Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

chorwackie wino

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.09.2013 13:54



opis produktu :

Jest winem deserowym produkowanym tradycyjną metodą z przejrzałych gron zebranych w najlepiej położonych winnicach w regionie Istrii. Wino to, dzięki charakterystycznym metodom pielęgnacji i leżakowania, nabiera w procesie starzenia charakterystycznej barwy i specyficznego bukietu z niezwykle wyraźną nutą rodzynek i moreli.


Więc nawet w opisie mają błędną recepturę na produkcję, o ile Ivan u którego mieszkałem zna się na produkcji. Wg gospodarza u którego miałem okazję kosztować rewelacyjny Prosek, wino to robi się z winogron suszonych czyli w zasadzie rodzynek. Szlachetność tego trunku zależy właśnie od tego, ile słońca przyjmą winogrona podczas samego suszenia, które trwa kilka tygodni i na ile dokładnie zechce się je przebrać pod kątem tych, które zamiast się wysuszyć zgniły.
mysiaty
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 26.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysiaty » 23.09.2013 14:11

ynka napisał(a): mam nadzieję że Tobie się nudzi w robocie za swoje,:oczko_usmiech:

niestety , za swoje.
:)
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 23.09.2013 15:34

Rysio napisał(a):
Więc nawet w opisie mają błędną recepturę na produkcję, o ile Ivan u którego mieszkałem zna się na produkcji. Wg gospodarza u którego miałem okazję kosztować rewelacyjny Prosek, wino to robi się z winogron suszonych czyli w zasadzie rodzynek. Szlachetność tego trunku zależy właśnie od tego, ile słońca przyjmą winogrona podczas samego suszenia, które trwa kilka tygodni i na ile dokładnie zechce się je przebrać pod kątem tych, które zamiast się wysuszyć zgniły.

A ja nawet nie wiedziałam o tym na czym polega produkcja Prošku, wstyd :oops:
mysiaty napisał(a):
ynka napisał(a): mam nadzieję że Tobie się nudzi w robocie za swoje,:oczko_usmiech:

niestety , za swoje.
:)

A to spoko :D
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 30.09.2013 12:15

Rysio napisał(a):
ynka napisał(a):Ja znalazłam to:
http://www.rabwin.com.pl/?action=szczeg ... d_asort=29

Więc nawet w opisie mają błędną recepturę na produkcję, o ile Ivan u którego mieszkałem zna się na produkcji. Wg gospodarza u którego miałem okazję kosztować rewelacyjny Prosek, wino to robi się z winogron suszonych czyli w zasadzie rodzynek. Szlachetność tego trunku zależy właśnie od tego, ile słońca przyjmą winogrona podczas samego suszenia, które trwa kilka tygodni i na ile dokładnie zechce się je przebrać pod kątem tych, które zamiast się wysuszyć zgniły.


W bardzo podobny sposób wytwarza się włoskie Amarone, ale im wchodzi wino wytrawne.
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 02.11.2013 21:19

Dziś w tv na Viasat Nature był program o Parku Przyrody Lastovo i bardzo zachwalali wino produkowane z winogron które rosną na wyspach Lastovo, niestety nie podali nazwy tego cudownego trunku czy ktoś może orientuje się jak się to winko nazywa.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.11.2013 21:27

Na otoku Lastovu uzgajaju se mnoge sorte za proizvodnju vina. Nositelj sorte bijelih vina je kvalitetna i preporučena sorta rukatac. Uz ovu sortu još se mogu naći grk, pošip, zlatarica, bijela bratkovina, malvasija dubrovačka,cetinka i trbljan. Nositelj sorte crnih vina je kvalitetna i preporučena sorta plavac mali, uz kojeg se još mogu naći merlot,cabernet i plavina.
Fusio
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fusio » 28.11.2013 11:57

są bardzo dobre, zwłaszcza od miejscowych gospodarzy, takie domowe
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 13.12.2013 23:31

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Bob napisał(a):Chorwackie wina są co najwyżej takie sobie, szczególnie domace to często syf, w większości takich sklepików na dzień dobry wita zapach kisłoty. Dobre wina można kupić po drodze, na Węgrzech, to zupełnie inna jakość, cena też często lepsza.

To, że nigdy dobrego chorwackiego wina nie piłeś, to nie znaczy, że są one złe... Po prostu kupowałeś nie tam, gdzie trzeba.....i piłeś nie to, co trzeba....
Pozdrawiam


I zupełnie się zgadzam z panią Kasią! Chorwackie wina są równie dobre,jak,nie przymierzając Węgierskie,Mołdawskie czy inne...Wszystko zależy od smaku,gustu i ceny! :)
Wciąż jestem jeszcze pod wielkim wrażeniem smaku,jakie na mnie wywołało wino z jeżyn,które tego lata kupiłam na Istrii !!! Wprost przepyszne!he,he..jeśli mogę się tak wyrazić :wink:
Ci,którzy je degustowali zapewne poprą mój zachwyt :wink:
Gdybym jeszcze podczas urlopu spróbowała tego wina,zapewne kupiłabym kilka buteleczek do domu. :(
W Polsce niestety takiego(ani nawet podobnego :!: )nie ma! :cry:

To wino wytwarzane jest nieopodal Śag w Chorwacji.Polecam je wszystkim! http://www.kupine-jeger.com/proizvodi/
:papa:
Załączniki:
Chorwackie wino.jpg
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 24.12.2013 09:50

Witam znalazłem firmę która handluje bałkańskimi winami nazywa się mediterra.pl. duży wybór
Tylko jest jeden mały problem jest to hurtownia i trzeba mieć firmę i zezwolenie na kupno alkoholu.I tak zastanawiam się jak ten temat przeskoczyć i zamówić:) Może macie jakiś pomysł? Lub znacie inne firmy które handlują bałkańskimi winami. ŻYCZĘ ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 24.12.2013 10:21

http://www.rabwin.com.pl/
http://sklep.badepolvina.pl/index.php?o ... &Itemid=53
poza tym jak masz jakiegoś znajomego gospodarza to z nim sie dogadaj. Mój kumpel do którego jeżdżę i jest on producentem wina, ostatnio napisał mi, że mają teraz możliwość wysyłania wina (Unia) w ilości do 30 sztuk (także oliwy) w paczce za 30 euro.
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 27.12.2013 11:09

anubis2423 napisał(a):Witam znalazłem firmę która handluje bałkańskimi winami nazywa się mediterra.pl. duży wybór
Tylko jest jeden mały problem jest to hurtownia i trzeba mieć firmę i zezwolenie na kupno alkoholu.I tak zastanawiam się jak ten temat przeskoczyć i zamówić:) Może macie jakiś pomysł? Lub znacie inne firmy które handlują bałkańskimi winami. ŻYCZĘ ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

zajrzyj tu https://www.cro.pl/rabat-dla-cromaniakow-na-zakup-win-chorwackich-t43818.html
Paulka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 497
Dołączył(a): 16.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka » 13.03.2014 13:28

W najnowszym Przeglądzie Gastronomicznym (3/14) można przeczytać ciekawy artykuł "Wina ze słonecznej Chorwacji", w którym autor "winny maniak" omawia dwa chorwackie makroregiony produkcji wina : kontynentalny i nadmorski. Polecam.
marcin_kutno
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_kutno » 30.08.2017 13:40

Od kogo w Makarskiej najlepiej kupić wino prosek i za ile?
robert76
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 14.08.2014
Re: Wino z beczki - Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert76 » 02.09.2017 15:46

Niestety z moich informacji wynika ze nie można. Właśnie jestem w Tucepi i nie ma tu winiarni podobnych do tych które są np. w Primosten
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 31.08.2018 09:12

marcin_kutno napisał(a):Od kogo w Makarskiej najlepiej kupić wino prosek i za ile?

W tym roku kupilem 8 ltr Prosku, 50 kun /1 ltr od Pani ktora wynajmowala nam pokoje na wyspie Hvar. Produkcja wlasna
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone