Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cudowne wspomnienia z Primosten 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 25.04.2010 13:58

Uszczypnęłam się...... :lool: .......ała :!: zajefajna ta relacja zajefajna :wink: (młodzieżowy slang,podobno :wink: )Stare wujowstwo :evil: dla kogo stare to stare :wink: ja bym powiedziała w KWIECIE wieku :D
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 25.04.2010 20:41

generalnie są dwie drogi w stronę Rijeki:
Jadąc od Wenecji autostradą (E 79 bodajże) nie wjeżdżasz do środka Triestu i skręcasz na słoweńską miejscowość Sezana (ostatnia miejscowość we Włoszech to Fernetti) - to praktycznie cały czas autostrada( tylko tuż przed i za granicą kawałek zwykłej drogi). Po wjeździe do Słowenii (przypominam keine grenzen :) )mijasz stację benzynową i jest zjazd w prawo z głównej drogi (ten kawałek jest bez opłat to z 200 metrów) na drogę lokalną 445 - wszystko jest bardzo dobrze oznaczone.
Druga możliwość to pojechać dalej przez Triest (tak przy okazji podobno fajne zakupy można tam zrobić:)) i odbić na miejscowość Kozina (droga również bez opłat). Jeśli chcesz objechać Istrię - możesz pojechać jeszcze dalej i przekroczyć granicę w Skofie (tam na przejściu trzeba uważać,zeby nie wjechać na Słoweńską autostradę (płatną).
Wybierając się pierwszym wariantem jedziesz wzdłuż autostrady drogą 446 i potem jeśli chcesz jechać do jaskini jedziesz drogą 405. W drugim wariancie dojedziesz do słoweńskiej 7 i dalej już prosto (jadąc od jaskini też mozesz dojechać do Koziny (droga dosłownie pod autostradą A1) lub 405 do Ilirskiej Bystricy, a dalej już na Rupę. Wariant trasy zależy od tego co będziecie chcieli zwiedzić.
beret
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beret » 25.04.2010 21:03

Dzięki wielkie, jestes skarbnicą wiedzy. Oby więcej na tym forum takich ludzi jak Ty i takich rzeczowych informacji.

Jesli się kiedys spotkamy to stawiam piwo :wink:
beret
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beret » 03.05.2010 14:40

Przeglądałem sobie dziś zdjęcia i natrafiłem na jedno dość specyficzne. Do tej pory nie moge przestac sie smiac :lol: Niech bedzie ono zapowiedzią nastepnego odcinka pt. ' KRKA-to warto zobaczyć' :wink:

Nasi współtowarzysze(zapaleni podróżnicy) podczas rejsu do celu:

Obrazek


:lol:
holiday
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) holiday » 20.05.2010 10:11

Relacja bardzo fajna. W tym roku planuję po raz czwarty CRO, wybór padł tym razem na Primostain. Z każdego miejsca w którym byliśmy, za każdym razem coś innego nam się spodobało, ciekawe co tym razem nas urzeknie? Mam pytanie do tych, którzy tam byli. Chcę szukać apartamentu w rejonie, który będzie bardzo bliski do plaży przy zatoczce koło hotelu Zora. Jadę z małymi dzieciaczkami i nie chciałabym z całym majdanem chodzić codziennie na tą plaże po kilkaset metrów. Czy możecie przybliżyć nazwę rejonu lub ulic na których mam się rozglądać za apartamentami? A może w pobliżu tej plażyczki jest bezpłatny parking, na który mogę swobodnie podjechać kiedy chcę? I pytanie na inny temat: gdzie na najlepsze lody? Mam nadzieję na jakąś podpowiedź z Waszej strony.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 20.05.2010 11:10

holiday
Na pewno odradzam w takiej sytuacji miejscówki za jadranką raz ze z 500 m do przejscia (dla dorosłego to zaledwie 5 min) to ostro pod górkę a tu juz z dziećmi i całym majdanem moze być męczące.

Co do lokalizacji to najblizej tych plazy jest wlasnie ulica Raduca nią się idzie własnie na ten półwysep, wzdłóż niej były apartamenty, obok tej plazy jest tez takie skupisko apartamentów ale nazwy ulicy nie znam.
Sa po lewej stronie na mapce od plazy http://free-st.t-com.hr/Vince/Air/primosten.jpg wtedy faktycznie masz dosłownie kilkanaście metrów do plaży która tez widac na pierwszym planie. Ale cena tez pewnie przednia ;)

Co do parkingów to są płatne. Ale zwykle gospodarze maja jakies miejsca parkingowe dla swoich klientów. Dodam ze jesli chcesz szukac w tamtym rejonie to parking przy wspomnianej plaży (wodać kawałek na zdjęciu) jest tańszy niz ten w centrum ;) wiec warto do niego dojechać.
Co do lodów ja jadłam w lodziarni przy plazy miejskiej jak i lodziarni przy rynku (jesli ten placyk tak mozna nazwać) tu i tu mi bardzo smakowały.
holiday
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) holiday » 20.05.2010 12:04

CinnamonGirl, dzięki za szybką odpowiedz. Znalazłam mapkę http://primosten-primoszten.chorwackie.pl/mapa/ i myślę, że na ulicy Mala Raducy od skrzyżowania w lewo też nie będzie źle. Pozdrawiam.[/url][/b]
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 20.05.2010 12:11

Wszystko to są założenia ,że znajdziesz wolne miejsce przez neta a śmiem w to wątpić(no chyba że dysponujesz dużą kasą to być może).Pozostanie Ci jazda w ciemno i liczenie na szczęśliwy traf
holiday
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) holiday » 20.05.2010 12:30

Tak, jadę w ciemno za jakieś 3 tygodnie, ale chciałam mieć rozeznanie już teraz. Poza tym zamierzam popytać gospodarzy apartamentów przez @, na jakieś 3 dni przed wyjazdem, żeby mieć klarowne rozeznanie gdzie szukać na miejscu. Pierwszy raz jadę w ciemno, mam nadzieję, że nie będzie źle zwłaszcza że to jeszcze przed sezonem.
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 20.05.2010 17:07

Przed sezonem to od koloru do wyboru. Udanych wakacji życzę.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 20.05.2010 17:41

Nie wiem o ktorym fragmecie myslisz, ale ta na ktorej jest na mapce napis Mala Raduca to tak na prawde zatłoczony deptak gdzie przemieszaja się tłumy kierując sie na stare miasto z knajpami pod budynkami.

Bedziesz w Primostenie w podobnym terminie jak ja rok w temu. Obłozenie apartamentów było może 20%.
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 20.05.2010 18:16

Rok temu byliśmy w Primostein od 6 lipca,jazda w ciemno.Kwaterki szukaliśmy ok 2godz,może dlatego że byliśmy w 3 rodziny i chcieliśmy być razem w jednym domu,każda rodzina swój apartament.Nie było łatwo.Fakt 300-400m od morza.Nam to nie przeszkadzało.
Przy samej plazy apartmani od 70 nawet do 120euro za dzień na 4 osoby i były zajęte,przez Polaków tez.
To co się zorientowałem to od 10 lipca ceny apartmanów skoczyły do góry ok. 20%.
Jesli chodzi o lody to przy promenadzie Miki.Co wieczór na starówce na scenie odbywały się koncerty różnych kapel i zespołów.
Bardzo miło wspominamy ten wyjazd,córka nawet chcę jechać jeszcze raz do Primostein,ale my lubimy odwiedzać inne miejsca.Może za parę lat.Warto.
pozdr.
beret
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beret » 26.06.2010 20:23

nie uwierzycie! w tym roku znów padło na Primosten :lol: jakos nie chce nam sie jechac nigdzie indziej :wink:

p.s chyba musze(chce) jak najszybciej skonczyc tą relacje,zeby móc pisac następną :roll:
Justyna1984
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justyna1984 » 19.07.2010 12:36

No i nie ma końca a tu już prawie miesiąc minął od ostatniego wpisu....
Beret kiedy sie wybieracie do Primosten? A może już opalacie swoje tyłeczki właśnie tam....!! ??
ronin85
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronin85 » 19.07.2010 17:15

ja wczoraj wróciłem z Primosten. W Chorwacji byłem pierwszy raz i na przyszłe wakacje nie zamierzam szukać innego miejsca. Z Warszawy jechaliśmy 19h (od 19-14.00) wracaliśmy również w nocy - 17h. Cena za apartament dla 6 osób (trzy - 2 osobowe sypialnie, łazienka, duża bogato wyposażona kuchnia, zamykany i zacieniony parking - całość - 11e/noc) Pojechaliśmy na ślepo - apartament znaleźliśmy po 30 minutach (niedaleko stacji INA - do morza 5 min).

Morze, widoki, pogoda i Ożujsko - nie do podrobienia.

Pozostaje czekać do następnych wakacji :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Cudowne wspomnienia z Primosten 2009 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone