Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5801
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 09.09.2012 01:26

A od czego mapy google? :wink:

Według nich przez Budapeszt nadkładasz ok. 220 km i jakieś pół godziny. W praktyce wychodzi podobnie (zakładając, że jedziesz przepisowo). Decyzja należy do Ciebie 8)
marc
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) marc » 16.09.2012 00:06

dorzucę swoje 3 grosze: przejazd nocą w tamtą stronę 27.8 powrót 13.09. zero zwierzątek na drodze, zero misiaków, pewności siebie dodaje cb i znajdzie się zawsze rodak najlepiej tirowiec z przeciwka co podpowie. dla mnie trasa optymalna: ze względu na to skąd ruszam najbliżej, najszybciej, bez tłoku - a to ważne patrząc na to jak za lućko wszystko leci na słowenię.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 17.09.2012 12:03

misiaczek-bartek napisał(a):czyli w nocy misiaków nie widać za bardzo?
2. Czy we wrześniu w ogóle są tam misiaki nocą

8O 8O 8O :lol: :lol: :lol:
A co? My ich tam non stop wypatrujemy zamiast na wakacje lub z wakacji jechać???
Hej, czy jest tu ktoś, kto cały wrzesień siedzi na tej trasie i wypatruje non stop misiaków??? :lol: :wink:

Ło matko, ale ludzie mają problemy... nie wystarczy im, że droga za darmo, że z nową nawierzchnią, że bez korków, że najkrótsza. Jeszcze im trzeba listę patroli nocnych podesłać! :lol: :lol: :lol:

Doprawdy, coraz dziwniejsi ludzie jeżdżą teraz do tej Chorwacji... :roll:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.09.2012 12:46

Fata - chciałeś mieć na forum "krainę łagodności" więc po co te teksty?

Pozdrawiam

:mrgreen:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 18.09.2012 00:53

Są o wiele gorsze i nikogo to nie obchodzi, więc odrobina pokpiwania z nieprzemyślanych pytań i dziwnych obyczajów niektórych polskich kierowców, dla których liczy się tylko to, żeby jak najszybciej przejechać i pocwaniaczyć- tudzież "wykiwać głupich policjantów" raczej nie zrani "dobrego imienia forum" na które i tak mało kto już zwraca uwagę... :) :wink:
Przy tym nie widzę, żebym nazywał tu kogokolwiek idiotą, kretynem, debilem, pierdołą, głupkiem itd.
A gdzie indziej się tak robi co nie?
Nie powielam takich "obyczajów".
Pozdr.
P.S. Fajnie Jacek że masz takie podejście- szkoda że inni go nie mieli. :)
Zwłaszcza wtedy, gdy NALEŻAŁO MIEĆ.
(Wiesz o czym mowa).
marc
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) marc » 19.09.2012 11:18

po drodze z cro nie widziałem ani jednego patrolu. od granicy w cieszynie 4 patrole z suszarkami w godzinach 24-03. i jakoś nie zauważyłem żeby bezpieczeństwo na drogach się poprawiało. może kierowcy w tym kraju mają podstawy aby być policjanto-skrzywieni? może lepiej kasę wydać na wakacje niż zasilać budżety gmin?
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 19.09.2012 11:39

06-09-2012 ok godz. 10 AM - (jadąc do CRO) w jednej miejscowości przed Szombathely stał patrol z radarem w białym nie oznakowanym autku (ale bratanki też migają) :D

pozdrav.
misiaczek-bartek
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiaczek-bartek » 05.11.2012 00:25

Fatamorgana napisał(a):
misiaczek-bartek napisał(a):czyli w nocy misiaków nie widać za bardzo?
2. Czy we wrześniu w ogóle są tam misiaki nocą

8O 8O 8O :lol: :lol: :lol:
A co? My ich tam non stop wypatrujemy zamiast na wakacje lub z wakacji jechać???
Hej, czy jest tu ktoś, kto cały wrzesień siedzi na tej trasie i wypatruje non stop misiaków??? :lol: :wink:

Ło matko, ale ludzie mają problemy... nie wystarczy im, że droga za darmo, że z nową nawierzchnią, że bez korków, że najkrótsza. Jeszcze im trzeba listę patroli nocnych podesłać! :lol: :lol: :lol:

