Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłam z Baska Voda !!!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Czubkowa
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czubkowa » 20.06.2017 13:15

Jedziemy w 4 osoby do Baśki pod koniec sierpnia na 10 nocy :) Już się nie mogę doczekać!!! wynajęliśmy już apartament 4+2 zaraz przy plaży, ul. Podluka 15 apartamenty skalinada - koszt w sierpniu 100 euro, we wrześniu 70 euro (na szczęście tylko 3 dni sierpnia :) ).
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 20.06.2017 13:38

będzie tam trochę głośno - ruch do późnych godzin tak samochodowy jak i pieszy.
No i sklepy długo czynne + Pan sprzedający trunki
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2017 13:42

Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Rezerwacja apartamentów na rok 2017.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 20.06.2017 13:59

borsalino4 napisał(a):
gucio019 napisał(a):Witam. ja tez mam swój debiut do chorwacji. dokładniej Baska voda . Zarezerwowalem apartament na ulicy put kapelice 3. czy ktoś z Panstwa tam był, jakieś opinie. i jak sprawa sie ma z wymianą pieniedzy na obecną chwile. Brać euro? Gdzie wymieniać na granicy czy na miejscu gdzies w kantorze.
dziekuje za odpowiedz
pozdrawiam

bierz kuny albo
płac karta.euro tylko na opłatę za apartament
Baśka fajne miasteczko, choć tłoczno. do plaży musisz trochę iść


Nie jest tak źle z odległością, a sama uliczka mała i wąska, raczej mało ruchliwa, ale trzeba przeciąć ul Miosica, a tu ruch już jest. Co do plaży polecam okolice baru Borik, plaża szersza, jest też szansa na cień pod sosnami, choć od rana ustawiają tam płatne leżaki.
Co do waluty to rada powyżej jest jak najbardziej słuszna, choć niektórzy mówią, że lepszy kurs jest wymieniając euro na kuny na miejscu niż kupując za złotówki w PL. Jesli to jednak pierwszy wyjazd to pewniej będziesz się czuł mając walutę w kieszeni. Trochę euro na drogę też się przyda, np. na tankowanie. Sprawdź też w swoim banku czy nie pobierają prowizji za płatności kartą.
No_Name
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) No_Name » 21.06.2017 14:33

My wybieramy się w sierpniu do BV.
Nocleg mamy zarezerwowany w apartamencie Tonka przy Put Kapelice 42.
Może ktoś już był w tym miejscu, albo w bezpośredniej okolicy?
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 23.06.2017 18:47

bartek.kowalewski napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów!
Po raz kolejny wybieram się do Baśki Vody jednakże po raz pierwszy w sezonie :( Zawsze wyjazdy były wrześniowe :) a tym razem niestety lipiec. I jak zawsze jechałem w ciemno jeżeli chodzi o kwatery to tym razem muszę rezerwować na już, ponieważ jedziemy na 2-3 rodziny z dziećmi. Znam doskonale BV więc nie pytam Was ekspertów o to gdzie najlepsza lokalizacja, a uprzejmie proszę o polecenie apartamentów blisko plaży (już poznałem uroczą stromiznę BV :twisted: )
My zakochaliśmy się w plaży Podluka więc myślałem o lokalizacji od portu w stronę Breli, choć jak czytam wasze relacje odnośnie natłoku w sezonie to nie wiem czy nie zdradzę Podluki z Nikoliną :D i wtedy apartamenty w drugą stronę. Ważne by blisko do wody. Nie chodzi o cenę bo jak ktoś wybiera się w sezonie do BV to nie można liczyć na małe koszta. Chodzi o bliskość do plaży i w miarę jak na Chorwację przystało komfortowe apartamenty.
Z góry dziękuję wszystkim forumowiczom!


Witam, ja w terminie od 03-16.09. wybieram się do Baśki, pierwszy raz również do Chorwacji. Ty jako weteran może mi podpowiesz, gdzie są jakieś fajne knajpki z dobrym jedzeniem. Oczywiście w rozsądnej cenie. Nie mamy zamiaru stołować się w restauracjach, ale raz na jakiś czas zjeść jakieś owoce morza :D . Jeszcze jedno pytanko, jak z temperaturą wody na początku września?
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 25.06.2017 06:14

Będę od dziś w Baśka Voda to podpowiem za tydzień coś o knajpach
najlepsze recenzje ma chyba Matrioszka, ale nigdy tam nie bylem
Alga
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alga » 25.06.2017 08:18

W wolnej chwili podpowiedzcie jakie są mniej więcej ceny jedzenia na mieście w Baśce i w Breli w sezonie i czy poza sezonem jest taniej w tym zakresie? Rok temu byliśmy w Ninie k. Zadaru - ceny w knajpach jak w Polsce, nie odczuliśmy żadnej różnicy, jednak Baska i Brela to kurorty...
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 25.06.2017 11:03

Ja melduję się w BV 23 lipca -tym razem jedziemy w dwie rodziny. Temat aktualnych cen w restauracjach mocno zainteresuje mojego szwagra- oj lubi sobie dogodzić w tym względzie. Ja jestem ciekawy jaki jest tam obecnie kurs euro -z góry dziękuje za jakiekolwiek wieści z mojej ulubionej Baskiej Vody.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.06.2017 11:51

kibic hr napisał(a): Ja jestem ciekawy jaki jest tam obecnie kurs euro -z góry dziękuje za jakiekolwiek wieści z mojej ulubionej Baskiej Vody.

w-polsce-kuna-prawie-65-gr-kurs-euro-kuna-w-chorwacji-t18830-1590.html
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 25.06.2017 13:30

Janusz Bajcer napisał(a):
kibic hr napisał(a): Ja jestem ciekawy jaki jest tam obecnie kurs euro -z góry dziękuje za jakiekolwiek wieści z mojej ulubionej Baskiej Vody.

w-polsce-kuna-prawie-65-gr-kurs-euro-kuna-w-chorwacji-t18830-1590.html


Witam, a tak jako doświadczony prawie już Chorwat to może podpowiesz nowicjuszowi, który pierwszy raz się wybiera do cro we wrześniu jakie zabrać pieniążki? Ja chce zabierać euro, moja żona złotówki i tam wymieniać. Doradź jak możesz :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.06.2017 14:01

Guinness79 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
kibic hr napisał(a): Ja jestem ciekawy jaki jest tam obecnie kurs euro -z góry dziękuje za jakiekolwiek wieści z mojej ulubionej Baskiej Vody.

w-polsce-kuna-prawie-65-gr-kurs-euro-kuna-w-chorwacji-t18830-1590.html


Witam, a tak jako doświadczony prawie już Chorwat to może podpowiesz nowicjuszowi, który pierwszy raz się wybiera do cro we wrześniu jakie zabrać pieniążki? Ja chce zabierać euro, moja żona złotówki i tam wymieniać. Doradź jak możesz :D

Ty weź euro, żona złotówki. :wink:
Od kiedy złotówka jest wymienialna w Chorwacji, posiadłem te dwie waluty do wymiany na kuny.
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 25.06.2017 14:58

Janusz Bajcer napisał(a):
Guinness79 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
kibic hr napisał(a): Ja jestem ciekawy jaki jest tam obecnie kurs euro -z góry dziękuje za jakiekolwiek wieści z mojej ulubionej Baskiej Vody.

w-polsce-kuna-prawie-65-gr-kurs-euro-kuna-w-chorwacji-t18830-1590.html


Witam, a tak jako doświadczony prawie już Chorwat to może podpowiesz nowicjuszowi, który pierwszy raz się wybiera do cro we wrześniu jakie zabrać pieniążki? Ja chce zabierać euro, moja żona złotówki i tam wymieniać. Doradź jak możesz :D

Ty weź euro, żona złotówki. :wink:
Od kiedy złotówka jest wymienialna w Chorwacji, posiadłem te dwie waluty do wymiany na kuny.


Ok, żona dostanie kilka złotych na waciki :wink:
No_Name
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) No_Name » 29.06.2017 11:03

Czy ktoś z Was był już w tym roku na rejsie na wyspę HVAC i Brać? Wiem, że kursuje tam statek Bibe - widziałem wiele negatywnych opini na jego temat. Jak jest w rzeczywistości?
Czy jest jakaś ciekawa alternatywa dla tego statku?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.06.2017 11:13

No_Name napisał(a):Czy ktoś z Was był już w tym roku na rejsie na wyspę HVAC i Brać? Wiem, że kursuje tam statek Bibe - widziałem wiele negatywnych opini na jego temat. Jak jest w rzeczywistości?
Czy jest jakaś ciekawa alternatywa dla tego statku?

Nie ma wyspy HVAC, są inne statki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wróciłam z Baska Voda !!! - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone