Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 10.02.2020 11:13

Trasę Warszawa - Gliwice zrobiłem w miniony weekend.

Wyjazd z W-wy w piątek o 16:30, trasa S8 do Polichna -> ul. Wolborska w Piotrkowie i dalej DK 91 do msc. Rudniki -> w prawo na Mykanów i dalej 1->A1.
Przyjazd o 20:20.

Wybrałem 91, bojąc się zatorów zwł. na obwodnicy Piotrkowa, ale nie wiem, czy czasowo byłaby różnica. Z tym, że dla mnie liczy się nie sam czas przejazdu, a płynna jazda przede wszystkim. Byłem zadowolony.

Powrót w niedzielę - wyjazd z Gliwic o 13:00, trasa tym razem tradycyjna - A1->1->S8. Przyjazd o 16:15 przy jednym postoju. No, ale w tygodniu bym chyba nie zaryzykował pchania się w kierunku północnym tym pojedynczym pasem, co zresztą już przedmówcy zauważyli.
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 11.02.2020 14:50

Marsallah napisał(a):Trasę Warszawa - Gliwice zrobiłem w miniony weekend.

Wyjazd z W-wy w piątek o 16:30, trasa S8 do Polichna -> ul. Wolborska w Piotrkowie i dalej DK 91 do msc. Rudniki -> w prawo na Mykanów i dalej 1->A1.
Przyjazd o 20:20.

Wybrałem 91, bojąc się zatorów zwł. na obwodnicy Piotrkowa, ale nie wiem, czy czasowo byłaby różnica. Z tym, że dla mnie liczy się nie sam czas przejazdu, a płynna jazda przede wszystkim. Byłem zadowolony.

Powrót w niedzielę - wyjazd z Gliwic o 13:00, trasa tym razem tradycyjna - A1->1->S8. Przyjazd o 16:15 przy jednym postoju. No, ale w tygodniu bym chyba nie zaryzykował pchania się w kierunku północnym tym pojedynczym pasem, co zresztą już przedmówcy zauważyli.

Jak wygląda skrzyzowanie z 1 za Rudnikami? Światła, rondo, budowa wiaduktu? Generalnie chodzi mi, czy jest wolna amerykanka, czy nie ma problemu z wjazdem na 1?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.02.2020 09:17

pancezary napisał(a):Jak wygląda skrzyzowanie z 1 za Rudnikami? Światła, rondo, budowa wiaduktu? Generalnie chodzi mi, czy jest wolna amerykanka, czy nie ma problemu z wjazdem na 1?


Kościelec? Niestety, światła. A na 1 w kierunku Cz-wy jest tylko 1 pas (na tym odcinku 2 pasy są w kierunku Piotrkowa), więc jak zapala się zielone dla tej poprzecznej drogi (Rudniki-Mykanów), to wyjeżdżający od Mykanowa blokują jadącym od Rudnik skręt w lewo, tak więc przejeżdżają ca. 3 samochody skręcające w lewo na 1.

W pozostałych miejscach są ronda (nie pamiętam, czy wszędzie), więc w Kościelcu można chwilę postać. Ja przejechałem na 5. czy 6. światłach, a byłem ok. 20. w kolejce.
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3270
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 15.02.2020 17:42

lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 20.02.2020 23:19

......nie jechałem tędy z Katowic do Wawy od lat 2; dzisiaj skusiłem się wiedziony wizją google'a- 3 h . Nie rozczarowałem się czasem przejazdu, ani korkami, bo ich nie było. Natomiast nawierzchnia jest okropna; przyjdzie mi niestety niedługo wymieniać piastę :lol:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.02.2020 14:51

Info dla tych co w zjeżdżają na węźle "Mszana"na DW 933 żeby zatankować w Mszanie lub Jastrzębiu :
- w stronę Wodzisławia od zjazdu z A1 jest wyłączona z ruchu z powodu remontu
- W kierunku Jastrzębia Zdroju zaraz za wiaduktem nad A1 są światła i ruch wahadłowy
Tak więc jeżeli ktoś chce zatankować przed granicą na stacji poza autostradą to nie polecam tego zjazdu :papa:
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 21.02.2020 15:20

dids76 napisał(a):Info dla tych co w zjeżdżają na węźle "Mszana"na DW 933 żeby zatankować w Mszanie lub Jastrzębiu :
- w stronę Wodzisławia od zjazdu z A1 jest wyłączona z ruchu z powodu remontu
- W kierunku Jastrzębia Zdroju zaraz za wiaduktem nad A1 są światła i ruch wahadłowy
Tak więc jeżeli ktoś chce zatankować przed granicą na stacji poza autostradą to nie polecam tego zjazdu :papa:

Zawsze tankuję na Orlenie w Mszanie , dzięki Twojej rekomendacji. Będę jechał ok.15.06, mam nadzieję ,że do tego czasu skończą z tym remontem ... :?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.02.2020 15:34

Rafi70 napisał(a):
dids76 napisał(a):Info dla tych co w zjeżdżają na węźle "Mszana"na DW 933 żeby zatankować w Mszanie lub Jastrzębiu :
- w stronę Wodzisławia od zjazdu z A1 jest wyłączona z ruchu z powodu remontu
- W kierunku Jastrzębia Zdroju zaraz za wiaduktem nad A1 są światła i ruch wahadłowy
Tak więc jeżeli ktoś chce zatankować przed granicą na stacji poza autostradą to nie polecam tego zjazdu :papa:

Zawsze tankuję na Orlenie w Mszanie , dzięki Twojej rekomendacji. Będę jechał ok.15.06, mam nadzieję ,że do tego czasu skończą z tym remontem ... :?

Dosyć często tamtędy jeżdżę, więc na bieżąco będę informował :wink: :papa:
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 224
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 21.02.2020 15:38

dids76 napisał(a):Info dla tych co w zjeżdżają na węźle "Mszana"na DW 933 żeby zatankować w Mszanie lub Jastrzębiu :
- w stronę Wodzisławia od zjazdu z A1 jest wyłączona z ruchu z powodu remontu
- W kierunku Jastrzębia Zdroju zaraz za wiaduktem nad A1 są światła i ruch wahadłowy
Tak więc jeżeli ktoś chce zatankować przed granicą na stacji poza autostradą to nie polecam tego zjazdu :papa:


Znaczy się trwa przebudowa 933 i potrwa (zakończenie i rozliczenie) do 30.11.2021 r.
Odcinek 1 Obrazek
lub
http://www.edrogi.pl/utrudnienia-na-dro ... ynski.html
Całkowite zamknięcie drogi wojewódzkiej nr 933 na odcinku od skrzyżowania z DK 78 do skrzyżowania z DW 930 w m. Mszana. Objazd został wyznaczony drogami wojewódzkimi nr 932 i 930 przez m. Marklowice.

To gdzie rekomendujesz tankowanie?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.02.2020 17:36

W Żorach na Lotosie w pobliżu węzła albo w Rybniku na Crabie. Ewentualnie zjechanie do Chałupek na Orlen. Jest jeszcze Crab przy A1 ale ceny są tańsze ale bliższe autostradowych (no i w porównaniu z BP, mniej ludzi).
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.02.2020 22:22

zablo napisał(a):Znaczy się trwa przebudowa 933 i potrwa (zakończenie i rozliczenie) do 30.11.2021 r.
Odcinek 1 Obrazek
lub
http://www.edrogi.pl/utrudnienia-na-dro ... ynski.html
Całkowite zamknięcie drogi wojewódzkiej nr 933 na odcinku od skrzyżowania z DK 78 do skrzyżowania z DW 930 w m. Mszana. Objazd został wyznaczony drogami wojewódzkimi nr 932 i 930 przez m. Marklowice.

To gdzie rekomendujesz tankowanie?

Całkowicie zamknięty jest odcinek pomiędzy DK78 w Wodzisławiu a zjazdem na A1. Pomiędzy zjazdem na A1 a DW 930 jest wahadło. Może ten drugi odcinek otworzą do wakacji :wink:
Tak jak pisał Damian, można zjechać wcześniej na Żory/Rybnik i zatankować na Lotosie lub Crabie. Można też zjechać już po stronie czeskiej w Bohuminie i zatankować na Orlenie w Chałupkach. Uniwar w Gorzyczkach ma ceny podobne do BP przy A1.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.02.2020 23:05

Na Orlen w Mszanie można dojechać omijając wahadło, wbijając na asfaltową drogę wiejską, ul. Wesołą (po skręceniu w lewo ze zjazdu, pierwsza w prawo). Wypada się z niej na ul. 1 Maja i jedzie do pierwszego skrzyżowania ze światłami, na którym skręca się w prawo i jedzie prościutko na stację Orlen :mrgreen: Wykminiłem ten objazd stojąc na wahadle 15 minut - ważne, by na swojej drodze nie spotkać np. śmieciarki bo trudno się tam wyminąć :lol: A to tylko dlatego, że nie posłuchałem znaków jadąc do Wodzisławia :mrgreen:

Objazd oznaczony na A1 wcześniejszym zjazdem jest dla lokalsów, obcym nic on nie da - no może poza dojechaniem do stacji Moya przy Netto pod kościołem w Świerklanach - 3 km, 5 minut jazdy (co jest znacznie prostsze od motania się po Mszanie i Skrzyszowie czy na Orlen w Chałupkach) od węzła Świerklany (DW 932).
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 22.02.2020 09:42

pääkäyttäjä napisał(a):W Żorach na Lotosie w pobliżu węzła albo w Rybniku na Crabie. Ewentualnie zjechanie do Chałupek na Orlen. Jest jeszcze Crab przy A1 ale ceny są tańsze ale bliższe autostradowych (no i w porównaniu z BP, mniej ludzi).

Można też skorzystać ze stacji Uniwar lub Moya zjeżdżając na węźle Gorzyce.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2020 09:48

bzyq74 napisał(a):Można też skorzystać ze stacji Uniwar lub Moya zjeżdżając na węźle Gorzyce.


No tak, mea culpa - przy A1 jest oczywiście Uniwar a nie Crab, ten ostatni jest w Rybniku-Gotartowicach (rzut beretem od węzła Żory, mają też LPG).

Moya na węźle Gorzyce jest tylko dla ciężarówek. Stacja automatyczna, na której dostępny jest wyłącznie olej napędowy i AdBlue (tankowany z dystrybutora). Płatność na stacji możliwa jest jedynie za pomocą kart flotowych: MOYA Firma, UTA, DKV, IQ i EuroWag.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.02.2020 15:09

bzyq74 napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):W Żorach na Lotosie w pobliżu węzła albo w Rybniku na Crabie. Ewentualnie zjechanie do Chałupek na Orlen. Jest jeszcze Crab przy A1 ale ceny są tańsze ale bliższe autostradowych (no i w porównaniu z BP, mniej ludzi).

Można też skorzystać ze stacji Uniwar lub Moya zjeżdżając na węźle Gorzyce.

Tylko że Uniwar ma ceny raczej "autostrdowe", bardzo podobne do BP przy A1. Jego duży plus to McDonald ;)
Wczoraj cena Pb 95 była o 51groszy wyższa niż u mnie w mieście, a w porównaniu do stacji na Auchan nawet o 66groszy :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 157
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone