Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 25.06.2016 13:25

shrek napisał(a):Rok temu jechaliśmy do Podgory 20 sierpnia Z rana przy drodze w Tucepi i Podgórze stali z karteczkami wolne pokoje.

To było rok temu, gdzie nie było jeszcze takiego zagrożenia terrorystycznego w innych turystycznych krajach, i 20 sierpnia, a więc już prawie po szczycie sezonu.
Lenka28
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lenka28 » 26.06.2016 02:29

Witam Wszystkich.
Czytam i czytam i mam wątpliwości lecieć w ciemno czy nie. Kierunek Dubrovnik. Wylot 30 czerwca. Czy będą szanse na znalezienie kwater? A może macie coś do polecenia? Potem obieramy Czarnogórę również na kilka dni i też w ciemno.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 26.06.2016 09:23

Nie odważyłbym się na wyjazd w sezonie w ciemno. To już nie te lata. Miałem taki problem wracając po tygodniu z Orebicza. Na Makarskiej Rivierze nic ciekawego nie znalazłem tylko byle co za wysokie ceny no i naturalnie ogromne tłumy. Dojechałem do Brodaricy i koło Szibenika wynająłem apartament u starszego małżeństwa w I linii brzegowej za godne pieniądze. Do Chorwacji jeżdżą nieprzebrane tłumy io to z Europy Zachodniej. Komercja na kazdym kroku. A tak było fajnie na początku 2000 r. Pozdrawiam. :papa: :hut:
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 29.06.2016 08:33

Nie rozumiem tematu. Zamiast jechać "w ciemno" i szwendać w poszukiwaniu kwatery, lepiej poświęcić 15 min na szukanie w necie i znaleźć dokładnie to czego chcemy, zaklepać i spoko jechać.
Odpowiedź na pytanie brzmi: wyjazd "w ciemno" jest możliwy ale jest też bez sensu.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 29.06.2016 08:56

jan ostrzycki napisał(a):Nie rozumiem tematu. Zamiast jechać "w ciemno" i szwendać w poszukiwaniu kwatery, lepiej poświęcić 15 min na szukanie w necie i znaleźć dokładnie to czego chcemy, zaklepać i spoko jechać.
Odpowiedź na pytanie brzmi: wyjazd "w ciemno" jest możliwy ale jest też bez sensu.

Byłem dwa razy. Sens?: taniej i widzę w realu co biorę. W obydwu przypadkach zajmowało mi to minimalną ilość czasu. Teraz jadę z rezerwacją ale to z powodu półtora rocznego dziecka.
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 29.06.2016 09:24

Niekoniecznie taniej, bo w sytuacji nadwyżki popytu nad podazą to klient stoi na słabszej pozycji i bierze to co jest za oferowana cenę, bojąc się aby inni nie zgarneli mu tego sprzed nosa.

Widzisz w realu co bierzesz? często jest tak, że bierzesz to co jest, bo nie ma wyboru.

Ale jak komuś chce się po kilkunastu godzinach jazdy łazic po kwaterach, jego sprawa...
luki041
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) luki041 » 29.06.2016 12:47

Ja gdziekolwiek bym nie jechal jade zawsze w ciemno. 2 razy zarezerwowalem sobie lokum nad morzem (naszym polskim) i to byly najgorsze kwatery, a mialo byc tak ladnie ;) nie wiem moze chorwaci są bardziej szczerzy w opisie tego co oferuja, ale mimo wszystko ja tak wole zobaczyc co biore i najwyzej zrezygnowac. Oprocz samego lokum wazniejsze dla mnie jest to jaki kawałek jest do plazy. Jaka ona jest i jakie są warunki wokół posesji, a to wszystko jednak na żywo wole widziec jak wyglada niz na zdjeciu ;) wiadoma sprawa, ze po tak długiej podróży nie chce sie zbytnio jezdzic od miejscowosci do miejscowosci i szukac, ale kazdy jadący w ciemno musi na to sie przygotowac i wziac to pod uwage. Nikt nikogo nie zmusza do jechania w ciemno, albo zarezerwowania. To jest indywidualna sprawa. Obydwie opcje mają swoje plusy i minusy inaczej nikt by nie jezdzil w ciemno jakby to nie mialo swoich zalet, a duze grono tak jezdzi ;)
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 29.06.2016 12:55

pablo2222 napisał(a):
jan ostrzycki napisał(a):Nie rozumiem tematu. Zamiast jechać "w ciemno" i szwendać w poszukiwaniu kwatery, lepiej poświęcić 15 min na szukanie w necie i znaleźć dokładnie to czego chcemy, zaklepać i spoko jechać.
Odpowiedź na pytanie brzmi: wyjazd "w ciemno" jest możliwy ale jest też bez sensu.

Byłem dwa razy. Sens?: taniej i widzę w realu co biorę. W obydwu przypadkach zajmowało mi to minimalną ilość czasu. Teraz jadę z rezerwacją ale to z powodu półtora rocznego dziecka.

Dokładnie... z małym dzieckiem ciężko jest sobie pozwolić Na to żeby po kilkunastu godzinach jazdy dodatkowo jeszcze jeździć ileś godzin z miejsca do miejsca i szukać kwatery. Jak ktoś jedzie bez dzieci.... czemu nie...
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 29.06.2016 13:17

Od czasu jak jeżdżę do Chorwacji własnym autem to zawsze w ciemno.

Po pierwsze: w Chorwacji taka forma znalezienia noclegu jest możliwa i jak dotąd niezbyt trudna.
Po drugie: bierze się to, co się widzi, co się podoba, gdzie się podoba i odpowiada cenowo.
Po trzecie: nie podróżowałem do tej pory z małymi dziećmi, więc jazda w ciemno mi (ani reszcie ekipy) zupełnie nie przeszkadza.
Po czwarte: jakoś nie lubię 'zaklepywania' noclegu na kilka miesięcy wcześniej :P (i żeby uprzedzić ewentualne riposty, wiem że można i kilka dni przed, ale ja nie mam tyle zacięcia, żeby przeglądać godzinami oferty, wysyłać maile i czekać na odpowiedzi :P)
Po piąte: lubię iść na żywioł, bo a nuż po drodze przyjdzie nam do głowy pomysł, żeby jednak jechać gdzieś indziej, niż pierwotnie zakładaliśmy :)

Reasumując: kto lubi i może jeździć w ciemno, ten jeździ w ciemno, kto nie lubi i nie może, ten rezerwuje :)

I tyle w temacie :)
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 29.06.2016 16:26

Ja byłem z 5 razy w ciemno i drugie tyle z rezerwacją i dla mnie nie ma porównania na korzyść rezerwacji nigdy się nie zawiodłem co do stanu kwatery porównując ze zdjęć.W ciemno dwa razy nie bylismy zadowoleni Ale kilka godzin szukając w upale wzięliśmy co jest.Każdy robi co uważa ale jak dla mnie w dobie Internetu tylko z rrzerwacjà jedynym minusem jest wcześniejsza rezerwacja i ryzyko utraty zaliczki jeśli wyjazd nie wypali.Ale coś za coś.
Tomek30Lublin
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 10.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek30Lublin » 29.06.2016 23:09

Witam,
po raz trzeci wyjeżdżamy w ciemno. Za pierwszym razem pod koniec czerwca 2013 r szukaliśmy apartamentu w Baśka Voda około godziny z nas i 4 letniego synka, ale było w czym przebierać. ja siedziałem z dzieckiem w aucie a żona chodziła po apartamentach i oglądała. obejrzała ze 4 apartamenty ale coś nam nie pasowało, nagle podjechał do nas sympatyczny Marco na skuterku i powiedział żeby za nim jechać. Podjechaliśmy pod zupełnie nowy dom, byliśmy w szoku wyglądało naprawdę zachęcająco, weszliśmy do apartamentu na oko około 20 m z tarasem. Nowoczesne meble, Tv, klima, aneks kuchenny. jedno spojrzenie w oczy żony wystarczyło żeby od razu zdecydować się na ten apartament. Pomarudziliśmy jeszcze trochę że schodkami trzeba iść do plaży i sympatyczny Marco spuścił nam z 50 euro na 42 euro za noc. Byliśmy zadowoleni.
w kolejnym roku chcieliśmy wynająć coś w ciemno w Tucepi. podjechaliśmy do miejscowości żeby najpierw obejrzeć plaże. Trafiliśmy na centrum i się przeraziliśmy tłumami i wąską plażą, więc szybka decyzja .. wracamy tam gdzie nam się najbardziej podoba do Baśkiej Vody. W związku z tym że podobało nam się rok temu u Marco , zadzwoniłem do niego i okazało się że ma apartament. Większy niż rok temu bo dwupokojowy z kuchnią tarasem, fakt że nie mieliśmy widoku na morze ale to nam nie przeszkadzało. młody miał swój pokój, my swoją sypialnię i było ok. Tylko auto musiałem stawiać u sąsiadki ale olałem to w końcu byłem na wakacjach.
Nadszedł 2016 r. wszyscy straszą że będzie ciężko coś znaleźć, bo ludzie którzy mieli lecieć do Turcji, Grecji, Egiptu czy Tunezji wybiorą Chorwację. hmmm , może i jest w tym ziarno prawdy ale nie ma co panikować. Tym razem jedziemy do Podgory ze znajomymi w 7 osób od 4 lipca na 12 dni. W necie znalazłem dwa wolne apartamenty, ale nie do końca mi pasują. Więc skoro w ogłoszeniach są wolne kwatery to i z buta (w ciemno) też coś powinniśmy znaleźć. w razie czego gdyby w Podgorze nic nie było jedziemy do miejscowości obok. coś się zawsze znajdzie. życzcie szczęścia. jak będę na miejscu postaram się napisać jak nam poszło :)
luki041
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) luki041 » 30.06.2016 09:28

Tomek30Lublin napisał(a):Witam,
po raz trzeci wyjeżdżamy w ciemno. Za pierwszym razem pod koniec czerwca 2013 r szukaliśmy apartamentu w Baśka Voda około godziny z nas i 4 letniego synka, ale było w czym przebierać. ja siedziałem z dzieckiem w aucie a żona chodziła po apartamentach i oglądała. obejrzała ze 4 apartamenty ale coś nam nie pasowało, nagle podjechał do nas sympatyczny Marco na skuterku i powiedział żeby za nim jechać. Podjechaliśmy pod zupełnie nowy dom, byliśmy w szoku wyglądało naprawdę zachęcająco, weszliśmy do apartamentu na oko około 20 m z tarasem. Nowoczesne meble, Tv, klima, aneks kuchenny. jedno spojrzenie w oczy żony wystarczyło żeby od razu zdecydować się na ten apartament. Pomarudziliśmy jeszcze trochę że schodkami trzeba iść do plaży i sympatyczny Marco spuścił nam z 50 euro na 42 euro za noc. Byliśmy zadowoleni.
w kolejnym roku chcieliśmy wynająć coś w ciemno w Tucepi. podjechaliśmy do miejscowości żeby najpierw obejrzeć plaże. Trafiliśmy na centrum i się przeraziliśmy tłumami i wąską plażą, więc szybka decyzja .. wracamy tam gdzie nam się najbardziej podoba do Baśkiej Vody. W związku z tym że podobało nam się rok temu u Marco , zadzwoniłem do niego i okazało się że ma apartament. Większy niż rok temu bo dwupokojowy z kuchnią tarasem, fakt że nie mieliśmy widoku na morze ale to nam nie przeszkadzało. młody miał swój pokój, my swoją sypialnię i było ok. Tylko auto musiałem stawiać u sąsiadki ale olałem to w końcu byłem na wakacjach.
Nadszedł 2016 r. wszyscy straszą że będzie ciężko coś znaleźć, bo ludzie którzy mieli lecieć do Turcji, Grecji, Egiptu czy Tunezji wybiorą Chorwację. hmmm , może i jest w tym ziarno prawdy ale nie ma co panikować. Tym razem jedziemy do Podgory ze znajomymi w 7 osób od 4 lipca na 12 dni. W necie znalazłem dwa wolne apartamenty, ale nie do końca mi pasują. Więc skoro w ogłoszeniach są wolne kwatery to i z buta (w ciemno) też coś powinniśmy znaleźć. w razie czego gdyby w Podgorze nic nie było jedziemy do miejscowości obok. coś się zawsze znajdzie. życzcie szczęścia. jak będę na miejscu postaram się napisać jak nam poszło :)

Zdaj koniecznie relacje jak poszły poszukiwania ;)
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 30.06.2016 09:35

powidzenia :) obyscie znalezli

a co do relacji z niepowodzen ... nie spodziewam sie zeby ktos tutaj wpisal
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 30.06.2016 09:58

W Tucepi jest dosyć szeroką plaża na prawo od portu, wy pewnie widzieliście tą na lewo od poryu, ona jest mniejsza.
micham
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 21.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) micham » 30.06.2016 10:14

ja wyjeżdżam za kilka godzin :) jedziemy w ciemno. też znalazłam w internecie kilka wolnych pokoi ale nie zdecydowałam się zarezerwować, może nie będzie tak źle. Kierunek Brela, Baśka Voda. życzę powodzenia wyjeżdżającym. mnie też życzcie powodzenia :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 322
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone