Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 13.03.2020 10:48

sito_zabrze napisał(a):Jak wprowadzą winiety z ceną na poziomie tych z Austrii to chyba się przeproszę i zacznę znowu z autostrad korzystać.

Byłoby miło, ale znając realia prędzej spodziewałbym się utrzymania obecnych stawek a mechanizm pobierania opłat przeniesiony do ViaToll nawet dla samochodów osobowych. :twisted:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 25.03.2020 11:07

...veni vidi vici...
dzienks
pozdro
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 25.03.2020 11:42

kojacek napisał(a): ... znając realia prędzej spodziewałbym się utrzymania obecnych stawek a mechanizm pobierania opłat przeniesiony do ViaToll nawet dla samochodów osobowych. :twisted:


Takie rozwiązanie bardzo mnie ucieszy

Będę płacił tyle co teraz, a miejscach poboru biletu i jego rozliczenia nie będą tworzyły się korki

Moja szklanka będzie wtedy do połowy pełna :)

SUPER :)
Reiser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reiser » 25.03.2020 12:18

Panowie,

jakieś aktualne wieści z budowy Piotrków Tryb.-Częstochowa? Dzieje się tam coś? Spragnionym wiedzy, ale przez tego wirusa siedzę częściej w biurze niż za kółkiem... a najczęściej Home-Office co nie jest zbyt szczęśliwym rozwiązaniem dla mnie...

Są momenty, w których jestem bezgranicznie dumny z mojego synka... ale są też chwile kiedy całkowicie rozumiem dlaczego niektóre gatunki zwierząt zjadają swoje młode... ;-)

pozdrawiam
Piotr
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 25.03.2020 12:33

Korzystam z podobnego systemu poboru opłat co Viatol, i naprawdę jest ok- zarówno dla osób prywatnych jak i firm, działa na całą Skandynawię, i to nie tylko odcinki płatne autostrad ale i płatne mosty a nawet przeprawy promowe.
...z jedną różnicą...Viatol to system przedpłaty-najpierw kasa potem jazda (??) i jeśli miało by być tak, to jest to jakaś niedogodność.
...no ...młode potrafią dać w kość, i najgorsze że niestety nie wystarczy rzucić mu 2 tony Lego, musisz jeszcze aktywnie uczestniczyć w zabawie...i niestety scenariusz zabawy jest dość nie spójny z logiką.
Już trochę inaczej patrzę na ludzi pracujących w przedszkolu czy szkole... :!:
...dwa tygodnie temu było widać robotników, ruch płynny z kierunku Łódź, pomimo ograniczenia do 60/70 km TIR "pchał" mnie grubo ponad 80, a ja z przyczepą jechałem, i troche skakała bo pusta, ale obok byli tacy co ponad setkę "lecieli".
...a w zeszły czwartek omijałem Piotrków.
pozdro
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2020 15:15

kojacek napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Jak wprowadzą winiety z ceną na poziomie tych z Austrii to chyba się przeproszę i zacznę znowu z autostrad korzystać.

Byłoby miło, ale znając realia prędzej spodziewałbym się utrzymania obecnych stawek a mechanizm pobierania opłat przeniesiony do ViaToll nawet dla samochodów osobowych. :twisted:


Ja mam w aucie ViaAuto... i wzlędnie się sprawdzało, pod warunkiem, że bramki bezkontaktowe były otwarte dla wszystkich :mrgreen:
Zbyszko666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2868
Dołączył(a): 20.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 24.04.2020 13:27

Jest ostateczne pozwolenie na budowę odcinka autostrady od gr. woj. łódzkiego i śląskiego do w. #Częstochowa Północ.
Obrazek

Także coraz lepsze informacje.

Zmiany organizacji ruchu

Z uwagi na konieczność przeprowadzenia montażu belek prefabrykowanych nad jezdnią drogi krajowej nr 1 zajdzie konieczność zamknięcie jej odcinka w pobliżu skrzyżowania Wikłów/Kaflarnia. Zamknięcie drogi nastąpi w godzinach o najmniejszym natężeniu ruchu.

Prace montażowe przeprowadzane będą w dniach:
- 27 kwietnia 2020 r. od godz. 18:00 do 28 kwietnia 2020 r. godz. 5:00;

- 28 kwietnia 2020 r. od godz. 18:00 do 29 kwietnia 2020 r. godz. 5:00;

- 29 kwietnia 2020 r. od godz. 18:00 do 30 kwietnia 2020 godz. 5:00;

- 4 maja 2020 r. od godz. 18:00 do 5 maja 2020 br. godz. 5:00.

oraz

Kalendarium

23 sierpnia 2018 r. - podpisanie umowy.

13 sierpnia 2018 r. - przekazanie placu budowy.

3 grudnia 2018 r. - rozpoczęcie robót.

23 czerwca 2022 r. – planowany termin zakończenia robót budowlanych.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.04.2020 21:44

Zbyszko666 napisał(a):Kalendarium
23 sierpnia 2018 r. - podpisanie umowy.
13 sierpnia 2018 r. - przekazanie placu budowy.
3 grudnia 2018 r. - rozpoczęcie robót.[/color][/b]
Kalendarium na pewno ma poprawne daty? Bo wynikałoby, że od ponad roku nic się nie dzieje...
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3270
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 11.06.2020 10:29

pkz
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkz » 30.06.2020 07:20

Witam,
09.07 ruszam z okolic Gdańska do Zwardonia a potem na nocleg w Szombathely, czy ktoś z kolegów może proszę powiedzieć jak wygląda odcinek starej gierkówki pomiędzy Piotrkowem a Częstochową ? Bedę w okolicach Łodzi około godziny 11ej. Pchać się gierkówką czy szukać objazdu?
Jak stan nawierzchni? Korki ? Z góry dziękuje.
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3270
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 30.06.2020 08:36

Myślę, że na południe da się normalnie w tych godzinach jechać. Są praktycznie dwa pasy ruchu w tę stronę, więc jeśli nie będą przeszkadzać samochody budowy to źle nie powinno być.
Jedyne miejsce, które trzeba wcześniej skontrolować w góglu, to okolice Mykanowa przed samą Częstochową, bo tam kończą się dwa pasy i robią się jeszcze korki przez światła. Wtedy trzeba wcześniej odbić w prawo i wyjechać z boku na te światła, lub zjechać w Radomsku na DK 91 i nią dojechać do Częstochowy a dalej już nową autostradą.
W przeciwnym kierunku jest już ważne , o której się będzie jechać , bo na północ jest jeden pas ruchu i mordęga w kolumnie tirów. O ile jeszcze wczesnym rankiem jedzie się umiarkowanie dobrze, to popołudniem może być już wielokilometrowy korek, z którego można nie umknąć, nawrócić też się może nie dać, bo są barierki.
Wielokrotnie ćwiczone w tygodniu.
Stan nawierzchni, jak to podczas remontów. Nie uśniesz ;)
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 224
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 20.07.2020 06:04

Szanowni, bardziej zorientowani niż ja na tej trasie...
wyjazd w piątek z Warszawy o godz. +/- 15.00 jazda E67 czyli Katowicką (bo uważam, że E30 lub jak kto woli A2 do Łodzi bardziej zatłoczona) jaki przewidywać realny czas do Częstochowy? rozumiem że od Częstochowy już obwodnicą i trasa już została połączona do Pyrzowic?

Wszystkie rady chętnie przyjmę.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 20.07.2020 06:27

zablo napisał(a):Szanowni, bardziej zorientowani niż ja na tej trasie...
wyjazd w piątek z Warszawy o godz. +/- 15.00 jazda E67 czyli Katowicką (bo uważam, że E30 lub jak kto woli A2 do Łodzi bardziej zatłoczona) jaki przewidywać realny czas do Częstochowy? rozumiem że od Częstochowy już obwodnicą i trasa już została połączona do Pyrzowic?

Wszystkie rady chętnie przyjmę.


Dramat jest pomiędzy Piotrkowem a Częstochową. Jechaliśmy w ten piątek, z tym że wyjechaliśmy ok. 10 rano. Przed Piotrkowem Janosik poprowadził równoległą do A1 drogą na Kamieńsk, tam z powrotem na budowaną A1. Wlekliśmy się do Częstochowy, ale przed Częstochową wjazd na nowy odcinek autostrady i do granicy bajka.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 20.07.2020 07:00

Mam pytanie dotyczące węzła z drogą 43 (od strony Kłobucka). Czy jadąc właśnie od strony Kłobucka 43 wjadę na A1 bez problemów?
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3270
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 20.07.2020 07:59

Wszystkie węzły na obwodnicy Częstochowy już są czynne. Z DK43 też
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 160
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone