Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brno-Mikulov-Wiedeń jak droga??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.07.2010 10:27

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale jak rozumiem drogi od mikulova i Breclava po Austriackiej stronie "schodzą" się w Wilfersdorfie, czy tak?


Nie trzeba Cię poprawiać! :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.07.2010 10:35

Pytanie do "FUX"-a, zastanawiam się właśnie nad "zdradzeniem" Mikulova n rzecz Breclava. Czy drogi "schodzą się w Wilfersdorfie przed stacją OMV (taka na łuku drogi)? Jadę zawsze w nocy i mam 100% pewności że ta stacja jest otwarta i można bez problemu kupić winietę.
Z góry dzięki za odpowiedź.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.07.2010 10:38

dids76 napisał(a):Pytanie do "FUX"-a, zastanawiam się właśnie nad "zdradzeniem" Mikulova n rzecz Breclava. Czy drogi "schodzą się w Wilfersdorfie przed stacją OMV (taka na łuku drogi)? Jadę zawsze w nocy i mam 100% pewności że ta stacja jest otwarta i można bez problemu kupić winietę.
Z góry dzięki za odpowiedź.


DOKŁADNIE!

Winiety słoweńskie także są tam dostępne.
Przy okazji maja dobrą kawę...

W Breclav zjazd na Austrię jest dobrze oznakowany w okolicach przepięknej wieży ciśnień.
Acha. W lasku za Breclav w strone Austrii uważajcie na czeskich misiaczków, którzy czasami sobie tam stoją...
ron5
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 08.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ron5 » 04.07.2010 12:00

super informacje,bardzo pomocne.Zawsze jeździłem przez Mikulov gdyż tam nocowałem.
Ale nie lubię tej drogi Brno-Mikulov i dalej w Austrii,jest duży ruch i w Austrii przejazd przez kilka miejscowości zanim dotrze się do nowootwartej A5.
Fajnie tez ,że jadąc przez Breclav "łapie się " na stację OMV, w Wilfersdorf ,ona jest bardzo praktyczna.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.07.2010 12:06

Proszę o potwierdzenie, czy kolo Wilfersdorfu jest wjazd na nową autostradę i czy ona biegnie do samego Wiednia?
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 04.07.2010 12:10

Podbijam pytanie.

google map pokazuje, że jakieś 6 km za wspomniana stacją zaczyna się A5. W zeszłym roku była w budowie jeszcze. Jak jest teraz ???
ron5
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 08.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ron5 » 04.07.2010 12:53

tak,zaraz za Wilfersdorfem (od Schrick jak pamiętam) jest już super A5,nie wjeżdża się do Wiednia.Jest tak od lutego tego roku.
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 04.07.2010 13:43

raffiu napisał(a):Trasa przez Mikulov ma swoje zalety. Nigdy nie spotkałem się z korkami...
...a i jeszcze jedno. Nie rozumiem wybierających trasę z Brna na Bratysławę i potem Wiedeń.


A jak sadzisz... może właśnie wybierana jest z tych samych powodów z jakich Ty wybierasz ten (wiecznie w budowie) chłam przez Mikulow ?

Ja jechałem w zeszłym roku przez Mikulow (i tak leciałem 2-ką na Bratyslawe i skręciłem na Mikulow na 421) a wracałem przez Bratysławę. Sznurek po stronie austriackiej od Mikulova max 40km/h (po 14:00) a brat jechał 2h później i wystarczyła 1 większa stłuczka i wszystko stało 4h w gigantycznym korku bez możliwości objazdu.
A przez Bratysławę nic cie nie obchodzi po zapierd... ile chcesz i wyskakujesz za Wiedniem. Z mojej perspektywy, póki nie zrobią autostrady Mikulow-Wiedeń, to będę latał TYLKO przez Bratysławę.
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 04.07.2010 15:28

No tak ale można jeszcze przez Breclav, nie dojeżdżając do granicy ze Słowacją. To jest alternatywa do trasy przez Mikulov dłuższa o jakieś 10 km (jak było pisane).
Ja zawsze jadę przez Mikulov wieczorem i nigdy nie miałem problemów zarówno po Czeskiej jak i Austriackiej stronie. Pewnie wygodniej (mniej myślenia i skupienia na drodze) jest jechać z Brna na Bratysławę i potem Wiedeń, ale z moich doświadczeń wcale nie szybciej. Ponadto drożej (winiety w Słowacji) i więcej kilometrów trzeba zrobić. Rozumiem, gdybyś w Czechach skręcił na Żilinę na Słowację i dalej Autostradą przez Bratysławę na Wiedeń. Przez Brno robisz spore kółko, co kosztuje czas.
Oczywiście każdy ma swoją "ukochaną" trasę i jestem wstanie zrozumieć, że przyzwyczajenie jest silniejsze od sugestii i argumentów.
Ja jednak kierując się rachunkiem ekonomicznym i robiąc trasę na raz, uważam, że opcja z pominięciem Bratysławy jest lepsza. Domyślam się, że śpisz gdzieś po trasie? Nie jedziesz na noc? wybierasz opcję z Bratysławą by ominąć ewentualne korki w ciągu dnia w Austrii przed Wiedniem?. Jeśli tak, to Twój wybór może jest uzasadniony. W innym przypadku chyba nie. Ale to oczywiście tylko moje zdanie.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2010 15:32

jackiller napisał(a):A przez Bratysławę nic cie nie obchodzi po zapierd... ile chcesz .


Tia...w ciagu ostatnich dwóch lat na tym z...niu przez Bratysławę zeszło mi dwa razy po półtorej godziny ;)
W 2008 stłuczka i 10 km korek,w zeszłym blokowało sie z powodu zwężeń(ustawiania betonowych bloczków)
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 08.07.2010 10:28

Jechał ktoś ostatnio z Brna na Mikulov? coś się zmieniło, czy nadal spore utrudnienia i korki ?
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 08.07.2010 12:36

Witam

Ostatnio (w maju i czerwcu) w Brnie na długim odcinku drogi zrywali nawierzchnię i kładli nowy asfalt (wzdłuż torów tramwajowych), kolejki były ........... ale i tak najszybciej tą trasą.

pozdrav
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 08.07.2010 13:15

raffiu napisał(a):Jechał ktoś ostatnio z Brna na Mikulov? coś się zmieniło, czy nadal spore utrudnienia i korki ?

Z Brna na Mikulov niema żadnych utrudnień, ani korków.
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 08.07.2010 13:21

To zależy kiedy się jedzie. Wyjazd z Brna jest remontowany i w zwykłe dni w obydwie strony czasami robią się korki.
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 08.07.2010 13:24

Łukasz napisał(a):To zależy kiedy się jedzie. Wyjazd z Brna jest remontowany i w zwykłe dni w obydwie strony czasami robią się korki.

Czasami zdarza się korek ale idzie płynnie zależy od pory dnia jak trafisz na powracających z pracy to jest gorzej jest to tylko mały odcinek .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Brno-Mikulov-Wiedeń jak droga?? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone