Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Anglia Walia Irlandia Szkocja

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia, Walia, Irlandia, Szkocja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.12.2017 19:25

korbaczik napisał(a):Ty też robisz literówki. :roll:

To się każdemu może zdarzyć. Mnie również się przytrafia.

Pääkäyttäjä napisał(a):Nie nie... oni poruszają się on the RIGHT side of the road... :mrgreen:

Niech żyje dwuznaczność różnych słów!...

Pääkäyttäjä napisał(a):Mnie zajęło trzy dni, aby przyzwyczaić się do ruchu lewostronnego :mrgreen:

Pamiętam, że po powrocie na kontynent też musiałem się pilnować, powtarzając sobie: keep right...

Pozdrawiam,
Wojtek
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017
Re: Anglia, Walia, Irlandia, Szkocja

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 13.12.2017 21:35

Franz napisał(a):
korbaczik napisał(a):Ty też robisz literówki. :roll:

To się każdemu może zdarzyć. Mnie również się przytrafia.

Pääkäyttäjä napisał(a):Nie nie... oni poruszają się on the RIGHT side of the road... :mrgreen:

Niech żyje dwuznaczność różnych słów!...

Pääkäyttäjä napisał(a):Mnie zajęło trzy dni, aby przyzwyczaić się do ruchu lewostronnego :mrgreen:

Pamiętam, że po powrocie na kontynent też musiałem się pilnować, powtarzając sobie: keep right...

Pozdrawiam,
Wojtek

Można się za bardzo przyzwyczaić..... :o :o :o

:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia, Walia, Irlandia, Szkocja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.12.2017 01:41

elfik99 napisał(a):Można się za bardzo przyzwyczaić..... :o :o :o

Człowiek bardzo szybko się przyzwyczaja.
W przypadku Wysp brytyjskich za każdym razem byłem swoim wozem, więc uniknąłem dodatkowych niespodzianek. Nie wiem, czy czytałaś o nich w relacji z Cypru.

Pozdrawiam,
Wojtek
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017
Re: Anglia, Walia, Irlandia, Szkocja

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 14.12.2017 13:30

Franz napisał(a):
elfik99 napisał(a):Można się za bardzo przyzwyczaić..... :o :o :o

Człowiek bardzo szybko się przyzwyczaja.
W przypadku Wysp brytyjskich za każdym razem byłem swoim wozem, więc uniknąłem dodatkowych niespodzianek. Nie wiem, czy czytałaś o nich w relacji z Cypru.

Pozdrawiam,
Wojtek

Jeszcze nie..... :oops: :oops: :oops:

:papa:
Użytkownik usunięty
Re: Anglia, Walia, Irlandia, Szkocja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.12.2017 13:43

Franz napisał(a):Pamiętam, że po powrocie na kontynent też musiałem się pilnować, powtarzając sobie: keep right...

Pozdrawiam,
Wojtek


Moja pierwsza "brytyjska" fura tam - malutki Hyundai i10. I od razu na głęboką wodę - trasę z Liverpoolu do Derby :mrgreen: Facet z wypożyczalni, gdzie firma zmontowała mi auto, życzył mi powodzenia :mrgreen: Zaoferował się wyprowadzić mnie poza teren lotniska - "jedź za mną, ale mi nie przywal" - ja mu na to, że ja nie uczę się dopiero jeździć ale przestawiłem się na lewą stronę :mrgreen: Ogólnie w GB ujeżdżałem osiem różnych fur i najlepiej jeździło się mi S-Maxem i Transporterem :mrgreen:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia, Walia, Irlandia, Szkocja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.12.2017 18:39

elfik99 napisał(a):Jeszcze nie..... :oops: :oops: :oops:

Nie na wszystko znajdzie się czas...

Pääkäyttäjä napisał(a):Moja pierwsza "brytyjska" fura tam - malutki Hyundai i10. I od razu na głęboką wodę - trasę z Liverpoolu do Derby :mrgreen: Facet z wypożyczalni, gdzie firma zmontowała mi auto, życzył mi powodzenia :mrgreen: Zaoferował się wyprowadzić mnie poza teren lotniska - "jedź za mną, ale mi nie przywal" - ja mu na to, że ja nie uczę się dopiero jeździć ale przestawiłem się na lewą stronę :mrgreen: Ogólnie w GB ujeżdżałem osiem różnych fur i najlepiej jeździło się mi S-Maxem i Transporterem :mrgreen:

Spore gabaryty miały niektóre wozy...

Osobiście miałem ułatwiony mój pierwszy kontakt z ruchem lewostronnym, bo zaczynałem od Szkocji, do której pomknąłem autostradami, więc zdążyłem się przyzwyczaić. Poza tym zawsze kierownicę miałem w miejscu, do którego przywykłem, czyli wszystkie drążki również. Na Cyprze uruchamiałem wycieraczki, kiedy chciałem zasygnalizować skręt...

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty
Re: Anglia, Walia, Irlandia, Szkocja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.12.2017 19:30

...zaś gdy nie miałem auta z automatem, szukałem biegów za oknem :mrgreen:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia, Walia, Irlandia, Szkocja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.12.2017 00:50

Pääkäyttäjä napisał(a):...zaś gdy nie miałem auta z automatem, szukałem biegów za oknem :mrgreen:

Mój syn miesiąc temu ponoć w takiej sytuacji łapał za klamkę od drzwi...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia, Walia, Irlandia, Szkocja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.12.2017 01:32

Dublin

P27G4895.JPG


P27G4917.JPG


P27G4947.JPG


P27G4958.JPG
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017
Re: Anglia, Walia, Irlandia, Szkocja

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 15.12.2017 12:31

Ale bogate żyrandole!!! :) :) :)

:papa:
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017
Re: Anglia, Walia, Irlandia, Szkocja

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 15.12.2017 12:56

Franz napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):...zaś gdy nie miałem auta z automatem, szukałem biegów za oknem :mrgreen:

Mój syn miesiąc temu ponoć w takiej sytuacji łapał za klamkę od drzwi...

Pozdrawiam,
Wojtek

Aha!!!!!!...... Bo oni tam mają biegi przy lewej ręce???!!! :roll: :roll: :roll:

:papa:
Użytkownik usunięty
Re: Anglia, Walia, Irlandia, Szkocja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.12.2017 14:37

Franz napisał(a):Mój syn miesiąc temu ponoć w takiej sytuacji łapał za klamkę od drzwi...

Pozdrawiam,
Wojtek


Najgorsze jest to, że to jest odruch i robi się to bezwiednie (w tym czasie, prywatnie śmigałem automatem i z rzadka manualem).

elfik99 napisał(a):Aha!!!!!!...... Bo oni tam mają biegi przy lewej ręce???!!! :roll: :roll: :roll:

:papa:


Tak. Układ biegów jest taki sam, jak u nas - 1 jest niekomfortowo daleko, ileż razy ja ruszałem z 5 ;) Najlepiej śmiga się z automatem ;)

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia, Walia, Irlandia, Szkocja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.12.2017 16:30

elfik99 napisał(a):Ale bogate żyrandole!!! :) :) :)

Wpadły nam w oko.

Pääkäyttäjä napisał(a):
elfik99 napisał(a):Aha!!!!!!...... Bo oni tam mają biegi przy lewej ręce???!!! :roll: :roll: :roll:

Tak. Układ biegów jest taki sam, jak u nas - 1 jest niekomfortowo daleko, ileż razy ja ruszałem z 5 ;) Najlepiej śmiga się z automatem ;)

W tym przypadku widać ogromną zaletę automatycznej skrzyni biegów.

Pozdrawiam,
Wojtek
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017
Re: Anglia, Walia, Irlandia, Szkocja

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 16.12.2017 13:52

Pääkäyttäjä napisał(a):
Franz napisał(a):Mój syn miesiąc temu ponoć w takiej sytuacji łapał za klamkę od drzwi...

Pozdrawiam,
Wojtek


Najgorsze jest to, że to jest odruch i robi się to bezwiednie (w tym czasie, prywatnie śmigałem automatem i z rzadka manualem).

elfik99 napisał(a):Aha!!!!!!...... Bo oni tam mają biegi przy lewej ręce???!!! :roll: :roll: :roll:

:papa:


Tak. Układ biegów jest taki sam, jak u nas - 1 jest niekomfortowo daleko, ileż razy ja ruszałem z 5 ;) Najlepiej śmiga się z automatem ;)

Obrazek

Ale z piątki chyba nie da się ruszyć??? :?:

Na egzaminie próbowałam ruszyć z trójki i mi się nie udało........ :roll: :roll: :( :(

:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia, Walia, Irlandia, Szkocja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.12.2017 15:39

elfik99 napisał(a):Ale z piątki chyba nie da się ruszyć??? :?:

Osobiście nie próbowałem, ale przypuszczam, że tylko z górki...

elfik99 napisał(a):Na egzaminie próbowałam ruszyć z trójki i mi się nie udało........ :roll: :roll: :( :(

Na prawo jazdy? Mam nadzieję, że nie zaważyło to na ogólnej ocenie...

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom



cron
Anglia Walia Irlandia Szkocja - strona 64
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone