Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 18.11.2019 15:39

Od piątku, w miejscu łączenia się A1 z S8 powstało nowe prowizoryczne rondko.
Teraz niestety, robią się większe korki od strony Warszawy. Do tej pory, w miarę jeszcze jakoś to szło. :papa:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.11.2019 13:32

maxredaktor napisał(a):
tompakosc napisał(a):Do pewnego momentu równoległa do tej trasy "91-ka" była jakąś alternatywą. Niestety, teraz już nie jest ...


Co się stało z DK91? Możesz napisać coś więcej?


DK 91 jest jednym wielkim, ciągnącym się wolno, a na rondkach w miejscowościach stającym korkiem z ogromną ilością zestawów. Praktycznie nie ma po co wyprzedzać - raz, że niebezpiecznie, dwa, że i tak nie przyspieszysz jazdy - ruch jest stały, nie ma przerw pomiedzy pojazdami.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 19.11.2019 14:34

To w ciągu dnia, mam nadzieję, że nocą jest lepiej.
Piotr044105
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 12.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr044105 » 19.11.2019 15:28

Zawsze nocą lepiej , wracałem ostatnio z Warszawy do siebie jest mniej osobówek ,ale Tirów mnóstwo , więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 20.11.2019 10:23

jackuc napisał(a): ... tylko już mi w głowie się lasowało od tych migających pachołków.


Dodatkowo trzeba uważać, bo podstawy pachołków stoją czasem w poprzek i łatwo jest na nie najechać, co może doprowadzić do poważnych szkód w samochodzie, a w najgorszym wypadku do poważnej kolizji, co miało tam miejsce ostatnio:

https://lodz.tvp.pl/45173379/tragiczne- ... w-szpitalu
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 20.11.2019 11:01

zgadza się, jadąc wtedy do Częstochowy rano, jeden pachołek stał np na środku lewego pasa a była mgła....
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 22.11.2019 08:19

Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 27.11.2019 15:32

tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 27.11.2019 22:05

Marsallah napisał(a):
maxredaktor napisał(a):
tompakosc napisał(a):Do pewnego momentu równoległa do tej trasy "91-ka" była jakąś alternatywą. Niestety, teraz już nie jest ...


Co się stało z DK91? Możesz napisać coś więcej?


DK 91 jest jednym wielkim, ciągnącym się wolno, a na rondkach w miejscowościach stającym korkiem z ogromną ilością zestawów. Praktycznie nie ma po co wyprzedzać - raz, że niebezpiecznie, dwa, że i tak nie przyspieszysz jazdy - ruch jest stały, nie ma przerw pomiedzy pojazdami.

Tak jak kolega pisze. Aktualnie DK91 jest bliźniaczą drogą do "jedynki" z niekończącym się strumieniem aut.
Jeszcze w lipcu , kiedy jechałem na urlop, ruch tam był dosyć znośny. Jednak całkowita degrengolada jedynki spowodowała u wielu szukanie trasy alternatywnej. I dziś już sam nie wiem, która trasa gorsza.
Z deszczu pod rynnę... :/
Zresztą wystarczy codziennie posłuchać programu 1szego polskiego radia o sytuacji na drogach. Oprócz A4 /ale raczej odcinek od Gliwic w stronę zachodnią do granicy z Niemcami/, DK91 oraz przeklęta "jedynka" są tam głównymi "bohaterkami"...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 28.11.2019 00:10

Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 28.11.2019 11:48

tompakosc napisał(a):Aktualnie DK91 jest bliźniaczą drogą do "jedynki" z niekończącym się strumieniem aut.
Jeszcze w lipcu , kiedy jechałem na urlop, ruch tam był dosyć znośny. Jednak całkowita degrengolada jedynki spowodowała u wielu szukanie trasy alternatywnej. I dziś już sam nie wiem, która trasa gorsza.
Z deszczu pod rynnę... :/
Zresztą wystarczy codziennie posłuchać programu 1szego polskiego radia o sytuacji na drogach. Oprócz A4 /ale raczej odcinek od Gliwic w stronę zachodnią do granicy z Niemcami/, DK91 oraz przeklęta "jedynka" są tam głównymi "bohaterkami"...


No właśnie. Sam na szczęście rzadko udaję się tak daleko na południe, ale te parę razy w roku się zdarzy. Najbliższy raz w lutym i sam nie wiem, czy nie pojechać inną drogą (S7 -> Jędrzejów -> Siewierz?)...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.11.2019 15:48

Marsallah napisał(a):
No właśnie. Sam na szczęście rzadko udaję się tak daleko na południe, ale te parę razy w roku się zdarzy. Najbliższy raz w lutym i sam nie wiem, czy nie pojechać inną drogą (S7 -> Jędrzejów -> Siewierz?)...

Nie wiem czy to lepsza opcja, niestety odcinek Jędrzejów ->Siewierz też do cudownych nie należy. Już prędzej zastanowiłbym się nad trasą Jędrzejów -> Wolbrom -> Olkusz -> S1.
W ubiegły czwartek przejechałem trasę Racibórz - Warszawa. Wyjazd o 6:00 z Raciborza przejazd A1 do Częstochowy, tam na DK1. GM kazało mi zjechać z DK1 na Kamieńsk i tam na DK91. W Warszawie na Prądzyńskiego byłem o 11:40 (przejechane 360km).
Wyjazd o 15:00 trasa identyczna z małym wyjątkiem, przed Częstochową GM kazała zjechać na Mykanów https://goo.gl/maps/A2Dbgxfvx7TgMz6W8 .Nie wiem czy coś zaoszczędziłem bo na światłach aby ponownie wjechać na DK1 czekałem trzy zmiany świateł.W tym czasie DK1 w kierunku łodzi przypominała jeden wielki korek. W domu byłem przed 20:00.
Da się DK1 przejechać ale jest to męczące, szczególnie w deszczu i gdy jest ciemno. Zrobiłem troszkę ponad 700km a byłem bardziej zmęczony niż po 1000km do Chorwacji (a tam też większość trasy robię poza autostradami).
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 29.11.2019 10:08

Dzięki za raport z trasy.

Wiesz, ja tak teraz sobie rozmyślam, ale wyjeżdżając z Warszawy, zwłaszcza w piątkowe późne popołudnie, i tak przeważnie kieruję się na Piotrków, bo S8 z bezkolizyjnym wyjazdem z miasta do tego zachęca. Jadąc 7, miałbym stanie na światłach w Magdalence, Wólce Kosowskiej, Tarczynie, zanim dojechałbym do S7. No i potem pierdolnik w Skarżysku, a od Jędrzejowa, jak zauważyłeś, też nie lepiej. A więc, summa summarum, pewnie lepiej wypada klasyka rocka, czyli S8->1/91. Ale sądzę, że będę kombinował, szukając sposobu na ominięcie zarówno 1, jak i 91.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 30.11.2019 09:08

Marsallah napisał(a):Dzięki za raport z trasy.

Wiesz, ja tak teraz sobie rozmyślam, ale wyjeżdżając z Warszawy, zwłaszcza w piątkowe późne popołudnie, i tak przeważnie kieruję się na Piotrków, bo S8 z bezkolizyjnym wyjazdem z miasta do tego zachęca. Jadąc 7, miałbym stanie na światłach w Magdalence, Wólce Kosowskiej, Tarczynie, zanim dojechałbym do S7. No i potem pierdolnik w Skarżysku, a od Jędrzejowa, jak zauważyłeś, też nie lepiej. A więc, summa summarum, pewnie lepiej wypada klasyka rocka, czyli S8->1/91. Ale sądzę, że będę kombinował, szukając sposobu na ominięcie zarówno 1, jak i 91.

W przyszłym roku jazda 91 nie będzie już opłacalna ze względu na remont 1 na odcinku miasta Częstochowa.
Już lada chwila puszczą obwodnicę Częstochowy w ciągu A1 więc przejazd na południe bez wjazdu do miasta jest oczywisty.
A kawałek Piotrków T.-Częstochowa późnym popołudniem (po 18) w okresie wakacyjnym to nie to samo co popołudnie w tygodniu niewakacyjnym.
Zbyszko666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2871
Dołączył(a): 20.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 04.12.2019 12:05

Stan aktualny z drona:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 154
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone