było na Biokovo, ale wysiłek się opłacił. Wysiłek dużo powiedziane, bo na sam szczyt dojechaliśmy samochodem.jako pasażerka podziwiałam widoki natrudzić się musiał mąż zwłaszcza na mijankach. Nie wszystkim sprawnie to wychodziło
Obrazek
Zdecydowałam się na to zdjęcie z Biokova, bo sama wcześniej nie spotkałam się z tym ujęciem - to pomnik poświęcony partyzantom z II wojny.
Za to nie musieliśmy tracić energii na spacery nad morze, a dzieci bawiły się do nocy
Obrazek
Z Omisa ruszyliśmy na Hvar i to była największa niewiadoma mojej wyprawy. Tu miałm być po raz pierwszy. Przeprawiliśmy się promem do Sucuraju. Spokojna miejscowośc, zresztą jak wszystkie na Hvarze poza miastem Hvar.Obrazek
Nie byliśmy zdecydowani na konkretny kemping. Los nas rzucił pod Jelsę, na kemp Mina. Zmęczenie i zapadający zmrok zdecydowanie przyczynił się do tego wyboru. Rozbiliśmy namioty i poszliśmy na rozpoznanie okolicy. Okazało się do Jelsy mamy kawałeczek drogi. A tam życie nocne kwitło. Trfiliśmy, a była to sobota , na dyskotekę z muzyką na żywo ,na centralnym placu miasteczkaObrazek Zdjęcie zrobione akurat podczas przerwy. cdn
Ostatnio edytowano 15.10.2006 13:05 przez Bazylka5, łącznie edytowano 1 raz
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 28.09.2006 23:13

Bazylka witamy w klubie relacjonujących :lol: :lol: Masz swój styl- dużo zdjęć ,mało tekstu.Mnie się podoba :lol:
Pozdrav.
emtomek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 13.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) emtomek » 29.09.2006 06:59

Śliczne foty :lol: ... jeszcze...
Bazylka5
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 10.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bazylka5 » 29.09.2006 21:00

dzięki za wsparcie. Kontynuuję. na drugi dzień postanowiliśmy poszukać bardziej satysfakcjonującego noclegu. Pojechaliśmy na Lili - cudowna plaża (o tym pisałam już w jakimś innym wątku), Milna- katastrofa i wróciliśmy z zadowoleniem na Minę.
Obrazek
Będąc pod Jelsą robilismy oczywiście wycieczki. najbardziej leniwą wg mnie miejscowością była Vrobska
Obrazek
Urzekła mnie zwłaszcza ta twierdza-kościól. W Starim Gradzie nie działo się dużo więcej. Składam to na garb upałów.Obrazek
No, ale Hvar iskrzył życiem nawet o 13 Obrazek
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 30.09.2006 08:28

Prosimy o więcej... więcej... więcej... :!:

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dalmacja opis i zdjęcia
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone