Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Miken77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 08.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miken77 » 03.09.2012 12:55

Wczoraj, tj. w niedzielę przejechałem całą 86 w 2.15 h. Droga generalnie o dobrej nawierzchni, są gorsze, połatane odcinki gdzie trochę telepie, ale zdecydowana większość jest w stanie bdb lub db. Jeden patrol policyjny w jednej z wiosek, trzeba uważać na dziwne ograniczenia do 30 i 40 km/h. W związku z tym, że wracałem w niedzielę, po drodze tylko jeden TIR jechał w kierunku Polski.
Polecam tę trasę, autostrady węgierskiej nie udało mi się w 2010 r. pokonać w takim czasie jak 86 (od Rajki do Letenye), nie wspominając już o różnicy w pokonanych kilometrach.
misiaczek-bartek
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiaczek-bartek » 06.09.2012 20:20

czyli w nocy misiaków nie widać za bardzo? od ładnych paru lat jeżdżę tamtędy i jakoś nogi specjalnie nie zdejmowałem z gazu, ale po przeczytaniu o akcji węgierskich policjantów i tych "śmiesznych" przepisów zacząłem się trochę jej obawiać. mam w związku z tym dwa pytania
1. czy zapłacił ktoś jakiś mandat za prędkość na przejściu, lub jazdę z nadmierną prędkością poza terenem zabudowanym?
2. Czy we wrześniu w ogóle są tam misiaki nocą
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 06.09.2012 20:50

W sierpniu 2x drogą 86 nocą i ani razu nie spotkałem miśków.
pakotomasz
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pakotomasz » 06.09.2012 21:05

A ja jechałem 86-tką w nocy z 3 na 4 sierpnia i ok 2 w okolicy Csornej stały misiaki;)
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 06.09.2012 22:00

Jechałem pod koniec lipca i w jednej z wiosek po drodze stał jeden patrol, ale nie wykazywali ochoty do kontroli :-)
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 06.09.2012 22:17

Ja jechałem 23 na 24 sierpnia o ok 1 w nocy i miski były aktywne w jednej miejscowości, mieli na poboczu dwa TIRY
misiaczek-bartek
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiaczek-bartek » 06.09.2012 22:46

w okolicy csornej raz ich widziałem ale to w dzień. Dziękuje za informacje. Czyli może się udać ich nie spotkać :D
pozdrawiam :)
lechu2
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 03.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechu2 » 06.09.2012 22:56

jeszcze kilka lat temu to wielkie koleiny po deszczu ciężko było kierunek jazdy utrzymać.Dziś 2012 sierpień
to znośna droga coś porobili.Ograniczeniami prędkości to się nie przejmujemy.Można grzać.Dziur brak.Policji zero.
W nocy do dechy za dnia to rozsądek.Zawsze znajdzie sie tir który będzie gnać a my za nim-oni wiedzą najlepiej
gdy ew,patrol.Ja przebywałem e86 10 razy nocą i dniem i nigdy nie spotkałem radaru lub innej niespodzianki
Ostatnio edytowano 06.09.2012 23:09 przez lechu2, łącznie edytowano 1 raz
misiaczek-bartek
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiaczek-bartek » 06.09.2012 23:05

czyli norma :) tylko na leśne ssaki i inną zwierzynę trzeba uważać :)
lechu2
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 03.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechu2 » 06.09.2012 23:17

Uważać trzeba na czeskich kierowców bo oni bardzo przepisowo gnają i dają po hamulcach.Ale ogólnie 86 jest lepsza co rok.Te ich wyświetlacze prędkości to taki straszak.Z głową trzeba jechać i tyle.Dla mnie to jedyna
optymalna droga na Dolga Vas .A jak widzę auta z winietą słoweńską ze środkowej Polski to myśle że Amber gold
miał prawo być
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5801
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 07.09.2012 20:47

lechu2 napisał(a):Uważać trzeba na czeskich kierowców bo oni bardzo przepisowo gnają i dają po hamulcach.Ale ogólnie 86 jest lepsza co rok.Te ich wyświetlacze prędkości to taki straszak.Z głową trzeba jechać i tyle.Dla mnie to jedyna
optymalna droga na Dolga Vas .A jak widzę auta z winietą słoweńską ze środkowej Polski to myśle że Amber gold
miał prawo być


A ja jak czytam takie posty, to wiem dlaczego tak nam jeszcze daleko do Europy :(
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1542
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 07.09.2012 21:12

lechu2 napisał(a):A jak widzę auta z winietą słoweńską ze środkowej Polski to myśle że Amber gold
miał prawo być


Jak ja widzę takie durne posty autorów z "Małejpolski" to się nie dziwię, że antagonizmy są wiecznie żywe w tym kraju.

Teraz będzie na temat:
Nawierzchnia jest wymieniona od Mosonmagyarovar do Csornej (Csorna już kiepsko) oraz od Zalalovo (mniej więcej) do Redics. Reszta asfaltu w raczej średnim stanie.
shaut
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaut » 08.09.2012 23:56

Mam właśnie dylemat, dwa lata temu jechałem 86a teraz zastanawiam się, czy może by pojechać autostradą na Budapeszt. Czy ktoś się orientuje jak to kilometrowo i czasowo wychodzi teraz?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 09.09.2012 00:15

shaut napisał(a):Mam właśnie dylemat, dwa lata temu jechałem 86a teraz zastanawiam się, czy może by pojechać autostradą na Budapeszt. Czy ktoś się orientuje jak to kilometrowo i czasowo wychodzi teraz?

Ale wyjeżdżasz ze Szczecina czy z Suwałk? Bo to ma znaczenie w tej kalkulacji.
shaut
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaut » 09.09.2012 00:55

Ah sorry zapomniałem napisać. Wyjeżdzam ze Śląska, konkretnie Tychy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 39
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone