Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brno-Mikulov-Wiedeń jak droga??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ron5
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 08.01.2006
Brno-Mikulov-Wiedeń jak droga??

Nieprzeczytany postnapisał(a) ron5 » 03.07.2010 19:09

Na forum w Gazecie Wyborczej przeczytałem,że droga Brno-Mikulov jest w przebudowie.
Od Mikulova do ok 25 km przed Wiedniem jest budowana autostrada.
Czy tam są jakieś utrudnienia??
Czy mogę prosić o informacji o tej trasie,czy są obecnie jakieś utrudnienia?
z góry dziękuję i pozdrawiam
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 03.07.2010 19:23

ron5 napisał(a):Na forum w Gazecie Wyborczej przeczytałem,że droga Brno-Mikulov jest w przebudowie.
Od Mikulova do ok 25 km przed Wiedniem jest budowana autostrada.
Czy tam są jakieś utrudnienia??
Czy mogę prosić o informacji o tej trasie,czy są obecnie jakieś utrudnienia?
z góry dziękuję i pozdrawiam

Według OAMTC: droga B7 pomiędzy Wilfersdorf a Poysdorf będzie zamknięta od 02.07 do 04.07.2010 do godz 16. Został wyznaczony objazd
cytat z tego tematu-
forum/viewtopic.php?t=28548
martini444
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 26.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martini444 » 03.07.2010 21:09

W Brnie remont 3-y pasmówki w ciągu dnia 2 godziny w korku, na trasie objazd ale tylko dla wracających w okolicach Poysdorf.... ale nie za wiele ok 20 minut.... własnie tamtędy wróciłem
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.07.2010 21:25

martini444 napisał(a):W Brnie remont 3-y pasmówki w ciągu dnia 2 godziny w korku, na trasie objazd ale tylko dla wracających w okolicach Poysdorf.... ale nie za wiele ok 20 minut.... własnie tamtędy wróciłem


Tym Brnem to mnie zasmuciłeś....
A którędy jechałes z Polski i gdzie dokladnie sa te prace, bo może sie okazać, że rożnymi drogami koło Brna jedziemy...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.07.2010 21:32

martini444 napisał(a):W Brnie remont 3-y pasmówki w ciągu dnia 2 godziny w korku, na trasie objazd ale tylko dla wracających w okolicach Poysdorf.... ale nie za wiele ok 20 minut.... własnie tamtędy wróciłem


Gdzie w Brnie objazd?? Na D1? Kolega co weekend do Austrii jeździ (fakt że jeździ na Znojmo, ale to już z przyzwyczajenia i nie mogę go na Mikulov namówić :wink: :wink: ) i z jego relacji żadnych utrudnień w Czechach niema (trasa Bohumin - Brno - Znojmo)
martini444
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 26.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martini444 » 03.07.2010 21:53

FUX napisał(a):
martini444 napisał(a):W Brnie remont 3-y pasmówki w ciągu dnia 2 godziny w korku, na trasie objazd ale tylko dla wracających w okolicach Poysdorf.... ale nie za wiele ok 20 minut.... własnie tamtędy wróciłem


Tym Brnem to mnie zasmuciłeś....
A którędy jechałes z Polski i gdzie dokladnie sa te prace, bo może sie okazać, że rożnymi drogami koło Brna jedziemy...


zaraz za ślimakiem z 462 na 461 az do konca 3 pasów....tzn 2 pasy w remoncie a puszczaja tylko 1 są też cwaniaczki co wpychają sie przez stacje benzynową i to wydłuża koreczek.....podobno można wczesniej skrecić i omija sie te roboty ale ja nie wiedziałem jak i jechałem normalnie
a jechałem z Mysłowic Cieszyn, Frydek Mystek Olomuc Brno Mikulov Wieden Graz Maribor Krapina Zagrzeb Senji potem Jablaniec prom i Barbat oraz Lopar w tamtą stronę z promem 12.20 godziny z powrotem 9.40
Ostatnio edytowano 03.07.2010 22:00 przez martini444, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.07.2010 21:59

Dzięki. To mnie raczej nie rusza ponieważ z E462 skręcam na D2 na Bratysławę...
martini444
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 26.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martini444 » 03.07.2010 22:01

FUX napisał(a):Dzięki. To mnie raczej nie rusza ponieważ z E462 skręcam na D2 na Bratysławę...


to wskakujesz na Słowację ???????????
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.07.2010 22:04

martini444 napisał(a):
FUX napisał(a):Dzięki. To mnie raczej nie rusza ponieważ z E462 skręcam na D2 na Bratysławę...


to wskakujesz na Słowację ???????????


:lol: :lol: :lol:
Ja od dawna przez Breclav i Reintal jeżdżę...
W RP także "niesluszną" trasą przez Krapkowiece-Głubczyce-Krnov-Olomouc-Brno.
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 03.07.2010 23:46

martini444 napisał(a):
FUX napisał(a):
martini444 napisał(a):W Brnie remont 3-y
zaraz za ślimakiem z 462 na 461 az do konca 3 pasów....tzn 2 pasy w remoncie a puszczaja tylko 1 są też cwaniaczki co wpychają sie przez stacje benzynową i to wydłuża koreczek.....podobno można wczesniej skrecić i omija sie te roboty ale ja nie wiedziałem jak i jechałem normalnie


...aż do końca 3 pasmówki, czyli jak długi ten odcinek ? Pytam, bo jeśli można go ominąć sensownie, to jest chyba tylko jedna możliwość "wbić" się na 461 4 km za ślimakiem jadąc kawałek D2 (E65) i skręcając po ślimaku w drogę nr 152. No ale jeśli remont jest na dłuższym odcinku, to oczywiście nie ma to sensu.

P.S. Ile dłużej zajmuje trasa przez Breclav? a może krócej niż przez Mikulow?
ron5
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 08.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ron5 » 04.07.2010 06:09

dzięki za te informacje,trochęniedobrze z tym Brnem.
Być może skręcę na Bratysławę i pojadę Bratysława-Wiedeń-Graz,co o tym sądzicie?
Nie chcę stać w korku w Brnie.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.07.2010 07:33

P.S. Ile dłużej zajmuje trasa przez Breclav? a może krócej niż przez Mikulow?


Ja przez Mikulow nie jeżdżę od jakiś 5 lat. Nie warto.
po co telepać się jednopasmówka i wyglądać gliniarzy, jak mogę ciąć 130km/h od samego Olomouca...

Ja naprawdę nie wiem, dlaczego tak kultywujecie Boboszów, Mikulov, etc.
Szkoda czasu, szkoda nerwów.
ron5
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 08.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ron5 » 04.07.2010 09:22

racja,przez Breclav,Reintal wygląda ok,jest chyba 10 km dłużej ale więcej autostrady.
Jak wygląda droga Autostrada-Breclav-Reintal i dalej w Austrii?
Czy przejazd przez Breclav i kilka innych miejscowości jest po drodze do nowej A5 w Austrii jest kłopotliwy?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.07.2010 09:30

ron5 napisał(a):racja,przez Breclav,Reintal wygląda ok,jest chyba 10 km dłużej ale więcej autostrady.
Jak wygląda droga Autostrada-Breclav-Reintal i dalej w Austrii?
Czy przejazd przez Breclav i kilka innych miejscowości jest po drodze do nowej A5 w Austrii jest kłopotliwy?

Droga jest lepsza niz np. krajowa 8 czy 5-ka.
Ruch lokalny 1-3 samochody na 10km do miejscowości Wilfersdorf. To jest ta trasa do Wiednia od Mikulova.
Czy autostrada od Mikulova jest juz otwarta?
Nie wiem. W tym roku zimą sie lenili i raz jechałem starą drogą raz jednym pasem autostrady i tak na przemian.
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 04.07.2010 10:25

FUX napisał(a):
P.S. Ile dłużej zajmuje trasa przez Breclav? a może krócej niż przez Mikulow?


Ja przez Mikulow nie jeżdżę od jakiś 5 lat. Nie warto.
po co telepać się jednopasmówka i wyglądać gliniarzy, jak mogę ciąć 130km/h od samego Olomouca...

Ja naprawdę nie wiem, dlaczego tak kultywujecie Boboszów, Mikulov, etc.
Szkoda czasu, szkoda nerwów.


Trasa przez Mikulov ma swoje zalety. Nigdy nie spotkałem się z korkami, a jedynym miejscem gdzie musiałem zdjąć nogę z gazu był Mikulov właśnie. Zawsze jeżdżę do Cro z niedzieli na poniedziałek, tak, że granicę Czesko austriacka przekraczam koło 20.00 - 21.00. Natężenie ruchu jest niewielkie, dlatego trasa zyskała moje zaufanie. A że już ją znam, to w myśl zasady "blizsza ciału koszula" wole jechać przez Mikulov. Oczywiście opisywana przez Was sytuacja z remontem w Brnie i 2 godzinnymi korkami jest argumentem za obraniem trasy przez Breclav. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale jak rozumiem drogi od mikulova i Breclava po Austriackiej stronie "schodzą" się w Wilfersdorfie, czy tak?

...a i jeszcze jedno. Nie rozumiem wybierających trasę z Brna na Bratysławę i potem Wiedeń. Jechałem tak na mistrzostwa europy do Klagenfurtu i pomijając koszt winiet jest to dodatkowa godzina jaką przyszło mi spędzic w trasie (nie było korków, tylko lekko w Bratysławie musiałem zwolnić).
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Brno-Mikulov-Wiedeń jak droga??
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone