Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

chorwackie wino

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 04.03.2011 16:31

rok temu na trogirskim rynku nie spotkalem dobrego wina :cry:

kilka probowalem ale niestety , bylo obrzydliwe, i dalem sobie spokoj.
mam nadzieje ze teraz w igrane znajde cos co bedzie mi i zonce smakowalo
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.03.2011 16:37

andrzej.k napisał(a):rok temu na trogirskim rynku nie spotkalem dobrego wina :cry:

kilka probowalem ale niestety , bylo obrzydliwe, i dalem sobie spokoj.
mam nadzieje ze teraz w igrane znajde cos co bedzie mi i zonce smakowalo

Powtórzę po raz kolejny: nie kupować na targowiskach itp. Zapytać właściciela kwatery, od kogo on kupuje i poprosić o to, by kupił i dla Was.

A co do jakości: pamiętajcie, że wino nawet u tego samego "producenta" nigdy nie smakuje dwa razy tak samo; co roku jest inne.
Pozdrawiam
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 04.03.2011 16:37

Masz takie prawo/tzn "takiego smaka", że Ci nie podeszło, ja chyba jestem mniej wymagający (chociaż pojęcie o winach mam niezłe), ale na wspomnianym rynku znalazłem wyśmienite wina od Matuski... tzn takie, które mi smakowały :wink: na byle stoisku nie śmiałem nawet spróbować
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 04.03.2011 16:54

Nr 1 wino chorwackie PLAVAC przynajmniej dla mnie ...opijam się przy każdej okazji i przywożę do kraju straszne ilości bo u nas nie do kupienia :)
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 04.03.2011 17:44

Plavac może smakować, to rozumiem i popieram (też lubię), ale nie jest to najwyższej, chorwackiej klasy wino. Są lepsze, niestety droższe :wink:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.03.2011 17:48

Cena wina nie tylko od szczepu zależy, ale i od lokalizaji, na której winorośl rosła... podobnie rzecz się ma z jakością ...
Pozdrawiam
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 04.03.2011 17:55

Bardzo słuszna i oczywista (dla mnie) uwaga :D

Zależy też czasami od wkładu pracy mojej żony :wink: ma mały udział w Dingacu z rocznika 2009
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 04.03.2011 20:48

maciek1956 napisał(a):Bardzo słuszna i oczywista (dla mnie) uwaga :D

Zależy też czasami od wkładu pracy mojej żony :wink: ma mały udział w Dingacu z rocznika 2009
Dingać barzo dobri ale dla mnie i tak faworitem zostaje Postup donja banda :D :D
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 05.03.2011 10:56

Josko Bulic napisał(a):
maciek1956 napisał(a):Bardzo słuszna i oczywista (dla mnie) uwaga :D

Zależy też czasami od wkładu pracy mojej żony :wink: ma mały udział w Dingacu z rocznika 2009
Dingać barzo dobri ale dla mnie i tak faworitem zostaje Postup donja banda :D :D



Josko-będąc w Dinagacu popijałem oczywiście pyszne wino od Bobo, ,nawet domowe w cenie..., że ...hohohoo :wink:
Trochę "po kryjomu" przed gospodarzem kupiłem kilka butelek Postupa i ...masz całkowitą rację, to jest "faworit". Niby różnica niewielka, niewyczuwalna, ale jednak jest.
Do Polski przywiozłem oczywiście trochę win i tych, i tych, a także... i ...domowy Dingac, bardzo dobry, po paru tygodniach zaczął jakby kwaśnieć, bąbelkował..., a Postup ...do końca smaku ni zmienił. Wiem, że przyczyna nie jest tylko w winie.
Mam w domu jeszcze kilka flaszeczek Postupa i Dingaca "firmowych", mają już po kilka... lat, najstarsze z 1996 r. Aromat jaki rozchodzi się po pokoju po otwarciu jest niesamowity, nie spotkałem takiego w innych winach, a piłem już prawdziwe rarytasy.
bazi22
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 05.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazi22 » 05.03.2011 11:23

A może ktoś poradzić jakieś sprawdzone winiarnie (sklepy z winami) w okolicach Zadaru lub na wyspie Pag.
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 05.03.2011 15:28

maciek1956 napisał(a):
Josko Bulic napisał(a):
maciek1956 napisał(a):Bardzo słuszna i oczywista (dla mnie) uwaga :D

Zależy też czasami od wkładu pracy mojej żony :wink: ma mały udział w Dingacu z rocznika 2009
Dingać barzo dobri ale dla mnie i tak faworitem zostaje Postup donja banda :D :D



Josko-będąc w Dinagacu popijałem oczywiście pyszne wino od Bobo, ,nawet domowe w cenie..., że ...hohohoo :wink:
Trochę "po kryjomu" przed gospodarzem kupiłem kilka butelek Postupa i ...masz całkowitą rację, to jest "faworit". Niby różnica niewielka, niewyczuwalna, ale jednak jest.
Do Polski przywiozłem oczywiście trochę win i tych, i tych, a także... i ...domowy Dingac, bardzo dobry, po paru tygodniach zaczął jakby kwaśnieć, bąbelkował..., a Postup ...do końca smaku ni zmienił. Wiem, że przyczyna nie jest tylko w winie.
Mam w domu jeszcze kilka flaszeczek Postupa i Dingaca "firmowych", mają już po kilka... lat, najstarsze z 1996 r. Aromat jaki rozchodzi się po pokoju po otwarciu jest niesamowity, nie spotkałem takiego w innych winach, a piłem już prawdziwe rarytasy.
Maciek domowe winko muszisz tszimat w plastikowich butelkach po corwackoj wodi Jamnica czy Jana i nie buj sie za wino domowe bo na pewno sie nie popsuje :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 05.03.2011 16:08

Ehhhh z chęcią wielką napiłbym się teraz Korculanskiego białego wina, tylko że ...... w Polsce nie do zdobycia, a smakowało i pachniało winogronami i słońcem.... Ehhhhhh się rozmarzyłem.
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 05.03.2011 23:11

Leszku - popieram! To tez moj faworyt.

U nas mozna kupic Dingac,ale cena zwala z nog... Ponad 10euro za 0,75l.
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 05.03.2011 23:36

Basiulinek napisał(a):Leszku - popieram! To tez moj faworyt.

U nas mozna kupic Dingac,ale cena zwala z nog... Ponad 10euro za 0,75l.
Basiulinek nije to dużo jak na dobrego Dingaća :D :D
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 06.03.2011 00:11

Basiulinek napisał(a):U nas mozna kupic Dingac,ale cena zwala z nog... Ponad 10euro za 0,75l.


Hmm to podejrzany ten Dingac , cena niższa niż w sklepie w Chorwacji 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone