Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Assistance auto 13-to letnie?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
butibuma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) butibuma » 25.07.2014 12:57

Wedlug mnie to assistance albo 1000km albo do 100 km czyli najblizszy warsztat.
Aktualnie jestem w Chorwacji i koledze przytrafila sie awaria (Pękła półoś). W Polsce zero problemow z naprawa a w Chorwacji dramat. Holowanie bylo ale tylko do 250 km wiec holowalismy do warsztatu. Tam stwierdzili ze polos tylko z oryginslu w calosci z salonu. Cena 6000 kn czyli 3600 zl. Dramat. Trlefon do polskiego dealera i cena za kompletna polos 2000 zl. No to szybko sprawdzamy na allegro i uzywka 200 zl wiec powstala mysl o sprowadzeniu czesci kurierem do Chorwacji. Wrocilismy na kwatere po zostawueniu auta u innego mechanika kyory chcial juz "tylko" 3500 kn i przedstawieniu sprawy wlascicielowi ten zadzwonil do swojego znajomego i naprawa wyjdzie 1000kn wraz z holowaniem 60 km.

Reasumujac jesli zdazy sie awaria i musimy decydowac co robimy czy holowanie do kraju czy do warsztatu to dobrze miec 1000 km bo jesli sie nie znamy na autach a naprawa wyglada na blaha to koszty moga nas zjesc.







Ja wzialem 1000 km w PZU i wiem ze jesli auta nie nsuruchomi
butibuma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) butibuma » 25.07.2014 12:58

Nie uruchomi holownik to wybieram holowanie do kraju i naprawa w Polsce.
MarioDG
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 03.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarioDG » 25.07.2014 13:12

Ok. A teraz powiedzcie jak wygląda tak naprawdę sprawa liczenia km przez lawetę ?
butibuma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) butibuma » 25.07.2014 13:52

Pytalismy holownika to przyjezdza miejscowy i dojazd jest max. 10 km. Na infolinii dostalem info ze te 250 km to bez powrotu holownika czyli holuja Cie 250 km a nie 125 km.
MarioDG
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 03.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarioDG » 25.07.2014 14:25

no właśnie tutaj czytałem sprzeczne opinie na ten temat - ale dzięki za info. wybierając się na PAG holowanie mam pod dom 1000 km :)
PS - a jak jest zapewniany transport do domu innym pasażerom ?
butibuma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) butibuma » 25.07.2014 15:23

MarioDG napisał(a):no właśnie tutaj czytałem sprzeczne opinie na ten temat - ale dzięki za info. wybierając się na PAG holowanie mam pod dom 1000 km :)
PS - a jak jest zapewniany transport do domu innym pasażerom ?


Poczytaj OWU swojego assisatance
MarioDG
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 03.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarioDG » 28.07.2014 15:06

No więc okazało się że najlepiej jak wykupię MC (minicasco) i rozszerzony assistanse (1000km) za 400 na rok. I tak się da zrobić.
Teraz odejdźmy od teorii : korzystał ktoś z tego assistanse w praktyce ?
mendoza1973
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 29.07.2014 14:08

Nie po to doprowadzasz auto do ładu przed wyjazdem żeby korzystać z ass.
Wiem że są wypadki losowe i po to jest ubezpieczenie.
Ja korzystam z SosPzmot i holowanie mam tylko do najbliższego warsztatu.
Wykupuje je dla świetego spokoju.
Karczu
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 10.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karczu » 29.07.2014 19:34

Wszystko spoko jak auto odmówi posłuszeństwa w drodze powrotnej. Gorzej jak stanie w drodze do a przed nami 2-tygodniowy pobyt :) Nawet te 1000km nie jest wielkim pocieszeniem. Można auto odesłać do domu ale albo rezygnujemy z wakacji albo spędzamy je bez samochodu (ciężka sprawa z wycieczkami, zwiedzaniem) i martwimy się jak za te 2 tygodnie wrócić do kraju :)
Sam zdecydowałem się wykupić assistance, ale takie z holowaniem 150km, czyli praktycznie tylko do warsztatu, gdyż bez OC w PZU koszt assistance 1000km wychodzi trochę za dużo. Jak wiele razy było to już napisane, każde auto może się zepsuć. Zrobiłem dokładny przegląd łącznie z zawieszeniem ale nie przewidzę wszystkiego.
Podsumowując, jest takie stare, ale jakże mądre przysłowie: "Jak ktoś ma pecha to i palca w dupie złamie".
Pozdrawiam :)
butibuma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) butibuma » 30.07.2014 01:11

Holowanie do warsztatu to nie problem. Problemem moze byc cena czesci z wymiana i dostepnosc tej czesci.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 30.07.2014 14:26

właśnie, ten czas oczekiwania na część...
Morti
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 16.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morti » 31.07.2014 14:14

Ja 3 lata temu mialem przygode ... nie pamietam juz jakiej firmy assistance bylo, ale niecale 100km przed Makarska na autostradzie klekla pompa wody ... godzina 22 ... po godzinie przyjechala laweta ze Splitu i oczywiscie chcieli mnie scholowac do Splitu do warsztatu ... uparłem się że mają mnie scholować pod apartament do Makarskiej (sam jestem mechanikiem) ... dotarliśmy około 1.30 na miejsce ... przywitałą nas zmartwiona gospodyni ... zrzuciliśmy autko i do spania.

Nastepnego dnia po powrocie z plaży dostałem się do pompy wody w silniku ... diagnoza trafna - zmieliło ją ... gospodarz zaoferował mi pomoc w postaci podrzucenia do sklepu z czesciami nastepnego dnia z rana ... zamówiłem pompę zamiennik - koszt około 400kun (w Polsce zapłaciłbym około 120zł więc tragedii nie było) ... po 3 dniach pompa przyszła, założyłem i bez problemów już jeździliśmy i pompa jeździ w aucie do dziś :D

W każdym razie nie jeżdże bez assisance od tamtej pory ... a, żeby było wesoło to dlatego tak późno dojechaliśmy na mijesce tylko dlatego, że czekaliśmy rano na otwarcie biura ubezpieczeń w Krakowie do godziny 9, żeby właśnie assistance kupić ... nie chce myśleć co by było gdybym się nie uparł że poczekam i kupię assistance :D

Im wiecej kilometrów tym lepiej ;)
MarioDG
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 03.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarioDG » 14.08.2014 07:54

Szukajcie agenta pracującego na starym systemie w PZU. Ja kupiłem MC+ASS z limitem 1000 naprawdę za grosze około 250 zł autko mam z 99
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 17.08.2014 15:30

W 2012 będąc już w Chorwacji na pierwszej stacji musiałem wzywać assistance .
Pan z lawetą przyjechał po 30 minutach zapakował moją Fokę na pakę i wszyscy udaliśmy się siedząc w samochodzie do warsztatu.
Krótki film z lawety
Jedynie co musiałem pokryć to dodatkowy koszt przejazdu lawety autostradą .
I 200 kun za naprawę a strzelił zbiornik wyrównawczy .
Kawa i śniadanie dostaliśmy na warsztacie też .
Powiem że miałem wykupione assistance w Elvia obsługa i zgłoszenie zdarzenia szybko i sprawnie.
Musiałem podać adres stacji i jakiś telefon .Dobrze że kupowałem paliwo :mrgreen:
Po rozmowie telefonicznej podszedł pan z obsługi stacji i zapytał czy to my czekamy na lawetę .
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 06.04.2015 15:34

Czy ktos poleci jakies rozsadne ubezpieczenie assistance?Mam aste H juz blisko 8 letnia i jak na razie nie odmowila posluszenastwa ale kto woe jak to w podrozy, tym bardziej czytajac tu to rozne sytuacje moga sie zdarzyc-oby jednak nie. Myslalem o karcie PZU na 60 dni za 167 zł ale moze sa lepsze rozwiazania?Najlepiej by bylo gdyby taki ubezpieczenie zawieralo jak najwiecej opcji. Kolega mi cos mowil ze sa takie ubezpieczenia co obejmuja nawet koszty naprawy i czesci ale w to to juz nie wierze. Co polecicie z swojego doswiadczenia i wiedzy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Assistance auto 13-to letnie? - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone