Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
polokokt
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) polokokt » 23.02.2020 03:06

Ja już kilka razy tankowałem w Zorach na BP ul. Północna 5. Sporo taniej niż BP przy A1 i do tego pusto i czysto. A zjazd zajmuje dosłownie 2 minuty.
marekkowalak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.02.2020 12:01

polokokt napisał(a):Ja już kilka razy tankowałem w Zorach na BP ul. Północna 5. Sporo taniej niż BP przy A1 i do tego pusto i czysto. A zjazd zajmuje dosłownie 2 minuty.

A czy na tej stacji mają LPG?

W drodze do Chorwacji zawsze tankuję na Auchan w Żorach, gdzie jest chyba najtaniej, ale powrót mam przeważnie nocą, więc Auchan zamknięty. W ubiegłym roku tankowałem w Ochabach, ale tam nie było tak tanio.
polokokt
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) polokokt » 23.02.2020 23:23

Według mapy stacji i ich opisu na stronie Bp.pl jest tam Autogaz (LPG) . Ale sam nie korzystałem z tego paliwa.
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 24.02.2020 00:25

.......w dniu dzisiejszym nie było dużego natężenia ruchu; droga z pod Wawy do Katowic zajęła 3 h, Mimo deszczu, jechało się bardzo przyjemnie.
pääkäyttäjä
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pääkäyttäjä » 24.02.2020 10:38

marekkowalak napisał(a):
polokokt napisał(a):Ja już kilka razy tankowałem w Zorach na BP ul. Północna 5. Sporo taniej niż BP przy A1 i do tego pusto i czysto. A zjazd zajmuje dosłownie 2 minuty.

A czy na tej stacji mają LPG?

Mają.
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 24.02.2020 12:42

bzyq74 napisał(a):Można też skorzystać ze stacji Uniwar lub Moya zjeżdżając na węźle Gorzyce.

Ja sobie bardzo dobrze zapamiętałem stację Bliska w Jastrzębiu przy Ranoszka. Mają całkiem dobre piwka w ofercie, w tym lokalne. No ale to jak ktoś jedzie przez Skrbeńsko :)
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 26.02.2020 11:38

A, zapomniałbym: krótki raporcik z podróży remontowanym odcinkiem 1, czyli jak się jeździ po budowie A1?

Krótko i węzłowato: lepiej w weekend, kiedy nie ma ciężarówek. W tygodniu na pewno będzie stane w kierunku północnym przed Radomskiem, gdzie z 2 pasów robi się 1. (Analogicznie w kierunku południowym - to samo miejsce w pobliżu granicy województw.)

W weekend jazda spokojna i dość szybka. W tygodniu zalecane omijanie zwężenia lub w ogóle inna trasa N-S.
Michalm2012
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 29.02.2020 23:42

Witam. Jechałem ostatnio kilka razy do Katowic w dzień i jazda remontowaną "Gierkówką" to żenada.
Jeździłem tak https://goo.gl/maps/KsmK2WLfMGjtc4jJ6 i pasowało mi najlepiej żadnego stania.
Nie wszystkim będzie pasowało, ale warto rozważyć.
marekkowalak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 01.03.2020 00:09

Michalm2012 napisał(a):Jeździłem tak https://goo.gl/maps/KsmK2WLfMGjtc4jJ6 i pasowało mi najlepiej żadnego stania.

No, ja w ubiegłym roku tak pojechałem!!! Nigdy więcej! Tam to są dopiero dziury i wyboje!! Wracałem remontowaną gierkówką - i jakość lepsza niż przez te kopalnie i inne wioski.

No, chyba że przez zimę tak się DK1 zepsuła - ale przypuszczam że wiosną trochę połatają.
Michalm2012
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 01.03.2020 21:56

marekkowalak napisał(a):
Michalm2012 napisał(a):Jeździłem tak https://goo.gl/maps/KsmK2WLfMGjtc4jJ6 i pasowało mi najlepiej żadnego stania.

No, ja w ubiegłym roku tak pojechałem!!! Nigdy więcej! Tam to są dopiero dziury i wyboje!! Wracałem remontowaną gierkówką - i jakość lepsza niż przez te kopalnie i inne wioski.

No, chyba że przez zimę tak się DK1 zepsuła - ale przypuszczam że wiosną trochę połatają.

Nie przesadzaj, jest odcinek z nierównościami, ale nigdzie nie urwiesz koła. Jest o wiele bezpieczniej niż na gierkówce.
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.03.2020 11:17

Michalm2012 napisał(a):Nie przesadzaj, jest odcinek z nierównościami, ale nigdzie nie urwiesz koła. Jest o wiele bezpieczniej niż na gierkówce.

A gdzie na remontowanej gierkówce urwiesz koło? Postać w korku możesz, ale nawierzchnia jest OK. Zresztą, nawigacja pokazuje (sprawdzam mapy przed jazdą), że objeżdżając 1 można zaoszczędzić góra 10 minut.
marekkowalak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 02.03.2020 15:10

Michalm2012 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Nie przesadzaj, jest odcinek z nierównościami, ale nigdzie nie urwiesz koła. Jest o wiele bezpieczniej niż na gierkówce.

Ten odcinek z nierównościami zaczyna się przy S8, a kończy w Wierzchowisku - czyli raptem jakieś 84km! Ładny mi "odcinek". Cała ta trasa to jedna wielka nierówność.

Koło kopalni w Szczercowie możesz urwać koło jeśli nie zwolnisz do 50-60.

Dodajmy do tego zakręty, wioski, czasem jakiegoś TIR-a czy innego safety cara - no i tak mija cała droga.

W dodatku jest ok. 20km dalej.

Dziękuję bardzo - raz spróbowałem i podziękuję! Wolę gierkówkę albo nawet 91.
marekkowalak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 02.03.2020 20:58

Marsallah napisał(a):A gdzie na remontowanej gierkówce urwiesz koło? Postać w korku możesz, ale nawierzchnia jest OK.

No właśnie w ubiegłym roku się naczytałem (m.in. tu na forum), jak to gierkówka fatalna, jak można wahacz urwać i zniszczyć auto - no i pojechałem objazdem.

Z powrotem pojechałem już gierkówką, i to w mocno ekstremalnych warunkach - w deszczu, nocą z soboty na niedzielę, kiedy chyba z pół Śląska jechało nad Bałtyk, sznur aut - i potwierdzam, że nie jest tak źle!
jackuc
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 09.03.2020 09:24

Jechałem w sobotę do Wodzisławia i w niedzielę powrót do Wawy. W miarę spoko po o k 4 h w obie strony. Teraz częściowo droga prowadzi przez DK91. W weekend nie było źle no tylko niestety zawieszenie trochę cierpi....
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 09.03.2020 23:15

Ten objazd DK91, był tylko chwilowy, ponieważ na budowanej nowej A1 burzyli stare wiadukty.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 158
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019