Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Neuromancer
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Neuromancer » 17.08.2012 14:42

Wybieram się 86 do Chorwacji i mam pytanie odnośnie przepisów w Węgrzech o prędkości na przejściu dla pieszych. Czy bezpośrednio na przejściu trzeba zwolnić do 5km/h? Podobno od nie dawna policja węgierska ma szeroko zakrojoną akcje łapania kierowców za przekroczenie prędkości i dają mandaty za to jeśli w okolicy przejścia nie zwolni się do 30km/h. No ale wracając do przetaczania się przez przejście dla pieszych czy te 5km/h jest konieczne?

I kolejna sprawa. Na forum czytałem że ograniczenie w terenie nie zabudowanym to 90km/h ale ostatnio znajomi informowali że "coś" się zmieniło i po Węgrzech jeździ się 80km/h. Ma ktoś może jakieś informacje o tym? Jakiś nowy przepis? Czy po prostu postawili dodatkowe znaki na 86 z ograniczeniem do 80km?
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 23.08.2012 16:06

może głupie pytanie, ale czy droga 86 jest bezpłatna czy trzeba mieć winiete?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.08.2012 16:56

rocker napisał(a):może głupie pytanie, ale czy droga 86 jest bezpłatna czy trzeba mieć winiete?


Bezpłatna.
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 23.08.2012 23:59

Droga 86 jest bezpłatna, dojazd do niej do zjazdu na nią autostradą węgierską od zachodu również.
Zwolnić przed przejściami dla pieszych trzeba ponoć do 30 km/h. Przejechałem całą drogę - nikt nie zwalniał. Bez sensu taki durny przepis.
bartos79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 05.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartos79 » 24.08.2012 08:39

sanchopan napisał(a):Droga 86 jest bezpłatna, dojazd do niej do zjazdu na nią autostradą węgierską od zachodu również.
Zwolnić przed przejściami dla pieszych trzeba ponoć do 30 km/h. Przejechałem całą drogę - nikt nie zwalniał. Bez sensu taki durny przepis.

Potwierdzam jak wyżej
marc
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 27.03.2004
Policja na 86

Nieprzeczytany postnapisał(a) marc » 24.08.2012 08:55

Jadę do cro trasą nr 86 28VIII w nocy. W związku z tym pytanie do tych co jechali nocą - czy jest widoczna policja? czy są fotoradary na tej trasie? jak kilka lat temu ostatni raz leciałem tą drogą to przejazd nocą był szybki i swobodny, no ale minęło trochę czasu i coś mogło się zmienić.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Policja na 86

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.08.2012 08:57

marc napisał(a):Jadę do cro trasą nr 86 28VIII w nocy. W związku z tym pytanie do tych co jechali nocą - czy jest widoczna policja? czy są fotoradary na tej trasie? jak kilka lat temu ostatni raz leciałem tą drogą to przejazd nocą był szybki i swobodny, no ale minęło trochę czasu i coś mogło się zmienić.


Złap się jakiegoś TIRa i jedź jego tempem.
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009
Re: Policja na 86

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 24.08.2012 09:21

marc napisał(a):Jadę do cro trasą nr 86 28VIII w nocy. W związku z tym pytanie do tych co jechali nocą - czy jest widoczna policja? czy są fotoradary na tej trasie? jak kilka lat temu ostatni raz leciałem tą drogą to przejazd nocą był szybki i swobodny, no ale minęło trochę czasu i coś mogło się zmienić.


Tak jak JacekS pisze - złap się TIRa i jest git :) W nocy się śmiga tą trasą, TIRy też śmigają w okolicach setki w niezabudowanym, a w zabudowanym... zależy od TIRa. Zdarza się, że nie zwalnia, więc też się śmiga. :oczko_usmiech:
Ogólnie jedzie się dobrze czy też bardzo dobrze nocą jak na jednak zwykłą drogę :)
W obydwie strony jechałem nocą, Policji nie spotkałem ani razu :)
Jechałem przez Mursko-Średisce, czyli wjechałem na jakieś ok. kilka/kilkanaście km do Słowenii, jednak tam autostradę też omija się (nocą) bardzo elegancko :)
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 24.08.2012 15:49

Dziś wróciłem jechałem 86 tam i z powrotem. W stronę domu jechałem ok 1 w nocy stała policja w jednym miejscu i łapali tiry. Ja Węgry przeleciałem w niecałe 2 30 godz. a w miejscowościach z ograniczeniem do 30 to jedynie w dzień na ludzi trzeba uważać a w środku nocy ze 100km/h ja nie schodziłem radio CB się przydaje, zauważałem ze tylko Polacy z antenką śmigają :)
Stiopa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stiopa » 25.08.2012 16:38

ufokking napisał(a):Dziś wróciłem jechałem 86 tam i z powrotem.


Ja również. Dziś. :wink:


ufokking napisał(a):Ja Węgry przeleciałem w niecałe 2 30 godz.


Podobnie, tam 2 h 30 min, z powrotem 2 h 40 min.
Nie ma lepszej metody niż TIR.
Zwłaszcza, że naprawdę widziałem sporo zwierzyny w nocy i zanim nie podczepiłem się pod Tira, mus mi było kilka ostrych hamowań, zrobić. :?

Rogoźnica-Cieszyn dokładny czas przejazdu to 12 h (wyjazd od 21.00)
marc
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) marc » 25.08.2012 23:56

dzięki za Wasze odpowiedzi. utwierdziliście mnie w przekonaniu, że nie ma jak to wrócić na 86. jakiś mam sentyment do tej trasy. może dlatego, że nie da się usnąć na tak urozmaiconej trasie.
chodzi o spokój, który daje świadomość, że można się skupić na drodze a nie poboczach w wyszukiwaniu różnej maści uprzykrzaczy podróży. a z antenki jak najbardziej należy korzystać. nie ma lepszego wynalazku na drodze niż cb.
Luczmarek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luczmarek » 27.08.2012 13:22

Witam,

Dołożę swoje 3 gr w sprawie zwierzątek: 5 tygodni temu jechaliśmy do Chorwacji w 3 auta. Sarenka wyskoczyła z krzaków i uderzyła w środkowe auto. Całe szczęście, że w bok, bo mielibyśmy - jako grupa znajomych - już po wakacjach. Było to jakoś pomiędzy godziną 10.00 a 11.00. Dalsza podróż po 86 to specjalna, antysarenkowa prędkość (do 80 km/h) no i oczy dookoła głowy... :?

Pzdr :)
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 27.08.2012 14:51

Ja widziałem podobne zdarzenie kilka dni temu na autostradzie w Chorwacji, w nocy, nawet box dachowy prócz zderzaka miał gość rozwalone :( Mało co nie wjechaliśmy w to i w jakieś duże ciało zwierzęcia na drodze. Tylko po poduszkach gościowi przejechałem i jakiejś kołdrze...
repi1
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 05.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) repi1 » 27.08.2012 15:40

Witam
Wróciłem w piątek wieczorem, a w tamtą stronę jechałem nocą. Zwierzęcia na szczęście nie trafiłem żadnego, piesków i miśków w krzakach też:). Jedno co mnie zaskoczyło to dziwne oznaczenia poziome przed przejazdami kolejowymi (rząd lampek i biały odblaskowy pasek za nimi). W nocy wyglądało to dla mnie jak próg zwalniający i przyznam, że przed pierwszym z nich hamowałem gwałtownie, bo myślałem że mi koła urwie. Tak to droga jak droga. W wielu miejscach gładka jak lustro i proste po pare kilometrów. Jest też odcinek gdzie stoją ograniczenia do 70 i trochę telepie, ale można szybciej chyba że się trafi przepisowego Madziara. Trochę przesadzają z ograniczeniami w zabudowanym - często do 40km/h a jedna miejscowość nawet do 30km/h. Remontów i innych utrudnień brak.

Pozdrawiam
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.08.2012 18:42

sanchopan napisał(a):Ja widziałem podobne zdarzenie kilka dni temu na autostradzie w Chorwacji, w nocy, nawet box dachowy prócz zderzaka miał gość rozwalone :( Mało co nie wjechaliśmy w to i w jakieś duże ciało zwierzęcia na drodze. Tylko po poduszkach gościowi przejechałem i jakiejś kołdrze...

Ja też miałem taka sytuację o mało co koleżanki Tirówki nie przejechałem.Pózniej miałem problem bo nie mogłem sie od niej opedzić. Była mi wdzięczna. Dopiero zdecydowana i nieprzejednana postawa kierowniczki zapobiegła dalszym pertraktacjom. Musiałem zakończyć mediacje szybko jechać dalej popędzany przez Kierowniczke. A tak dobrze mi sie rozmawiało po węgiersku. :( :( :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone