Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cudowne wspomnienia z Primosten 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 20.04.2010 21:44

beret napisał(a):żeście sie uczepili tego ananasa :lol:

Lepiej pomózcie mi wybrac miejscowość w Chorwacji,w której spędze tegoroczne wakacje.Chciałbym aby choc troche przypominała Primosten,zeby bylo gdzie wyjsc,posiedziec i cos zobaczyc,żeby było stare miasto,zeby byla podobna atmosfera. Istnieje cos takiego, czy to tylko moje marzenia? :wink:


aaa relacje bedzie, za jakis czas 8)


Nie bylem w Primosten , ale smialo moge Ci polecic Pakostane i nieco większy Biograd . i jeszcze większy Zadar ....

W Pakostane bylismy 14 dni i było tak jak piszesz

Jeśli chcesz możesz poczytać nasza relacje z podróży
beret
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beret » 21.04.2010 00:05

szary779 napisał(a):Fajnie się czyta, mam nadzieję ,że byliście też na plaży obok hotelu Zora. Moim zdaniem najlepsza plaża w Primostenie.


Gdzie dokładnie znajduje sie ta plaża, bo niestety nie kojarze tego hotelu?
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 21.04.2010 01:07

szary779 napisał(a):
Lechu67 napisał(a):
pitern77 napisał(a):....ps My planujemy wypad w 2 połowie lipca w ciemno.


W tym terminie ze znalezieniem apartamentu może być spory problem przy wyjeździe w ciemno. ....


No to ja chyba miałem szczęście. Szukaliśmy lokum dla ośmiu osób, ponad godz. pytania po ludziach i nic; wreszcie agencja turystyczna i dwa lokale od ręki. 100E z klimą, taksą i tarasem ale blisko jadranki( która i tak nie przeszkadzała)


Masz fart. My w końcówce sierpnia (czyli już prawie po zezonie) za pierwszym razem 4 godziny i skończyło się przez biuro, za drugim około 2 godzin samemu.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 21.04.2010 08:26

beret napisał(a):Gdzie dokładnie znajduje sie ta plaża, bo niestety nie kojarze tego hotelu?


No jedyny hotel w Primostenie. Na tym 2 półwyspie (nie na tym gdzie starówka).
Masz na pierwszym planie ten półwysep z hotelem a po lewej jest ta plaża ;)
http://free-st.t-com.hr/Vince/Air/primosten.jpg
beret
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beret » 21.04.2010 10:16

o kurcze jak my moglismy tam nie trafić, a któregos dnia nawet tamtedy spacerowalismy :oops: no nic jest pretekst zeby jeszcze kiedys wrócic do Primosten chociaz na troche;)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 21.04.2010 10:57

beret napisał(a):o kurcze jak my moglismy tam nie trafić, a któregos dnia nawet tamtedy spacerowalismy :oops: no nic jest pretekst zeby jeszcze kiedys wrócic do Primosten chociaz na troche;)


tez się dziwię tym bardziej ze brzegiem wiedzie promenada :> my nia spacerowalismy srednio raz dziennie ;)

Często ludzie piszą własnie ze Primosten ładny ale beznadziejne wąskie plaże. Bo przyjeżdzajac widzą własnie tą przy porciku. A tak na prawdę pląze są cąłkiem cąłkiem tylko trzeba o nich wiedzieć.
jkmarta
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 21.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jkmarta » 21.04.2010 11:05

To mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie.
Jakiś czas temu zdecydowaliśmy z mężem, że wybierzemy się znów do Chorwacji. Dwa lata temu nocowalismy w Omis'iu (szczerze polecam ten rejon) a teraz czuję, że padnie na Primosten - to za sprawą Waszych dobrych opini. Pozostaje mi więc szukać ciekawego lokum i śledzić posty ...
P.S. A czy wygłupię się jak poproszę o sprawdzone namiary noclegów w Primosten? Na razie przeglądam bank kwater.
beret
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beret » 22.04.2010 01:36

Ja niestety nie polece Ci mojej kwatery bo jak sie pozniej okazało za taką cenę jaką płacilismy moglismy mieć lepsze warunki, poza tym własciciel jakiś taki dziwny, codziennie chodził podpity,nasze(zapłacone za kwatere) pieniądze skutecznie wydawał w jednym z pubów przy promenadzie gdzie widywaliśmy go codziennie - dobrze, ze mielismy z nim mało do czynienia :wink:


Budzimy się i co? Pierwszy raz odkąd tu jestesmy nie ma słońca. Długo sie nie zastanawiając decydujemy się na wycieczkę do Splitu. Nie zdązylismy jeszcze za bardzo oddalić się od Primosten kiedy słońce zaczeło wychodzic, a 'samochód' pokazywał temperature na zewnątrz 'tylko' 23 stopnie(godziny poranne).

Drogę umilamy sobie słuchając jedynej płyty jaką wzielismy ze sobą z Polski, do tego czasu oczywiscie kazdy zna słowa wszystkich piosenek wiec urzadzamy sobie karaoke. W pewnym momencie zorientowalismy się,ze zjechalismy z jadranki i poruszamy się w kierunku autostrady, szybkie spojrzenia za siebie czy nie ma Policji i nawrotka na podwójnej ciągłej :oops: Na prawde nie było jak zawrócic inaczej! Dodałem to sobie do listy grzechów jakie miałem wymienic przy spowiedzi,obok za szybkiej jazdy i nie kasowania biletu w komunikacji miejskiej :wink:

Przejeżdżamy przez Trogir(straszne tu korki) i poruszamy sie dalej na południe. Dojezdzając do miasta termometr wskazuje juz 30 stopni a są to jeszcze godziny przedpoludniowe. Po wjezdzie do miasta na czuja kierujemy się do centrum i wjezdzamy na parking przy samej promenadzie, wszystko pieknie ładnie tylko gdzie zostawic auto :roll: miejsca na parkingu brak, przed samym wyjazdem nagle jedno się zwalnia i 'ładujemy sie bez przypału' jak to mówi dzisiejsza młodzież :wink:

Wysiadam z samochodu i od razu się rozpływam... strasznie tu gorąco :twisted:

Po zostawieniu samochodu udajemy się w strone pałacu, przecinając promenade która robi na nas ogromne wrażenie. Chyba udało nam się zrobic tam najładniejsze zdjęcia z całego wyjazdu.
Obrazek

Dalej na naszej trasie pojawia się targ rybny, chyba są na nim dostepne wszystkie gatunki ryb na swiecie.Zdjęciami niektórych z nich rodzice powinny straszyc swoje dzieci jesli te sa niegrzeczne.
Upał dochodzi do 35 stopni, chyba nie musze mówic jaki zapach unosi się w okół targu, macie szczęscie ze technologia nie wymysliła jeszcze czegos takiego jak przekaz zapachu przez internet :lol:
Obrazek

W tym upale robimy jeszcze pare rundek uliczkami Splitu, niektore z nich są tak wąskie,że słonce nie doskwiera tak mocno i można chwile odpocząc. Parę zdjęc z naszego obchodu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prawdziwą chwile ukojenia dają podziemia pałacu, w których znajduje się mnóstwo róznego rodzaju kramów. I znów wszystko pięknie ładnie ale po pół godziny zaczyna mi się juz nudzić a moja dama nawet nie mysli o tym,zeby iść dalej. Ciocia w tym czasie namawia wujka na osiołka za 100 kun(warto zapamietac cene) i po godzinie idziemy dalej.

Obrazek

Krązymy jeszcze troche w obrębie pałacu a pozniej udajemy się na targ warzywny gdzie udało mi sie znalezc na ziemi 10 kun, pierwszy raz w zyciu znalazłem pieniądz który ma wartość większą niż 10 groszy, nawet nie wiecie jak byłem szczęsliwy, co najmniej tak jakbym trafił 6 w totka. Jednak moje szczęscie nie trwało długo, calą moją zdobycz musiałem wydac na lody dla Kasi :evil:
Na tym samym targu ciocia wybija jeszcze wujkow z głowy pomysł kupna palmy, niestety wujek po przemysleniu sprawy na spokojnie juz w Primosten postanowił, że on chce miec ta palme i nie ma zmiłuj. Ludzie nawet nie wiecie co się działo, jakie my cuda wyprawialismy żeby ją gdziekolwiek zdobyc-ale to w nastepnym odcinku.

Wsiadamy do auta i udajemy się w droge powrtoną, w planach jeszcze na dziś Trogir. Zajechać to my zajechalismy,z powrotem było juz gorzej, w pewnym momencie kompletnie sie pogubilismy w Splicie i postanowilismy ze na kazdym skrzyżowaniu ze światłami bedziemy skręcac w lewo. Nie uwierzycie,wyjechalismy na dobrą droge.

Trogir
Zar leje sie z nieba, temperatura dobiła juz moze nawet do 40 stopni, szuakmy parkingu. Jako,ze kazdy był zmeczony postanowilsmy zacząc zwiedzanie Trogiru, od restauracji. Pożywny posiłek i zimna cola postawila nas na nogi. Wykrzesalimy z siebie ostatki sił i wyruszylismy. Trogir ogolnie jest bardzo ładny, tylko strasznie tam duzo ludzi jak na wrzesien. Można tam pojechac na pare godzin pozwiedzac ale na cały wypoczynek? o nie, co to, to nie :wink:
aa zapomniałbym, pamietacie osiołka ze Splitu za 100 kun? W trogirze był identyczny za 45, nie musze mówic ze wujkow gul skoczył :lol:
Obrazek

Obrazek

Wykonczeni wieczorem wracamy do bazy. Nawet juz nam sie nie chciało isc na spacer. Zjedlismy kolacje na tarasie przy muzyce ,jaka zafundowały nam cykady i po niedługim czasie poszlismy 'lulu' 8)
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 22.04.2010 07:44

Trogir, Split, cudowne miejsca zawsze z wielkim sentymentem je wspominam. Proszę o więcej takich wspomnień. :)
JJMS
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JJMS » 22.04.2010 08:15

jkmarta napisał(a):To mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie.
Jakiś czas temu zdecydowaliśmy z mężem, że wybierzemy się znów do Chorwacji. Dwa lata temu nocowalismy w Omis'iu (szczerze polecam ten rejon) a teraz czuję, że padnie na Primosten - to za sprawą Waszych dobrych opini. Pozostaje mi więc szukać ciekawego lokum i śledzić posty ...
P.S. A czy wygłupię się jak poproszę o sprawdzone namiary noclegów w Primosten? Na razie przeglądam bank kwater.


Przywitaj się z nami tutaj
forum/viewtopic.php?t=9747

Będzie nam mega miło :lol:
JJMS
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JJMS » 22.04.2010 08:22

jkmarta napisał(a):To mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie.
Jakiś czas temu zdecydowaliśmy z mężem, że wybierzemy się znów do Chorwacji. Dwa lata temu nocowalismy w Omis'iu (szczerze polecam ten rejon) a teraz czuję, że padnie na Primosten - to za sprawą Waszych dobrych opini. Pozostaje mi więc szukać ciekawego lokum i śledzić posty ...
P.S. A czy wygłupię się jak poproszę o sprawdzone namiary noclegów w Primosten? Na razie przeglądam bank kwater.


Poczytaj tu
forum/viewtopic.php?p=512344 8) 8)
jkmarta
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 21.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jkmarta » 22.04.2010 08:26

Dobrze jest powspominać :) Podczas naszej wycieczki do Splitu i Trogiru zahaczyliśmy jeszcze o ruiny miasta Salona - co prawda ruiny te nie są jakąś szczególną atrakcją ale warto choć na chwilę przenieść się w starożytność.
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 22.04.2010 09:44

Bardzo ciekawe, też tam byłam :)
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 22.04.2010 11:15

beret napisał(a):aa zapomniałbym, pamietacie osiołka ze Splitu za 100 kun? W trogirze był identyczny za 45, nie musze mówic ze wujkow gul skoczył :lol:

no cóż, widocznie osiołek osiołkowi nie równy :P
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 22.04.2010 12:29

Ja nie odowiedziłam Splitu, teraz będe w podobnej odległosci tlyko z drugiej strony i kurcze nie ciagnie mnie tam wręcz odstrasza.
Sporo osób zachwyca sietym miastem, ja jakos nie mogę sie przełamać ( jakieś takie duze, moze i ma pałac Dioklecjana - w który wbudowane są domy, a restauracje wciskaja się w każdy m2 wolnego miejsca (przynajmniej tak to wyglada na zdjęciach), dzikie tłumy ;) nawet poza sezonem. Stwierdzam ze jestem uprzedzona ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Cudowne wspomnienia z Primosten 2009 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone