Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Bydgoszcz - Dubrovnik - na raz

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jackar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 08.04.2014 20:33

Przy czterech kierowcach, trasa jak najbardziej do ogarnięcia.
A czy głupawy? To chyba jednak nadinterpretacja.
Na forum jest fajny post na temat jazdy nocą i rady na zmęczenie. Polecam
Szerokiej drogi i zimnego piwka na miejscu :D
jacek73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 09.04.2014 08:43

maci78 napisał(a):w zeszłym roku wziąłem na raz Toruń - Plitvice (1240 km). wyjazd około 1.00 w nocy dojazd około 16 - 17. mniej więcej. nie polecam. po zjeździe z autostrady w Chorwacji mało pamiętam jak dojechałem do Plitvic.
ja miałem to samo w ubiegłym roku tylko odwrotnie przez Boboszów i trochę dalej bo do Bydgoszczy i tez nie polecam

w tym roku już ponownie z noclegiem gdzieś w Austrii ;)
jak byś szukał coś w Austrii mogę polecić polską rodzinę prowadzą pensjonat nocowaliśmy w drodze do Cro

opcja nr 1 dużo lepsza.

Łódź i Częstochowę przelecisz bez zatrzymywania się. Tylko trzeba uważać na policję bo to jednak teren zabudowany a w nocy też polują ;)

w tym roku planuje tez jak wyżej jedynką i tez z noclegiem tym razem w Mikulowie Cz
Pozdrawiam Jacek :)
scood74
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 09.04.2014 14:23

Jechanie takiej trasy w 4 kierowcow nie jest glupota, ani zagrozeniem dla innych uczestnikow ruchu
Ale wymeczeni bedziecie solidnie
krzysiek1956
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek1956 » 10.04.2014 10:40

Niestety, w dalszym ciągu uważam że .kierowca solidnie zmęczony,to kierowca NIEBEZPIECZNY
dla otoczenia.
Jeżeli chodzi o samo słowo "głupawy"oczywiście nie chciałem obrażić Pawła i pozostałych kierowców.
Trzymam kciuki,za waszą bezpieczną jazdę.
Poczytajcie forum.Osoby mające bliżej niż my jeżdżą na raz
Osobiście jeżdżę do około-1000 km.Potem nawet nie prowadząc - koncentracja spada mocno
Życzę dobrego wypoczynku :D :D
Krzysiek
dar37@wp.pl
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 10.04.2014 11:37

Budowa A1 w okolicach Włacławka została aneksowana i nowy termin jej zakończenia to koniec lipca 2014r.
KrisM
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 10.04.2014 11:45

krzysiek1956 napisał(a):Niestety, w dalszym ciągu uważam że .kierowca solidnie zmęczony,to kierowca NIEBEZPIECZNY
dla otoczenia.
Jeżeli chodzi o samo słowo "głupawy"oczywiście nie chciałem obrażić Pawła i pozostałych kierowców.
Trzymam kciuki,za waszą bezpieczną jazdę.
Poczytajcie forum.Osoby mające bliżej niż my jeżdżą na raz
Osobiście jeżdżę do około-1000 km.Potem nawet nie prowadząc - koncentracja spada mocno
Życzę dobrego wypoczynku :D :D
Krzysiek

zgadzam się z przedmówcami, że jazda na 1 - raz z naszych okolic to duże niebezpieczeństwo.
Autostradami, owszem jedzie się szybko, ale nie ma nic bardziej monotonnego i usypiającego. do tego w chorwacji za tunelem dopadnie Was takie słońce, że oczy same się będą zamykały
ale to Wasz pierwszy wyjazd - nie macie doświadczenia. Wasza sprawa czy przejmiecie się ostrzeżeniami czy też nie. pamiętajcie, że to wyjazd na wakacje a nie wyścig - cieszcie się od momentu zamknięcia drzwi samochodu.
pozdrawiam
maci78
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) maci78 » 10.04.2014 18:54

dar37@wp.pl napisał(a):Budowa A1 w okolicach Włacławka została aneksowana i nowy termin jej zakończenia to koniec lipca 2014r.

z tego co wiem to termin zakończenia robót. "przejezdność" ma być szybciej.
KrisM
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 10.04.2014 21:00

Brakujący fragment autostrady A1 między Pikutkowem a Kowalem ma być gotowy na przełomie kwietnia i maja. Państwo zacznie kasować za przejazd nową trasą po wakacjach - Takiej informacji udzielił "Gazecie Pomorskiej" dyrektor bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zeszłym tygodniu
Michalm2012
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 21.04.2014 23:17

Trasa do ogarnięcia na raz dla tylu kierowców, ale rozważcie wyjazd wcześnie rano, a nie na noc.
Ruszcie w trasę wyspani.
Nie wierzę że po całym dniu w pracy, całonocnej jeździe i następnym dniu jazdy załatwicie sprawę snu w 3 godziny na parkingu.
szpulaszpula
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpulaszpula » 20.06.2014 00:58

Wyjazd ok. 21:30, wjazd do Dubrovnika ok. 15:30 - 18h podróży, ok. 1760 km, średnie spalanie 5,8l ON / 100 km (z tego ostatniego jestem szczególnie zadowolony).

Tuż przed wyjazdem spałem ok. 2,5h (i nie pracowałem tego dnia ;) ). Z żoną, która prawie cały czas do mnie gadała dojechaliśmy za Wiedeń (druga para spała z tyłu przez większość drogi). Później zmiana kierowcy i pilota i ze spokojem dojechaliśmy do celu.

Po przyjeździe, kilka drinków i 2h drzemki, a później na miasto :) Nie byliśmy wykończeni, nie było masakry - pomimo Bożego Ciała praktycznie w ogóle nie było ruchu (może przez kilkanaście kilometrów przed Karlovac małe koreczki). Z każdym kolejnym wyjazdem przekonuję się, że jeżdżenie w nocy jak najbardziej na plus.
agary35
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agary35 » 20.06.2014 06:41

Cieszy mnie bardzo że podróż minęła miło i bezpiecznie - musisz mieć bardzo dobre auto :D
Pozdrowienia od kolegi z mojaceed :papa:
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.06.2014 10:37

szpulaszpula napisał(a):Wyjazd ok. 21:30, wjazd do Dubrovnika ok. 15:30 - 18h podróży, ok. 1760 km, średnie spalanie 5,8l ON / 100 km (z tego ostatniego jestem szczególnie zadowolony).

No niezły wynik. Możliwy przy wymieniających się ekipach kierowca/pilot, ale mało realny i ryzykowny
w przypadku jednego kierowcy.

Powodzenia. :wink:
szpulaszpula
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpulaszpula » 20.06.2014 10:41

Przy jednym kierowcy, to na pewno nie ma co ryzykować.
U nas ten plus, że nie było dzieci, które wymagałaby częstszych przerw. A tak 5-6 krótkich postojów na paliwo, siku i rozciągnięcie wystarczyło.
darek1
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 20.06.2014 10:50

szpulaszpula napisał(a):Drzemka na parkingu w przypadku ogólnego zmęczenia jest w planie jak najbardziej.

Nie drzemka tylko spanie. jesli jest drugi kierowca to ok. Jeśli nie to zaśniesz prędzej czy pózniej. Nie w łózku tylko na AMEN.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Bydgoszcz - Dubrovnik - na raz - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019