Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 20.07.2020 09:03

labusm napisał(a):Wszystkie węzły na obwodnicy Częstochowy już są czynne. Z DK43 też

Wielkie dzięki Kolego. To bardzo dobra informacja. Pozdrawiam :papa:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.07.2020 09:56

Mam pytanie do Ślązaków lub osób często podróżujących śląskim odcinkiem A1:

Czy GDDKiA coś wreszcie zrobiła z tymi hopkami (podobno szkody górnicze), czy nadal jest tak nierówno i obowiązuje ograniczenie, żeby zębów nie powybijać?
marwyk
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 05.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwyk » 20.07.2020 10:03

Po stronie czeskiej jest problem
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 20.07.2020 10:05

Wracałem wczoraj znad Bałtyku do Krakowa, wybrałem tym razem przejażdżkę przez A1. Pokonywałem ostatnie 70km płatnym odcinkiem i muszę powiedzieć, że system automatycznej płatności w tamtym miejscu jest o kant d**y rozbić, żeby to miało sens, trzeba by przebudować plac opłat i wydzielić bramki, tak jak to ma miejsce na A4 w Brzęczkowicach i Balicach. A tak, to wszyscy stoją w jednym wielkim ścieku na długości 2km. Później już było w miarę spoko, do świateł przy zjeździe na Myaknów, gdzie zator miał 7km. Budowa autostrady mimo niedzieli trwała w kilku miejscach. Ogólnie trasa z okolic Darłowa do Krakowa zajęła mi 8h (720km).
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.07.2020 10:27

marwyk napisał(a):Po stronie czeskiej jest problem


Jadę na Żylinę, więc zjeżdżam w Żorach - czeska strona to nie moja bajka :D :D

A jak jest od Tarnowskich Gór do Gliwic, bo tam było strasznie nierówno?
Konradk
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konradk » 20.07.2020 11:57

Jechałem gierkówką 5 (sobota ok. 13-14) 18 lipca (w nocy). W stronę Śląska jeszcze jako tako się jechało - na długim odcinku dwa pasy ruchu, na prawym bardzo nierówno, lewym dało się w miarę jechać. Przed Częstochową korek na ok. 20-30 minut.
Z powrotem jechałem późnym wieczorem, ok. 22-23. Dramat. Jeden pas, bardzo złej jakości nawierzchnia. Mimo, że bez korków, to zjechałem na Kamieńsk na dk 91 i poczułem ulgę. Świetna nawierzchnia, wygląda jakby była świeżo zrobiona właśnie na remont gierkówki, praktycznie pusta.
Dlatego polecam jechać właśnie dk 91, dopóki nie skończą A1 będę tamtędy jeździł.

Hopki na A1 na śląskim odcinku dalej są, ograniczenia chyba do 110 km/h. Ciężko jechać szybciej, tak buja. Smutno się tamtędy jedzie jak się pomyśli, że ten odcinek ma przecież niecałe 10 lat :(
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 20.07.2020 17:39

marekkowalak napisał(a):A jak jest od Tarnowskich Gór do Gliwic, bo tam było strasznie nierówno?

Jeżdżę tym odcinkiem dwa razy w tygodniu w obie strony. Nie wiem o jakich nierównościach piszesz? 8O
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.07.2020 22:02

Konradk napisał(a):
Hopki na A1 na śląskim odcinku dalej są, ograniczenia chyba do 110 km/h. Ciężko jechać szybciej, tak buja. Smutno się tamtędy jedzie jak się pomyśli, że ten odcinek ma przecież niecałe 10 lat :(



Dzięki za info - trzeba będzie znów zwolnić :cry: :cry:
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 21.07.2020 19:07

Na śląskim odc. A1 jest kilka miejsc (szkody górnicze) gdzie trzeba zwolnić lub jechać wolniej:

1. węzeł Pyrzowice - węzeł Piekary ok 13 km

Tu trzeba zwolnić dojeżdżając do węzła Pyrzowice od strony CZe-wy.
Każdy grzeje 140 lub więcej, a potem niespodzianka, że mocno pobuja, a i iskry też można wskrzesić jak niski zawias.
Cały odcinek warto jechać max 120 jak auto puste, a jak załadowane to nie przekraczać 100.

2. Za węzłem Sośnica w kier. węzła Knurów ok. 1km - na prawym i środkowym pasie pobuja.

3. Od MOP Knurów do węzła Dębieńsko ok 2km
Też warto zwolnić do tych 110/120.

Dalej już bez niespodzianek - tylko na moście w Mszanie ogr. do 110 , ale to jak wieje.
Saharek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Saharek » 21.07.2020 22:25

zablo napisał(a):Szanowni, bardziej zorientowani niż ja na tej trasie...
wyjazd w piątek z Warszawy o godz. +/- 15.00 jazda E67 czyli Katowicką (bo uważam, że E30 lub jak kto woli A2 do Łodzi bardziej zatłoczona) jaki przewidywać realny czas do Częstochowy? rozumiem że od Częstochowy już obwodnicą i trasa już została połączona do Pyrzowic?

Wszystkie rady chętnie przyjmę.

Gdybyś jednak obrał A2 to polecam DW483 Łask - Częstochowa, moim zdaniem wiele lepszy objazd remontu DK1 niż po DK91 przez Radomsko, ruch mniejszy, droga niezła. Od Piotrkowa nigdy przez Bełchatów starą "ósemką" do Szczercowa się nie przebijałem ale na logikę też powinno być znośnie.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.07.2020 22:56

Saharek napisał(a):Gdybyś jednak obrał A2 to polecam DW483 Łask - Częstochowa, moim zdaniem wiele lepszy objazd remontu DK1 niż po DK91 przez Radomsko, ruch mniejszy, droga niezła. Od Piotrkowa nigdy przez Bełchatów starą "ósemką" do Szczercowa się nie przebijałem ale na logikę też powinno być znośnie.


O, zdecydowanie nie polecam!!!!

W ubiegłym roku pojechałem tym objazdem - i nigdy więcej! Droga w większości dziurawa, z wybojami, pozarywanymi poboczami, mnóstwo zakrętów, terenów zabudowanych i na dodatek ciężarówek spowalniających ruch, bo nie ma gdzie tego wyprzedzić.

To już wolę jechać normalnie gierkówką.
Saharek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Saharek » 22.07.2020 08:46

Jeżeli gierkówka "idzie" to też wolę, ale jak się przytka albo stanie zupełnie to wszystko rzuca się na DK91, tam też robi się śmietnik i wtedy DW483 nadal ma sens - sprawdzone kilkunastokrotnie w tym roku. Stan drogi uważam i tak za lepszy niż na gierkówce (szczególnie na południe) bo tam się idzie jeszcze po starej nawierzchni w stanie agonalnym.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 22.07.2020 13:17

Saharek napisał(a):Jeżeli gierkówka "idzie" to też wolę, ale jak się przytka albo stanie zupełnie to wszystko rzuca się na DK91, tam też robi się śmietnik i wtedy DW483 nadal ma sens - sprawdzone kilkunastokrotnie w tym roku. Stan drogi uważam i tak za lepszy niż na gierkówce (szczególnie na południe) bo tam się idzie jeszcze po starej nawierzchni w stanie agonalnym.

Potwierdzam.
Jechałem kilka razy 483 i czas przejazdu zawsze taki sam.
A na gierkówce loteria.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.07.2020 19:55

A jeśli już objeżdżacie drogą 91 przez Radomsko, to w którym miejscu przed Częstochową wracacie na gierkówkę? Mykanów?
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 22.07.2020 20:19

Porównując na sucho te dwie drogi (S8 + A1) vs. (A2 + A1 + 483) wychodzi około +50km, co daje pewnie około +40min.
Powiem Wam, że mnie nie przekonuje.
Obawy mam co do ilości wsi przez które się przejeżdża co jest większym wysiłkiem (chyba wolałbym stać 40 min. w korku, niż 40 min jechać autem przez wsie) oraz większe prawdopodobieństwo suszenia lub innych nieoznakowanych niespodzianek.

marekkowalak napisał(a):A jeśli już objeżdżacie drogą 91 przez Radomsko, to w którym miejscu przed Częstochową wracacie na gierkówkę? Mykanów?


Mykanów to chyba po drugiej stronie, czyli jak jedziesz 483, a nie 91 - może raczej Kościelec? lub chodziło Ci, że na wysokości Mykanowa :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 161
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone