Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czternaście dni na Gib Sea A.D. 2019

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.05.2020 21:47

agata26061 napisał(a):Jak zobaczyłam Anię na zdjęciu z piórnikiem i malunkami, to przypomniała mi się moja codzienna teraźniejsza "nauka z dziećmi". Codziennie oczywiście coś trzeba zrobić, bo panie wysyłają zadania. Starszak w pierwszej klasie, więc nauki troszkę więcej niż u małej. Olcia moja w przedszkolu, ale też codziennie pani przedszkolanka coś wysyła, na grupie na FB odsyłamy zdjęcia zrobionych prac... Twoje dziewczyny starsze, więc pewnie więcej macie tej nauki...
Tak sobie myślę, że nawet w Chorwacji mogłabym te lekcje z nimi robić byleby pojechać...


Z Twoimi Maluchami zadań niby mniej ale myślę że pracy musisz wkłądać więcej niż ja.
Nasza Ewa jest w 7 klasie więc w zasadzie już samoobsługowa. Przychodzi tylko jeśli chce o cos konkretnie zapytać - raz na długi czas - z reguły do męża w temacie fizyki.
Z Anią mam wiecej zajeć - to ja dostaję zestaw do przerobienia i muszę siedzieć, mówić jej co ma zrobić, czasem coś wytłumaczyć i potem poprzesyłać wybrane zadania do Pani. Niby nie dużo ale sporo czasu mi to zajmuje.
Co do lekcji na wakacjach - jak najbardziej, juz to przerabialiśmy. Ewa świetnie sobie radziła z zeszytami i podręcznikami pod pokładem :mrgreen: :smo:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 12.05.2020 23:00

Kapitańska Baba napisał(a):
agata26061 napisał(a):Jak zobaczyłam Anię na zdjęciu z piórnikiem i malunkami, to przypomniała mi się moja codzienna teraźniejsza "nauka z dziećmi". Codziennie oczywiście coś trzeba zrobić, bo panie wysyłają zadania. Starszak w pierwszej klasie, więc nauki troszkę więcej niż u małej. Olcia moja w przedszkolu, ale też codziennie pani przedszkolanka coś wysyła, na grupie na FB odsyłamy zdjęcia zrobionych prac... Twoje dziewczyny starsze, więc pewnie więcej macie tej nauki...
Tak sobie myślę, że nawet w Chorwacji mogłabym te lekcje z nimi robić byleby pojechać...


Z Twoimi Maluchami zadań niby mniej ale myślę że pracy musisz wkłądać więcej niż ja.
Nasza Ewa jest w 7 klasie więc w zasadzie już samoobsługowa. Przychodzi tylko jeśli chce o cos konkretnie zapytać - raz na długi czas - z reguły do męża w temacie fizyki.
Z Anią mam wiecej zajeć - to ja dostaję zestaw do przerobienia i muszę siedzieć, mówić jej co ma zrobić, czasem coś wytłumaczyć i potem poprzesyłać wybrane zadania do Pani. Niby nie dużo ale sporo czasu mi to zajmuje.
Co do lekcji na wakacjach - jak najbardziej, juz to przerabialiśmy. Ewa świetnie sobie radziła z zeszytami i podręcznikami pod pokładem :mrgreen: :smo:

Mój pierwszoklasista też nieźle sobie radzi. W podręcznikach sam już czyta zadania i je rozwiązuje, więc czasem jest tak, że robi sam, a czasem coś mu muszę wytłumaczyć i oczywiście tak jak piszesz, odebrać zadania od nauczycielki i później wysłać. Czasem pół dnia schodzi, ale w sumie nie jest źle. Mogłabym tak z nim pracować nawet w Cro... Z lipcowego urlopu już raczej rezygnujemy. Przekładamy ten nasz Pag za rok. Polskę też musimy trochę poznać, bo nasze dzieci jeszcze Bałtyku nie widziały. Będzie okazja, a Pag nie ucieknie do przyszłego roku :D Planujemy w sumie objazdowke - Jezioro Białe, Mazury i Bałtyk. Też się cieszę, bo dawno nie widziałam tych rejonów. Byliśmy kilka dni w Nowych Gutach nad jeziorem Sniardwy w 2015 i ostatnio w Ustce w 2011...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.05.2020 09:09

agata26061 napisał(a):Mój pierwszoklasista też nieźle sobie radzi. W podręcznikach sam już czyta zadania i je rozwiązuje, więc czasem jest tak, że robi sam, a czasem coś mu muszę wytłumaczyć i oczywiście tak jak piszesz, odebrać zadania od nauczycielki i później wysłać. Czasem pół dnia schodzi, ale w sumie nie jest źle. Mogłabym tak z nim pracować nawet w Cro... Z lipcowego urlopu już raczej rezygnujemy. Przekładamy ten nasz Pag za rok. Polskę też musimy trochę poznać, bo nasze dzieci jeszcze Bałtyku nie widziały. Będzie okazja, a Pag nie ucieknie do przyszłego roku :D Planujemy w sumie objazdowke - Jezioro Białe, Mazury i Bałtyk. Też się cieszę, bo dawno nie widziałam tych rejonów. Byliśmy kilka dni w Nowych Gutach nad jeziorem Sniardwy w 2015 i ostatnio w Ustce w 2011...

My czekamy - już niestety przepadły nam dwa wyjazdy - zdecydowanie wystarczy.
Na ten długi wakacyjny mam nadzieję jednak pojechać.
Polska będzie jak zawsze - Mazury zaklepane od zimy - moze się spotkamy? :smo:
Bałtyk o nie, ta opcja zdecydowanie odpada choć moja młoda bardzo by chciała zobaczyć - ale zobaczyć na 5 minut, nie dłuzej - więc nie przejadę setek kilometrów żeby natychmiast usłyszeć : to już, widziałam, wracamy :mrgreen:
Nad Bałtykiem w Karwii byliśmy 5 dni w czerwcu 2011r. Nigdy więcej :roll: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.05.2020 09:23

Moje życiowe motto na koszulce. :wink:

20190904_134618.jpg


Po chwilowej przerwie wiatrowej znowu zaczyna mocno dmuchać.

I dobrze – będzie szansa pożeglować po płaskiej wodzie.

Tak wtedy myślałam... :roll:

20190904_140518.jpg


Załoga siedzi na oku.

20190904_133618.jpg


Kryśkę zaczyna przyjemnie doginać.

20190904_140524.jpg


20190904_141308.jpg


Już nie można stać prosto za kołem.

20190904_141327.jpg


20190904_142727.jpg


Żagle wybrane na blachę pięknie pracują.

20190904_142731.jpg


20190904_142908.jpg


Wreszcie w swoim żywiole.

To chyba nagroda za wczorajszy stracony dzień.

20190904_145626.jpg


20190904_145638.jpg


Balast grzecznie siedzi na burcie.

20190904_145653.jpg


20190904_145720.jpg


20190904_150329.jpg


Ryb mimo dwóch obiadów wciąż mamy pod dostatkiem.

Margot zajada się nimi na zimno.

20190904_151936.jpg


Żagle pięknie pracują.

20190904_153254.jpg


Na pokładzie pojawiają się pierwsze dziady.

20190904_153303.jpg


Okna w mesie chwilami już są pod wodą ale Kristinę ciężko jest wyłożyć na burtę.

Próbuję na wszystkie sposoby a ona nic.

Jesteśmy w szoku gdyż przy 24 węzłach ostrego wiatru wciąż niesiemy pełne żagle! 8O

Piccolę trzeba było refować już przy 13 węzłach.....

A przecież na wielkość one są takie same.

Bardzo dzielna jest ta jednostka.

Odpowiednie wypłaszczenie żagli pozwala płynąć na lewym halsie praktycznie pod wiatr.

Coś niesamowitego.

Ten jacht daje wielką radość z żeglowania. :hearts:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.05.2020 09:29

Dzień dobry. A na wypadek gdybyśmy się już potem nie widzieli – także dobry wieczór i dobranoc. :wink:

I już wiadomo, co było źródłem avatara Kapitańskiej Baby :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.05.2020 10:11

"Bravik"]Dzień dobry. A na wypadek gdybyśmy się już potem nie widzieli – także dobry wieczór i dobranoc. :wink:


Dzień dobry :smo: Czemu sie mamy nie widzieć? Nigdzie nie uciekamy :mrgreen:

I już wiadomo, co było źródłem avatara Kapitańskiej Baby :mrgreen:


Brawo za spostrzegawczość :smo:
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 13.05.2020 18:43

Kapitańska Baba napisał(a):
baunty napisał(a):Oby w tym roku nie musiały nam wystarczać zdjęcia do podziwiania takich widoków :)
W relacji to już chyba ten moment, gdzie za chwilę Adriatyk przypominał autostradę, bo że względu na fatalne prognozy i wcześniejsze wydarzenia na morzu w tym sezonie, prakty "wszyscy" zap...li do portów. To był niezapomniany widok 8)
Dr facto też tak zrobiłem :)


Głowa do góry - popływamy :smo:

Już za chwileczkę zaczną sie atrakcje :mrgreen: :mrgreen:
Takie regaty są genialne - kto mocniejszy silnik :mrgreen:

A to co zrobiliśmy....sam wiesz.... bez sensu :cry:
Strach ma wielkie oczy :cry: :roll:
Tak mi się skojarzyło z obecną sytuacją (zupełnie nie wiem dlaczego :oczko_usmiech: )

Niestety, panika ogarnęła wtedy "prawie wszystkich".
Też mi się kojarzy z obecną sytuacją :wink:

Sam na siebie byłem później wściekły, bo zwiałem przed czymś, co .....nie nastąpiło :twisted:
Pewnie duży wpływ na sposób przedstawienia sytuacji, miało lipcowe załamanie pogody.

My ten odwrót dwa dni robiliśmy.
Najpierw z Ist zrobiliśmy odwrót na południe po tylko jednej nocy.
Wtedy odkryliśmy tę zatokę na Žut, gdzie bardzo bym chciał wrócić.

Gdzie płynięcie w ostatnim Twoim poście ?
michago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 19.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michago » 13.05.2020 19:47

Super rejs, super zdjęcia, pozdro
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 13.05.2020 20:17

Kapitańska Baba napisał(a):My czekamy - już niestety przepadły nam dwa wyjazdy - zdecydowanie wystarczy.
Na ten długi wakacyjny mam nadzieję jednak pojechać.
Polska będzie jak zawsze - Mazury zaklepane od zimy - moze się spotkamy? :smo:
Bałtyk o nie, ta opcja zdecydowanie odpada choć moja młoda bardzo by chciała zobaczyć - ale zobaczyć na 5 minut, nie dłuzej - więc nie przejadę setek kilometrów żeby natychmiast usłyszeć : to już, widziałam, wracamy :mrgreen:
Nad Bałtykiem w Karwii byliśmy 5 dni w czerwcu 2011r. Nigdy więcej :roll: :mrgreen:

My głównie właśnie dlatego jedziemy nad Bałtyk, żeby dzieci zobaczyły. Jeszcze nie widziały. Mój kuzyn ma nowe domki w miejscowości Wicie, więc korzystamy z zaproszenia i zaklepane mamy już od 18 do 25 lipca. Jakoś mi się spodobała ta ich wioska, bo obok niej nie ma żadnej miejscowości, więc myślę, że tam akurat może być mniej ludzi na plaży i oczywiście nasze ulubione rowery zabieramy, więc kilka wycieczek z pewnością będzie.
Tak to na mapie wygląda
wydmowa 7.png

Bedziemy na ul. Wydmowa 7,

Na Mazurach prawdopodobnie będziemy kilka dni wcześniej, może od 13 jak było planowane do Cro, lub od 15 tylko na 3 dni. Ewentualnie zamiast Mazur może być Jezioro Białe. Jeszcze tego nie ustaliliśmy do końca. Wy w jakim terminie na Mazurach?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.05.2020 09:24

baunty napisał(a):Niestety, panika ogarnęła wtedy "prawie wszystkich".
Też mi się kojarzy z obecną sytuacją :wink:

Sam na siebie byłem później wściekły, bo zwiałem przed czymś, co .....nie nastąpiło :twisted:
Pewnie duży wpływ na sposób przedstawienia sytuacji, miało lipcowe załamanie pogody.

My ten odwrót dwa dni robiliśmy.
Najpierw z Ist zrobiliśmy odwrót na południe po tylko jednej nocy.
Wtedy odkryliśmy tę zatokę na Žut, gdzie bardzo bym chciał wrócić.

Gdzie płynięcie w ostatnim Twoim poście ?


Jeszcze nie powiem - no może tyle że w kierunku solidnie rozbujanego morza :mrgreen:
Też żałujemy tego co zrobiliśmy - nawet tego dnia o którym piszę - trzeba było pójść dalej w morze a nie ostatnie pół godziny dygać na silniku :cry:
O kolejnych decyzjach już nawet nie wspomnę bo mnie furia łapie na samą myśl :cry:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.05.2020 09:25

michago napisał(a):Super rejs, super zdjęcia, pozdro


Dzięki - zapraszam każdego dnia rankiem na kolejne wrzutki :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.05.2020 09:29

"agata26061"]
My głównie właśnie dlatego jedziemy nad Bałtyk, żeby dzieci zobaczyły. Jeszcze nie widziały. Mój kuzyn ma nowe domki w miejscowości Wicie, więc korzystamy z zaproszenia i zaklepane mamy już od 18 do 25 lipca. Jakoś mi się spodobała ta ich wioska, bo obok niej nie ma żadnej miejscowości, więc myślę, że tam akurat może być mniej ludzi na plaży i oczywiście nasze ulubione rowery zabieramy, więc kilka wycieczek z pewnością będzie.
Tak to na mapie wygląda
wydmowa 7.png

Bedziemy na ul. Wydmowa 7,


Miejsce wydaje się sympatyczne - rzeczywiście mocno na odludziu :D Z rowerami można poszaleć - oby tylko pogoda Wam dopisała to będzie fajnie na pewno :D Tylko uwazaj na dzieciaczki przy morskich kąpielach - to nie Adriatyk niestety.

Na Mazurach prawdopodobnie będziemy kilka dni wcześniej, może od 13 jak było planowane do Cro, lub od 15 tylko na 3 dni. Ewentualnie zamiast Mazur może być Jezioro Białe. Jeszcze tego nie ustaliliśmy do końca. Wy w jakim terminie na Mazurach?

Mazury to będzie ostatni tydzień roku szkolnego - choć kto wie czy jeszcze na jakiś jeden tydzień się nie wybierzemy ale kiedy? Nie mam zupełnie pojęcia. Myślę że jeśli się uda to będzie sponton, dziś decyzja i jutro rano wyjazd :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.05.2020 10:06

Przechył odrobinkę rośnie, fale też zwiększają swoją wysokość.

20190904_153338.jpg


20190904_154414.jpg


20190904_154421.jpg


Pod pokładem porządek – przewracają się tylko butelki z wodą ale im nic się nie stanie.

20190904_160342.jpg


Przejście wzdłuż burty wymaga coraz więcej siły i sprawności.

20190904_160345.jpg


Co by tu zjeść?

Może rybę?

20190904_160413.jpg


Chyba jednak nie.

Pod spodem też nie da się iść bez trzymania mocnych punktów podparcia.

20190904_160421.jpg


Słońce muska grzbiety fal, jest pięknie.

20190904_160435.jpg


Wiatr dmucha już bardzo porządnie.

20190904_160516.jpg


Obok nas też korzystają z żywiołu.

20190904_160528.jpg


20190904_160531.jpg


20190904_160533.jpg


20190904_160536.jpg


DSC_1347.JPG


DSC_1350.JPG


DSC_1352.JPG


DSC_1357.JPG


DSC_1367.JPG


DSC_1370.JPG


DSC_1372.JPG


Woda co raz ochlapuje siedzącą na balaście Margot.

DSC_1374.JPG


Obok już zarefowani – my jeszcze nie.

20190904_163851.jpg


20190904_163917.jpg


20190904_163928.jpg


20190904_171602.jpg


20190904_171609.jpg


20190904_171759.jpg


20190904_171803.jpg


Fale rosły całe popołudnie.

Od płaskiego morza podniosły się do wysokości ok. 3 metrów.

1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg


Kristina spisała się dzielnie.

Nasze córki siedziały na pokładzie z ogromnymi uśmiechami na twarzach – podziwiam je za całkowity brak strachu.

To zdecydowanie zasługa ich klubu żeglarskiego i tych stresów z jakimi muszą się w nim zmagać każdego dnia.

Na wodzie było porządne „kartoflisko”.

Fale szły od dziobu ale zdarzały się jakieś zabłąkane bijące od burty – jedna taka solidnie zlała nam lewą burtę po tym jak załamała się na jej wysokości.

Były bardzo krótkie i strome.

5.jpg


6.jpg


Wyrzucały dziób naszej Kryśki wysoko w górę by zaraz potem wbić go w kolejną nadchodzącą masę wody.

7.jpg


8.jpg


9.jpg


Pamiątką po falach było kilka nowych dużych siniaków na nogach i duże zadrapanie z tyłu na udzie.

Szłam w stronę dziobu aby nakręcić film.

I niestety fala rzuciła gwałtownie łodzią.

A że trzymałam się tylko jedną ręką – bo w drugiej miałam kamerę – rzuciło mną na wózek szotowy.

Poczułam dotkliwy ból i krew na udzie.

Ale film mam.

https://www.facebook.com/beata.mazurek. ... 683900405/

Płynęło się genialnie ale robiło się późno, rozsadek kazał niestety odpalić silnik i obrać kurs na port.

Dzisiejsza trasa:

mapa.jpg
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.05.2020 10:24

Kapitańska Baba napisał(a):Miejsce wydaje się sympatyczne - rzeczywiście mocno na odludziu :D Z rowerami można poszaleć - oby tylko pogoda Wam dopisała to będzie fajnie na pewno :D Tylko uwazaj na dzieciaczki przy morskich kąpielach - to nie Adriatyk niestety.

Jednak zrezygnowałam dzisiaj... 7 dni nad polskim morzem wydaje mi się trochę zbyt długo, a oni tylko od soboty do soboty wynajmują. Poszukam czegoś na max 3-4 dni, a później tydzień na Mazury. Wydaje mi się, że właśnie będzie tak jak pisałaś, że dzieci zobaczą, stwierdzą że super, a po dwóch dniach zimnych kąpieli uznają, że wolą do jakiejś cieplejszej wody.
Kapitańska Baba napisał(a):Mazury to będzie ostatni tydzień roku szkolnego - choć kto wie czy jeszcze na jakiś jeden tydzień się nie wybierzemy ale kiedy? Nie mam zupełnie pojęcia. Myślę że jeśli się uda to będzie sponton, dziś decyzja i jutro rano wyjazd :D

My 18-25 lipca ze względu na już zaplanowane urlopy. Chyba, że coś się zmieni, to raczej później niż wcześniej, czyli w sierpniu. Zabieram się za szukanie kwaterek :D

Kapitańska Baba napisał(a):Poczułam dotkliwy ból i krew na udzie.
Ale film mam.

Czego się nie robi dla pamiątkowego filmu i zdjęć :D Rany się zagoją a film pozostanie ;) :smo:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 14.05.2020 11:53

Strasznie się boję fal i bujania, nawet oglądając Twój filmik czuję się niekomfortowo... tym bardziej podziwiam Was i przede wszystkim Wasze córki.

Kapitańska Baba napisał(a):Bałtyk o nie, ta opcja zdecydowanie odpada


W moim przypadku również... :evil: wakacje spędzimy w domu, ruszając się tylko po okolicy na rowerach. A po wakacjach się zobaczy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Czternaście dni na Gib Sea A.D. 2019 - strona 59
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone