Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Basina i okolice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ruppert
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 30.12.2009
Basina i okolice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ruppert » 03.01.2010 22:25

Witam
Do Chorwacji jedziemy już siódmy raz. Odwiedziliśmy Porec, Novi Vinodolski, Stari Grad, Orebic, Slatine i Crikvenicę. Moim faworytem zawsze był Hvar. A więc w tym roku decyzja już zapadła. Wracamy na wyspę lawendy, ale tym razem wybieramy się do Basiny. Aby się czegoś dowiedzieć o tej miejscowości skorzystałem z funkcji "szukaj", jednak zbyt wiele się tam nie dowiedziałem :( . Na pewno wielu z Was tam już było, więc proszę o jakiekolwiek informacje, wszystko się przyda. W jednym z postów przeczytałem o dość karkołomnym dojeździe do zatoki Basina. Czy to jest również dojazd do samej miejscowości?

Z góry dziękuję za zatrważającą (!!!) ilość postów :wink:

Pozdrawiam
Ruppert
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.01.2010 01:03

Basina to nie miejscowość tylko zatoka. Czy dojazd karkołomny? Hm.. sama końcówka być może rzeczywiście nieco, ale bez przesady. Zależy, o której części zatoki mówimy, ale właściwie do końca jest asfalt.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 04.01.2010 19:24 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003
Basina

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 04.01.2010 19:06

BASINA to ciekawe miejsce. W roku ubiegłym spędziłem tam ok 2 h więc moje spostrzeżenia mogą być dalece nieobiektywne. Miejsce którego nie ma nawet na "dokładnych " mapach. Totalne pustkowie ( przynajmiej w czerwcu), nie zauważyłem sklepu ani nawet konoby. Jest za to mini camp położony nad samym morzem ( spotkałem 2 sympatyczne rodziny z Zielonej Góry). Trochę pochodziłem po Hvarze, moim zdaniem Basina to nic nadzwyczajnego w CRO, tym bardziej w porównaniu z "zatunelowym" Hvarem tj mjsc. Zavala, Ivan Dolac, przysiółkiem Jagodna, oraz Sv Niedeila.
Napewno nie jest moim zamiarem zniechęcać do tego miejsca. Każdy widzi inaczej. Jak najbardziej jechać i przekonać sie samemu.
Gajus
Ruppert
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 30.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ruppert » 04.01.2010 21:17

Dzięki za te kilka informacji.
Nie przeraża nas pustkowie, a chodzenie (czy to poznawcze, czy po... zakupy) mamy we krwi, szczególnie w ramach nordic walkingu. W ofercie apartamentu jest zaznaczone, że najbliższy sklep samoobsługowy jest w odległości 4 km, a inne "dogodności" cywilizacji ok 7 km w Jelsie, ale jak to mówi pewien gostek z reklamy... 'to Pikuś; Pan Pikuś" :lol: . Najważniejsze, że nie jest tak strasznie z dojazdem na miejsce, bo na same wspomnienia z drożynek na Krk-u (Stara Baska i okolice), czy również samego Hvaru (w niektórych miejscach oczywiście), moja żoneczka traci nieco kolorów i nawet najpiękniejsza opalenizna nie pomaga :wink: .
Jeżeli jeszcze coś ciekawego możecie przekazać o zatoce, okolicach... polecam się pamięci.
A tak naprawdę, to tak jak pisze Gajus.ems trzeba pojechać i sprawdzić samemu. Możesz być spokojny, nie zniechęciłeś nas :D
pozdrawiam
Ruppert
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.01.2010 01:54

Ruppert napisał(a):Dzięki za te kilka informacji.
Nie przeraża nas pustkowie, a chodzenie (czy to poznawcze, czy po... zakupy) mamy we krwi, szczególnie w ramach nordic walkingu. W ofercie apartamentu jest zaznaczone, że najbliższy sklep samoobsługowy jest w odległości 4 km, a inne "dogodności" cywilizacji ok 7 km w Jelsie, ale jak to mówi pewien gostek z reklamy... 'to Pikuś; Pan Pikuś" :lol: . Najważniejsze, że nie jest tak strasznie z dojazdem na miejsce, bo na same wspomnienia z drożynek na Krk-u (Stara Baska i okolice), czy również samego Hvaru (w niektórych miejscach oczywiście), moja żoneczka traci nieco kolorów i nawet najpiękniejsza opalenizna nie pomaga :wink: .
Jeżeli jeszcze coś ciekawego możecie przekazać o zatoce, okolicach... polecam się pamięci.
A tak naprawdę, to tak jak pisze Gajus.ems trzeba pojechać i sprawdzić samemu. Możesz być spokojny, nie zniechęciłeś nas :D
pozdrawiam
Ruppert


Z tego, co kojarzę w sezonie funkcjonuje mały sklepik - "kiosk" z najpotrzebniejszymi artykułami spożywczymi. Najbliższy sklep w Vrbanju i w Vrboskiej nieco większy (mały samoobsługowy Konzum).
Pozdrawiam
artur 29
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 22.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur 29 » 05.01.2010 23:13

Jest tam malutka konoba (pięć, sześć stolików) prowadzona przez starsze małżeństwo Snjezkę i Dusko. On przyrządza dania, ona serwuje i zabawia gości mieszaniną chorwackiego, niemieckiego i włoskiego. Wszystko bardzo smaczne i świeże, travarica gratis. Ciekawostką jest to, że zamówienia składa się dzień wcześniej.
Ruppert
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 30.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ruppert » 07.01.2010 17:50

No z czymś takim spotykam się pierwszy raz, a trochę CRO już widziałem. Mam nadzieję, że zapisów na konkretną godzinę i stolik nie będzie :wink:
Powiem szczerze, że coraz bardziej mi się to podoba!!! Lubię niespodzianki, pustkowia, dzikie plaże, nurkowanie i duuuużo miejsca do maszerowania (z kijkami).
pozdrawiam
Ruppert
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.01.2010 21:00

Ruppert napisał(a):No z czymś takim spotykam się pierwszy raz, a trochę CRO już widziałem. Mam nadzieję, że zapisów na konkretną godzinę i stolik nie będzie :wink:
Powiem szczerze, że coraz bardziej mi się to podoba!!! Lubię niespodzianki, pustkowia, dzikie plaże, nurkowanie i duuuużo miejsca do maszerowania (z kijkami).
pozdrawiam
Ruppert


Na "spacery z kijami" polecam wpisane na listę dziedzictwa światowego UNESCO, rozciągające pomiędzy St.Gradem, Vrboską, Jelsą, a Dolami i Vrbanjem Starogradsko polje.

P.S. Naprawdę nigdy w Hr nie spotkałeś się z tym, że w konobie (oczywiście nie w takiej w centrum miasteczka, tylko w jakiejś wiosce) należy dzień wczesniej umówić się na kolację i konkretne menu?
Jeśli tak, to naprawdę dużo straciłeś. Spróbuj koniecznie.
Pozdrawiam
Ruppert
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 30.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ruppert » 08.01.2010 18:51

Witam
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):P.S. Naprawdę nigdy w Hr nie spotkałeś się z tym, że w konobie (oczywiście nie w takiej w centrum miasteczka, tylko w jakiejś wiosce) należy dzień wczesniej umówić się na kolację i konkretne menu?
Jeśli tak, to naprawdę dużo straciłeś. Spróbuj koniecznie.


Jedziemy do CRO już siódmy raz (na Hvar po raz drugi) i naprawdę nie spotkałem się z tym wcześniej, może dlatego, że nigdy nie mieliśmy daleko do "zdobyczy cywilizacji" :wink: . A, że nie mamy kłopotów z "zapomnieniem" gdzie zostawiliśmy samochód na czas pobytu to wszędzie chodziliśmy pieszką, i zawsze gdzieś i coś się znalazło.... od ręki :lol: . W tym roku na pewno spróbujemy tej opcji!!!
Dzięki również o info dotyczącej Starogradsko polje. Szczerze powiem, że będąc w Starigradzie w 2002 (apartamenty Arkada) nikt nie powiedział nam NIC na ten temat. Jedyne co nam proponowano to wycieczka do stolicy wyspy - Hvaru, na Pakleni Otoci i do Jelsy.
Tak, że tamte wakacje nie były zbytnio "przechodzone", również z powodu niechęci do maszerowania pewnej hmm... młodszej części naszej rodzinki.
Przejrzeliśmy stronkę, którą załączyliście i na podstawie mapki tam umieszczonej zaczęliśmy planować nasze trasy... Mmmm... dlaczego jeszcze tak daleko do czerwca, końca czerwca :( ???!
Dzięki i
pozdrawiam serdecznie
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 15.01.2010 19:54

cześć Ruppert, no tak sie składa że mam już rezerwacje na Basinie, będę od 21 sierpnia, jak widze to "strasznadziura"...
pozdrawiam
Ruppert
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 30.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ruppert » 18.01.2010 19:26

bogdan63 napisał(a):cześć Ruppert, no tak sie składa że mam już rezerwacje na Basinie, będę od 21 sierpnia, jak widze to "strasznadziura"...
pozdrawiam

Witaj.
My jedziemy już pod koniec czerwca -26go - na dwa tygodnie. Powrót 10go lipca. A więc będzie jeszcze czas na opisanie wrażeń. Zawsze jestem optymistą, nie przeraża nas "strasznadziura..." bo z doświadczenia już wiem, że w Cro nie można się nudzić.... :lol: ... , po prostu szkoda czasu na nudę :wink:
pozdrawiam
Magdusja83
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 25.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdusja83 » 25.07.2010 10:34

Witam,
mnie w tym roku czeka albo Basina, albo Uvala Pokrivenik i dlatego czekam na informacje z Twojej podróży :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2010 12:02

Witam
Byłem w Basinie -Modri Dolac w drugiej połowie czerwca 2008.Dziura,ale
przepięknie położona,cisza i spokój.Droga asfaltowa,wąska i kręta dochodzi aż do ostatniego domu/w którym zresztą mieszkałem/.Po zakupy
trzeba było jeżdzić do Jelsy lub Starego Gradu.Pod koniec pobytu uruchomiono stragan z owocami,warzywami,rakiją,a po drugiej stronie drogi w starej przyczepie otwarto bufet-było tam jednak tylko piwo,kawa itp.Urlop tam spędzony należał do najbardziej udanych.Pozdrawiam.
Magdusja83
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 25.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdusja83 » 26.07.2010 21:10

czytałam już nie raz, że Basina to dziura - w sumie do tej pory inaczej nie trafiałam, ale może były to dziury bardziej cywilizowane? :) (Zavalatica na Korculi i Mavarstica na Ciovo)
w sumie uważam, że gdzie do Chorwacji się nie pojedzie to zawsze znajdzie się coś ładnego i wakacje będą udane
dzięki za info o Basinie
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 26.07.2010 21:30

Magdusja83 napisał(a):czytałam już nie raz, że Basina to dziura - w sumie do tej pory inaczej nie trafiałam, ale może były to dziury bardziej cywilizowane? :) (Zavalatica na Korculi i Mavarstica na Ciovo)
w sumie uważam, że gdzie do Chorwacji się nie pojedzie to zawsze znajdzie się coś ładnego i wakacje będą udane
dzięki za info o Basinie


Im mniej cywilizowane dziury , tym lepiej :D
Zresztą przekonamy sie o tym razem ... Od przyszłego poniedziałku bowiem ,Mudri Dolac i Basina będą leżały u mych stóp :wink:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone