Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

czy poradzę sobie z pływaniem łódką z silnikiem? AMATOR

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 16.07.2015 09:54

markiz17 - no właśnie! :)
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 16.07.2015 10:35

Venom555 napisał(a):
PaddyMalone napisał(a): i flaszke jednego z najlepszych chorwackich trunkow, np. Postup, szarpnie Cie na jakies 100 kn, i powiedziałbym w tych okolicznosciach


Może akurat chce się z nią rozstać to 100 kun to za dużo :D :D :D

Jak chce jej się pozbyć to krótka lina, głaz i za burtę :)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 16.07.2015 15:09

Za stówę nie kupisz dobrego wina w Chorwacji!
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 18.07.2015 00:28

tommy199 napisał(a):?
I jeszcze jedno - jestem totalnym amatorem, nigdy nie pływałem żadną łodzią.. poradzę sobie?

Czy lepiej wynająć jakiś jacht i niczym się nie przejmować?

... Na jakiś romantyczny wypad na wysepkę itd :P

Nie rozumiem, jak Kolega chce wynająć jakiś jacht nigdy przedtem nie pływając żadną łodzią?
To chyba żart.
Co do wypadu na wyspę, nie zależnie od jego celu, to przypomniała mi się historia sprzed około 10 lat.
Byliśmy kajakiem na wyspie oddalonej około kilometra od lądu stałego. Fale miały około metra. Nabrzeże wyspy na krótkim odcinku wybetonowane: przystań dla łodzi. Akurat wiatr powodował, że fale tłukły prostopadle w to nabrzeże.
Wyciągnęliśmy kajak na brzeg, żeby bo nie rozwaliło.
W pewnym momencie na pyrkawkach z daszkiem płynęły dwie rodziny z małymi dziećmi. Takimi około 5 i 8 lat. I dawaj przybijać do brzegu. Z wiatrem i falą. A co, ma się fantazję ułańską. Próbowali hamować kotwicami, próbowali hamować na wstecznym. Pierwsi zdołali się w miarę zatrzymać, ale drudzy w nich rąbnęli i zrobiło się zamieszanie.
I teraz zaczęło się naprawdę niebezpiecznie:
Tatusiowie zaczęli z łodzi przez dziób wysadzać dzieci na brzeg!!!
Łodzie nie były nawet przycumowane!
Patrzyliśmy ze zgrozą na to, co Ci ludzie bez wyobraźni robią...
Jedno dziecko trafiło na brzeg i odeszło bezpiecznie od niego. W końcu jeden tatuś wyskoczył, przejął drugie dziecko i odstawił na brzeg. Łodzie tłukły się na falach przyboju, skakały góra-dół, matki zaczęły w końcu histeryzować, że nie chcą, że niebezpiecznie.
No i teraz tatusiowie zaczęli akcję wrzucania dzieci do łodzi z powrotem...
To już był naprawdę horror. W każdej chwili dziecko mogło dostać się między łódź a beton przystani i tragedia gotowa. Po kilku nieudanych próbach, przy których dzieci darły się ze strachu i zapierały nogami nie chcąc zginąć przez ojców kretynów, matki zaczęły krzyczeć ze strachu na mężów.
Nie wytrzymałem, pobiegłem i zaproponowałem, żeby tatuś sam wlazł na łódkę, a ja mu podam dziecko.
Mój syn w międzyczasie pilnował drugiego malca.
Udało nam się po kolei załadować dzieci na łodzie i w całości odpłynęli.
Zapomnieli podziękować, ale chyba byli za bardzo zestresowani, a może do sarmackich czerepów dotarło, że mogli doprowadzić do tragedii.
Bo to nasi rodacy byli...

Reasumując: brak doświadczenia i wyobraźni może zmienić niewinną przejażdżkę w niebezpieczne zdarzenie. Jeśli Kolega nigdy nie pływał, to proponuję zacząć od kajaka na jeziorze, może jakiejś łodzi wiosłowej i potem czegoś małego z silnikiem na zamkniętym akwenie, najlepiej z piaszczystymi brzegami.
To jest morze i w ciągu kilku minut morze zrobić się bardzo nieprzyjemnie!
Oczywiście można mieć szczęście i będzie pięknie i ok. Ale bez doświadczenia naprawdę odradzam samodzielne wycieczki dalej niż kilkaset metrów od/ wzdłuż brzegu.
A przybijanie do skalistych brzegów wymaga doświadczenia, naprawdę.
Udanego urlopu!
TurboLala
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 08.09.2015
Wypożyczenie małej łódki dla 2 osób

Nieprzeczytany postnapisał(a) TurboLala » 08.09.2015 22:13

Moi Drodzy, na wstępie przepraszam, jestem nowa, trochę mnie przeroła ilość wiadomości na raz.. siedze od paru godzin na forum, przeskakuję z wątku na wątek, bo wszystkie takie ciekawe.. 8O i nie wiem, gdzie wrzucić moje pytanie... a mianowicie - chcemy wypożyczyć jakąś małą (oczywiście również niedrogą :lol: ) łódeczkę dla 2 osób na 1 dzień, żeby popływać wzdłuż brzegu w okolicy Vinisce, Marina itp.. Poradzicie coś? Obydwoje mamy patenty, ale na 2 osoby myślę, że nie potrzebujemy nic dużego :D
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
czy poradzę sobie z pływaniem łódką z silnikiem? AMATOR - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone