Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bydgoszcz - Dubrovnik - na raz

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 08.04.2014 20:33

Przy czterech kierowcach, trasa jak najbardziej do ogarnięcia.
A czy głupawy? To chyba jednak nadinterpretacja.
Na forum jest fajny post na temat jazdy nocą i rady na zmęczenie. Polecam
Szerokiej drogi i zimnego piwka na miejscu :D
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 09.04.2014 08:43

maci78 napisał(a):w zeszłym roku wziąłem na raz Toruń - Plitvice (1240 km). wyjazd około 1.00 w nocy dojazd około 16 - 17. mniej więcej. nie polecam. po zjeździe z autostrady w Chorwacji mało pamiętam jak dojechałem do Plitvic.
ja miałem to samo w ubiegłym roku tylko odwrotnie przez Boboszów i trochę dalej bo do Bydgoszczy i tez nie polecam

w tym roku już ponownie z noclegiem gdzieś w Austrii ;)
jak byś szukał coś w Austrii mogę polecić polską rodzinę prowadzą pensjonat nocowaliśmy w drodze do Cro

opcja nr 1 dużo lepsza.

Łódź i Częstochowę przelecisz bez zatrzymywania się. Tylko trzeba uważać na policję bo to jednak teren zabudowany a w nocy też polują ;)

w tym roku planuje tez jak wyżej jedynką i tez z noclegiem tym razem w Mikulowie Cz
Pozdrawiam Jacek :)
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 09.04.2014 14:23

Jechanie takiej trasy w 4 kierowcow nie jest glupota, ani zagrozeniem dla innych uczestnikow ruchu
Ale wymeczeni bedziecie solidnie
krzysiek1956
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek1956 » 10.04.2014 10:40

Niestety, w dalszym ciągu uważam że .kierowca solidnie zmęczony,to kierowca NIEBEZPIECZNY
dla otoczenia.
Jeżeli chodzi o samo słowo "głupawy"oczywiście nie chciałem obrażić Pawła i pozostałych kierowców.
Trzymam kciuki,za waszą bezpieczną jazdę.
Poczytajcie forum.Osoby mające bliżej niż my jeżdżą na raz
Osobiście jeżdżę do około-1000 km.Potem nawet nie prowadząc - koncentracja spada mocno
Życzę dobrego wypoczynku :D :D
Krzysiek
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 10.04.2014 11:37

Budowa A1 w okolicach Włacławka została aneksowana i nowy termin jej zakończenia to koniec lipca 2014r.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 10.04.2014 11:45

krzysiek1956 napisał(a):Niestety, w dalszym ciągu uważam że .kierowca solidnie zmęczony,to kierowca NIEBEZPIECZNY
dla otoczenia.
Jeżeli chodzi o samo słowo "głupawy"oczywiście nie chciałem obrażić Pawła i pozostałych kierowców.
Trzymam kciuki,za waszą bezpieczną jazdę.
Poczytajcie forum.Osoby mające bliżej niż my jeżdżą na raz
Osobiście jeżdżę do około-1000 km.Potem nawet nie prowadząc - koncentracja spada mocno
Życzę dobrego wypoczynku :D :D
Krzysiek

zgadzam się z przedmówcami, że jazda na 1 - raz z naszych okolic to duże niebezpieczeństwo.
Autostradami, owszem jedzie się szybko, ale nie ma nic bardziej monotonnego i usypiającego. do tego w chorwacji za tunelem dopadnie Was takie słońce, że oczy same się będą zamykały
ale to Wasz pierwszy wyjazd - nie macie doświadczenia. Wasza sprawa czy przejmiecie się ostrzeżeniami czy też nie. pamiętajcie, że to wyjazd na wakacje a nie wyścig - cieszcie się od momentu zamknięcia drzwi samochodu.
pozdrawiam
maci78
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maci78 » 10.04.2014 18:54

dar37@wp.pl napisał(a):Budowa A1 w okolicach Włacławka została aneksowana i nowy termin jej zakończenia to koniec lipca 2014r.


z tego co wiem to termin zakończenia robót. "przejezdność" ma być szybciej.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 10.04.2014 21:00

Brakujący fragment autostrady A1 między Pikutkowem a Kowalem ma być gotowy na przełomie kwietnia i maja. Państwo zacznie kasować za przejazd nową trasą po wakacjach - Takiej informacji udzielił "Gazecie Pomorskiej" dyrektor bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zeszłym tygodniu
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 21.04.2014 23:17

Trasa do ogarnięcia na raz dla tylu kierowców, ale rozważcie wyjazd wcześnie rano, a nie na noc.
Ruszcie w trasę wyspani.
Nie wierzę że po całym dniu w pracy, całonocnej jeździe i następnym dniu jazdy załatwicie sprawę snu w 3 godziny na parkingu.
szpulaszpula
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 14.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpulaszpula » 20.06.2014 00:58

Wyjazd ok. 21:30, wjazd do Dubrovnika ok. 15:30 - 18h podróży, ok. 1760 km, średnie spalanie 5,8l ON / 100 km (z tego ostatniego jestem szczególnie zadowolony).

Tuż przed wyjazdem spałem ok. 2,5h (i nie pracowałem tego dnia ;) ). Z żoną, która prawie cały czas do mnie gadała dojechaliśmy za Wiedeń (druga para spała z tyłu przez większość drogi). Później zmiana kierowcy i pilota i ze spokojem dojechaliśmy do celu.

Po przyjeździe, kilka drinków i 2h drzemki, a później na miasto :) Nie byliśmy wykończeni, nie było masakry - pomimo Bożego Ciała praktycznie w ogóle nie było ruchu (może przez kilkanaście kilometrów przed Karlovac małe koreczki). Z każdym kolejnym wyjazdem przekonuję się, że jeżdżenie w nocy jak najbardziej na plus.
agary35
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1281
Dołączył(a): 28.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agary35 » 20.06.2014 06:41

Cieszy mnie bardzo że podróż minęła miło i bezpiecznie - musisz mieć bardzo dobre auto :D
Pozdrowienia od kolegi z mojaceed :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.06.2014 10:37

szpulaszpula napisał(a):Wyjazd ok. 21:30, wjazd do Dubrovnika ok. 15:30 - 18h podróży, ok. 1760 km, średnie spalanie 5,8l ON / 100 km (z tego ostatniego jestem szczególnie zadowolony).

No niezły wynik. Możliwy przy wymieniających się ekipach kierowca/pilot, ale mało realny i ryzykowny
w przypadku jednego kierowcy.

Powodzenia. :wink:
szpulaszpula
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 14.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpulaszpula » 20.06.2014 10:41

Przy jednym kierowcy, to na pewno nie ma co ryzykować.
U nas ten plus, że nie było dzieci, które wymagałaby częstszych przerw. A tak 5-6 krótkich postojów na paliwo, siku i rozciągnięcie wystarczyło.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 20.06.2014 10:50

szpulaszpula napisał(a):Drzemka na parkingu w przypadku ogólnego zmęczenia jest w planie jak najbardziej.



Nie drzemka tylko spanie. jesli jest drugi kierowca to ok. Jeśli nie to zaśniesz prędzej czy pózniej. Nie w łózku tylko na AMEN.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Bydgoszcz - Dubrovnik - na raz - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone