Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualna pogoda i problemy z wodą?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Agus
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 23.07.2003
Aktualna pogoda i problemy z wodą?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agus » 23.07.2003 22:23

:lol: Witam wszystkich! Słyszałam dziś w TV, że jakieś kłopoty w Chorwacji, że niby wodę mają dozować z powodu upałów. Ktoś wie coś więcej? Czy może to TV znów przedobrzyła?
Będę wdzięczna za wszelkie info. Wybieramy się do cro. 2 sierpnia i fajnie by było mieć jakieś rozeznanie co faktycznie z tą pogodą.
Pozdrowionka
romanb
Croentuzjasta
Posty: 479
Dołączył(a): 27.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) romanb » 27.07.2003 19:50

Wrocilem z Hr wczoraj, bylem w Zivogosce Blato 20 km na poludnie od Makarskiej, o problemach z woda nic nie slyszalem, chociaz miejscowi narzekaja, ze juz pol roku nie padalo. Jednak mysle, ze wody nie bedzie brakowac, bo choc nad morzem nie padalo, to kawalek dalej w gorach pewnie moglo juz w tym czasie sporo deszczu spasc.
Przez 12 dni mojego pobytu, tylko 2 razy sie troche zachmurzylo, pozatym full slonce, temperatury w ciagu dnia srednio 35, szczerze polecam zabrac jakis wentylator, moj chodzil na okraglo, bez niego bym nie zasnal... no moze po literku rakiji :lol:
Pzdr. :boss:
inga!!!
Croentuzjasta
Posty: 194
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) inga!!! » 27.07.2003 20:40

Wróciliśmy 26 07 problemów z wodą nie ma natomiast jest duże zagrożenie pożarowe!!!
Agus
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 23.07.2003
Wielkie Dzieki!!!!!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agus » 28.07.2003 20:43

dzieki za info. o pogodzie. juz w sobote jedziemy!!!!!! suuuuuuuuper! :lol: [code][/code]
grazka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 05.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) grazka » 28.07.2003 20:58

Chorwaci przesadzają z tym że pól roku deszczu nie było . 4 lipca.03 w samo południe była takie urwanie chmury ze starówkę w Splicie zalało (zdjęcia w gazetach) nadmieniam że burzę przeżyłam w Podgorze 80 km od Splitu 15 od Zawigosce. Pozatym w czasie mojego pobytu były jeszcze 2 burze z dużymi opadami deszczu. A tak pozatym oky
Grazka :lol:
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 29.07.2003 08:55

Podczas mojego pobytu w Podgorze była tylko jedna burza, ale za to jaka. Połączenie gór i morza robi jednak swoje. A wrażenia niezapomniane. Tak więc deszcze i burze też sie zdarzają.
PZDR
Monika
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 29.07.2003 11:35

w zeszlym roku pod dubrownikiem w miejscowosci orasiac nadeszla taka malenka chmórka ale jak juz byla nad nami nie zdozylismy zwinac wszystkich maneli hi hi wszystko plywalo w zyciu nie widzialem takiej ulewy normalna sciana deszczu ale potem to tylko juz 35 stopni i sloneczko :D :D :D :D
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 30.07.2003 01:50

...musze wam zdradzic jak to funkcionuje....
gdibi sie sie w zeslej zimie wiele chorwatow wiberalo na narty do Polski, a nasze centry narciarske swiecile pustkami to bi na wszistkich wiadomosciach trabili pol ferii o zagrozeniu lawinowim w Polsce .. ze pol klasi zaginelo w gurach..ze wiele osub co dzieni ginie itp... Czensc bi na pewno zrezignowala i zostala w kraju gdzie bi zostala i ich forsa a i panstwo bi cos zyskalo z VAT-u itd ..itd swistak siedzi i zawija czekoladtki w sreberka....
Tak, jezeli czensc Polakow uwiezy ze tutaj ludzie umieraja z goranca ( o tutaj co lato jest goronco) i ze jest susza ( a co lato jest susza) i ze bija Polakow ( a tutaj sie znikoma liczba naprutich debili zawsze bije i nie pita sie czy ktosz jest akurat z "Malopolski" lub z Kaszub, Brna, Berlina lub Seulu) no to tylko pogratulowac mediom ze nagriwa prace i zarobek gospodarce turisticznej w Polsce
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 30.07.2003 12:50

leon z ust to nam wyjąles pozdrawiam i moge ci powiedziec ze jestem zakochany w waszym kraju i zadne plotki nie zmienia mojego nastawienia do chorwacji i Was chorwatów a wiem co mówie bo wybieran sie do was juz 7 raz wiec traktuje chorwacje jak drugi dom :papa:
meffistox
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 10.07.2002
Leon, jesteś the best

Nieprzeczytany postnapisał(a) meffistox » 30.07.2003 13:49

tak zresztą jak i reszta Chorwatów, Chorwatek i cały ten piękny kraj.
Pozdrowienia z Krakowa,
M
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 31.07.2003 19:44

no i tak trzymac hi hi
grażka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 10.02.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) grażka » 31.07.2003 22:42

Leon - ty jestes de best - tak jak i Chorwacja
Grazyna
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003
cisza przed burzą

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 31.07.2003 23:58

W HR burzę widziałam (oj, i słyszałam..)dwa razy:

-raz,na dzień przed burzą ,morze w zatoczce wyglądało nocą jak tafla lodu.Można było grać w "bule".Równo-jak na stole.Za to następnego dnia od rana tak wiało i falowało,że planowany rejs stateczkiem na Kornati nie doszedł do skutku. :(

-drugi,gdy burza nadeszła nocą, od strony gór.Wrażenie-zapierające.Coś dla wzrokowców i słuchowców 8O

Na szczęście "raz" był rok temu a "drugi"-w tym roku, w czerwcu. :D

Pozdrawiam z upalnego B.
Dorota
F&K

Nieprzeczytany postnapisał(a) F&K » 04.08.2003 21:07

My wrocilismy dzisiaj, bylismy w trogirze.tam niestety nie ma wody w wielu domach-zwlaszzca na gorkach:(my sami nie mielismy jej od 24do8 rano codziennie:((dookola trogiru pozary:(((pogoda super woda 27st.
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 05.08.2003 16:05

Wróciłem 3 sierpnia. Byłem w Rogoźnicy ok 50 km od Splitu w stronę Zadaru. Sam doświadczyłem braki wody. Najgorzej było w weekendy np. w niedzielę 27 sierpnia wody nie było od 9 rano do godz.22. W dni powszednie też były braki 2-3 godzinne w godzinach popołudniowych.
To ,że w Splicie padało nie oznacza ,że padało wszędzie,a intensywny i krótkotrwały opad może tylko zaszkodzić.Od znajomej dowiedziałem się ,żę normalny deszcz padał w lutym,tak że zgadzało by się ,żę pół roku nie padało.Zagrożenie pożarowe jest bardzo duże,a obecne pożary są tego dowodem. :lol:
28.08.03 zbierało się na poteżną burzę pioruny,wyładowania,spadek temperatury i.....3 słownie trzy krople deszczu.Następnego dnia rano zwiększone zachmurzenie ,niższa temperatura i myślę sobie dobry czas na zwiedzanie...po godzinie temperatura wzrosła prawie do 40 w cienu ,był to chyba nagorętszy dzień podcza mojego pobytu.
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Aktualna pogoda i problemy z wodą?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone