Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra (Petrovac) - Chorwacja (Orebic) - autobus, bus

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lebros
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.02.2011
Czarnogóra (Petrovac) - Chorwacja (Orebic) - autobus, bus

Nieprzeczytany postnapisał(a) lebros » 16.03.2011 12:33

Witam,
wycieczka częściowo już nabiera realnego kształtu, ale jeszcze brakuje mi kilku informacji.
Przede wszystkim nie jedziemy samochodem. Lecimy z Berlina do Dubrownika 8.08.2011. jesteśmy o 15:30 planowo na lotnisku.
08.08-14.08 Petrovac
14.08-20.08 Orebic.
Apartamenty zaklepane. Jedziemy 2 dorosłych i jedno 2,5 letnie dziecko.

Pytanie o dojazdy (autobusy, bus): Dubrownik - Petrovac

W Dubrowniku będziemy ok. 15:30
Jest autobus o 20:30 (info http://www.libertasdubrovnik.com
Trochę dużo czasu, lepiej dostać się do Herceg Novi, a bezpośredni o 19:50, albo do Budvy praktycznie co 15 min, a później do Petrovac (info http://www.hercegnovi.cc/saobracaj/e_index.php

Czy ktoś wie czy z lotniska są busy do Herceg Novi?! Gdzieś czytałem że są (na angielskim czy polskim forum), ale zgubiłem ślad, dlatego pytam się. Jeżeli ktoś korzystałem to proszę o info i może jaka byłą cena przejazdu.
Czy w szczycie nie będzie kłopotu z dostaniem się na konkretną godziną, normalnie nie przejmowałbym się tym, ale jest małe dziecko więć wolałbym mieć pewność.


W Czarnogórze chcemy zobaczy: Budvę, Sveti Stevan i prawdopodobnie pojedziemy do Dubrownika.

Chorwacja - Orebic. Z tego miejsca raczej nie chcemy się "ruszać". Chcemy się skupić na okolicy Orebic i Korcula. Co i jak można znaleźć sporo na forum.
Jedynie mam pytanie dotyczące dojazdu do Medugorje. Czy są bezpośrednie autobusy do tej miejscowości?. Czy ewentualnie z przesiadką w Dubrowniku?
A może sensu nie ma, lepiej poszukać taniej zorganizowanej wycieczki z Orebic? Ewentualnie jaki jest koszt?

Mam nadzieję że znajdzie się dobra osoba i pomoże

Z góry dziękuje za info
Leszek
lebros
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.02.2011
Busy Dubrowbik Hereg Novi

Nieprzeczytany postnapisał(a) lebros » 18.03.2011 10:04

chociaż dajcie proszę nadzieję, bo nie chciałbym brać taksówki :(
Wydaje się że powinny być busy (podobnie jak w Zakopanym) do Herceg Novi. Stosunkowo blisko, ale to moje tylko przypuszczenie.

Proszę podzielcie się swoją wiedzą

Co do wycieczki Medjugorje and Mostar to już wiem. ok 40 eurosów.
pozdr
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 18.03.2011 22:39

Znalazłem taką informację, to tłumaczenie googlowe, więc trochę chaotyczne. Jest tam coś o połączeniu z Hercegnovi, może stamtąd będzie łatwiej.

W sezonie letnim kursują autobus z lotniska Cilipi (Dubrownik - Republiki Chorwacji) do wszystkich miejsc turystycznych na czarnogórskim wybrzeżu. Poza sezonem, istnieje wiele prywatnych taksówek. Niedawno oficjalna linia została przywrócona między Ulcinj i Split (Republika Chorwacji). NOWOŚĆ: Autosaobracaj regularna linia autobusowa z Herceg Novi do Dubrownika (codziennie). Harmonogram: Herceg Novi - Dubrovnik: na co dzień w 21:30 (główny dworzec autobusowy w H. Novi), Dubrovnik - Herceg Novi: codziennie 15:30 PM (głównego dworca autobusowego w Dubrowniku). Ponadto, z linii Autosaobracaj z Podgoricy do Pula (każdy piątek). Harmonogram: Podgorica - Pula: w każdy piątek w godzinach 16:30 (główny dworzec autobusowy w Podgorica), Pula - Podgorica: w każdy piątek w godzinach 16:30 (główny dworzec autobusowy w Pula), Pula - Podgorica: w każdą niedzielę w 12:30 (głównego dworca autobusowego Pula). ...

Na Twoim miejscu napisałbym maila do lotniska Cilipi z prośbą o informacje. Powinni pomóc.

Cilipi
lebros
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.02.2011
Czarnogóra (Petrovac) - Chorwacja (Orebic) - autobus, bus

Nieprzeczytany postnapisał(a) lebros » 19.03.2011 10:49

Dzięki za odzew.

Wczoraj wieczorem strasznie się zawziąłem i przeczesałem internet.
Udało mi się znaleźć info na angielskim forum.
Rozkład jest tak jak piszesz. Więc ewentualnie mógłbym poczekać do 20:30 i mam bezpośredni.
Jeżeli chciałbym szybciej to:
Airport Dubrownik - Herceg Novi: 30 euros
Herceg Novi - Budva: do 19:00 są co 15 min, lub bezpośredni do Petrovac 19:50 (16:05 raczej nie zdążymy), koszt 12 E (6 za osobę dorosłą)
Budva - Petrowac wg rozkładu firmy przewozowej Olimpia Express o 17:55, 19:10, koszt 6 E (3 za osobę).
Reasumując bylibyśmy przed 20.

Do tego za bagaż. Więc myślę ze zmieszczę się w cenie ok. 50 E.

Mnie podróż nie przeraża, jedynie nie wiem jak zniesie to córeczka :) Chociaż doświadczenie podróżne przeszła w Hiszpanii, i bardzo pozytywnie reagowała na wszelkie nowości :)

pozdr
Jeżeli ktoś wie coś więcej zachęcam do podzielenia się informacjami.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 19.03.2011 11:59

Tak sobie myślę, biorąc pod uwagę, że dość późno będziecie w Petrovac, może warto zastanowić się nad wynajęciem autka. Drugiego dnia przyjechalibyście autko zwrócić do Dubrovnika i cały dzień na staróweczce, do tego czasu zdążysz się zorientować o której odjeżdża jakiś Busik do Twojej miejscowości.

Koszt podejrzewam niedużo większy a na luzie.

Tutaj jest strona do wypożyczalni na lotnisku, jeśli się nie mylę.
Citroen C1 40 euro.
Zastanawiam się tylko, czy możesz przejechać granicę.

Pozdrav.
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 19.03.2011 19:15

Gdybyś jednak nie chciał skorzystać z dobrej rady powyżej, to czy nie zastanawiałeś się/sprawdzałeś czy ten autobus o 15.30 z Dubrovnika do H-N nie zatrzymuje się czasem na przystanku przed lotniskiem (autobus z Dubrovnika na lotnisko - podobno 40 minut).

Przy odrobinie szczęścia :
a. zdażasz Pan :D na autobus,
b. jest pusty i Cię zabiera.

Jeśli nie, niewiele tracisz.
Najlepiej napisać maila na lotnisko lub do przewoźnika.

Życzę powodzenia.

Też kiedyś odbyłem pare zwariowanych podróży.
lebros
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lebros » 21.03.2011 11:51

Dzięki za odp.
Z tym samochodem to nie zła rzecz... ale niestety jestem zbyt niedzielnym kierowcom... szkoda.

Co do autobusu wiem, że jest o 15:30 z Dubrownika, firma przewozowa Blue Line.
Może masz rację i nie potrzebnie założyłem że nie zdążę. gdyby był autobus koło lotniska ok. 16:00 to może załapalibyśmy się, kto wie. Muszę wysłać maila do firmy.
Serdeczne dziękuję za informację.
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 22.03.2011 19:03

lebros
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lebros » 13.07.2011 09:30

Wyjazd zbliża się wielkimi krokami.
http://www.autotrans.hr/

powyższy adres jest ciekawy dla tych co bez samochodów.
Podane są również ceny, zniżki warto wykupić bilety powrotne bo są znaczne zniżki.
Też odkryłem małą nieścisłość. Z maila z dworca w Dubrowniku dostałem info że np: autobus w niedzielę o 15:00 do Orebic nie kursuje, a na tej stronie jest co innego!
Podsyłam może się komuś przydać
lebros
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lebros » 22.08.2011 12:13

Witam,
sam skorzystałem z forum, więc przekazuję uwagi dla tych co bez samochodu...
1. Trasę lotnisko-dworzec autobusowy Dubrownik - firma Atlas, praktycznie w godz. 7-18 co 30-40 min odjeżdża autobus - koszt 35 K (nie biorą nic za bagaż). Odjeżdżają ze stanowiska 7-8, bilet kupuje się u kierowcy.
2. Podróż do Czarnogóry. Przede wszystkim trzeba dostać się do Herceg Novi. Ze względu na czas lądowania jechaliśmy (2 osoby + 3-letnie dziecko), taksówką koszt 30 EURO. Korzystaliśmy z usług firmy: http://www.intravelmontenegro.net
Jak już jesteś w Hecog Novi, to naprawdę jest dużo połączeń do innych miast w Czarnogórze. UWAGA: każdy Przewoźnik ma inną cenę, my jechaliśmy autobusem firmy Latovic (coś w tym stylu), na trasie Hercog Novi - Petrovac zapłaciliśmy za osobę 7E + 1 E (za bagaż), łącznie 16E. Za dziecko nic.
Z Petrovaca zwiedzaliśmy Budvę i Kotar. Cena biletów między tymi miejscowościami za osobę od 2-4E w zależności z jakiej firmy korzystasz. Jeżdżą dosyć często więc nie ma problemu. Podobnie w drugą stronę, do Baru widziałem też dużo kursów.
3. Następnie zmieniliśmy miejsce: cel Orebić ze zwiedzaniem Dubrownika. Jechaliśmy o 7:10 dubrovnik planowo 10:50. Firma Bozur-Pogorica http://www.bozur.net .
Łączny koszt 2 osób + bagaż to 34E. (za dziecko nic)
Niestety pisałem planowo 10:50. Na granicy straciliśmy blisko 2 godziny. Więc Dubronik zostawiliśmy sobie na inny wyjazd (po raz drugi)
4. Dubrownik - Orebic - tutaj dużo info już jest na necie.
Moje uwagi: chcieliśmy skorzystać ze zniżki za wykupienie u przewoźnika od razu biletu powrotnego. Na dworcu nie udało się... Za 2 osoby łącznie tam i powrót zapłaciliśmy 320 K + 20 K za bagaż (2 torby). W kasie chcieli za dziecko, tutaj się postawiliśmy i żadem kierowca nie wziął nic dodatkowego za dziecko.
5. Dojazd Orebic - Korcula nie piszę bo promy masz pod nosem praktycznie co 30 min
6. Z Orebic jechaliśmy do Mostaru i Medjugorie. Wykupiliśmy wycieczkę ok. 270 K od osoby (nie pamiętam dokładnie) dziecko zero. Korzystaliśmy z firmy: http://www.orebic-tours.hr
Podaje adres bo jako jedyna zaoferowała nam wycieczkę do tych dwóch miejscowości razem.
7. Dla tych co mają wprawę samochodem widziałem wynajem za Seicento na 1 dzień 270K - więc co pisali koledzy jeżeli ktoś chce warto taką opcję wybrać.

Dziękuję wszystkim za pomoc. I naprawdę wycieczka była bajeczna, do Chorwacji jeszcze pewnie wrócimy musimy wreszcie zobaczyć Dubrownik. Ale pewnie przyjedziemy w okresie maj-czerwiec lub wrzesień-październik bo zwiedzanie w upale ponad 40 st. to jest ponad siły człowieka.
pozdr

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Czarnogóra (Petrovac) - Chorwacja (Orebic) - autobus, bus
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone