Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kojacek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 13.03.2020 11:48

sito_zabrze napisał(a):Jak wprowadzą winiety z ceną na poziomie tych z Austrii to chyba się przeproszę i zacznę znowu z autostrad korzystać.

Byłoby miło, ale znając realia prędzej spodziewałbym się utrzymania obecnych stawek a mechanizm pobierania opłat przeniesiony do ViaToll nawet dla samochodów osobowych. :twisted:
fly
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 25.03.2020 12:07

...veni vidi vici...
dzienks
pozdro
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 25.03.2020 12:42

kojacek napisał(a): ... znając realia prędzej spodziewałbym się utrzymania obecnych stawek a mechanizm pobierania opłat przeniesiony do ViaToll nawet dla samochodów osobowych. :twisted:

Takie rozwiązanie bardzo mnie ucieszy

Będę płacił tyle co teraz, a miejscach poboru biletu i jego rozliczenia nie będą tworzyły się korki

Moja szklanka będzie wtedy do połowy pełna :)

SUPER :)
Reiser
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reiser » 25.03.2020 13:18

Panowie,

jakieś aktualne wieści z budowy Piotrków Tryb.-Częstochowa? Dzieje się tam coś? Spragnionym wiedzy, ale przez tego wirusa siedzę częściej w biurze niż za kółkiem... a najczęściej Home-Office co nie jest zbyt szczęśliwym rozwiązaniem dla mnie...

Są momenty, w których jestem bezgranicznie dumny z mojego synka... ale są też chwile kiedy całkowicie rozumiem dlaczego niektóre gatunki zwierząt zjadają swoje młode... ;-)

pozdrawiam
Piotr
fly
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 25.03.2020 13:33

Korzystam z podobnego systemu poboru opłat co Viatol, i naprawdę jest ok- zarówno dla osób prywatnych jak i firm, działa na całą Skandynawię, i to nie tylko odcinki płatne autostrad ale i płatne mosty a nawet przeprawy promowe.
...z jedną różnicą...Viatol to system przedpłaty-najpierw kasa potem jazda (??) i jeśli miało by być tak, to jest to jakaś niedogodność.
...no ...młode potrafią dać w kość, i najgorsze że niestety nie wystarczy rzucić mu 2 tony Lego, musisz jeszcze aktywnie uczestniczyć w zabawie...i niestety scenariusz zabawy jest dość nie spójny z logiką.
Już trochę inaczej patrzę na ludzi pracujących w przedszkolu czy szkole... :!:
...dwa tygodnie temu było widać robotników, ruch płynny z kierunku Łódź, pomimo ograniczenia do 60/70 km TIR "pchał" mnie grubo ponad 80, a ja z przyczepą jechałem, i troche skakała bo pusta, ale obok byli tacy co ponad setkę "lecieli".
...a w zeszły czwartek omijałem Piotrków.
pozdro
pääkäyttäjä
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pääkäyttäjä » 25.03.2020 16:15

kojacek napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Jak wprowadzą winiety z ceną na poziomie tych z Austrii to chyba się przeproszę i zacznę znowu z autostrad korzystać.

Byłoby miło, ale znając realia prędzej spodziewałbym się utrzymania obecnych stawek a mechanizm pobierania opłat przeniesiony do ViaToll nawet dla samochodów osobowych. :twisted:

Ja mam w aucie ViaAuto... i wzlędnie się sprawdzało, pod warunkiem, że bramki bezkontaktowe były otwarte dla wszystkich :mrgreen:
Zbyszko666
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 24.04.2020 14:27

Jest ostateczne pozwolenie na budowę odcinka autostrady od gr. woj. łódzkiego i śląskiego do w. #Częstochowa Północ.
Obrazek

Także coraz lepsze informacje.

Zmiany organizacji ruchu

Z uwagi na konieczność przeprowadzenia montażu belek prefabrykowanych nad jezdnią drogi krajowej nr 1 zajdzie konieczność zamknięcie jej odcinka w pobliżu skrzyżowania Wikłów/Kaflarnia. Zamknięcie drogi nastąpi w godzinach o najmniejszym natężeniu ruchu.

Prace montażowe przeprowadzane będą w dniach:
- 27 kwietnia 2020 r. od godz. 18:00 do 28 kwietnia 2020 r. godz. 5:00;

- 28 kwietnia 2020 r. od godz. 18:00 do 29 kwietnia 2020 r. godz. 5:00;

- 29 kwietnia 2020 r. od godz. 18:00 do 30 kwietnia 2020 godz. 5:00;

- 4 maja 2020 r. od godz. 18:00 do 5 maja 2020 br. godz. 5:00.

oraz

Kalendarium

23 sierpnia 2018 r. - podpisanie umowy.

13 sierpnia 2018 r. - przekazanie placu budowy.

3 grudnia 2018 r. - rozpoczęcie robót.

23 czerwca 2022 r. – planowany termin zakończenia robót budowlanych.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.04.2020 22:44

Zbyszko666 napisał(a):Kalendarium
23 sierpnia 2018 r. - podpisanie umowy.
13 sierpnia 2018 r. - przekazanie placu budowy.
3 grudnia 2018 r. - rozpoczęcie robót.[/color][/b]
Kalendarium na pewno ma poprawne daty? Bo wynikałoby, że od ponad roku nic się nie dzieje...
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 160
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019