Doprawdy, coraz dziwniejsi ludzie jeżdżą teraz do tej Chorwacji... :roll:

w związku z ich sytuacją gospodarczą wolałem się upewnić czy nie ma tam łapanki jak w niektórych gminach. Ale przyjaciel widocznie lubi łapać mandaty za przekroczenie prędkości o 5 km/h
ja tam wole wiedzieć czy mam jechać autostradą przepisowe 130 czy można 86 bo nie stoją na wjeździe do każdej miejscowości lub nie stawiają znaków o ograniczeniu do 20 km/h i potem to kontrolują.
tak- to mój największy problem. nie mogę spać przez niego
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 18.11.2012 19:44

Wtrącę swoje trzy grosze :D , jechałem trzy razy do Chorwacji drogą 86 i zawsze nocą , raz tylko widziałem policjanta na motorze pod jakąś dyskoteką. Poza tym to cisza i spokój :lol:
sandr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 01.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandr » 19.11.2012 09:34

greenrs napisał(a):A od czego mapy google? :wink: Według nich przez Budapeszt nadkładasz ok. 220 km i jakieś pół godziny. W praktyce wychodzi podobnie (zakładając, że jedziesz przepisowo). Decyzja należy do Ciebie 8)


Suche dane z mapy to nie wszystko, w ubiegłych latach kilkakrotnie jechałem przez "86" i wydawało się że jest OK. Ostatnie dwa wyjazdy robiłem przez Budapeszt (z noclegiem nad Balatonem) i co można powiedzieć więcej? Wychodzi tak jak napisałeś tzn. 220 km i około 30 min. dłużej, ale... pal sześć owe 30 minut - za to 220 km daje się odczuć nawet jadąc przyzwoitym samochodem (to jakby dodatkowy przejazd z Katowic do Wrocławia i co z tego że autostradą). Mogę powiedzieć, że jadąc "86" (Toyota Avensis Verso) dojeżdżałem mniej zmęczony niż "M7" (Lexus GS300). Kolejny wyjazd zrobimy przez "86" i niech tak już zostanie, jak do tej pory nie znalazłem lepszego rozwiązania i żeby nie było - nie chodzi o oszczędności na winietkach ale na zmęczeniu.
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 18.01.2013 23:08

No to kto w tym roku leci 86-tką ???

http://etransport.pl/film,wyprzedzanie_ ... ,4191.html
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 19.01.2013 11:05

Makar..... napisał(a):No to kto w tym roku leci 86-tką ???

http://etransport.pl/film,wyprzedzanie_ ... ,4191.html


Jadą około 75 km/h
Trzeba albo przygazować albo zwolnić i puścić takich kowbojów.
Te tiry zwykle lecą 120 km/h na "86"-ce [nawet przez miejscowości-jak tylko się da]

Pomyślał autor nagrania co by z nim było jakby takie kolosy się "pocałowały"? :twisted: :twisted: :twisted:
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 19.01.2013 19:33

120km/h?BZDURA sam tamtędy jeżdżę i nie widziałem,żeby ktoś <Tirem> pomykał z taką prędkością.Pomijając możliwości techniczne <TIRÓW>to większość jeżdzi tamtędy na Italię a mandaty na Slovenii o Włoszech nie wspomnę są takie,żeby się odechciało raz na całe życie w przypadku kontroli tacho,a jest to niemal codzienność przy wjeżdzie do SLO tak samo jak kontrola vinietek w osobowych
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 19.01.2013 21:35

Patroniusz napisał(a):120km/h?BZDURA sam tamtędy jeżdżę i nie widziałem,żeby ktoś <Tirem> pomykał z taką prędkością.Pomijając możliwości techniczne <TIRÓW>to większość jeżdzi tamtędy na Italię a mandaty na Slovenii o Włoszech nie wspomnę są takie,żeby się odechciało raz na całe życie w przypadku kontroli tacho,a jest to niemal codzienność przy wjeżdzie do SLO tak samo jak kontrola vinietek w osobowych


To, że ty nie widziałeś to chyba nie znaczy, że ja tego nie widziałem. NIE???

Następny z którym warto prowadzić dyskusję :roll:
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 19.01.2013 23:33

jedni jeżdżą przepisowo(mniejszość) a inni ........
rada dla tych co lubią szybką jazdę - nie patrzą na znaki ..."przykleić" się do TIRa i "bezpiecznie" a zarazem szybko można "przelecieć" 86
:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone