Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bibinje-Zadar, Primosten i Pag na deser 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: Bibinje-Zadar, Primosten i pozostałe ...2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 10.08.2012 17:02

Upierdliwość ? :D Właśnie po to pisze relację żeby podzielić się spostrzeżeniami i własną opinią o zwiedzonych miejscach. Pytaj ile chcesz, a ja opowiem ile zdołam. Oczywiście to moje subiektywne zdanie.

Na pewno nie polecam Petrcane i Kozino - nam się nie podobało. Z kolei Bibinje mimo, że nie jest to zbyt duża miejscowość - ma swój urok. Małe, ciche, spokojne i ładne miejsce na wypoczynek i dobra baza wypadowa na wycieczki. A pisałaś, że wycieczki są w planie :) Jeśli chodzi o Sukosan to byliśmy tylko w marinie, nie widziałam dokładnie jak wygląda plaża - tylko kawałek z mariny. Czytałam jednak na forum, że niektórzy polecają Sukosan. Możecie oczywiście - tak jak my - na miejscu wybrać, która miejscowość bardziej Wam odpowiada. Jeśli chodzi o Krk i obawy o pogodę - to kilka dni przed wyjadem możesz sprawdzić prognozy i mniej więcej będzie wiadomo czego się spodziewać. W razie pytań podałam wcześniej gg i maila, więc śmiało możesz pisać.
Dziękuję za miłe słowa o relacji i pozdrawiam :D
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: Bibinje-Zadar, Primosten i pozostałe ...2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 12.08.2012 09:02

Droga do Primosten - c.d.

Most na rzece Krka w okolicy Sibenika
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widoki przepiękne, chociaż żeby zatrzymać się na parkingu złamaliśmy kilka przepisów :(
Wreszcie jest:
Obrazek
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: Bibinje-Zadar, Primosten i pozostałe ...2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 12.08.2012 18:01

C.d Primosten czyli poszukiwanie noclegu
Podróż z Bibinje do Primosten troszkę się przedłużyła ze względu na wycieczki (fotki załączone wcześniej), dodatkowo towarzyszył nam mocny upał. Niestety nasz pierwotny plan legł w gruzach. Zawitaliśmy do naszego gospodarza sprzed dwóch lat, licząc, że przywita nas z uśmiechem i powie: tak mam wolny pokój. A tu niespodzianka. Przywitała nas żona gospodarza i powiedziała: nie, nie mamy wolnych pokoi 8O :(
Hmmm to trochę pokrzyżowało nasze plany. I zaczęło się chodzenie od domu do domu w ponad 30-stopniowym upale. Masakra. Kiedy po 1,5 godzinnych poszukiwaniach wróciliśmy do auta z zamysłem opuszczenia "niegościnnego" Primosten przechodząca z zakupami starsza Pani zapytała czy szukamy noclegu. Kiedy odpowiedź na podstawowe pytanie (czy jest widok na morze) brzmiała TAK, postanowiliśmy ostatkiem sił podążyć za miłą Panią i obejrzeć jej apartament. UFFFF udało się, znaleźliśmy dosyć duży pokój z łazienką. Kuchnia z jadalnią była oddzielnie wspólna dla 3 pokoi, ale byliśmy sami więc mieliśmy ją na wyłączność.

Nasz pokój (w zasadzie część pokoju, była w nim niewidoczna na zdjęciu duża szafa, komoda, duże lustro na ścianie i wyjście na taras)
Obrazek
Kuchnia z dużą lodówką (poza zdjęciem)
Obrazek
Jadalnia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Taras
Obrazek

Obrazek

A to widok z niego:
Obrazek

Obrazek

Dom naszej gospodyni
Obrazek

A tu część drogi jaką pokonywaliśmy w drodze do apartamentu
Obrazek
Podkreślam CZĘŚĆ drogi, pozostała część była tak stroma, że autem wjeżdżalismy na "1" i .... teraz wspominam, że było super.
Ostatnio edytowano 25.02.2016 11:41 przez beagm, łącznie edytowano 1 raz
n_monia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 09.08.2012
Re: Bibinje-Zadar, Primosten i pozostałe ...2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) n_monia » 13.08.2012 08:21

beagm napisał(a):Upierdliwość ? :D Właśnie po to pisze relację żeby podzielić się spostrzeżeniami i własną opinią o zwiedzonych miejscach. Pytaj ile chcesz, a ja opowiem ile zdołam. Oczywiście to moje subiektywne zdanie.

Na pewno nie polecam Petrcane i Kozino - nam się nie podobało. Z kolei Bibinje mimo, że nie jest to zbyt duża miejscowość - ma swój urok. Małe, ciche, spokojne i ładne miejsce na wypoczynek i dobra baza wypadowa na wycieczki. A pisałaś, że wycieczki są w planie :) Jeśli chodzi o Sukosan to byliśmy tylko w marinie, nie widziałam dokładnie jak wygląda plaża - tylko kawałek z mariny. Czytałam jednak na forum, że niektórzy polecają Sukosan. Możecie oczywiście - tak jak my - na miejscu wybrać, która miejscowość bardziej Wam odpowiada. Jeśli chodzi o Krk i obawy o pogodę - to kilka dni przed wyjadem możesz sprawdzić prognozy i mniej więcej będzie wiadomo czego się spodziewać. W razie pytań podałam wcześniej gg i maila, więc śmiało możesz pisać.
Dziękuję za miłe słowa o relacji i pozdrawiam :D

i tak najprawdopodobniej będzie:) uderzymy w tę okolicę i na miejscu się zdecyduje, gdzie zakotwiczymy na dłużej :) oczywiście nasze preferencje to jedno, natomiast to jak będzie wyglądać kwestia z wolnymi apartamentami to drugie ;) i jeśli to nie problem też poproszę mapki ze strefami parkingowymi w Zadarze - adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
z góry dziękuję, pozdrawiam
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: Bibinje-Zadar, Primosten i pozostałe ...2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 14.08.2012 17:54

W tym roku mieszkaliśmy na ulicy Podadrage czyli:
Obrazek

Obrazek

dlatego najczęściej chodziliśmy na plaże przy "zielonym półwyspie", a rzadziej na główną plażę. Nasza ścieżka

Obrazek

Obrazek

Widoki po drodze na plaże
Obrazek

Obrazek

wieczorem
Obrazek

Obrazek

Obrazek
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012
Re: Bibinje-Zadar, Primosten i pozostałe ...2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 14.08.2012 18:54

zachody słońca bombowe :mrgreen: takie schody i górkę codziennie pokonywaliśmy w Breli idąc na plaże, przynajmniej kondycja nam sie poprawiła :mrgreen:
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: Bibinje-Zadar, Primosten i pozostałe ...2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 14.08.2012 18:59

Fajna relacja, oczywiście czekam na cd....
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: Bibinje-Zadar, Primosten i pozostałe ...2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 14.08.2012 19:07

madzia828 napisał(a):zachody słońca bombowe :mrgreen: takie schody i górkę codziennie pokonywaliśmy w Breli idąc na plaże, przynajmniej kondycja nam sie poprawiła :mrgreen:


Uwież, że również w ubiegłym roku w Breli mieliśmy sporo schodów, ale górka za schodami dawała w kość :D A kondycja - tak to jedyny plus i dlatego zdecydowaliśmy się na taką lokalizację. Poprzedni tydzień nad samym morzem nas rozleniwił, dlatego w Primosten musiało być wysoko :twisted: Szczególnie ze względu na zbędne kilogramy mojej drugiej połowy :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 16.08.2012 09:44 przez beagm, łącznie edytowano 1 raz
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Bibinje-Zadar, Primosten i pozostałe ...2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.08.2012 01:37

beagm napisał(a): . . . w Primosten musiało być wysoko :twisted: Szczególnie ze względu na zbędne kilogramy mojej drugiej połowy :oczko_usmiech:


No proszę , a podobno kochanego ciałka nigdy dość :roll:
:lol:
Pięknie tam , oj pięknie . . .



Pozdrawiam
Piotr
n_monia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 09.08.2012
Re: Bibinje-Zadar, Primosten i pozostałe ...2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) n_monia » 15.08.2012 14:13

ja myślę, że jak trzeba pokonywać takie zejścia na plażę to wyjazd można zaliczyć pod "aktywny wypoczynek" :D
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: Bibinje-Zadar, Primosten i pozostałe ...2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 15.08.2012 15:34

Patrzę sobie teraz na męża i tego kochanego ciałka jest na moje oko z 5 kg za dużo :lol:
Aby wypoczynek był udany musi być aktywny więc wszystko było zgodnie z planem :D
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: Bibinje-Zadar, Primosten i pozostałe ...2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 15.08.2012 15:46

Primosten - cd
Zauważylam na forum, że to miasto jest albo uwielbiane albo nielubiane. Nie ma obojętności. My należymy zdecydowanie do miłośników Primosten, może uda się kogoś przekonać, że o miesjce ma w sobie "coś".

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: Bibinje-Zadar, Primosten i pozostałe ...2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 15.08.2012 16:07

Widoki na morze

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Efekt połowu pewnej młodej damy i zapewne obiad

Obrazek

Takie kokoszki towarzyszyły nam 2 lata temu, w tym roku fale były mniejsze
Obrazek

Ulubiona lodziarnia, uwielbiam codzienne "dzień dobry bardzo"
Obrazek

A to zapewne znana lodziarnia w centrum z żąglowaniem gałkami
Obrazek

dla tych, którzy niezauważyli podpowiedź - to jest gałka
Obrazek
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012
Re: Bibinje-Zadar, Primosten i pozostałe ...2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 16.08.2012 13:24

wow :mrgreen: tego jeszcze nie widziałam , żonglowanie gałkami :D mam nadzieję, że nikomu ta gałka na głowę nie spadła :lol:
n_monia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 09.08.2012
Re: Bibinje-Zadar, Primosten i pozostałe ...2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) n_monia » 16.08.2012 14:42

Zadam teraz głupie pytanie (choć uparcie wierze, że nie ma głupich pytań :P) odnośnie kwater. Kuna jest waluta w Cro, ale ceny apartamentów podawane są w euro. Czy to jest jakaś dowolność w jakiej walucie się płaci? Czy jak podają w euro - płaci się w euro, jak w kunach to w kunach. Bo wyjazd coraz bliżej i nie wiem jak pieniążki wymieniać :P Jeśli to pytanie było naprawdę idiotyczne bądźcie wyrozumiali i nie piszcie uszczypliwych komentarzy :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Bibinje-Zadar, Primosten i Pag na deser 2012 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone