Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A może ... weekendowa Pszczyna?

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 08.02.2017 21:46

Ech... ciągle mam jakieś problemy z tym forum :roll: ale dziś widzę, że zdjęcia załadowało to próbuję wrzucić post :)

Idziemy do Brzęczka

IMG_0607.JPG

IMG_0608.JPG


No dobra, to co u tego Brzęczka można spałaszować? Ano my, jako że to mają być wspomnienia, idziemy na gorącą czekoladę i jakieś ciastko do tego.
Okazuje się, że przez te kilka lat lokal nieco się zmienił, ale tylko troszeczkę. Kilka stolików i krzeseł zamieniono w wygodne kanapy :) Zmieniło się także menu. I tu nasze zdziwienie - chcieliśmy czekoladę na gorąco no i mamy...

IMG_20161204_160516.jpg

IMG_20161204_160534.jpg


gorzką, kokosową, bezową, amaretto, miętową, klasyczną, kawową, nugatową... :O
Chcemy nugatową, ale akurat nie ma więc proponują nam inne w tym orzechową, której w karcie nie widzieliśmy. Ale spróbujemy ;)

DSCF6114.JPG


Po dłuższym odpoczynku zbieramy się do samochodu, spoglądając jeszcze raz na oświetlony rynek i zamek.

IMG_0619.JPG

IMG_0622.JPG

IMG_0639.JPG

IMG_0640.JPG

IMG_0649.JPG

IMG_0654.JPG

IMG_0661.JPG

IMG_0669.JPG


Zaglądamy jeszcze na groby Hochbergów ale jest już ciemno a to miejsce nie jest oświetlone, więc szybko się zbieramy.
Na tablicy znajdujemy tylko taki "kwiatek"

IMG_0676.JPG

IMG_0677.JPG


Koniec wycieczki! (w końcu) :mrgreen:

A już niedługo wybieramy się na spacer z przewodnikiem po pszczyńskim zamku :)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 22.02.2017 22:23

Fajny ten zamek. Muszę się kiedyś wybrać w te Twoje rewiry. Mój mąż był na zamku w Pszczynie z wycieczką szkolną wiele, wiele lat temu. Pokazywał mi zdjęcia z tej wycieczki, ale na tych zdjęciach nie mogę zobaczyć zamku, tylko mojego męża siedzącego okrakiem na lwie albo na tym żołnierzu, stojącym przy ścianie zamku. W tych szczeniackich latach mój mąż z kolegami mieli zwariowane pomysły. Wtedy nie było cyfrówek, więc nie robiło się tysiąca zdjęć (bo na rolce było tylko 36 klatek), więc robili tylko "zwariowane" zdjęcia do śmiechu, a te edukacyjne nie przyszły im do głowy.

1979 (16).jpg

1979 (18).jpg
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 18.03.2017 19:27

dhmegi napisał(a):Fajny ten zamek. Muszę się kiedyś wybrać w te Twoje rewiry. Mój mąż był na zamku w Pszczynie z wycieczką szkolną wiele, wiele lat temu. Pokazywał mi zdjęcia z tej wycieczki, ale na tych zdjęciach nie mogę zobaczyć zamku, tylko mojego męża siedzącego okrakiem na lwie albo na tym żołnierzu, stojącym przy ścianie zamku. W tych szczeniackich latach mój mąż z kolegami mieli zwariowane pomysły. Wtedy nie było cyfrówek, więc nie robiło się tysiąca zdjęć (bo na rolce było tylko 36 klatek), więc robili tylko "zwariowane" zdjęcia do śmiechu, a te edukacyjne nie przyszły im do głowy.


:oczko_usmiech:
Ale ile wspomnień teraz ma! :D Takie zwariowane zdjęcia. Też kiedyś robiłam zdjęcia aparatem na klisze i to na koloniach, więc znam ten ból, kiedy trzeba mocno ograniczyć ilość robionych zdjęć.


Końcem lutego byliśmy na spacerze po zamku, z przewodnikiem także postaram się dodać kilka zdjęć :)
A na razie zapraszam do oglądania wycieczki do Pszczyny pana Bednarka z programu Zakochaj się w Polsce -> http://www.vod.tvp.pl/29147427/pszczyna
Poprzednia strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
A może ... weekendowa Pszczyna? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone