Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BRELA - dla tych, ktorzy sa jeszcze niezdecydowani1 f

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 22.02.2012 09:07

Matko jedyna,byłem w Breli dwa razy i do dziś nie wiedziałem że ta miejscowość jest tak długa,w zeszłym roku byłem na Podrace i wydawało mi się że do portu jest daleko.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 22.02.2012 22:28

Aro83 napisał(a):Witam,
planuje w tym roku wybrać się w maju do Breli-dzielnica Jakirusa;
i tu mam pytanko: jak w tej dzielnicy jest z dostępem do sklepów, konob/restauracji? znajdę tam kilka czy raczej raptem jeden sklep spożywczy i jedną restaurację? bo jak by nie było do centrum są 4 km...

Witam spędziłem w Jakirusa w 2010 10 pięknych dni i ten kawałek poznałem dość dobrze -mniej lub bardziej oficjalne miejsca. Już opisałem to miejsce kiedyś, ale w skrócie. Jak zapewne wiesz cała Brela, więc i Jakirusa to dość stromo. I tak jest tam jeden sklepik dumnie nazwany "Mini Market" jest w nim jako taki wybór na pierwszy rzut. Przy tej samej ulicy znajdziesz tam dwa stragany z świeżymi owocami i warzywami. My osobiście z tego sklepiku skorzystaliśmy w sumie 3 razy :D . Raz jakieś szybkie sprawunki i dwa razy wypad po duże lody. Duże zakupy robiliśmy podczas wypadów do Makarskiej lub Omis. Tak więc zakupami się nie martwić bez obaw. Jeśli chodzi o knajpki takowe są 3 z czego najlepiej, najsmaczniej i najbardziej elegancko jest w restauracji Burin ta jest położona ciut wyżej niż dwie pozostałe. Te dwie są przy samej plaży z podobnym menue i w zasadzie ze sobą sąsiadują. Jest jeszcze jedna nieco dalej ale tu trzeba iść już promenadą.
To tyle w tym temacie.
Ps. Wybór doskonały osobiście twierdzę że to najlepsze miejsce w Breli dla tych którzy nie tylko lubią mieć wszystko podane na tacy :D
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 22.02.2012 22:36

consett0805 napisał(a): Ps. Wybór doskonały osobiście twierdzę że to najlepsze miejsce w Breli
:wink:
prawie, najlepsze będzie jak będę miał się czym dostać do Vrulje :D może za rok.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 22.02.2012 23:37

Torac napisał(a):
consett0805 napisał(a): Ps. Wybór doskonały osobiście twierdzę że to najlepsze miejsce w Breli
:wink:
prawie, najlepsze będzie jak będę miał się czym dostać do Vrulje :D może za rok.

Oj tam :D jak dla kogo ale dla Ciebie to nie będzie problem :lol: No chyba ze chodzi Tobie o Otok Kornat to wpław nawet Ty nie dasz rady hhhheee. A tak na poważnie no cóż wspomniałem dla tych co nie wszystko musza miec podane na tacy prawda. Kosztem większego wysiłku lepiej smakuje :wink:
Aro83
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 11.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aro83 » 23.02.2012 20:19

consett0805, wielkie dzięki za informacje;
trochę już poczytałem na forum o Breli i wierze, że będzie fajnie;
PS-do tej pory jeździłem do Orebica (Peljesac) i byłem bardzo zadowolony, ale może Brela również mnie oczaruje ;)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 23.02.2012 21:28

Aro83 napisał(a):consett0805, wielkie dzięki za informacje;
trochę już poczytałem na forum o Breli i wierze, że będzie fajnie;
PS-do tej pory jeździłem do Orebica (Peljesac) i byłem bardzo zadowolony, ale może Brela również mnie oczaruje ;)

Jestem tego pewien.
Ps. Jeśli Cię interesuje nieco mniej cywilizacji i wygody, to idąc z Jakirusa w kierunku Pisak takim małym traktem leśnym dojdziesz do miejsca gdzie w dół prowadzi wąska ścieżyna do dzikiej uroczej zatoczki. A jeśli jesteś zdesperowany i gotowy na trud to można dać sobie szanse i dojść to jednego z najbardziej pożądanych miejsc w tym rejonie o którym wspomniał Torac :wink: Dla ułatwienia można z tej dzikiej zatoczki dostać się tam pontonem, ale trzeba mieć niezłe ramiona :D, a najprościej wynająć łódkę.
Pozdrawiam
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 23.02.2012 22:46

consett0805 napisał(a):Ps. Jeśli Cię interesuje nieco mniej cywilizacji i wygody, to idąc z Jakirusa w kierunku Pisak takim małym traktem leśnym dojdziesz do miejsca gdzie w dół prowadzi wąska ścieżyna do dzikiej uroczej zatoczki.


Obrazek

oj tak, najlepsza zatoczka jak dla nas :lol:
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 23.02.2012 23:12

Heeeehhhe tak tam dorwałem największego kraba z jakim miałem do czynienia, bez obaw chciałem mu się bliżej przyjrzeć.
Aro83
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 11.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aro83 » 24.02.2012 00:13

noooo brzmi nieźle...jestem na TAK ;) łatwo tam trafić do tej dzikiej zatoczki? są jakieś oznaczenia?
a odnośnie Vrulje to jest obok tej dzikiej zatoczki?-da się tam dojść wogóle?
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 24.02.2012 02:35

Aro83 napisał(a):noooo brzmi nieźle...jestem na TAK ;) łatwo tam trafić do tej dzikiej zatoczki? są jakieś oznaczenia?
a odnośnie Vrulje to jest obok tej dzikiej zatoczki?-da się tam dojść wogóle?

No jak by były oznaczenia to by już nie była taka dzika :D
Do tej ze zdjęcia tak jak pisałem wcześniej. Do tej drugiej już bardzo ciężko dlatego jest tak pożądana :oops: i nie mówie tu że nie mozna trafic bo to proste gorzej z dojściem do niej.
<script src='http://img593.imageshack.us/shareable/?i=uvalavrulja.jpg&p=tl' type='text/java'></script><noscript>Obrazek</noscript>
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 24.02.2012 22:32

Obrazek

a to plaża" ciutkę" w lewo

Obrazek

a takie "cudo" znajduje się pomiędzy nimi :D

Polecam jak najbardziej te zatoczki 8)
Aro83
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 11.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aro83 » 25.02.2012 11:23

Rewelacja..będzie gdzie chodzić i co zwiedzać :)
a tak wogóle to planowałem jechać do domku "Ivka & Ivo Jakir" ( http://www.jakirusa.com/ ); domek bardzo fajnie się prezentuje, ale niedość że pokoje są po 35E to nie ma w nich aneksu kuchennego i jak chce się skorzystać z z kuchni (takiej ogólnodostępnej) to trzeba dopłacić 3 E/dzień..a to lekka przesada; na szczęście są inne domki które też są nad samym morzem, mają aneks i są nawet po 30E...
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 25.02.2012 13:34

Aro83 napisał(a):Rewelacja..będzie gdzie chodzić i co zwiedzać :)
a tak wogóle to planowałem jechać do domku "Ivka & Ivo Jakir" ( http://www.jakirusa.com/ ); domek bardzo fajnie się prezentuje, ale niedość że pokoje są po 35E to nie ma w nich aneksu kuchennego i jak chce się skorzystać z z kuchni (takiej ogólnodostępnej) to trzeba dopłacić 3 E/dzień..a to lekka przesada; na szczęście są inne domki które też są nad samym morzem, mają aneks i są nawet po 30E...

Apartament z linku co podałeś to mój faworyt w tej dzielnicy i chyba jedne z najlepiej położonych domów w całej Breli niemal na plaży z małą ilością schodów i bardzo dużo cienia. Słońce jest na plaży tuż obok :D
Oni posiadają też apartamenty z całą infrastrukturą. dostepne od 70 do 105 euro. Ja szczerze nie mogę przestać myśleć o powrocie do Breli właśnie do tego miejsca, i nie wiem jak bedzie bo w tym roku chyba Hiszpania będzie, ale może może...
Aro83
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 11.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aro83 » 25.02.2012 15:02

consett0805 napisał(a):
Aro83 napisał(a):Rewelacja..będzie gdzie chodzić i co zwiedzać :)
a tak wogóle to planowałem jechać do domku "Ivka & Ivo Jakir" ( http://www.jakirusa.com/ ); domek bardzo fajnie się prezentuje, ale niedość że pokoje są po 35E to nie ma w nich aneksu kuchennego i jak chce się skorzystać z z kuchni (takiej ogólnodostępnej) to trzeba dopłacić 3 E/dzień..a to lekka przesada; na szczęście są inne domki które też są nad samym morzem, mają aneks i są nawet po 30E...

Apartament z linku co podałeś to mój faworyt w tej dzielnicy i chyba jedne z najlepiej położonych domów w całej Breli niemal na plaży z małą ilością schodów i bardzo dużo cienia. Słońce jest na plaży tuż obok :D
Oni posiadają też apartamenty z całą infrastrukturą. dostepne od 70 do 105 euro. Ja szczerze nie mogę przestać myśleć o powrocie do Breli właśnie do tego miejsca, i nie wiem jak bedzie bo w tym roku chyba Hiszpania będzie, ale może może...


hehe, ano rozumiem i wierze, że to Twój faworyt, ale kurcze nie rozumiem tego czemu za ogólnodostępną kuchnie trzeba dopłacać i to za każdą dobę; jakby były po te 35E i ta kuchnia dostępna w cenie dla Wszystkich to bym zrozumiał;PS-apartamentu dla aneksu przecież nie będe brał ;)
Krystyna
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystyna » 25.02.2012 17:36

Aro83 napisał(a):
consett0805 napisał(a):
Aro83 napisał(a):Rewelacja..będzie gdzie chodzić i co zwiedzać :)
a tak wogóle to planowałem jechać do domku "Ivka & Ivo Jakir" ( http://www.jakirusa.com/ ); domek bardzo fajnie się prezentuje, ale niedość że pokoje są po 35E to nie ma w nich aneksu kuchennego i jak chce się skorzystać z z kuchni (takiej ogólnodostępnej) to trzeba dopłacić 3 E/dzień..a to lekka przesada; na szczęście są inne domki które też są nad samym morzem, mają aneks i są nawet po 30E...

Apartament z linku co podałeś to mój faworyt w tej dzielnicy i chyba jedne z najlepiej położonych domów w całej Breli niemal na plaży z małą ilością schodów i bardzo dużo cienia. Słońce jest na plaży tuż obok :D
Oni posiadają też apartamenty z całą infrastrukturą. dostepne od 70 do 105 euro. Ja szczerze nie mogę przestać myśleć o powrocie do Breli właśnie do tego miejsca, i nie wiem jak bedzie bo w tym roku chyba Hiszpania będzie, ale może może...


hehe, ano rozumiem i wierze, że to Twój faworyt, ale kurcze nie rozumiem tego czemu za ogólnodostępną kuchnie trzeba dopłacać i to za każdą dobę; jakby były po te 35E i ta kuchnia dostępna w cenie dla Wszystkich to bym zrozumiał;PS-apartamentu dla aneksu przecież nie będe brał ;)


Na tym polega wyższość apartamentu- masz swoją kuchnię. Nie dziw się im, ze chcą dopłaty do kuchni bo przyjeżdżają do nich również turyści, którzy kuchni nie chcą. Oni by sie zapytali dlaczego w cenie jest kuchnia
i dlaczego mają za nia płacić. Nie da się wszystkich zadowolić.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
BRELA - dla tych, ktorzy sa jeszcze niezdecydowani1 f - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone