Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela i okolice 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 23.01.2013 23:44

Dzięki Torac.
Byliśmy w Breli 19.06-03.07.
W czerwcu było rewelacyjnie.
Czasami plaża Podrace ( z jednej lub drugiej strony skały) była prawie cała tylko dla nas.
Aż się wierzyć nie chciało.
W lipcu niestety zrobiło się tłoczniej. Przybyło Madziarów, Rosjan i Polaków.

Z tym parkingiem to faktycznie mają jakieś plany ?

Co prawda na razie wysp nie braliśmy pod uwagę ,ale z tą Twoją "imienniczką" to żeś pojechoł.
Cudo.

Jakoś się tak trochę na ten Szybenicki region zapatruję z powodu względnej bliskości Trogiru, Splitu,NP Krka i kilku innych ciekawych miejsc.

Jak nie znajdę jakiejś ciekawej miejscówki w tamtym regionie ,to pewnie wylądujemy w Breli i może na zwiedzanie ruszymy na południe.

A może Marusici.
Skoro Tobie przypadło do gustu...
Masz jakiś sprawdzony apart. przy plaży?
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 24.01.2013 01:17

krispinus napisał(a):Czasami plaża Podrace ( z jednej lub drugiej strony skały) była prawie cała tylko dla nas..........
W lipcu niestety zrobiło się tłoczniej. Przybyło Madziarów, Rosjan i Polaków.


Słyszałem, że w lipcu "z drugiej strony skały" woda była nieco mętnawa :cry:

krispinus napisał(a):Z tym parkingiem to faktycznie mają jakieś plany ?

na szczęście nie - ale to realne zagrożenia dla spokojnych dzielnic.
Wielu nie docenia uroku Breli bo wpadli na chwilę do Soline - wszędzie jest problem z zaparkowaniem - stwierdzili że jest jak wszędzie i pojechali dalej. Nie doświadczyli czerwcowego poranka na Podraću :)

krispinus napisał(a):Co prawda na razie wysp nie braliśmy pod uwagę ,ale z tą Twoją "imienniczką" to żeś pojechoł.
Cudo.

I to jest kierunek dla mnie, ale dopiero w 2014 roku.

Jeśli poprawnie odgaduje Wasze preferencje to może na wyspie (Brać) wam się podobać Bol. Miasto RAb jest dobrze oceniane , Primośten ze staróweczką też ma swoich wielbicieli, Cavtat- na południu.Brela jest miasteczkiem odpicowanym: każdy kamień , drzewo , budynek ma swoje miejsce.
To się wielu podoba. Na pewno większym fanem Breli jest moja żona - ja wolę zadupia ale do Breli wracam z wielką przyjemnością. Po jakimś 5 pobycie żona już za bardzo nie chciała do Cro jeździć, zawiozłem ją do Breli i już od 5 lat z tym problemu nie mam.

krispinus napisał(a):Jakoś się tak trochę na ten Szybenicki region zapatruję z powodu względnej bliskości Trogiru, Splitu,NP Krka i kilku innych ciekawych miejsc.

A może te atrakcje tranzytem robić - Krka - nocleg w Skradinie .
Może wyspa Pag cię zaciekawi - most ułatwia przemieszczanie - Metajna , lub zadupie na paskim zaljevie.

krispinus napisał(a):Jak nie znajdę jakiejś ciekawej miejscówki w tamtym regionie ,to pewnie wylądujemy w Breli i może na zwiedzanie ruszymy na południe.

krzywdy mieć nie będziecie :wink: :!:

krispinus napisał(a):A może Marusici.
Skoro Tobie przypadło do gustu...
Masz jakiś sprawdzony apart. przy plaży?


Dom przy plaży - nie ma szans - zawsze jakieś min 100 schodów.
Moim zdaniem nie pod Ciebie ale może się mylę .
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 24.01.2013 09:06

Dzięki.
Tranzytowo będą Pltvice.
Pag to raczej nie nasza bajka- zbyt księżycowo- ogólnie za mało zieleni.

O wyborze kwaterki decyduje przede wszystkim lokalizacja, cena czy warunki (ale bez przesady) w mniejszym stopniu.
Jadę nad morze i chcę to morze mieć 24godziny na dobę- jak się budzę, jem, robię grilla, piję piwko,kładę się spać...
Nie wyobrażam sobie kwatery z widokiem na ściany domów sąsiadów, albo na jakąś drogę (ulicę).

Właśnie Vanja była tym wymarzonym miejscem ,stąd te moje obawy przy poszukiwaniach "podobnej" kwatery poza Brelą.

W samej Breli, jak to rankingowo nazwałeś, w "top 10" umieściłbym jeszcze np.
Ville Sosić, Ursić, Bekavać Victoria na Podracu.
Czegoś podobnego właśnie szukam w Dalmacji, ale w jej północnej części.

Napisałem, że jak nie znajdę, to może znowu będzie Brela i wszystko było by ok. gdyby nie to, że
w tym roku z, uwagi na szkoły dzieci, nie damy rady wyjechać w czerwcu, a Brela w szczycie sezonu to faktycznie może nie najlepszy wybór bo też wolę spokojniejsze klimaty , choć mojej żonce pewnie by to nie przeszkadzało.
Żeby to pogodzić zwróciłem właśnie uwagę na Primosten i Rogoznicę (chyba bardziej), czy też może "te rejony".

No cóż podobno "jeszcze się taki nie urodził"....

Ok. przenoszę się z moimi rozterkami gdzie indziej.

To w końcu relacja "jackuca" skądinąd rewelacyjna- bo przy tych moich "bólach" nawet nie zdążyłem pochwalić.

Pozdrav.
ivitek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 28.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ivitek » 24.01.2013 12:40

Mikolaj napisał(a):
ivitek napisał(a):Mikołaj chyba nie jestem odpowiednią osobą, żeby doradzać co warto zobaczyć w Breli i okolicach, bo w Chorwacji będę pierwszy raz. Póki co czytam relacje tych , którzy już byli i gdzieś tam notuję sobie, że warto zobaczyć to czy tamto. Zdecydowanie przyda się nam kierowca, trzezwy :mrgreen:


....fajnie :) ja po raz trzeci (wcześniej Promajna i Rozgoznica) i ciągle zakochany, zwłaszcza ten rejon góry i morze - coś pięknego :) w jakim apartamencie stacjonujecie ???



Villa Visnja
A tak przy okazji to czytałam fajną relację o wyprawie na Brac, tym statkiem o którym wspominałeś, było wesoło :D
Mikolaj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikolaj » 24.01.2013 22:20

ivitek napisał(a):
Mikolaj napisał(a):
ivitek napisał(a):Mikołaj chyba nie jestem odpowiednią osobą, żeby doradzać co warto zobaczyć w Breli i okolicach, bo w Chorwacji będę pierwszy raz. Póki co czytam relacje tych , którzy już byli i gdzieś tam notuję sobie, że warto zobaczyć to czy tamto. Zdecydowanie przyda się nam kierowca, trzezwy :mrgreen:


....fajnie :) ja po raz trzeci (wcześniej Promajna i Rozgoznica) i ciągle zakochany, zwłaszcza ten rejon góry i morze - coś pięknego :) w jakim apartamencie stacjonujecie ???



Villa Visnja
A tak przy okazji to czytałam fajną relację o wyprawie na Brac, tym statkiem o którym wspominałeś, było wesoło :D


...oj wesoło :) ale tylko w jedną stronę, na wyspy emeryci, z powrotem szał ciał :P. Zapytaliśmy dlaczego to pyszne winko (naprawdę dobre - choć nosili wiaderkami :P) tylko w drodze powrotnej serwują, to opowiadali, ze kiedyś było w obie strony ale nasi rodacy tak się bawili, ze część na wyspach zostawała :)
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 25.01.2013 13:31

Hej, potwierdzam wycieczka na Bibe - super zabawa. I chociaż osobiście nie korzystałam z winka, to rzeczywiście powrót dla większości był wesoły i nie tylko dla Polaków. Wszelkie bariery językowe zanikły :papa:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 25.01.2013 13:57

No dobra trochę dla ochłodzenia emocji związanych z wakacjami, dla ochłody kilka zdjęć z zeszłego tygodnia z pięknie zimowej Ustki :lol:
Każdemu polecam 3-4 dni nad morzem w zimie :hut: no tym bardziej, że latem trza jechać do Chorwacji :mrgreen:
A teraz nad morzem fajnie, niemrawe życie wolniutko płynie, brak wrzasku, tłumów, przepychania itp. Full relaks

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:hut:
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 26.01.2013 15:51

Ustki w tym temacie to się nie spodziewałem... 8)
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 26.01.2013 16:08

Bałtyk piękny zimą...
Szkoda , że mieszkam za siedmioma lasami i za siedm.... o k.. Do Ustki naprawdę mam daleko.
Wielka szkoda.
maci78
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maci78 » 26.01.2013 16:24

haha :D

a tydzień temu w tym samym basenie siedziałem ;)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 26.01.2013 22:59

:D Jaki ten świat mały

Było super. Naprawdę można złapać drugi oddech.
Z Ustronia no cóż kawałek jest, ale bez przesady tak bardzo daleko nie jest, śmiało pakuj się i w drogę nad Baltyk
Wg google to 708 km, ja z Wawy mam 470 więc różnica nie jest porażająca...

A teraz już się szykuję mentalnie na Hvar. To i pewnie Was jakąś relacją uraczę potem :D
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 26.01.2013 23:36

No cóż.
Trasa jest mi znana.
W Ustce byliśmy dwa razy, a przed Chorwacją trzy razy w Rowach.
Najszybciej zajechałem tam- 9godz.
Najdłużej w pewną sobotę 12 godz.
I jak sobie te 12 godz. przypomnę to mi się po prostu nie chce.
Raz wybraliśmy się pociągiem (takie uzupełnienie po Egipcie- z tęsknoty za polską przyrodą) i to mi się jeszcze podobało.
Ale teraz po pokonaniu trasy w 2011 do Dramalj w 9 godzin to....
Czekam na kompletną A1.
Wtedy wsiadam i jadę bez względu na wszystko.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 28.01.2013 09:03

krispinus napisał(a):Wtedy wsiadam i jadę bez względu na wszystko.


:mrgreen: no i to jest dobra opcja
Polecam hotel Royal Baltic w którym byłem, jedynie na śniadanie mogła by być cieplejsza jajecznica i paróweczki :hut:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 29.01.2013 00:20

Dodatkowy plus :wink: to że Bałtyk teraz temperaturą nie wkurza..... :oczko_usmiech:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 29.01.2013 10:51

CROberto napisał(a):Dodatkowy plus :wink: to że Bałtyk teraz temperaturą nie wkurza..... :oczko_usmiech:


Zgadza się, żona nawet gołą nogę wkładała do wody :mrgreen:
Ja tylko ręcę i woda nie była zimna :boss:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Brela i okolice 2012 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone