Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

chorwackie wino

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.09.2013 13:26

Raczej Plavac Mali...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.09.2013 13:48

Bob napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Porównywać jakość wina można w obrębie danych szczepów...I to broszka enologów, nie czuję się kompetentna.
A to, że komuś bardziej "pasuje" merlot niż plavac, tokaj niż muškat to już zupełnie inna bajka i kwestia indywidulanych upodobań.
Zatem, skoro Ty nie piłeś dobrego wina w Chorwacji, napisz, że Ty nie piłeś (i to jest ok), albo, że to, co piłeś po prostu Ci nie smakowało; ale to chyba nieco za mało, by napisać, że w Chorwacji nie ma dobrego wina.
Chyba, że jesteś enologiem...
Piłem merloty i muskaty zarówno z CRO jak i z innych krajów. Jakość wina można porównywać niezależnie od szczepów, z każdego można zrobić wino przyzwoite jak i kwacha, zapach w chorwackich domacych winiarniach nie pozostawia złudzeń, taki smród na Węgrzech jest po prostu niespotykany.

Byłem w CRO i piłem wystarczająco dużo różnych win, by móc stwierdzić, że to nie jest potęga winiarska, raczej druga liga. Sam Mali Plavac sytuacji nie ratuje ;) . Ale pijcie na zdrowie :papa: .

Znaczy, że jednak tak jest, bo Ty tak mówisz.
Pozdrawiam
KDW
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KDW » 02.09.2013 14:19

Odświeżeniem wątku zająłem się nie po to żebyście się kłócili i wychwalali jeden przez drugiego co pił i jak to się zna. Czysta polemika piłem to czy siamto i smakowało na tym ma to polegać.

Bob sorry dużo piszesz, ale hmmm piszesz o szczepach MERLOT a to w Polsce wina z Bułgarii za 7zł, więc o czym mowa i o jakim guście
Bob
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 02.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bob » 02.09.2013 14:29

KDW napisał(a):Bob sorry dużo piszesz, ale hmmm piszesz o szczepach MERLOT a to w Polsce wina z Bułgarii za 7zł, więc o czym mowa i o jakim guście


Kochasz Chorwację ale nie znasz się na winach, to bardzo popularne zjawisko :mrgreen: .

http://www.marekkondrat.pl/chateau-gran ... and-cru-ac
SGS01
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.09.2013
Wino z beczki - Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) SGS01 » 02.09.2013 17:39

Mam pytanie czy w Tucepi (ewentualnie w Makarskiej) można kupić dobre wino z beczki (i w którym ,mniej więcej miejscu)?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.09.2013 21:10

Bob, skąd u Ciebie tak autorytatywne osądy?
Bob
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 02.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bob » 03.09.2013 07:03

Kolega z Merlotem za 7 zł mnie rozwalił, ale spoko, już nie będę Wam tu przeszkadzał.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 19.09.2013 20:17

Czy ktoś z Was wie gdzie u nas można nabyć dobry Prošek? Ktoś tu pisał, że wina tego typu kupowane w Polsce smakują jak landrynki i umywają się do tych zacnych domowych trunków kupowanych w Chorwacji, dlatego proszę o sprawdzone namiary. Właśnie opróżniłem ostatnią butelkę przywiezioną z wakacji i ogarnął mnie bezdenny smutek :(

Nawiasem w temacie znalazłem też taką ciekawostkę:

ENG] Paranoja w UE: chorwackie wino Prošek będzie musiało zmienić nazwę

Chorwacja dołącza do Unii Europejskiej 1 lipca, z tą datą ich tradycyjne deserowe Prošek będzie musiało zmienić nazwę. Ponieważ fonetycznie jest zbyt podobne do włoskiego białego wina Prosecco...


http://www.wykop.pl/ramka/1461601/eng-p ... nic-nazwe/

(jeśli ktoś już wcześniej linkował, sorry)
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 19.09.2013 21:07

uwielbiam chorwackie czerwone wina wysoka pólka
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 22.09.2013 17:30

ja nie jestem niestety fanka win,ale nie moge zapomniec figowego wina kupionego przy wodospadach krka.prawdopodobnie za rok znowu uderzymy do Cro wiec prosze o podpowiedz gdzie jeszcze takie domowe wino z fig mozna kupic?
mysiaty
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 26.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysiaty » 22.09.2013 17:57

[quote="sneer"]Czy ktoś z Was wie gdzie u nas można nabyć dobry Prošek?
[/i][/b]
Kiedyś było w Makro po 12 zeta.
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 23.09.2013 12:10

mysiaty napisał(a):
sneer napisał(a):Czy ktoś z Was wie gdzie u nas można nabyć dobry Prošek?
[/i][/b]
Kiedyś było w Makro po 12 zeta.

Chyba do prania :lol:
mysiaty
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 26.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysiaty » 23.09.2013 12:59

ynka napisał(a):
mysiaty napisał(a):
sneer napisał(a):Czy ktoś z Was wie gdzie u nas można nabyć dobry Prošek?
[/i][/b]
Kiedyś było w Makro po 12 zeta.

Chyba do prania :lol:

Ja tu o poważnych sprawach, a Ty porządki w domu chcesz robić :D
Ta cena to pewnie z 2005 .
Nudzi mi się w robocie , to zadzwoniłem do Makro (Lublin-na alkohole końcówka 609).Mają Proszek, 18,49 zł za flachę 1 dm3.Importerem jest Bartimpex.
Smak podobny jak w Chorwacji.Podobny też do wina Commandaria, którą chyba Ryszard Lwie Serce nazwał "The Wine of Kings and The King of Wines".
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 23.09.2013 13:04

mysiaty napisał(a):
ynka napisał(a):
mysiaty napisał(a):Kiedyś było w Makro po 12 zeta.

Chyba do prania :lol:

Ja tu o poważnych sprawach, a Ty porządki w domu chcesz robić :D
Ta cena to pewnie z 2005 .
Nudzi mi się w robocie , to zadzwoniłem do Makro (Lublin-na alkohole końcówka 609).Mają Proszek, 18,49 zł za flachę 1 dm3.Importerem jest Bartimpex.
Smak podobny jak w Chorwacji.Podobny też do wina Commandaria, którą chyba Ryszard Lwie Serce nazwał "The Wine of Kings and The King of Wines".

No ale jakość tego Prošku jest adekwatna cenie za 18,49 zł :oczko_usmiech:
Ja znalazłam to:
http://www.rabwin.com.pl/?action=szczeg ... d_asort=29
Edyt; mam nadzieję że Tobie się nudzi w robocie za swoje, bo tu na forum ORMO działa :oczko_usmiech:
mysiaty
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 26.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysiaty » 23.09.2013 13:15

ynka napisał(a):No ale jakość tego Prošku jest adekwatna cenie za 18,49 zł :oczko_usmiech:
Ja znalazłam to:
http://www.rabwin.com.pl/?action=szczeg ... d_asort=29

Bez wspólnej degustacji w szerszym gronie nie rozstrzygniemy tego.
Pozdrawiam
jacek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone