Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cudowne wspomnienia z Primosten 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
beret
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beret » 22.04.2010 16:05

Stwierdzam ze jestem uprzedzona


Jesteś :wink: Warto tam pojechac, tym bardziej skoro mówisz ze bedziesz niedaleko. Jakby sie doszukiwac pozytywów to nawet te kanjpki wcisniete w kazdy m2 też nadają temu miastu jakiś urok :D Nie każdy musi polubic Split ale kazdy powinnien go zobaczyc!
Liliana
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liliana » 22.04.2010 16:43

beret napisał(a):
Stwierdzam ze jestem uprzedzona


Jesteś :wink: Warto tam pojechac, tym bardziej skoro mówisz ze bedziesz niedaleko. Jakby sie doszukiwac pozytywów to nawet te kanjpki wcisniete w kazdy m2 też nadają temu miastu jakiś urok :D Nie każdy musi polubic Spli ale kazdy powinnien go zobaczyc!


Tak Split zdecydowanie zyskuje przy bliskim spotkaniu :P
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 23.04.2010 08:23

Liliana napisał(a):
Tak Split zdecydowanie zyskuje przy bliskim spotkaniu :P


Też tak sądzę, chętnie odwiedzę Split kolejny raz.
jkmarta
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 21.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jkmarta » 23.04.2010 08:39

Jeśli już mowa o "atrakcjach" w rejonie Split, Trogir to polecam również rafting na rzece Cetina - super przygoda!! Początkowe moje obawy i strach przerodziły się w niezapomniane miłe wspomnienia :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.04.2010 09:11

Fajna ta relacja. Mocno wciągająca.
Zapisuję się na kontynuację. :D
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 23.04.2010 09:42

jkmarta napisał(a):Jeśli już mowa o "atrakcjach" w rejonie Split, Trogir to polecam również rafting na rzece Cetina - super przygoda!! Początkowe moje obawy i strach przerodziły się w niezapomniane miłe wspomnienia :)


Powiedz mi ile kosztuje taka przyjemność? Kuszące, sama o tym myślałam ale obawiam sie kosztów.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.04.2010 09:48

CinnamonGirl napisał(a):...ile kosztuje taka przyjemność?


Klik
Klik
Klik

Pzdr
beret
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beret » 23.04.2010 12:07

Stanąłem przed nie lada wyzwaniem. Muszę zorganizowac wakacje dla 4 osob, punktem docelowym i bazą wypadową ma byc znów Primosten(wygrały obawy,ze nie znajdziemy lepszego miejsca w Chorwacji albo ze bedziemy rozczarowani). I tu sie zaczyna komplikować bo 'po drodze' towarzysze podróży chcą zwiedzić Wenecje i koloseum w Puli. Zastanawiam sie jak to wszystko ze soba zgrac. :roll:

Jako,ze w Primosten powinnismy byc rano aby miec czas na znalezienie apartamentu(jedziemy w ciemno bo niestety nie mozemy zaplanowac dokładnie daty wyjazdu) to bierzemy pod uwage nocleg na jakims campingu w Puli albo gdzies dalej. I oczywiscie nocleg gdzies przy granicy słoweńsko-włoskiej zeby byc wypoczętym przed zwiedzaniem. Jak wy byscie to zorganizowali, moze jakieś cenne rady?
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 23.04.2010 12:36

beret napisał(a): Jak wy byscie to zorganizowali, moze jakieś cenne rady?


Powiem tak byłam swego czasu w okolicach Puli. I szczerze - Pula nie zrobiła na mnie wrazenia (ale i Split mnie nie ciagnie ;). Dla samego koloseum wg mnie nie warto. Chyba ze np decyzujecie sie na np 2/3 noclegi na Istrii i w tym czasie zwiedzacie: Pulę, przepiękny Rovinij (taki większy Primosten, myśle że się zakochacie w tym miasteczku), Porec tez ma sie czym pochawalić, lub troszke wewnątrz lądu Labin. wtedy IMO warto ;)
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 23.04.2010 12:44

To może jeszcze do tej Istrii dołączyć Rabac, niedaleko Labina, pięknie położone miasteczko:)
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 23.04.2010 15:09

beret: możesz też wybrać wariant kosztowniejszy, ale całkiem przyjemny. Np. po dwóch dniach w Wenecji, możecie dojechac do Rijeki (zaglądając wczesniej do Puli - pare godzin wystarczy) i w nocy przepłynąć promem do Splitu, gdzie będziecie wczesnie rano i dość szybko przedostac się do Primostenu
beret
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beret » 23.04.2010 15:39

no dobra, a trasa E61 prowadząca z Triestu do Rijeki wymaga zaopatrzenia sie w winietę słoweńską? bo szukałem na forum ale jednoznaczej odpowiedzi nie mogę nigdzie znależć :? wariant kosztowniejszy tzn ile taka przyjemność może kosztowac?

Przepraszam za rozmywanie tematu, dlaszy ciąg relacji już w krótce :oops:
jkmarta
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 21.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jkmarta » 23.04.2010 17:24

CinnamonGirl napisał(a):
jkmarta napisał(a):Jeśli już mowa o "atrakcjach" w rejonie Split, Trogir to polecam również rafting na rzece Cetina - super przygoda!! Początkowe moje obawy i strach przerodziły się w niezapomniane miłe wspomnienia :)


Powiedz mi ile kosztuje taka przyjemność? Kuszące, sama o tym myślałam ale obawiam sie kosztów.


Nie pamiętam już ile płaciliśmy w 2008 r. ale na stronce podają teraz 27 euro. Warto też kupić sobie płytkę ze zdjęciami (14euro - najlepiej strzyknąć się w kilka znajomych osób-zdjęcia robi wynajęty przez biura gość, który płynie w osobnym kajaku).
W Omisiu jest kilka biur obok siebie, które organizują rafting. Każde z tych biur niemal w tym samym czasie wywozi w górę rzeki swoich "śmiałków", tam przystojni Chorwaci omawiają podstawowe komendy no i jazda w dół przez dobre 4 godziny, które zresztą bardzo szybko minęły - zabawa super, na drugi tylko dzień ręce bolą od wiosłowania ;)
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 23.04.2010 20:40

beret, kolejno:
drogę z Triestu do Rijeki możesz pokonać bez winiet, tylko zaraz za granicą Słoweńską musisz zjechać z autostrady. Droga bardzo przyjemna - polecam. Możesz teżpodrodze zajechać do Skocjanskiej Jamy http://www.park-skocjanske-jame.si/eng/ - gorąco polecam- będzie Pan zadowolony :) i Predjemski zamek (przynajmniej z zewnątrz warto zobaczyć). Drugi wariant to droga do Puli - wtedy też nie płacisz. (wszystkiego na raz raczej nie dasz rady zobaczyć, no chyba, ze w Puli tylko amfiteatr, ale to jednak trochę kręcenia kilometrów. Obie trasy robiłem, w różnych latach, ale co do winiet jestem pewien.
Jeśli idzie o prom, to szczegóły znajdziesz tutaj: http://www.jadrolinija.hr/ jak coś będzie nie jasne pytaj śmiało. Generalnie różnica w kosztach zależy od standardu na promie (ile aut, czy i jaka kabina czy deck), ale jak odejmiesz koszt przejazdu do Primostenu i jednego dodatkowego noclegu to raczej nie zaboli tak bardzo:). Bilety mozesz zarezerwować online lub tu: http://www.croatia.com.pl/ (biuro z Rybnika, przyślą Ci bilet do domu)
PS
Fajna relacja - gratulacje
beret
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beret » 24.04.2010 19:32

dziękuje za obszerne wyjasnienia, przejrzałem wszystkie linki które tutaj podrzuciłes. Już jest wszystko jasne... no prawie, mianowicie mam jeszcze pytanie o ten zjazd z autostrady w Słowenii? Jest on jakos oznaczony? Zebym go przypadkiem nie przejechał bo bedzie niewesoło :evil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Cudowne wspomnienia z Primosten 2009 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone