Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BOŚNIA i HERCEGOWINA

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.03.2016 15:33

z tego co widzę to wygląda to tak:
Banja Luka - Gradiska 10KM
cennik na stronce oficjalnej Autoputevi RS jeszcze w budowie, jak zresztą większość odcinków autostrad

Zenica Jug - Sarajevo Sjever 6KM
Sarajevo Zapad - Tarcin 2,5KM
tutaj pełne dane na poszczególne Cestarine

Medziugorie - Ljubuski 1,2KM
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 07.03.2016 09:52

z tego co widzę to raczej nie ma raczej sensu przy przekroczeniu przejścia w Gradiska kierować się na autostradę...można "pociągnąć" M16 i wjechać na autostradę za lotniskiem...
https://www.google.pl/maps/dir/Gradi%C5 ... 0?hl=pl-PL
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 07.03.2016 17:25

Sol-Wagon napisał(a):z tego co widzę to raczej nie ma raczej sensu przy przekroczeniu przejścia w Gradiska kierować się na autostradę...można "pociągnąć" M16 i wjechać na autostradę za lotniskiem...
https://www.google.pl/maps/dir/Gradi%C5 ... 0?hl=pl-PL


Jest sens tym bardziej, że od tego przejścia znaki same cię kierują na autostradę (tak było 2 lata temu ), i to jest kawałeczek, nie wiem jak jest teraz ale jak my jechaliśmy to wjazd na tą drogę M16 był chyba zamknięty, i jeszcze jedno, autostradę można potraktować jako odpoczynek przed tym co Cie czeka za Banja Luką ;)

Pozdrav Sylwia :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.03.2016 20:28

Sylwetka... napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):z tego co widzę to raczej nie ma raczej sensu przy przekroczeniu przejścia w Gradiska kierować się na autostradę...można "pociągnąć" M16 i wjechać na autostradę za lotniskiem...
https://www.google.pl/maps/dir/Gradi%C5 ... 0?hl=pl-PL


Jest sens tym bardziej, że od tego przejścia znaki same cię kierują na autostradę (tak było 2 lata temu )


potwierdzam, że tak było, sam nie spodziewałem się wtedy jeszcze otwartej autostrady, częściowo nie było nawet pasów, a chciałem jechać oczywiście tą drogą obok (navi wtedy mi wariowała)
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 07.03.2016 23:21

te kiero napisał(a):potwierdzam, że tak było, sam nie spodziewałem się wtedy jeszcze otwartej autostrady, częściowo nie było nawet pasów, a chciałem jechać oczywiście tą drogą obok (navi wtedy mi wariowała)


:lol:
Pierwszy nasz raz tą trasą 2012, jakie było nasze zdziwienie jak, , znaki co innego, navi "szaleje" i po kilku kilometrach wyjeżdżamy na piękną, szeroką, pustą, bez opłat, autostradę :wink: :lol:
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 08.04.2016 14:50

Witajcie,
w lipcu planuję być na "chwilę" w Bihacu. Sprawdzałem na forum , może słabo szukałem, ale za dużo informacji nie znalazłem. Mam przewodnik o BiH, ale tam też za dużo nie ma. Jeśli ktoś był w Bihacu i mógłby coś napisać o starówce, ciekawych miejscach, własne wrażenia : zabytki, ludzie, "klimat" miejsca itp. plus dołączyć zdjęcia lub skierować mnie do relacji jeśli przeoczyłem (link) to będę wdzięczny. Serdecznie pozdrawiam
Marek
Henryk
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henryk » 06.05.2016 22:55

Może kogoś zainteresuje.Wracałem autkiem z Medjugorje 3.05 przez BiH. Oczywiście przez Mostar,Jablanica,Prozor, Bugojno Jajce,Banja Luka,w końcu przejście Gradiśka. Szosy ok. 320 km w 5 godzin bez pospiechu z pięknymi widokami.Najwyższa przełęcz w okolicy Prozor ok 1000 m. Płatny kawałek autostrady za Banja Luką 1,3 euro.Pozostała część autostrady pod Gradiśkę darmowa.Paliwo na stacjach cena 1,66-1,7 KM tj. 88-90 euro centów.Na granicy bez problemów.Podobnie jak na pozostałych.Polecam trasę ze względu na niesamowite widoki. :)
kaawon
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaawon » 12.06.2016 09:04

Witam,

Szukam świeżych informacji o trasie Bielsko-Biała -> Sarajewo. Może ktoś w majówkę jechał? Gogle doradzają: Zwardoń, Komarno, Budapeszt i potem już niemal prosto na południe aż do przejścia Udvar - Dubosevica. Jak na przejściu może być w godzinach nocnych? Dalej E73 aż do przejścia Samac (to samo pytanie - jak nad ranem na przejściu?). Kontynuować E73/A1 aż do Sarajewa. Jakieś triki z trasy? Czy to najszybsza trasa? Chcemy wyjechać w piątek koło 16-tej z BB. Cel: camping Olywood - może ktoś był? Dzień później już klasycznie Mostar i nocleg w Blagaj Autocamp. Kolejnego dnia Kravica (wcześnie rano za radą forumowiczów) i dalej Kotor więc już nie w tym wątku:)
Czy jest szansa na zrobienie BB-Sarajewo w 12g. z granicami?
Czy to prawda (tak stoi na stronie MSZ), że wystarczy dowód osobisty na granicach?

Pozdrawiam,
Adam
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.06.2016 09:33

w ostatnim czasie nie jechałem, ale:
kaawon napisał(a):Szukam świeżych informacji o trasie Bielsko-Biała -> Sarajewo. Może ktoś w majówkę jechał? Gogle doradzają: Zwardoń, Komarno, Budapeszt i potem już niemal prosto na południe aż do przejścia Udvar - Dubosevica.

bardzo podobnie jechałem 2x... raz tylko ominąłem Budę przez Szekesfehervar (81/62)
kaawon napisał(a):Jak na przejściu może być w godzinach nocnych?

w dzień były pustki, nudy więc w nocy będzie tylko lepiej, jak będzie stała kolumna TIRów to ją po prostu wyprzedź
kaawon napisał(a): Dalej E73 aż do przejścia Samac (to samo pytanie - jak nad ranem na przejściu?).

przejście to jest spore, nie było i nie powinno być problemów, tym bardziej że był pas dla UE
kaawon napisał(a):Kontynuować E73/A1 aż do Sarajewa. Jakieś triki z trasy? Czy to najszybsza trasa?

to najbardziej optymalna trasa, to co stracisz na krajówce E73, nadrobisz na naprawdę dobrej autostradzie
kaawon napisał(a):Czy jest szansa na zrobienie BB-Sarajewo w 12g. z granicami?

mz tak jeżeli nic nie wyniknie np korek, nastawiając się wyłącznie na autostrady i na nich nadrabiając straty czasu z krajówek
kaawon napisał(a):Czy to prawda (tak stoi na stronie MSZ), że wystarczy dowód osobisty na granicach?

ja zawsze wolę mieć paszport, ale D.O. wystarczy...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15676
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2016 21:53

MARK1 napisał(a):w lipcu planuję być na "chwilę" w Bihacu. Mam przewodnik o BiH, ale tam też za dużo nie ma.

Podeślij na priv swój mail to wyślę Ci skan z przewodnika (jutro zrobię). Nie pogniewam się jeśli masz coś w przewodniku o Skopje - zwłaszcza jakąś mapkę.
Pozdr.
reddccrew
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) reddccrew » 11.07.2016 21:28

.
Ostatnio edytowano 17.07.2016 09:39 przez reddccrew, łącznie edytowano 1 raz
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.07.2016 23:00

reddccrew napisał(a):Witam.
Mała zmiana planów jednak hotel zarezerwowany w BIH miejscowość Neum. Teraz moje pytanie z Katowic najszybsza droga płatna ?
standardowa CZASLOHR
reddccrew napisał(a):czy jest bezpiecznie itp?

to zależy jaki jesteś wyrywny lub roztargniony, w kwestii bezpieczeństwa myślę, że podobnie jak u nas w np. Łebie, choć w niektórych miejscach BiH jednak czułem się nie swojo
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Sprawdzona trasa przez Słowację- Węgry- Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 27.07.2016 15:06

Krzysztofx11 napisał(a):Dokładnie tak Janusz , tylko nie tak z biegu :
w Medjugorje zatrzymujemy sie dwa dni


Jeśli nie planujecie żadnych czynności "duchowych", dwa dni w Medjugorje to moim zdaniem strata czasu, kicz i komercha w stylu wielkiego odpustu.

Miejsce objawień, modlitwa, spacer zajmują 2 godziny, poza tym tam naprawdę nic nie ma....
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Sprawdzona trasa przez Słowację- Węgry- Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 27.07.2016 15:13

valdemar napisał(a):
Krzysztofx11 napisał(a):Dokładnie tak Janusz , tylko nie tak z biegu :
w Medjugorje zatrzymujemy sie dwa dni

Jeśli nie planujecie żadnych czynności "duchowych", dwa dni w Medjugorje to moim zdaniem strata czasu, kicz i komercha w stylu wielkiego odpustu.
Miejsce objawień, modlitwa, spacer zajmują 2 godziny, poza tym tam naprawdę nic nie ma....

Mam dokładnie takie same spostrzeżenia z wizyty tam.
Krzysztofx11
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.07.2016
Re: Sprawdzona trasa przez Słowację- Węgry- Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztofx11 » 27.07.2016 15:57

To nie jest żadna "strata czasu" , byłem wczesniej w Medjugorje sam , tam nie ma nic "na zewnątrz" , żadnych wodotrysków , przepychu itp..... Jest za to " namacalny ,odczuwalny i wypełniający pokój " , którego nie znajdziesz w świecie .
Owoce znajdziesz w swoim wnętrzu ....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BOŚNIA i HERCEGOWINA - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone