Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bankomaty w Chorwacji - rozmowy wycięte z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 06.05.2016 20:36

matufa napisał(a):witam mam konto w mbank i konto standard kara mastercard debit dzisiaj prowadziłem czat z konsultantem i tak to wygląda prowizja prowizja za wypłaty z bankomatów za granicą 3% min 9pln do tego koszty przewalutowania np z kun na euro i potem na pln kolejne 3% ale zaproponowano mi przekształcenie ekonta standard na ekonto plus tu zyskuje bezprowizyjne bankomaty w Polsce i na świecie jedyny koszt to 3% przewalutowanie prowadzenie konta przelewy etc. wszystko za darmo warunek 4 x płatność kartą + 1000pln wpływów na konto
co o tym sądzicie?
a i konsultant ostrzegł mnie że niezależnie od nich(w Polsce to nielegalne podobno) właściciele bankomatow sami potrafią sobie naliczać prowizje o co tu chodzi i ew jakich bankomatów unikać)

...bierz kartę ...płać kartą...korzystaj z karty w bankomatach...i terminalach....i nie zawracaj sobie głowy "konsultantami"...od 7-lat będąc w Chorwacji....90% płatności realizuję "kartami"...bez względu jaki bank je "obsługuje"... :x
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 29.05.2016 20:38

Od 1.08 zmiany w t-mobilebankowe

np.

Bezpłatnie będą realizowane 3 wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie w miesiącu T-Mobile koncie/Koncie Freemium, pozostałe będą kosztowały 6 zł.

Zmianie ulega marża banku w przypadku transakcji zrealizowanych kartami płatniczymi – nie może być większa niż 9%
Monia zwana Krufką
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 26.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monia zwana Krufką » 06.06.2016 09:14

Mam konto "standard" w mBanku.
Płatności kartą w sklepach/żarciowniach bez prowizji.
Przy wypłacie z bankomatu Euronet pobrało 9 PLN prowizji.
Przy wypłacie z bankomatu Splitska Bank ( czy jakoś tak ) prowizji nie pobrało....
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 06.06.2016 10:27

Monia zwana Krufką napisał(a):Mam konto "standard" w mBanku.
Płatności kartą w sklepach/żarciowniach bez prowizji.

nie licząc 6% za przewalutowanie :D
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013
Re: W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 07.07.2016 08:59

Mam pytanko powiązane, czy gdzieś tuż przy autostradzie w cro lub na jakiejś stacji znajdę bankomat zagrebackiego banka?
Patrzyłem na mapkę z zaba'mi ale to co pokazują nie pokrywa się po sprawdzeniu w street view - nie widzę tych bankomatów we wskazanych lokalizacjach (szukam blisko autostrady). Zależy mi na jak najmniejszym zbaczaniu z trasy. Może ktoś ma jakąś miejscówkę wybadaną z owym bankomatem. Będę jechał od Letenye do Peljesacu. Im bliżej granicy tym lepiej. Pozdro :hut:

Względem kont bankowych. Posiadam dwa konta, jedno w pekao a drugie w ing. W obu wprowadzono niezłe opłaty za cokolwiek co się robi poza ich siecią. W pekao udało mi się wysępić promo na rok, wypłaty w bankomatach pl i eu za free, dopytam jeszcze o przewalutowanie. Zaś w ing nie ma szans, dlatego szukam innego konta. Alior konto wyższej jakości całkiem spoko się prezentuje - ma ktoś?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 07.07.2016 13:25

jackq Spójrz na mapę bankomatów ZABA https://www.zaba.hr/home/mapa wpisz Varaždin i sobie dopasuj. Najbliżej autostrady jest w Varaždinske Toplice https://goo.gl/maps/qBUJUa3hKXA2
Drugi rok korzystam z konta wyższej jakości Alior-a, jest tak jak piszą wszystko za 0zł. Nie miałem problemu z obsługą konta (internet, itd.). Płaciłem kartą mastercard do tego konta w HR po przeliczeniu na PLN wychodziło w ub. roku 0,58-0,59 gr za 1HRK. Przeliczenie było HRK-USD-PLN.
siemkasiemka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) siemkasiemka » 21.08.2016 21:32

Ja właśnie wróciłem z Povljany. Gdzie się dało to płaciłem kartą płatniczą (konto mobilne Pekao SA). Kurs po jakim były przeliczane Kuny to 0,571 zatem polecam ten sposób płacenia.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 25.08.2016 09:51

Hej, ma ktoś z Was konto w ING Direct? Jak to jest w tym przypadku. Z mojego doświadczenia zeszłorocznego wynika, że średnio się opłaca wyciągać kasę z bankomatów w obu opcjach przewalutowania. Płatność kartą też wyszła więcej niż kupno Kun w polskich kantorach.
wido_szczecin
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wido_szczecin » 23.04.2017 17:26

Przewertowałem wątek o płaceniu/wypłatach kartą i nie znalazłem interesującego mnie zagadnienia. Mam konto w mBanku (jedno złotówkowe, drugie w euro). Karta do obsługi złotówkowego to master kart Gold, a do euro to visa. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, czy korzystniej wypłacać w bankomatach kuny z konta PLN czy euro. Czy jest możliwość wypłaty euro w chorwackich bankomatach?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 23.04.2017 17:35

wido_szczecin napisał(a):... Czy jest możliwość wypłaty euro w chorwackich bankomatach?

Generalnie każdy kraj wypłaca w bankomacie swoją walutę.
Wyjątków nie znam.
wido_szczecin
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wido_szczecin » 23.04.2017 18:32

W Polsce w bankomatach euronet możesz wypłacić euro. przynajmniej tak się reklamują
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 23.04.2017 18:46

romuald22 napisał(a):
wido_szczecin napisał(a):... Czy jest możliwość wypłaty euro w chorwackich bankomatach?

Generalnie każdy kraj wypłaca w bankomacie swoją walutę.
Wyjątków nie znam.

A od kiedy euro jest walutą Chorwcji :?:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.04.2017 18:53

elka21 napisał(a):
romuald22 napisał(a):
wido_szczecin napisał(a):... Czy jest możliwość wypłaty euro w chorwackich bankomatach?

Generalnie każdy kraj wypłaca w bankomacie swoją walutę.
Wyjątków nie znam.

A od kiedy euro jest walutą Chorwcji :?:


Czy ktoś tu pisał, że jest?
wido_szczecin
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wido_szczecin » 23.04.2017 18:55

może zapytam inaczej - czy ktokolwiek z Was był w miejscowości Malinska, lub w pobliżu i wypłacał euro z bankomatów. z tego co się zorientowałem, taka forma wypłat gotówkowych będzie dla mnie najbardziej korzystna, jeżeli będę korzystał ze swojego konta prowadzonego w euro. nie ma wtedy żadnych prowizji, czy przewalutowań i odbywa się to na tych samych zasadach jak w krajach, w których walutą jest euro.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 23.04.2017 18:59

piotrulex napisał(a):
elka21 napisał(a):
romuald22 napisał(a):
wido_szczecin napisał(a):... Czy jest możliwość wypłaty euro w chorwackich bankomatach?

Generalnie każdy kraj wypłaca w bankomacie swoją walutę.
Wyjątków nie znam.

A od kiedy euro jest walutą Chorwcji :?:


Czy ktoś tu pisał, że jest?

Przeczytaj uważnie odpowiedź romualda22 na pytanie wido_szczecin :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Bankomaty w Chorwacji - rozmowy wycięte z FAQ - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone