Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogórskie miejscowości

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Kessie
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 20.07.2011
Czarnogórskie miejscowości

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kessie » 05.05.2014 15:15

Witam z nadzieją na poradę :)
6-osobową paczką wybieramy się do Czarnogóry, jednak nie możemy zdecydować się na Miejscowość Naszego Życia :oczko_usmiech:
Trzy lata temu podróżowałam z narzeczonym po Chorwacji i zakochałam się w całej, rok później z naszymi przyjaciółmi byliśmy w Makarskiej i szukamy analogicznej miejscowości w CG, czyli:
-wspaniały krajobraz,
-piękne (dzięki kamienistym plażom) morze,
-rozrywkowe (dla 25-latków) miasto.
Czy ktoś doradzi która z czarnogórskiej miejscowości jest podobna do w/w opisu? :hut:
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 09.05.2014 10:06

Polecam Ci Sutomore



andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 09.05.2014 10:57

Skoro podobało Wam się w Makarskiej ,to tam odpowiednikiem dla młodych ludzi w Czarnogórze może być Budva.
Kessie
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 20.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kessie » 12.05.2014 15:00

Dziękuję bardzo, przyjrzymy się obu miejscom! :)
barizd
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 11.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) barizd » 12.05.2014 15:30

Jak Czarnogóra to moim zdaniem Ulcinj. Piaszczysta plaża Velika a do tego Albania blisko:-)
elek1980
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 09.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) elek1980 » 16.06.2014 11:09

Ja dla odmiany wybrałam miasteczko ciche i spokojne. Tak ciche i spokojne, że ciężko znaleźć coś ponad dwa zdania powtarzane na każdym możliwym portalu. Stąd moja prośba do Was, drodzy forumowicze, czy ktoś z Was był (na dłużej lub przelotem) w miejscowości Bigovo (Bigova)? Interesuje mnie wszystko co Wam się przypomni - czy rzeczywiście ludzi jest tak mało jak bym tego chciała, cisza i spokój bez imprezowni? A może ktoś z Was ma doświadczenia z pobytem w Vila Lazarevic? Jak jest z zaopatrzeniem spożywczym (sklep, knajpka)?
elek1980
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 09.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) elek1980 » 16.06.2014 11:12

barizd napisał(a):Jak Czarnogóra to moim zdaniem Ulcinj. Piaszczysta plaża Velika a do tego Albania blisko:-)


Trzeba pamiętać, że ta piaszczysta plaża nie oznacza czystej i przejrzystej wody. Nie oznacza też czystej plaży. Mieliśmy z mężem przyjemność (?) spędzenia tam dwutygodniowego urlopu w zeszłym roku. Plaża to masakra. Samo miasto fajne. Szczególnie jeśli ktoś zada sobie trud i trochę połazi. Nocą jest głośno, gwarno i bardzo wesoło.
Kessie
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 20.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kessie » 02.03.2015 11:04

Trochę czasu już minęło, nie mniej jednak chciałabym podziękować za wszystkie opinie. Wybraliśmy Budvę i było fantastycznie. Miejscowość piękna! Polecam i pozdrawiam :papa:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 02.03.2015 14:21

Cieszę się,że moja propozycja przypadła do gustu ;))
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 15.03.2015 11:22

Może ktoś z Was ma namiar na dobrą kwaterę w Sutomore dla 4 osób albo w innej miejscowości w Czarnogórze.
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 15.03.2015 11:37

Kessie napisał(a):Trochę czasu już minęło, nie mniej jednak chciałabym podziękować za wszystkie opinie. Wybraliśmy Budvę i było fantastycznie. Miejscowość piękna! Polecam i pozdrawiam :papa:


to może na relację się skusisz?
wojownik73
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 12.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojownik73 » 18.03.2015 12:40

Ja osobiście polecam Herzeg Novi. Blisko granicy z Chorwacją, ładne niemałe miasto w dłuuuugą promenadą.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.03.2015 23:26

Ural napisał(a):Może ktoś z Was ma namiar na dobrą kwaterę w Sutomore dla 4 osób albo w innej miejscowości w Czarnogórze.

W ubiegłym roku byliśmy Apartments Gutic .Rezerwacja z bookingu 38 euro za 4 osoby.Klima,parking .Dobre miejsce i na głowną plażę jaki i nad zatokę
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 11.04.2015 06:36

Jak generalnie oceniacie pobyt w Chorwacji, a w Czarnogórze.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 11.04.2015 16:41

Oba wspaniale ;)
A poważnie ,to gdybym miała porównywać,czego nie za bardzo lubię,to w Czarnogórze nie nastawiałam się na piękne plaże i żadna mnie nie zachwyciła,oczywiście z tych które odwiedziłam.Za to zachwyciło mnie wiele miejsc,jak Kotor i jego mury,mauzoleum na Lovcen ,Stari Bar,Durmitor,Monaster Ostrog,wioska w górach Njeguši gdzie można podegustować wspaniałej szynki prosto z wędzarni i wiele innych miejsc.W Czarnogórze jest co oglądać i jest trochę taniej niż w Chorwacji.W jednym i drugim kraju przemili ludzie .W Chorwacji lepiej przygotowani są na turystów,ładniejsze plaże .To moje spostrzeżenia.
Następna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора

cron
Czarnogórskie miejscowości
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone