Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bankomaty w Chorwacji - rozmowy wycięte z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 27.06.2017 14:35

Korzyść jest gdybyś spędzał urlop w Austrii, Niemczech albo na wyspach. Tam gdzie mógłbyś zapłacić Eur lub USD to miałoby sens. Jadąc do cro nawet jak na równoległym rachunku wplacisz Eur i będziesz miał jedną kartę do obu sytuacja wygląda tak:
Płacisz w Austrii za paliwo winiety czy nocleg - pobiera Ci euro z rachunku Eur bez prowizji. Jesteś w cro płacisz w kunach kasa pobrana jest z konta w złotych i do tego 3% prowizji czyli jak dotąd jakbyś miał tylko konto w złotych
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2017 14:35

Laicyzm wybaczy ci Bóg, a temat przewalutowania znajdziesz w : "wątpliwości przy płaceniu kartą" czy jakoś tak.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 27.06.2017 15:08

bigredone napisał(a):Laicyzm wybaczy ci Bóg, a temat przewalutowania znajdziesz w : "wątpliwości przy płaceniu kartą" czy jakoś tak.

to o czym jest ten wątek? tylko ogólnie gdzie znajdę bankomat, co zrobić jak mi kartę wciągnie? Jeśli tak wybaczcie

Ponadto Tommy Lee już mi wyklarował sytuację. Jedynie co się opłaca to opłata tego abonamentu w postaci 15zł na 30dni
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2018 13:08

Witam, czy ktoś korzystał z bankomatu zagrebacka banka w Rogoznicy? W ktorej części miasteczka on się znajduje? Szukam go na gogle mapa i za diabła nie mogę namierzyć. Będę wdzięczny za wskazówki.
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 27.06.2018 13:18

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2018 13:43

Roksana.concept napisał(a):https://goo.gl/maps/tSzDunfVeSB2

To ten bankomat jest na terenie prywatnej posesji? Dziwnie to wygląda, może dlatego że jeszcze nie byłem w Chorwacji.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1353
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 27.06.2018 15:23

Samfisher1974 napisał(a):
Roksana.concept napisał(a):https://goo.gl/maps/tSzDunfVeSB2

To ten bankomat jest na terenie prywatnej posesji? Dziwnie to wygląda, może dlatego że jeszcze nie byłem w Chorwacji.

Jest tu https://www.google.pl/maps/place/Zagreb ... 15.9658037
Nie ufajcie dosłownie mapce google bo czasem jest nieaktualna i lipa :!: :)
Szukać u źródła https://www.zaba.hr/home/mapa/Bankomati
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2018 07:03

http://www.bankomati.info/hr/zagrebacka ... ine_4-3675

A ten bankomat ? na wyspie tez podobno Zagrebacka banka .
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 29.06.2018 07:23

te zdjęcia na mapach google są z przed 7 lat! Nie wszystko co istnieje jest widoczne...
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1353
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 29.06.2018 11:11

Samfisher1974 napisał(a):http://www.bankomati.info/hr/zagrebacka_banka-33/zaba_bankomat_-_rogoznica_-_miline_4-3675

A ten bankomat ? na wyspie tez podobno Zagrebacka banka .

Ten adres nie jest na wyspie. :) Jest na mapce w linku, który wkleiłem powyżej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2018 07:30

[url][/url]Witam, własnie przyjechałem do Rogoznicy, minął pierwszy dzień i noc (impreza do rana ) . Moge powiedziec co na tenmat bankkomatów i kantorów w mieście. W samym centrum przy rondzie są dwa bankomaty grupy Unicredit, wypłata kun z nich całkowicie bezpłatna i bezprowizyjna , dla klientów banku pekao sa. W promieniu 150 m od ronda sa ponadto dwa bankomaty euronet , z nich nie wypłacałem. Euro mozna równez wymienic bez żadnego problemu, jest bank przy ryneczku z owocami i dwa kantory w jednym kurs 7.09 a w drugim 20 m dalej 7.20 za 1 euro :D .Dzisiaj zapodam coś o cenach bo wczoraj wydawałem kasę na lewo i prawo własciwie nie patrząc na ceny, pamietam jednak że bylismy na obiedzie w pierwszej pizzeri po lewej storni jak sie wejdzie na wyspę, pizza margerita - b.dobra średnica około 35-40 cm 40 kun , piwo o,5 litra 12 kun .
Przez cała trasę płaciłem w sklepach, macdonaldach, i za paliwo a nawwet za kolację w knajpie w Breclaviu ( czechy) kartą , nie poniosłem żadnych kosztów związanych z operacja przewalutowania , po prostu bank przelicz ceną czy to w kunach czy koronach na nasze złotówki po bardzo fajnym kursie (pekao sa konto walutowe w pln , zwykła karta master card. Konto założone 10 lat temu). Reasumując , jadąc do Corwacji proponuje , zabrac karte Pekao sa , ze złotówkami na koncie , zabrać euro tylko po to by zapłacic za kwatere i troche euro (10-15) na wszelki wypadek - w sumie nie wiem po co ale zona tak mówi. W razie pytań piszcie , odpowiem co wieczór . Przykładowe menu, kobitka chodzi po mieście i wręcza przechodniom:
Obrazek
A tu jeszcze kilka kursów walut przy płatnościa karta pekao sa , po trasie do chorwacji :
- paliwo w czechach- kurs 1pln- 0.168120
- kolacja w restauracji w czechach - 1pln- 0.168131
- tesco breclav -1pln- 0.168127
- mcdonald maribor 1 euro - 4.36 zł
raff122
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) raff122 » 12.08.2018 07:58

Czy to prawda że w wielu miejscach można płacić euro?
bart123
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 10.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bart123 » 13.08.2018 11:50

raff122 napisał(a):Czy to prawda że w wielu miejscach można płacić euro?


Byłem świadkiem na stacji benzynowej. Koleś z Węgier naczytał się pewnie że można płacić w euro i zatankował auto i poszedł płacić. Miał tylko euro, nie chcieli i poprosili o płatność kartą....na co koleś powiedział że nie ma :-).
W konsekwencji zapłacił tym euro, a resztę dostał w kunach. Ciekawe tylko po jakim kursie?.

W bardzo turystycznych miejscowościach jednak widać było dwa cenniki kuna i euro, zwłaszcza w sklepach z pamiątkami.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107919
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.08.2018 13:25

raff122 napisał(a):Czy to prawda że w wielu miejscach można płacić euro?

W wielu może nie, ale można.
Np.
Kwatery - euro.
Kempingi, hotele - jak jest cennik kuna/euro.
Opłaty za odcinki autostrad - płacisz w euro, reszta w kunach po słabym kursie.
krzkrz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 23.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzkrz » 13.08.2018 16:23

czy ktoś korzystał z bankomatu ZAGREBACKA Banka w Orebiciu. Będąc dwa lata temu bankomatu nie znalazłem. Popłynąłem do miasta Korcula i tam był, ale zamknięty :) Nie miałem jakiegoś nacisku na zakup kun bo jechałem przez Omiś i tam wypłaciłem, ale w tym roku planuję podróż przez BiH. Z danych strony banku jeden jest w Orebiciu i jeden w Stonie koło kościoła św. Blaisa
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Bankomaty w Chorwacji - rozmowy wycięte z FAQ - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone