Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brno-Mikulov-Wiedeń jak droga??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 12.07.2010 12:31

Łukasz napisał(a):Ja też polecam tą drogę. Do tego pod Wiedniem jest już autostrada i nie trzeba do miasta wjeżdżac. Tym niemniej jechałem we wtorek kolo 18 i we Widniu korki były. Z Mikulova jechałem rano w środe i do Brna wjeżdzało się spokojnie ale od strony Brna stał korek Tak więc róznie bywa

Zgadza się trudno jest wybrać trasę żeby w tym okresie nie trafić na jakiś korek.
spartan
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.07.2009
Cieszyn-BRNO-Wiedeń CZY Cieszyn-BRATYSŁAWA-Wiedeń

Nieprzeczytany postnapisał(a) spartan » 14.07.2010 09:40

Witam,
wybieram się ponownie do Chorwacji. W ub. roku leciałem z Cieszyna przez Słowację nach Wiedeń (jeden objazd, ale nie był to jakiś wielki problem, autostrada super, było dobrze). Teraz się zastanawiam jednak, czy warto pojechać przez Brno. Prośba o Wasze komentarze i doświadczenia.
krystian186
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 27.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian186 » 14.07.2010 10:13

petr napisał(a): W Mikulov winiete na A kupisz na stacji benzynowej .


Odradzam...kosztuje drugie tyle co za 5 kilometrów na stacji benzynowej po austrackiej stronie
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010
Re: Cieszyn-BRNO-Wiedeń CZY Cieszyn-BRATYSŁAWA-Wiedeń

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 14.07.2010 11:14

spartan napisał(a):Witam,
wybieram się ponownie do Chorwacji. W ub. roku leciałem z Cieszyna przez Słowację nach Wiedeń (jeden objazd, ale nie był to jakiś wielki problem, autostrada super, było dobrze). Teraz się zastanawiam jednak, czy warto pojechać przez Brno. Prośba o Wasze komentarze i doświadczenia.
Można śmiało jechać.
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010
Re: Cieszyn-BRNO-Wiedeń CZY Cieszyn-BRATYSŁAWA-Wiedeń

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 14.07.2010 13:58

spartan napisał(a):Witam,
wybieram się ponownie do Chorwacji. W ub. roku leciałem z Cieszyna przez Słowację nach Wiedeń (jeden objazd, ale nie był to jakiś wielki problem, autostrada super, było dobrze). Teraz się zastanawiam jednak, czy warto pojechać przez Brno. Prośba o Wasze komentarze i doświadczenia.

Przez Słowację jechałem w zeszłym roku, w tym przez Brno i Mikulov. Lepsza (wg mnie) jest droga przez Bratysławę, ale przez Czechy też nie jedzie się źle (poza odcinkami z płyt, remontowanym odcinkiem w Brnie i obwodnicą Wiednia - tu był mały korek). Generalnie, co wybierzesz będzie dobrze :wink:
spartan
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.07.2009
Re: Cieszyn-BRNO-Wiedeń CZY Cieszyn-BRATYSŁAWA-Wiedeń

Nieprzeczytany postnapisał(a) spartan » 14.07.2010 14:08

arek_sosnowiec napisał(a):
spartan napisał(a):Witam,
wybieram się ponownie do Chorwacji. W ub. roku leciałem z Cieszyna przez Słowację nach Wiedeń (jeden objazd, ale nie był to jakiś wielki problem, autostrada super, było dobrze). Teraz się zastanawiam jednak, czy warto pojechać przez Brno. Prośba o Wasze komentarze i doświadczenia.

Przez Słowację jechałem w zeszłym roku, w tym przez Brno i Mikulov. Lepsza (wg mnie) jest droga przez Bratysławę, ale przez Czechy też nie jedzie się źle (poza odcinkami z płyt, remontowanym odcinkiem w Brnie i obwodnicą Wiednia - tu był mały korek). Generalnie, co wybierzesz będzie dobrze :wink:


dzięki. czy dobrze kojarzę, że Słowacy wprowadzili ostatnio jakieś urządzenia GPS zamiast winiet?
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 14.07.2010 14:15

Nie słyszałem o tym, ale nawet jeżeli to pewnie tylko dla ciężarówek. Do 3,5 t dalej na winietę.
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 14.07.2010 16:24

Tylko dla ciężarówek.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 14.07.2010 21:25

Ja sobie zawsze pomykam z Brna na Bratysłave (D2) - racja betonka jak kiedyś A4. Skręcam sobie na Mikulov w Hustopicach i jadę malowniczą drogą, groblą prze zbiornik wodny (piękny widok) i w Mikulovie obiadek:-) Mam nadzieje, że wreszcie autostrada do Wiednia i obwodnica jest gotowa i będzie dobrze - jadę w ty roku w ciemno w środę, nocleg na już w Chorwacji http://www.hotel-mirni-kutak.hr/
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 14.07.2010 22:10

Dokładnie jechałem tą samą trasą. Grobla o której pisze Bosm@n przypomina troszkę drogę na Hel. Z obu stron woda. To naprawdę piękne okolice.
Obwodnica Wiednia gotowa i jedzie się dobrze tzn. w drodze DO Chorwacji (19 czerwiec - sobota) ruch był duży ale jechało się w miarę płynnie. Natomiast wracając (2 lipiec - piątek) ruch był znacznie większy. Co prawda jechałem, ale z prędkością 30 - 40 km/h. Za to w kierunku Grazu jeden wielki korek. Ale może poprostu coś się wydarzyło a na co dzień jest lepiej.
krystian186
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 27.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian186 » 15.07.2010 07:07

Jechałem obwodnicą Wiednia 26 czerwca ok 16 w stronę Grazu, wracałem 10 lipca tez o takiej godzinie. Czysto i bez korków...wrecz wyludniona okolica no... ale były to soboty.
fugiel
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fugiel » 15.07.2010 07:14

Czyli mozna smiało pomykac obwodnicą wiednia S1i S2, która sie łączy z A23 a potem A2?- bo ja jeszcze w zeszłym roku z mikulowa jechałem droga nr 7 do wiednia i tam włączałem się na autobane A22 i A23 która prowadziłą na A2 do Graz.
krystian186
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 27.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian186 » 15.07.2010 07:51

fugiel napisał(a):Czyli mozna smiało pomykac obwodnicą wiednia S1i S2, która sie łączy z A23 a potem A2?- bo ja jeszcze w zeszłym roku z mikulowa jechałem droga nr 7 do wiednia i tam włączałem się na autobane A22 i A23 która prowadziłą na A2 do Graz.


Tak...można. Jakieś 40 km od granicy z Czechami juz jest autostrada a potem przechodzi w obwodnicę. Jest taka ....surowa.... ale ok.
Aha...jak wracałem do Polski to Policja stała na obwodnicy jakies 15 km przed jej końcem tuz przed mostem czy tez jakimś wiaduktem. Jest tam jakieś ograniczenie bo wiem że noga mnie korciła żeby mocniej wcisnąć gaz...ale na szczęście sie powstrzymałem :-)
Krzysztofl55
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 02.09.2009
Czechy Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztofl55 » 28.07.2010 12:10

Mam dwa pytania
1.Czy odcinek Brno Mikulow jest płatny ???
2. Czy już jest czynna już autostrada Mikulow Wiedeń wraz zobwodnicą Wiednia
Pozdrawiam
Krzysztof
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 28.07.2010 12:24

1. Tak (winieta)
2. Tak
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Brno-Mikulov-Wiedeń jak droga?? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone